sobota, 7 grudnia 2019 r.

Aktualności

środa, 4 grudnia 2019 r.

Gniezno: zjazd ceremoniarzy

W Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się zjazd ceremoniarzy archidiecezji gnieźnieńskiej. Młodzi ludzie spotkali się m.in. z ceremoniarzem papieskich pielgrzymek do Ojczyzny ks. inf. Jerzym Stefańskim, a w części praktycznej poznawali sposób służenia w bazylice prymasowskiej. 

więcej
wtorek, 3 grudnia 2019 r.

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyła się V edycja rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka. Uczestniczyło 21 osób (w większości z archidiecezji gnieźnieńskiej), które utraciły swoje dzieci na różnych etapach życia. Kolejne spotkanie wiosną. 

więcej
poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

XVII Ogólnopolska Zbiórka Żywności

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już siedemnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

więcej
poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

"Wędrówki po Ewangelii wg św. Mateusza"

Konkurs o takiej tematyce odbył 28 listopada w Szkole Podstawowej w Kruchowie. Swoją wiedzę w tym zakresie sprawdzili uczniowie z ośmiu szkół leżących na terenie dekanatu trzemeszeńskiego.

więcej
poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

Rekolekcje Zespołów Pastoralnych

W Rościnnie swoje rekolekcje adwentowe przeżyli członkowie zespołów pastoralnych prowadzących katechezy dla narzeczonych. Przypomnijmy, według zmienionych trzy lata temu zasad katechezy te adresowane są wyłącznie do par, które podjęły już decyzję o ślubie.

więcej
poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

Roraty: kto rano wstaje?

Gnieźnieńscy franciszkanie zapraszają dzieci w każdy dzień powszedni o 6.15 na Roraty malowane dźwiękiem i obrazem. Przewodnikiem najmłodszych po adwentowym oczekiwaniu jest tym razem kościelna mysz i inne zwierzęta z Arki Noego.  

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy