niedziela, 20 października 2019 r.

Aktualności

środa, 16 października 2019 r.

Gniezno: rekolekcje kapelanów szpitalnych

W Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla duchownych pełniących posługę kapelanów w szpitalach, hospicjach, Domach Pomocy Społecznej i innych placówkach opiekuńczo-leczniczych. W środę 16 października wspólnie z kapłanami u Pani Gniezna modlił się Prymas Polski.

więcej
środa, 16 października 2019 r.

Września: relikwie św. Jana Pawła II

Wrzesińska parafia pw. św. Królowej Jadwigi jest kolejną w archidiecezji gnieźnieńskiej, która otrzymała relikwie krwi św. Jana Pawła II. Ich uroczyste wprowadzenie odbyło się 12 października pod przewodnictwem bp Krzysztofa Wętkowskiego.

więcej
poniedziałek, 14 października 2019 r.

Noc Świętych - aktualizacja

Trzemeszno, Starzałkowo, Juncewo, Chodzież, Zagórów, Września, Inowrocław, Gniezno, Kruszwica, Pobiedziska, Golina, Wągrowiec, Nekla, Gębice - w tych wszystkich miejscach odbędzie się w tym roku Noc Świętych. Gdzie jeszcze? Zachęcamy do przesyłania zaproszeń i plakatów. Będziemy je publikować na stronie archidiecezjalnej i Facebooku. Dzielcie się :)

więcej
środa, 16 października 2019 r.

Prymas dla misyjne.pl

Udział świeckich w życiu Kościoła powinien być większy, także w wymiarze decyzyjnym. Rada duszpasterska nie może być fikcją, a rada ekonomiczna nie może być zwoływana tylko kiedy biskup przyjeżdża do parafii, a proboszcz na co dzień i tak podejmuje decyzje jednoosobowo. 

więcej
środa, 16 października 2019 r.

Ekumeniczne spotkanie biskupów

We Frankfurcie nad Odrą 15 października w ramach „Pierwszej Ekumenicznej Konsultacji Biskupów nad Odrą i Nysą” spotkali się hierarchowie z diecezji i kościołów z polsko-niemieckiego pogranicza. Obecny był także abp senior Henryk Muszyński.

więcej
poniedziałek, 14 października 2019 r.

Kard. Wyszyński „od siebie”

W oczekiwaniu na ogłoszenie daty beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zapraszamy do śledzenia cyklu przygotowanego przez „Stację7”, w którym Prymas Tysiąclecia odpowiada na nurtujące i nas pytania o strach, cierpienie, powołanie. Zebrane refleksje pochodzą z jego zapisków, homilii, przemówień. Zachęcamy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy