niedziela, 19 stycznia 2020 r.

Aktualności

czwartek, 16 stycznia 2020 r.

XXIII Dzień Judaizmu

Jak dzień święty obchodzą chrześcijanie, a jak Żydzi? Sympozjum naukowe poświęcone temu tematowi odbyło się 16 stycznia w Gnieźnie w ramach ogólnopolskich obchodów XXIII Dnia Judaizmu. Upamiętnio również ofiary Holocaustu modląc się, by ta zagłada już się nie powtórzyła. 

więcej
czwartek, 16 stycznia 2020 r.

"Menora Dialogu" dla abp. Muszyńskiego

Abp Henryk Muszyński otrzymał Menorę Dialogu w uznaniu zasług „za zbliżanie ludzi, kultur, religii i narodów”. W uroczystości wręczenia nagrody 15 stycznia wzięli udział naczelny rabin Polski Michael Schudrich i rabin Berlina Walter Homolka oraz abp Stanisław Gądecki i abp Wojciech Polak.

więcej
wtorek, 14 stycznia 2020 r.

Prymas na spotkaniu u Prezydenta RP

"Naszym zadaniem było, jest i będzie poszukiwanie prawdy, zgody i jedności” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas noworocznego spotkania Prezydenta RP z przedstawicielami Kościołów, związków wyznaniowych i mniejszości narodowych.

więcej
poniedziałek, 13 stycznia 2020 r.

Prymas w DOM-u

Prymas Polski spotkał się 13 stycznia z podopiecznymi Stowarzyszenia DOM, które prowadzi w Gnieźnie dwa schroniska dla osób bezdomnych. Ich mieszkańcy złożyli w tym roku oryginalne życzenia papieżowi Franciszkowi – przesłali nagranie z nauki tanga i spektaklu „Mój Chrystus połamany”.

więcej
piątek, 10 stycznia 2020 r.

Zakładka "nawiedzenie"

W segmencie POLECAMY (u dołu strony) oraz DUSZPASTERSTWO uruchomiliśmy specjalną zakładkę z informacjami dotyczącymi nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej. Znaleźć w niej można m.in. harmonogram nawiedzenia, tekst nowenny, a także nagranie hymnu "Bogarodzica". 

 

więcej
piątek, 10 stycznia 2020 r.

To zakłamywanie historii

„Obwinianie Polaków o mordy dokonane przez Niemców, przez hitlerowców, jest wielką nieuczciwością i zakłamywaniem historii” – stwierdził abp Wojciech Polak odnosząc się do pojawiających się w narracji medialnej, publicystycznej i politycznej prób piętnowania Polski jako kraju antysemitów.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy