niedziela, 31 maja 2020 r.

Aktualności

środa, 27 maja 2020 r.

Zmarł ks. Stanisław Bryjak

W środę 27 maja zmarł ks. Stanisław Bryjak, długoletni proboszcz parafii pw. św. Marcina w Żoniu. Pogrzeb w sobotę 30 maja o 11.00 w parafii w Dziekanowicach pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia. Zmarłego kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu. 

więcej
środa, 27 maja 2020 r.

PPAG w czasie pandemii

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się, ale będzie miała bardzo ograniczoną formę. Do Częstochowy pójdzie tylko jedna grupa złożona z przedstawicieli poszczególnych grup promienistych i kolorowych.

więcej
środa, 27 maja 2020 r.

Wraca dodatek diecezjalny

Po przeszło dwumiesięcznej przerwie w „Przewodniku Katolickim” wraca dodatek archidiecezjalny. Do nabycia w parafiach w niedzielę 31 maja. Zapraszamy i zachęcamy. W numerze m.in. rozmowa z Prymasem Polski, święcenia diakonatu i papieska pielgrzymka 1997. A za tydzień – m.in. święcenia kapłańskie.

więcej
piątek, 22 maja 2020 r.

Niedziela TRANSMISJA

Zapraszamy w niedzielę 24 maja o 10.00 na transmisję Mszy św. z katedry gnieźnieńskiej. Transmisję prowadzić będziemy do czasu obowiązywania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa osobistego, przypominając, że zwiększono limit wiernych w kościołach.

więcej
czwartek, 21 maja 2020 r.

W tym roku #Lednicawdomu

Tegoroczna Lednica odbędzie się w innej niż dotychczas formie. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem organizatorzy zapraszają 6 czerwca na #Lednicawdomu. Wszystkie grupy, które zazwyczaj przybywały w różnych terminach, a więc: młodzi, dzieci, seniorzy i motocykliści, spotkają się tego dnia za pośrednictwem internetu.

więcej
poniedziałek, 18 maja 2020 r.

"Barka" dla Jana Pawła II

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia archidiecezji gnieźnieńskiej zaśpiewali ulubioną papieską pieśń „Barkę” – oczywiście zdalnie. To wyraz wdzięczności i pamięci o patronie, ale także zachęta do modlitwy za jego wstawiennictwem za polską młodzież.

więcej

Polecamy