czwartek, 27 lutego 2020 r.

Aktualności

wtorek, 25 lutego 2020 r.

Franciszek na Wielki Post

„Nie pozwólmy, aby ten czas łaski przeminął daremnie, w zarozumiałym złudzeniu, że to my jesteśmy panami czasów i sposobów naszego nawrócenia ku Niemu” – pisze w orędziu na Wielki Post 2020 papież Franciszek.

więcej
poniedziałek, 24 lutego 2020 r.

Bp Wętkowski: motywacją jest wiara

„Tym, co wyróżnia Caritas i jego działalność wolontariacką jest motywacja, która wypływa z wiary, ze zrozumienia, że pełny wymiar życia kościelnego polega na tym, że jest w nim słowo, jest sakrament i jest posługa drugiemu człowiekowi” – mówił bp Krzysztof Wętkowski na IV Balu Charytatywnym w Inowrocławiu.

więcej
poniedziałek, 24 lutego 2020 r.

Trybunał Metropolitalny nieczynny

Informujemy, że we wtorek 25 lutego Trybunał Metropolitalny w Gnieźnie będzie nieczynny w związku z doroczną sesją sprawozdawczą.

więcej
niedziela, 23 lutego 2020 r.

Inowrocław: patron harcerzy w bazylice

Bazylika mniejsza pw. Imienia NMP w Inowrocławiu otrzymała relikwie bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego – patrona harcerzy. Uroczyste wprowadzenie pod przewodnictwem Prymasa Polski odbyło się w niedzielę 23 lutego, w dniu, w którym Kościół wspomina „Wicka”.

więcej
niedziela, 23 lutego 2020 r.

Warsztaty animatorów LSO

W dniach 21-22 lutego w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się kolejne warsztaty animatorów LSO archidiecezji gnieźnieńskiej. Coroczne spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń oraz poszerzania horyzontów posługi w parafii. W tegorocznym uczestniczyło 13 animatorów.

więcej
czwartek, 20 lutego 2020 r.

Zróbmy wystawę o Prymasie Tysiąclecia

Jest twarz Prymasa Wyszyńskiego, którą zna cała Polska. I jest taka, którą znamy tylko my: ludzie z archidiecezji gnieźnieńskiej. Żeby ją ocalić, żeby pokazać Prymasa z Gniezna, z okazji beatyfikacji przygotowywana jest specjalna mobilna wystawa, która jeździć będzie po naszych parafiach.

więcej

Polecamy