niedziela, 16 grudnia 2018 r.

Aktualności

czwartek, 13 grudnia 2018 r.

Archiwalia uratowane

Archiwum Archidiecezjalne zaprezentowało 10 grudnia kończący się projekt konserwatorski. Dzięki dofinansowaniu ze strony Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych poddano pełnej konserwacji 155 papierowych dokumentów lub ich fragmentów, pochodzących z okresu od końca wieku XIV do lat trzydziestych wieku XVI. 

więcej
środa, 12 grudnia 2018 r.

Święto małżeństw w Margoninie

W niedzielę 9 grudnia w parafii pw. św. Wojciecha w Margoninie blisko 100 par małżeńskich odnowiło swoją ślubną przysięgę. Podobne uroczystości odbędą się w styczniu i w lutym w dziewięciu innych parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
środa, 12 grudnia 2018 r.

Katecheci w Adwencie

Zgodnie z wieloletnią tradycją nowy rok duszpasterski i liturgiczny katecheci archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczynają wspólnie. Było tak i tym razem. W pierwszą i drugą sobotę grudnia spotkali się kolejno w Inowrocławiu oraz Gnieźnie i Wągrowcu na Adwentowym Dniu Skupienia.

więcej
wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Prymas na szczycie klimatycznym

Abp Wojciech Polak wziął udział 10 grudnia w konferencji pt. “Safeguarding Our Climate, Advancing Our Society”. Wydarzenie towarzyszyło odbywającym się w Katowicach obradom 24. Sesji Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

więcej
wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Wągrowiec: Matka Boża u paulinów

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu otrzymała poświęconą na Jasnej Górze kopię obrazu Czarnej Madonny. Uroczyste przyjęcie i instalacja w kościele odbyło się w niedzielę 9 grudnia pod przewodnictwem przeora klasztoru na Jasnej Górze o. Mariana Waligóry.

więcej
wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Relikwie Matki Teresy w Niechanowie

W niedzielę 9 grudnia w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty. Relikwie pierwszego stopnia otrzymał proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Ziółkowski z Rzymu, z domu Generalnego Sióstr Misjonarek Miłości. 

więcej

Polecamy