poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.

Aktualności

środa, 29 lipca 2020 r.

Pielgrzymi w drodze

Mszą św. sprawowaną w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego rozpoczęła się 29 lipca Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę 2020. W tym roku pielgrzymujemy przede wszystkim duchowo.

więcej
środa, 29 lipca 2020 r.

Bp Wętkowski: Kościół nie rośnie od gadulstwa

„Kościół nie rośnie ilością akcji, programami duszpasterskimi i szumem ewangelizacyjnym. Kościół rośnie od środka. Rośnie jakością osobistej więzi człowieka z Bogiem”- mówił 29 lipca w katedrze gnieźnieńskiej bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
wtorek, 28 lipca 2020 r.

PPAG wyjście TRANSMISJA

Zapraszamy w środę 29 lipca o godzinie 8.00 na transmisję Mszy św. rozpoczynającej tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
poniedziałek, 20 lipca 2020 r.

Skarbiec katedry już dostępny

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchomiło wirtualne zwiedzanie skarbca katedry gnieźnieńskiej. Od poniedziałku 20 lipca można zobaczyć z bliska jeden z największych zbiorów portretów trumiennych oraz trzecie co do wielkości i zarazem najstarsze zbiory sztuki złotniczej w Polsce.

więcej
niedziela, 19 lipca 2020 r.

Zmarł ks. Zbigniew Szyk

W nocy z 18 na 19 lipca zmarł ks. Zbigniew Szyk, proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Słupcy. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego odbędą się 22 lipca w Poznaniu. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

 

więcej
piątek, 17 lipca 2020 r.

TRANSMISJA on-line

W sobotę 18 lipca transmitować będziemy Mszę św. pogrzebową ks. Ireneusza Pawlaka, kapłana archidiecezji gnieźnieńskiej, cenionego wykładowcę, muzyka kościelnego, dyrygenta i kompozytora związanego z KUL. Początek 13.00. Przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej

Polecamy