niedziela, 26 stycznia 2020 r.

Aktualności

środa, 22 stycznia 2020 r.

Prymas do wychowawców seminaryjnych

Przed fałszywą i zgubną obroną instytucji Kościoła kosztem dobra i życia człowieka przestrzegał dziś w Gnieźnie wychowawców seminaryjnych Prymas Polski abp Wojciech Polak. Takie myślenie – mówił – nie tylko nie ocali Kościoła, ale doprowadzi do jego dewastacji i zniszczenia od środka.

więcej
poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.

Zmarł ks. inf. dr Tadeusz Hanelt

W poniedziałek 20 stycznia zmarł ks. inf. dr Tadeusz Hanelt, były wicerektor i długoletni wykładowca PWSD w Gnieźnie. Modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana odbędzie się 22 stycznia w Gnieźnie, uroczystości pogrzebowe 23 stycznia w Bydgoszczy.

więcej
poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.

Wągrowiec: doroczne "Pawełki"

Jak co roku paulińska parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu obchodziła odpust ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika – patriarchy zakonu paulinów. Uroczystość poprzedziła nowenna celebrowana w oprawie hymnów sławiących życie pustelnika.

więcej
poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.

Jubileusz w Gniewkowie

O tym, że wolności można używać zarówno dobrze, jak i źle, można przez nią budować, ale można i niszczyć przypomniał Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas niedzielnych uroczystości rocznicowych w rodzinnym Gniewkowie. Miasto świętowało 100-lecie powrotu do wolnej Polski.

więcej
sobota, 18 stycznia 2020 r.

"Życzliwymi bądźmy"

Pod takim hasłem będzie przebiegał od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

więcej
piątek, 17 stycznia 2020 r.

Śladami Żydów Gnieźnieński

W gnieźnieńskim Ratuszu odbyło się 17 stycznia spotkanie panelowe poświęcone społeczności żydowskiej zamieszkującej Gniezno w XIX i na początku XX wieku oraz zachowanym artefaktom i judaicom. Wydarzenie zorganizowano w ramach ogólnopolskich obchodów XXIII Dnia Judaizmu.  

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy