poniedziałek, 25 marca 2019 r.

Aktualności

piątek, 22 marca 2019 r.

Do Włocławka po… nagrody

Igor i Pola ze Szkoły Podstawowej w Golinie zostali wyróżnieni i nagrodzeni w konkursach zorganizowanych w diecezji włocławskiej z okazji XV Narodowego Dnia Życia. Startowali w konkursie literackim i graficznym, w którym logo Igora zdobyło nagrodę główną.

więcej
wtorek, 19 marca 2019 r.

Skupienie katechetów

W dniach 16-17 marca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla katechetów świeckich, zorganizowane przez Wydział Katechetyczny gnieźnieńskiej Kurii. Uczestniczyło w nich 25 katechetów z terenu całej archidiecezji.

więcej
wtorek, 19 marca 2019 r.

Rekolekcje wielkopostne Towarzystwa św. Wojciecha

Bracia Towarzystwa św. Wojciecha z archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej uczestniczyli w dniach 15-17 marca w Górce Klasztornej w rekolekcjach wielkopostnych. Konferencje prowadził prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski, diakon stały z diecezji toruńskiej.

więcej
poniedziałek, 18 marca 2019 r.

Aplikacja "Caritas"

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uruchomiła aplikację „Caritas” na urządzenia mobilne. Znajdują się w niej informacje zarówno dla szukających pomocy, jak i dla tych, którzy chcieliby jej udzielić. Przy jej użyciu będzie można wskazać drogę potrzebującemu lub w szybki sposób przekazać darowiznę. 

więcej
poniedziałek, 18 marca 2019 r.

Z Wrześni do Santiago

Marcin Olejniczak z Wrześni jest w drodze do grobu św. Jakuba w hiszpańskim Santiago de Compostela. Wyruszył w niedzielę 17 marca z błogosławieństwem swojej mamy i abp. Wojciecha Polaka. „Czego możecie mi życzyć? Buen Camino, czyli dobrej drogi”.

więcej
poniedziałek, 18 marca 2019 r.

Zmarł ks. Stanisław Różniak

Zmarł ks. Stanisław Różniak, emerytowany kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej, mieszkający na terenie parafii pw. św. Katarzyny w Rynarzewie (diecezja bydgoska). Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia odbędą się 21 marca w kościele pw. św. Stanisława w Rynarzewie.

 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy