poniedziałek, 21 maja 2018 r.

Aktualności

sobota, 19 maja 2018 r.

Dialog będzie kontynuowany

Metropolita Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych (OWCS) Patriarchatu Moskiewskiego spotkał się w sobotę z abp. Wojciechem Polakiem Prymasem Polski i Przewodniczącym Zespołu KEP ds. Kontaktów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym.

więcej
sobota, 19 maja 2018 r.

Zmarł Waldemar Madecki

Zmarł Waldemar Madecki, ojciec ks. Krzysztofa Madeckiego, proboszcza parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 maja o godzinie 12.00 w parafii pw. św. Mikołaja w Srebrnej Górze. Zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. 

więcej
czwartek, 17 maja 2018 r.

Debata o młodzieży

Jak wygląda Kościół i świat z perspektywy ludzi młodych? Czego dziś potrzebują i oczekują? I dlaczego, a może przed czym uciekają w wirtualną rzeczywistość? Te i inne pytania padły podczas debaty z udziałem młodych, ich duszpasterzy i Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

więcej
czwartek, 17 maja 2018 r.

Markowice: 4 lata SNE

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej obchodziła czwartą rocznicę powstania. Urodziny członkowie i przyjaciele wspólnoty postanowili spędzić tam, gdzie wszystko się zaczęło – w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach.

więcej
czwartek, 17 maja 2018 r.

Rekolekcje różańcowe

W dniach 15-16 maja w Rościnnie odbyły się rekolekcje dla członków Żywego Różańca. W spotkaniu, które było okazją do wspólnej modlitwy, ale i podyskutowania o przyszłości stowarzyszenia brali udział przedstawiciele parafii w Budzyniu, Skokach, Czerniejewie i Margoninie.

więcej
środa, 16 maja 2018 r.

Rekolekcje dla osób po stracie dziecka

W dniach 1-3 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbędą się rekolekcje dla osób, które straciły swoje dzieci. Osoby takie żyją często w ukryciu, w cichej depresji. Rekolekcje są wyciągnięciem do nich ręki, pokazaniem, że mogą swoją żałobę przeżywać we wspólnocie.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy