wtorek, 27 października 2020 r.

Aktualności

piątek, 23 października 2020 r.

1 listopada - apel Prymasa Polski

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych abp Wojciech Polak zwraca się z prośbą o odwołanie Mszy św. i nabożeństw (także procesji) na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych i celebrowanie ich w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

więcej
środa, 21 października 2020 r.

Abp Muszyński żegna śp. bp. Bogdana Wojtusia

„W osobie bp. Bogdana żegnamy niezmiernie wrażliwego, szlachetnego i dobrego Człowieka, gorliwego i światłego Kapłana, Formatora i Nauczyciela wielu pokoleń kapłanów, całym sercem oddanego powierzanym Mu zadaniom”. 

więcej
wtorek, 20 października 2020 r.

Prymas: całe serce oddał rodzinom

Gorliwy, pokorny, niezwykle pracowity i wszystkim życzliwy – mówi o śp. bp. Bogdanie Wojtusiu abp Wojciech Polak, przed laty jego magistrant. „Był moim rektorem i mistrzem. Uczył nas, że źródłem i siłą kapłańskiego posługiwania jest miłość do Boga i do człowieka”.

więcej
wtorek, 20 października 2020 r.

Zmarł bp senior Bogdan Wojtuś

We wtorek 20 października w godzinach południowych zmarł bp. senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej.  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

więcej
poniedziałek, 19 października 2020 r.

Studium przechodzi na nauczanie zdalne

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne zawiesza zajęcia stacjonarne i przechodzi w tryb nauczania zdalnego. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem drogą internetową. Informacje szczegółowe zostaną podane do wiadomości zainteresowanych drogą mailową.

więcej
niedziela, 18 października 2020 r.

Informujemy

Do końca października Trybunał Metropolitalny w Gnieźnie nie będzie przyjmować interesantów. Wszelkie sprawy i zapytania należy kierować telefonicznie lub mailowo 61 424 82 31, mail: trybunal-gn@gniezno.opoka.org.pl

więcej

Polecamy