sobota, 16 grudnia 2017 r.

Aktualności

środa, 13 grudnia 2017 r.

Zmarł o. Szymon Czesław Sulkowski OFM

We wtorek 12 grudnia w wieku 71 lat, w 33. roku kapłaństwa i 41. roku życia zakonnego, zmarł o. Szymon Czesław Sulkowski OFM, który ostatnie lata życia spędził w klasztorze franciszkanów w Pakości, posługując na tamtejszej Kalwarii. 

więcej
środa, 13 grudnia 2017 r.

Przekażmy dziadkom, sąsiadom

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy informuje o nasilonych działaniach przestępców, którzy wykorzystują metodę oszustwa "na wnuczka" lub "na policjanta CBŚ". Uprzedźmy dziadków, przekażmy starszym osobom w rodzinie i sąsiedztwie.

więcej
wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Zakładka SPOWIEDŹ

Zapraszamy do korzystania z zakładki spowiedź adwentowa w dekanatach, gdzie znaleźć można terminy spowiedzi świętej w parafiach poszczególnych dekanatów. Zakładka dostępna jest w bloku POLECAMY (u dołu strony) i będzie w miarę napływania informacji uzupełniana.

więcej
wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Krok ku beatyfikacji

Pozytywną opinią o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego zakończyła się wtorkowa sesja Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dowiedziała się nieoficjalnie KAI. Wedle ustaleń wkrótce można się spodziewać podpisanego przez papieża Franciszka dekretu o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia. 

więcej
wtorek, 12 grudnia 2017 r.

PWSD: spektakl o bł. Michale Kozalu

Klerycy III roku zaprosili wspólnotę seminaryjną oraz postulantów gnieźnieńskiego klasztoru franciszkanów na spektakl poświęcony bł. bp. Michałowi Kozalowi, niegdyś rektorowi, a dziś patronowi PWSD. Scenariusz powstał w oparciu o m.in. seminaryjne kroniki. 

więcej
wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Skupienie dla szafarzy

Szafarze archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w dorocznym adwentowym dniu skupienia. Spotkanie odbyło się 9 grudnia w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Konferencje głosili Mariola i Dariusz Kornetowie z Domowego Kościoła, a Mszy św. przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy