sobota, 24 marca 2018 r.

Aktualności

czwartek, 22 marca 2018 r.

Dekrety (25.03.2018)

Abp Wojciech Polak zwolnił ks. Jerzego Cytryńskiego z obowiązków administratora parafii w Jarząbkowie i przeniósł go w stan spoczynku. Kapłan zamieszka w Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. Dekret wejdzie w życie z dniem 25 marca br. Z tymże dniem abp Wojciech Polak mianował proboszczem parafii w Jarząbkowie >>>

więcej
środa, 21 marca 2018 r.

Rekolekcje dla małżeństw

Zapraszamy małżonków na rekolekcje małżeńskie. Pierwsze, przygotowane przez grupę małżonków wraz z ks. Przemysławem Kwiatkowskim, odbędą się w dniach 13-15 kwietnia w Olsztynie k. Częstochowy. Drugie organizują „Spotkania Małżeńskie” w dniach 20-22 kwietnia w gnieźnieńskim CEF.

więcej
środa, 21 marca 2018 r.

Oazowy Dzień Skupienia

W sobotę 17 marca odbył się w Gnieźnie Oazowy Dzień Skupienia dla animatorów, prowadzony przez księży moderatorów Waldemara Mykę i Jarosława Wesołowskiego. Uczestnikom spotkania towarzyszył również diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie ks. Marek Siwka.

więcej
wtorek, 20 marca 2018 r.

Modlitwa po męsku

W obchodzoną 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w gnieźnieńskiej farze sprawowana była Msza św. dla mężczyzn. Po wspólnej modlitwie w sali parafialnej odbyło się spotkanie z Dariuszem Kowalskim, aktorem filmowym i teatralnym znanym m.in. z roli Janusza Tracza w serialu „Plebania”.

więcej
poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Prymas głosi rekolekcje na KUL

Abp Wojciech Polak głosi rekolekcje dla społeczności akademickiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Hasło skupienia „Aby nie ostygły nam serca” nawiązuje do wielkopostnego orędzia papieża Franciszka i Najświętszego Serca Pana Jezusa, które patronuje lubelskiej uczelni.

więcej
poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Abp Kowalczyk w Kaliszu

"Św. Józef przyciąga rzesze małżonków i ludzi młodych, którzy tu chcą uczyć się prawości ludzkiej, ojcostwa i macierzyństwa, odpowiedzialności za poczęte życie, wychowania potomstwa i poszanowania całej rodziny" - mówił abp Józef Kowalczyk 19 marca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

więcej

Polecamy