Parafie: biskup od dobra

Bez reniferów i w mitrze zamiast czerwonej czapki z pomponem – wiele parafii odwiedził w swoje święto 6 grudnia św. Mikołaj, biskup Miry, czczony przez chrześcijan zarówno Wschodu jak i Zachodu. Najmłodszym przyniósł drobne upominki, a wszystkim cenną radę, że w życiu nie można tylko brać.

Święty Mikołaj przybył tego dnia do parafii w Miłosławiu, parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy, parafii pw. bł. Michała Kozala z Słupcy, parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu, parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie, parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni oraz parafii pw. Nawiedzania NMP w Chodzieży. Gościł też w prowadzonym przez dominikanki DPS w Mielżynie oraz w parafii w Szczepanowie, gdzie pojawił się niezauważony i podarki zostawił przy poświęconym mu ołtarzu bocznym, gdzie tradycyjnie tego dnia sprawowana była Msza św. W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie z kolei św. Mikołajem może zostać każdy. W kościele stanęła specjalna instalacja z postacią biskupa Miry, przy której zawieszono papierowe serca z imieniem i wiekiem dziecka lub osoby starszej, dla której można przygotować prezent. Tym, którzy z różnych powodów nie mogą przyjść do kościoła umożliwiono dostęp do „serduszek” przez internet. W parafii zbierane są również do koszy produkty codziennej potrzeby, które w paczkach trafią przed świętami do potrzebujących.

Św. Mikołaj w Miłosławiu
Fot. FB Parafie