czwartek, 24 kwietnia 2014 r.

Aktualności

wtorek, 22 kwietnia 2014 r.

Zmarł ks. Piotr Tomiak

We wtorek, 22 kwietnia, zmarł ks. Piotr Tomiak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemczynie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 25 kwietnia, w parafii w Niemczynie. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwie Bożemu miłosierdziu.

więcej
wtorek, 22 kwietnia 2014 r.

Zmarła s. Maria od Dzieciątka Jezus

W Wielki Czwartek, 17 kwietnia, zmarła gnieźnieńska karmelitanka s. Maria od Dzieciątka Jezus. Pogrzeb odbędzie się w środę, 23 kwietnia o godzinie 11.00 w klasztorze karmelitanek. Siostry zapraszają do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za dar życia s. Marii.

więcej
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 r.

Pieszo na kanonizację - krok od celu

Już tylko kilka dni dzieli nas od kanonizacji Jana Pawła II, a naszych pielgrzymów z Miłosławia od celu trzymiesięcznej pieszej wędrówki do Rzymu. W drodze i na modlitwie upłynęły im również święta. Za nimi przeszło 80 dni wędrówki i ponad 2 tysiące kilometrów w nogach.

więcej
niedziela, 20 kwietnia 2014 r.

Dekret (20.04.2014)

Uwzględniając Statuty Synodalne III Powojennego Synodu Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz potrzeby posługi księży proboszczów i administratorów abp Józef Kowalczyk erygował z dniem 20 kwietnia br. roczne Studium Proboszczowskie w ramach ASP dla Kapłanów.

więcej
niedziela, 20 kwietnia 2014 r.

Prymas podczas rezurekcji (video)

„Niech zmartwychwstały Chrystus będzie źródłem prawdziwej chrześcijańskiej nadziei. Życzę, abyśmy wszyscy przyjęli tę tajemnicę zbawienia, abyśmy nią żyli i byli jej świadkami w duchu wzajemnej akceptacji, solidarności i chrześcijańskiej miłości!”

więcej
niedziela, 20 kwietnia 2014 r.

Wigilia Paschalna u źródeł chrzcielnych Polski (video)

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk przewodniczył Liturgii Wigilii Paschalnej w piastowskim palatium na Ostrowie Lednickim, które należy do prawdopodobnych miejsc historycznego chrztu Mieszka I.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Msze św. za Ojczyznę

W kościele pw. św. Michała Archanioła raz w miesiącu sprawowane są Msze św. w intencji Ojczyzny. Najbliższa odprawiona zostanie w niedzielę 11 maja o godzinie 10.00. Pragniemy modlić się przede wszystkim w intencji nas samych, o przemiany naszych serc. To od nas wszystko się zaczyna i od nas wszystko zależy – zachęca proboszcz parafii ks. Waldemar Radecki.

więcej
Chce się żyć - spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem

Społeczne Gimnazjum im. św. Barbary w Chodzieży i Duszpasterstwo Młodzieży „Wiosło” zapraszają osoby indywidualne i klasy z opiekunami do chodzieskiego Domu Kultury na projekcję filmu „Chce się żyć” oraz spotkanie z odtwórcą głównej roli Dawidem Ogrodnikiem. Spotkanie odbędzie się 6 maja o godzinie 10.00. Zgłoszenia ks. Marcin Kulczynski tel. 608.886.887.

więcej
Kurs Nowe Życie

Szkoła Nowej Ewangelizacji Jana Pawła II zaprasza w dniach 9-11 maja do sanktuarium w Markowicach na weekendowy Kurs Nowe Życie. Przedsięwzięcie jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji, które powstały jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Zapisy: snegniezno@gmail.com

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy