piątek, 31 października 2014 r.

Aktualności

wtorek, 28 października 2014 r.

Markowice: odrodzeni do Nowego Życia

Zawsze jest dobry moment, aby rozpocząć nowe życie. Oznacza ono inną jego jakość. Umiera stary człowiek, aby mógł narodzić się nowy. Pan Bóg pragnie obdarować każdego człowieka prezentem nowego życia. Czy zostanie przyjęty, zależy tylko od ciebie.

więcej
wtorek, 28 października 2014 r.

Kruszwica pamięta

Wspólnota kruszwickiej parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła dziękowała za dar Eucharystii i świętość Jana Pawła II. Jak co roku wierni pielgrzymowali do krzyża papieskiego ustawionego w miejscu, gdzie przed laty sprofanowano Najświętszy Sakrament.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Prymas o duszpasterstwie par niesakramentalnych

„Kościół w Polsce musi okazać większą troskę o duszpasterstwo par niesakramentalnych” – powiedział dziennikarzom abp Wojciech Polak. Jak przyznał, osoby takie powinny mieć poczucie, że zawsze są w Kościele.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Prezentacja Biblii Jubileuszowej

W siedzibie KEP zaprezentowano 27 października Biblię Jubileuszową – najnowszy przekład Pisma Świętego w szacie graficznej Biblii Gnieźnieńskiej sprzed 600 lat. Wydawnictwo przygotowane na stulecie Towarzystwa Świętego Pawła miało już swoją „prapremierę” w Gnieźnie.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Budzisław Kościelny: makulatura na misje

Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla chrześcijan z Sudanu Południowego. Dzieci z ogniska misyjnego w Budzisławiu Kościelnym uzbierały cały kontener. Ile to litrów wody? Na pewno dużo – i jeszcze więcej serca.

więcej
niedziela, 26 października 2014 r.

Jubileusz sakry abp. Józefa Kowalczyka

Za ćwierćwiecze biskupiego posługiwania dziękował 26 października w katedrze gnieźnieńskiej abp senior Józef Kowalczyk, emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, pierwszy nuncjusz apostolski w powojennej historii Polski.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

W uroczystość Wszystkich Świętych Prymas Polski abp Wojciech Polak będzie przewodniczyć o godzinie 14.30 procesji za zmarłych i Mszy św. na gnieźnieńskim cmentarzu św. Piotra. Bp Krzysztof Wętkowski również o godzinie 14.30 będzie przewodniczył procesji i Eucharystii na cmentarzu przy ul. Witkowskiej. W Dzień Zaduszny natomiast o godzinie 10.15 abp Polak będzie przewodniczyć Mszy św. w intencji zmarłych prymasów, arcybiskupów gnieźnieńskich, biskupów pomocniczych i kanoników Kapituły Prymasowskiej.

więcej
"Pielgrzym" w Muzeum Archidiecezji

Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza na wystawę retrorytów poświęconych św. Janowi Pawłowi II autorstwa Romana Terzyka. Ekspozycja pt. „Pielgrzym” organizowana jest pod honorowym patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i zostanie oficjalnie otwarta 4 listopada o godzinie 11.00. Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum.

więcej
Kurs dla fotografów

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zaprasza na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w dniu 15 listopada w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy