poniedziałek, 21 kwietnia 2014 r.

Aktualności

piątek, 18 kwietnia 2014 r.

Wielki Piątek - dzień Krzyża (video)

Wielki Piątek to jedyny dzień, kiedy w kościołach nie jest sprawowana Msza święta. To dzień ciszy i dzień Krzyża, którego adoracja stanowi centralną część wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej. Wierni wsłuchują się w jej opis pozostawiony przez św. Jana i modlą za cały świat.

więcej
czwartek, 17 kwietnia 2014 r.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej (video)

Prymas Polski przewodniczył w Wielki Czwartek wieczorem w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Podczas liturgii metropolita gnieźnieński umył nogi dwunastu mężczyznom, na wzór Jezusa, który w czasie Ostatniej Wieczerzy umył nogi apostołom.

więcej
czwartek, 17 kwietnia 2014 r.

Msza św. Krzyżma (video)

„Kapłan Jezusa Chrystusa to wierny świadek Ewangelii nawet wtedy, a może przede wszystkim wtedy, gdy jest trudno” – mówił w Wielki Czwartek do kapłanów abp Józef Kowalczyk. Hierarcha zachęcał księży, by byli bardziej otwarci na młodzież, w tym obszarze Kościół nie może pozostać na marginesie.

więcej
czwartek, 17 kwietnia 2014 r.

Słupca: Misterium Krzyża świętego

„Idziemy za Świadkiem Miłości. Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa” – hasło zaczerpnięte z nauczania Jana Pawła II towarzyszyło tegorocznemu Misterium Krzyża świętego na ulicach Słupcy. W nabożeństwie uczestniczył bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Gnieźnieńska Droga Krzyżowa

Kapłani, osoby życia konsekrowanego, młodzież i liczni mieszkańcy Gniezna uczestniczyli w Wielką Środę wieczorem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Za krzyżem niesionym przez przedstawicieli różnych grup podążali także abp Józef Kowalczyk oraz bp senior Bogdan Wojtuś.

więcej
piątek, 18 kwietnia 2014 r.

Inowrocław: Droga Krzyżowa

Jak co roku w Wielką Środę na ulicach inowrocławskiego Osiedla Piastowskiego odbyło się inscenizowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpoczęło się o godzinie 20.00 przy kościele pw. Świętego Ducha. Trwające około godziny nabożeństwo zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II

W niedzielę 27 kwietnia przeżywać będziemy uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Dziękczynienie za wyniesienie papieża Polaka na ołtarze odbędzie się tego dnia po południu w katedrze gnieźnieńskiej. Mszy św. dziękczynnej rozpoczynającej się o godzinie 15.00 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha

Referat ds. Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży „Wiosło” wraz z Diecezjalnym Centrum Przygotowań Światowych Dni Młodzieży serdecznie zapraszają do czynnego włączenia się i udziału w Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha, która odbywać się będzie w łączności z odpustem ku czci patrona naszej archidiecezji i patrona Polski, przeżywanym w tym roku w dniach 3-4 maja również jako ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: ,,Być z Chrystusem” (Flp 1, 23).

więcej
Odpust św. Wojciecha w długi weekend

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się w dniach 3-4 maja. Będą one przeżywane jako ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy