sobota, 2 sierpnia 2014 r.

Aktualności

czwartek, 31 lipca 2014 r.

Oaza aktywna latem

Ruch Światło-Życie mobilizuje siły. O tworzenie nowych grup w parafiach apelował podczas międzydiecezjalnych rekolekcji Oazy Nowego Życia I stopnia moderator generalny ks. Adam Wodarczyk. W dwutygodniowych ćwiczeniach duchowych uczestniczyli także oazowicze z archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
czwartek, 31 lipca 2014 r.

Wiara i dobre buty

Nasi pielgrzymi z każdym krokiem są bliżej Jasnej Góry. W środę 30 lipca modlili się w sanktuarium Matki Bożej w Żegocinie, które jest stałym punktem na pątniczej trasie. W czwartek 31 lipca ruszyli w kierunku Kościelnej Wsi, wciąż jeszcze w Wielkopolsce. Kolejne sanktuarium w drodze - św. Józefa w Kaliszu.

więcej
środa, 30 lipca 2014 r.

Prymas o klauzuli sumienia

Powoływanie się na klauzulę sumienia jest rzeczą ważną i w tym ujęciu postawa prof. Chazana jest przykładem – mówił abp Wojciech Polak w poranku Radia „Wnet”. W środę 30 lipca Prymas Polski był gościem plenerowego studia rozgłośni ulokowanego przez Rezydencją Arcybiskupów Gnieźnieńskich.

więcej
środa, 30 lipca 2014 r.

Pobiedziska: rocznica koronacji obrazu

Wspólnota parafialna pw. św. Michała Archanioła świętowała 10. rocznicę koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Łaskawej, Pani Pobiedzisk. Jubileuszowe uroczystości odbyły się 27 lipca pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia.

więcej
wtorek, 29 lipca 2014 r.

Sierpień - miesiąc abstynencji

Wszyscy musimy chronić i umacniać trzeźwość. Dlatego ponownie z nadzieją rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Sierpniowy dar abstynencji składany przez wielu Polaków to błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, w której tysiące rodzin cierpi przez nadużywanie alkoholu i chorobę alkoholową.

więcej
wtorek, 29 lipca 2014 r.

Czasem lepiej być offline

Pielgrzymi z naszej archidiecezji dzielnie zmierzają na Jasną Górę. W trasie są już wszystkie grupy, także promieniste. We wtorek 29 lipca z kolorowymi spotkał się bp Krzysztof Wętkowski. W Pyzdrach odprawił dla pątników Mszę św. i życzył wytrwania w upale i dalszej drodze.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Janowiec Wlkp.: Wieczór Chwały

W parafii pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim odbędzie się 17 sierpnia kolejne modlitewne spotkanie z dziękczynieniem i uwielbieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Początek o godzinie 18.00, zakończenie ok. 22.00. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie i stronie www.wieczorchwaly.url.ph

więcej
Żnin: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Po raz drugi w kościele pw. NMP Królowej Polski w Żninie odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Inauguracja 2 sierpnia koncertem  „Improwizacja tak - ale przygotowana”. Następne koncerty w kolejne sierpniowe soboty. Wystąpią muzycy z Polski, Ukrainy i Mołdawii. Na finał zaśpiewa Chór Cantabile Zamku Górków w Szamotułach. Festiwal objął patronatem Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zapraszamy do Żnina. Szczegóły na plakacie.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy