sobota, 28 listopada 2015 r.

Aktualności

czwartek, 26 listopada 2015 r.

Biskupi otrzymali świece (video)

Podczas Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze, 25 listopada, biskupi polscy uczestniczący w rekolekcjach otrzymali świece jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przekazanie świec jest elementem programu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. 

więcej
środa, 25 listopada 2015 r.

Zmarł ks. prałat Tadeusz Kujawski

W środę 25 listopada zmarł ks. prałat Tadeusz Kujawski, ceniony wykładowca prawa kanonicznego, członek komisji, która przygotowała krytyczne opracowanie polskiego przekładu Kodeksu Prawa Kanonicznego.

więcej
środa, 25 listopada 2015 r.

Mogilno-Dąbrówka

„Błogosławieni jesteście!” - takie hasło towarzyszyło pielgrzymom, którzy w sobotę 21 listopada pielgrzymowali do relikwii  bł. Karoliny Kózkówny. W spotkaniu wzięli udział  młodzi z Inowrocławia, Strzelna, Orzechowa, Pobiedzisk i Trzemeszna.

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Krok ku beatyfikacji

„Positio super virtutibus”, czyli dokumentację o heroiczności cnót sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego złożył 24 listopada w Watykanie kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przekazał trzy tomy dokumentacji podczas audiencji u kard. Angelo Amato.

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Cecyliada w Strzałkowie

Już po raz dwudziesty Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Gminy oraz parafia pw. św. Doroty w Strzałkowie zorganizowali Biesiadę Zespołów Chóralnych. Tradycyjna Cecyliada odbyła się 22 listopada, dokładnie we wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.   

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Niedziele powołaniowe, czyli klerycy w terenie

Jak wygląda życie w seminarium? Czym jest rozeznawanie powołania? I skąd wiadomo, że się je ma? Tym wszystkim dzielili się klerycy gnieźnieńskiego seminarium duchownego podczas tzw. niedzieli powołaniowych w parafiach.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dzień skupienia w PWSD

W sobotę 12 grudnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zakończenie przewidziano o godzinie 16.00. Zgłoszenia do 8 grudnia TUTAJ

więcej
Inauguracja obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski

Zapraszamy w sobotę 28 listopada do katedry gnieźnieńskiej na I nieszpory adwentowe rozpoczynające nowy rok liturgiczny i Rok Jubileuszowy 1050. rocznicy Chrztu Polski. Początek o godzinie 19.30. Wspólnej modlitwie z udziałem Prymasa Polski przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski. 

 

więcej
Dzień Skupienia dla rolników

Zapraszamy na dzień skupienia dla środowisk rolniczych rejonu gnieźnieńskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Domu Rekolekcyjnym parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie przy ulicy Ks. Antoniego Ludwiczaka 20 (Dalki). 

 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy