środa, 16 stycznia 2019 r.

Aktualności

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r.

Młodzi już w Panamie

Po blisko 13-godzinnym locie, po godzinie 19.00 naszego czasu, młodzi razem z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem wylądowali w Panamie. Ugości ich diecezja Chitré znajdująca się około 300 kilometrów na południe od stolicy kraju. 

więcej
poniedziałek, 14 stycznia 2019 r.

Zmarła Agata Szymendera

W niedzielę 13 stycznia zmarła Agata Szymendera, matka ks. Szczepana Szymendery, proboszcza parafii pw. św. Stanisława Bp. w Pruścach. Msza święta pogrzebowa sprawowana będzie w środę 16 stycznia o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Józefa w Lesznie. Zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu.

więcej
sobota, 12 stycznia 2019 r.

Prymas przed ŚDM w Panamie

„Bardzo się cieszę, że mogę towarzyszyć młodym w tym radosnym święcie wiary jakim są Światowe Dni Młodzieży. Będę do młodych mówił, ale będę też ich słuchał, bo jak uczy papież Franciszek, gotowość służby rodzi się ze słuchania” - mówi abp Wojciech Polak przed wyjazdem na ŚDM w Panamie.

więcej
sobota, 12 stycznia 2019 r.

Kierunek Panama

„Dlaczego jadę? Bo można zobaczyć trochę świata. A drugi powód. Liczę, że usłyszę od papieża słowo, które utwierdzi mnie w tym, o czym myślę od dłuższego czasu” – mówi Aleksander Marszałek, który w niedzielę wraz z młodymi z archidiecezji gnieźnieńskiej wyruszy do Panamy. Razem z nimi leci Prymas Polski.

więcej
piątek, 11 stycznia 2019 r.

Zebranie Rady Instytutu Prymasa Glempa

W piątek 11 stycznia odbyło się w Inowrocławiu doroczne posiedzenie Rady Instytutu Prymasa Józefa Glempa. Podczas spotkania przyjęto sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności, omówiono plany na rok bieżący oraz przyjęto uchwałę w sprawie przyznania statuetki „Ku chwale”.

więcej
piątek, 11 stycznia 2019 r.

Budzyń uczcił pamięć powstańców

O jednoczących owocach dobrej i zgubnych skutkach złej pamięci mówił w Budzyniu Prymas Polski abp Wojciech Polak. Pierwsza, nie wypierając się własnej historii, zdolna jest szukać pojednania. Druga kieruje się jedynie zbiorowym egoizmem i łatwo przemienia w nienawiść.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy