piątek, 6 grudnia 2019 r.

Aktualności

poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

XVII Ogólnopolska Zbiórka Żywności

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już siedemnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

więcej
poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

"Wędrówki po Ewangelii wg św. Mateusza"

Konkurs o takiej tematyce odbył 28 listopada w Szkole Podstawowej w Kruchowie. Swoją wiedzę w tym zakresie sprawdzili uczniowie z ośmiu szkół leżących na terenie dekanatu trzemeszeńskiego.

więcej
poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

Rekolekcje Zespołów Pastoralnych

W Rościnnie swoje rekolekcje adwentowe przeżyli członkowie zespołów pastoralnych prowadzących katechezy dla narzeczonych. Przypomnijmy, według zmienionych trzy lata temu zasad katechezy te adresowane są wyłącznie do par, które podjęły już decyzję o ślubie.

więcej
poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

Roraty: kto rano wstaje?

Gnieźnieńscy franciszkanie zapraszają dzieci w każdy dzień powszedni o 6.15 na Roraty malowane dźwiękiem i obrazem. Przewodnikiem najmłodszych po adwentowym oczekiwaniu jest tym razem kościelna mysz i inne zwierzęta z Arki Noego.  

więcej
niedziela, 1 grudnia 2019 r.

Wielka tajemnica wiary

Wraz z Adwentem wchodzimy w nowy rok liturgiczny i rozpoczynamy realizację kolejnego trzyletniego programu duszpasterskiego, który po poprzednich edycjach skoncentrowanych na sakramentach chrztu i bierzmowania, podejmuje temat Eucharystii będącej centrum życia, wiary i modlitwy Kościoła.

więcej
sobota, 30 listopada 2019 r.

Niech będzie to czas odnowy

Prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczył w sobotę w katedrze gnieźnieńskiej pierwszym nieszporom adwentowym. Nabożeństwo zainaugurowało duchowe przygotowanie archidiecezji gnieźnieńskiej do przyszłorocznej peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy