czwartek, 28 sierpnia 2014 r.

Aktualności

piątek, 22 sierpnia 2014 r.

Kawnice: rocznica koronacji obrazu

W tym roku mija 40. rocznica koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia, która od czterech stuleci doznaje czci w sanktuarium w Kawnicach. Rocznicowe uroczystości połączone z dorocznym odpustem parafialnym odbędą się w ostatni weekend sierpnia.

więcej
czwartek, 21 sierpnia 2014 r.

Módlmy się za prześladowanych

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka i przyłączając się do apelu prezydium Konferencji Episkopatu Polski abp Wojciech Polak prosi o modlitwę w intencji Kościoła prześladowanego w krajach Bliskiego Wschodu.

więcej
czwartek, 21 sierpnia 2014 r.

Lednica znowu zaśpiewa

Pola Lednickie już niebawem ponownie ożyją tańcem i śpiewem. W ostatnią sobotę sierpnia zjadą tam motocykliści. W pierwszą sobotę września pod Bramą Rybą modlić się będą seniorzy, którzy jak młodzi w czerwcu rozważać będą tajemnicę Bożego i ludzkiego synostwa.

więcej
środa, 20 sierpnia 2014 r.

Prymas dla "Przewodnika Katolickiego"

„Wysiłek ewangelizacyjny nie bierze się z troski o to, czy w Kościele jest mniej, czy więcej osób. Nie bierze się też z troski o jakiś obraz Kościoła, także w rzeczywistości społecznej. Ten wysiłek jest i musi być podejmowany z troski o człowieka, konkretnego człowieka”.

więcej
środa, 20 sierpnia 2014 r.

Zmarł ks. Alfred Reformat

We wtorek 19 sierpnia zmarł ks. Alfred Reformat, rezydent w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży, długoletni duszpasterz wspólnoty parafialnej w Krzycku Małym. Pogrzeb odbędzie się 23 sierpnia w Chodzieży. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

więcej
wtorek, 19 sierpnia 2014 r.

Franciszkanki na powrót w Gnieźnie

Po ćwierćwiecznej nieobecności do Gniezna powróciło Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Mszy św. inaugurującej zakonną wspólnotę w Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich przewodniczył abp Wojciech Polak.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dożynki archidiecezjalne

Archidiecezja gnieźnieńska będzie dziękować za tegoroczne plony w sobotę 30 sierpnia w Gnieźnie. Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka rozpocznie się w bazylice prymasowskiej o godzinie 12.00. Wcześniej, o godz. 11.00 na przykatedralnym placu obok pomnika Bolesława Chrobrego zaplanowano prezentację wieńców. Zapraszamy.

więcej
PWSD drugi nabór

Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego informuje, że otwarty został drugi czas naboru kandydatów na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kandydaci mogą zgłaszać się do Seminarium Duchownego do końca sierpnia.

więcej
Michał Archanioł w Szczepanowie i Słaboszewie

Parafie pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie i pw. Świętej Trójcy w Słaboszewie znalazły się na trasie peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Monte Gargano we Włoszech. Figura nawiedzi wspomniane parafie w dniach 1-3 września. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Księcia Niebiańskiej Armii przyzwanego szczególnie w walce z siłami zła.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy