czwartek, 26 listopada 2015 r.

Aktualności

wtorek, 24 listopada 2015 r.

Cecyliada w Strzałkowie

Już po raz dwudziesty Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Gminy oraz parafia pw. św. Doroty w Strzałkowie zorganizowali Biesiadę Zespołów Chóralnych. Tradycyjna Cecyliada odbyła się 22 listopada, dokładnie we wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.   

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Niedziele powołaniowe, czyli klerycy w terenie

Jak wygląda życie w seminarium? Czym jest rozeznawanie powołania? I skąd wiadomo, że się je ma? Tym wszystkim dzielili się klerycy gnieźnieńskiego seminarium duchownego podczas tzw. niedzieli powołaniowych w parafiach.

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Nauczyciele też się uczą

Blisko 350 katechetów z archidiecezji gnieźnieńskiej wzięło udział w warsztatach poświęconych tematyce tworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska wychowawczego dla dzieci i młodzieży. Szkolenie odbyło się w październiku w Lądzie n. Wartą, Inowrocławiu, Gnieźnie i Chodzieży. 

więcej
niedziela, 22 listopada 2015 r.

Modlitwa Akcji Katolickiej

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to także patronalne święto Akcji Katolickiej. Członkowie organizacji z archidiecezji gnieźnieńskiej spotkali się z tej okazji w Miłosławiu. Mszy św. przewodniczył asystent kościelny stowarzyszenia ks. prał. Krzysztof Redlak.

więcej
sobota, 21 listopada 2015 r.

Orchowo: wędrówki po Ewangelii

Po raz dziewiąty w dekanacie trzemeszeńskim zorganizowano konkurs biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Finał odbył się w Orchowie. Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą, ale i ją uzupełnić m.in. oglądając spektakl „Syn marnotrawny”. 

więcej
sobota, 21 listopada 2015 r.

Michał Archanioł u pallotynek

Wspólnota sióstr pallotynek w Gnieźnie przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano. „Triduum modlitewne ze św. Michałem było dla nas wielkim darem Boga” – mówi przełożona s. Elżbieta Bryłka SAC.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dzień Skupienia dla rolników

Zapraszamy na dzień skupienia dla środowisk rolniczych rejonu gnieźnieńskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Domu Rekolekcyjnym parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie przy ulicy Ks. Antoniego Ludwiczaka 20 (Dalki). 

więcej
Kolejny "Dziedziniec historii"

Już niebawem kolejna edycja „Dziedzińca historii”. Tym razem franciszkanie zapraszają na spotkanie z Mavile Ablaewą Tatarką z Krymu, od kilku lat zaangażowaną w prace franciszkańskiego Domu Pojednania Św. Maksymiliana w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godzinie 19.00 jak zwykle w bibliotece prowincjalnej klasztoru franciszkanów w Gnieźnie.

więcej
Spotkanie z prof. Chazanem

Zapraszamy na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, które odbędzie się 27 listopada w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie pod hasłem „Prawo do życia bez kompromisu”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Jego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Gnieźnie, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej  oraz Stowarzyszenie „Ziemia Gnieźnieńska”. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni – mieszkańcy Gniezna i okolic, pracownicy Służby Zdrowia, członkowie ruchów i stowarzyszeń. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy