czwartek, 23 października 2014 r.

Aktualności

wtorek, 21 października 2014 r.

Adamie, gdzie jesteś...

Pod takim hasłem w trzeci październikowy weekend w Domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla gimnazjalistów, licealistów i studentów. W spotkaniu prowadzonym przez ks. Dariusza Larusa z PWSD uczestniczyło blisko 80 młodych ludzi.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

Wągrowiec: hospicjum to też ŻYCIE

Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu po raz dziesiąty włączyło się w Kampanię „Hospicjum to też Życie”. Jej oficjalna inauguracja odbyła się 19 października z udziałem m.in. młodych zaangażowanych w wolontariat hospicyjny.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

Słupca: VI Święto Wolności

Uczniowie słupeckiego Ekonomika, Ogólniaka i Zespołu Szkół Zawodowych już po raz szósty uczcili pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na skwerze noszącym jego imię odbył się happening i po raz kolejny wybrzmiały dobrze znane wszystkim słowa – zło dobrem zwyciężaj.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

O komunikacji w małżeństwie

O tym, że o wartości związku nie decydują wyłącznie uczucia dobre, ale raczej sposób wyrażania uczuć negatywnych dowiedzieli się uczestnicy rekolekcji nt. komunikacji w małżeństwie i rodzinie, które odbyły się w połowie października w Rościnnie.

więcej
poniedziałek, 20 października 2014 r.

Słupca: spotkanie ze świadkiem

W parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy gościł abp. Mieczysław Mokrzycki, osobisty sekretarz św. Jana Pawła II. Zachęcał, by żyć papieskim nauczaniem, ale i zwykłą radością i uśmiechem, bo Jan Paweł II „choć był papieżem, to nigdy nie przestał być człowiekiem”.

więcej
poniedziałek, 20 października 2014 r.

Kłecko: najmłodsi misyjnie

Obchodzona w tym roku 19 października Niedziela Misyjna była okazją do szczególnej pamięci, modlitwy i solidarności z misjonarzami pracującymi w różnych zakątkach świata. Pamiętały o nich także dzieci z parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Muzeum: wykłady z historii kultury i sztuki

Zapraszamy do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej na wykłady monograficzne z historii sztuki i historii kultury. Zajęcia będą się odbywać się w budynku muzeum, w sali konferencyjnej. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy chcący zdobyć lub poszerzyć posiadaną wiedzę z zakresu znajomości sztuki. Pierwsze spotkanie, organizacyjne, już w piątek 24 października o godzinie 11.00, ul. Kolegiaty 2, Wzgórze Lecha przy katedrze. Zapraszamy. Informacje tel. 61/426.37.78

więcej
Chór chórów czyli Ars Liturgica

Zapraszamy do wysłuchania chórów uczestniczących w VI Ogólnopolskim Konkursie "Ars Liturgica", który odbędzie się w dniach 24-25 października 2014 roku w Archikatedrze w Gnieźnie. Patronat nad konkursem objęli m.in.: Prymas Polski abp Wojciech Polak, który jest fundatorem Grand Prix konkursu.

więcej
Inowrocław: w ekumenicznym duchu

W sobotę 25 października po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu, odbędzie się w duchu ekumenicznym koncert „Ein feste Burg ist unser Gott” (Warownym grodem jest nasz Bóg) w wykonaniu chóru kościoła pw. św. Szczepana Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu pod dyr. Aleksandry Molin. Zapraszamy. Wstęp Wolny.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy