wtorek, 28 czerwca 2016 r.

Aktualności

niedziela, 26 czerwca 2016 r.

Ojcowie Franciszkanie powrócą do Inowrocławia

Komunikat Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski, w związku z rozpoczęciem posługi duszpasterskiej Ojców Franciszkanów w parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu.

więcej
piątek, 24 czerwca 2016 r.

Prymas z neokatechumenatem

Abp Wojciech Polak modlił się ze wspólnotą neokatechumenalną na zakończenie roku pracy formacyjnej. „Człowiek po myśli Bożej to człowiek pokory i posłuszeństwa. Zastanówmy się dziś nad naszą pokorą i posłuszeństwem” – zachęcał.

więcej
piątek, 24 czerwca 2016 r.

Słaboszewo: stypendyści ks. Niziółkiewicza

Msza św. rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego w społecznej Szkole Podstawowej w Słaboszewie. Podczas akademii szkolnej wręczono już po raz drugi stypendium im. Ks. Zenona Niziółkiewicza, pierwszego proboszcza miejscowej parafii pw. Świętej Trójcy.

więcej
piątek, 24 czerwca 2016 r.

Ekumeniczna droga

Z błogosławieństwem Prymasa, po raz czternasty, Niemcy i Polacy, protestanci i katolicy, wyruszyli na wspólny ekumeniczny szlak przypominając, że "Jeden jest Pan, jedna wiara i jeden chrzest”. Zabrali z sobą wodę z Jeziora Lednickiego, którą pozostawią w katedrze w Magdeburgu jako wotum 1050-lecia Chrztu Polski. 

więcej
czwartek, 23 czerwca 2016 r.

Skupienie Rodziny RM

W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się w weekend 17-19 czerwca rekolekcje dla członków i sympatyków Rodziny Radia Maryja z Gniezna i okolic. Nauki i modlitwę prowadził misjonarz ks. Andrzej Marmurowicz.

więcej
czwartek, 23 czerwca 2016 r.

Dekret (1.07.2016)

Przychylając się do prośby o. Jana Maciejowskiego OFMConv, ministra prowincjalnego gdańskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, abp Wojciech Polak zwolnił o. Jacka Korsaka OFMConv z obowiązków proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie...

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Nabór do Studium Muzyki Kościelnej

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna nabór uczniów na nowy rok edukacji. Nauka trwa cztery lata i obejmuje pion teoretyczny i praktyczny. Po jej ukończeniu absolwent otrzymuje dyplom uprawniający go do podjęcia zawodu organisty w katedrach i kościołach parafialnych na terenie całej Polski.

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy