poniedziałek, 3 sierpnia 2015 r.

Aktualności

czwartek, 30 lipca 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na sierpień

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w sierpniu.

więcej
czwartek, 30 lipca 2015 r.

Po drodze

Na Jasną Górę pielgrzymują nie tylko grupy kolorowe, ale i promieniste, których jest łącznie dwanaście. Zgodnie z ponad półwieczną tradycją idą każda własną, utrwaloną przez lata trasą. Jedną z nich, z rodzinnego Gniewkowa, odwiedził w środę abp. Wojciech Polak. 

więcej
środa, 29 lipca 2015 r.

Janikowo: spotkanie z Oazą

„W mocy Ducha Świętego” – pod takim hasłem w Janikowie odbywały się rekolekcje Ruchu Światło – Życie stopnia I Oazy Nowego Życia i stopnia III Oazy Nowej Drogi. W duchowych ćwiczeniach uczestniczyli młodzi z całej Polski. We wtorek mieli okazję spotkać się z abp. Wojciechem Polakiem. 

więcej
sobota, 25 lipca 2015 r.

Zmarł ks. Waldemar Radecki (pogrzeb)

W sobotę 25 lipca zmarł nagle ks. dr Waldemar Radecki, wykładowca gnieźnieńskiego seminarium duchownego, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 31 lipca.

więcej
wtorek, 28 lipca 2015 r.

Idziemy na Jasną Górę, patrzymy na Kraków! (video)

Z błogosławieństwem Prymasa Polski wyruszyła dziś z Gniezna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Tegoroczna wędrówka przebiega pod hasłem „Błogosławieni czystego serca” i wpisuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016. 

więcej
poniedziałek, 27 lipca 2015 r.

ŚDM: jest współpraca

Prymas Polski abp Wojciech Polak, starosta gnieźnieński Beata Tarczyńska i prezydent Gniezna Tomasz Budasz podpisali 27 lipca list intencyjny ws. wspólnej organizacji Światowych Dni Młodzieży 2016 na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Żnin: muzyczny sierpień

Parafia pw. NMP Królowej Polski w Żninie zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty odbywać się będą przez cały sierpień począwszy od soboty 1 sierpnia zawsze o godzinie 19.00. Festiwal zainauguruje koncert „Perły Muzyki Klasycznej”. Zapraszamy. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej
Studium Rodziny zaprasza

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje studia podyplomowe Przygotowania do życia w rodzinie oraz kurs dokształcający Doradców życia małżeńskiego i rodzinnego. Proponowane formy kształcenia dają możliwość poznania i pogłębienia wiedzy w zakresie psychologii płciowości, pedagogiki płciowości, etyki życia małżeńskiego i rodzinnego, socjologii, pedagogiki i teologii małżeństwa i rodziny oraz prawa małżeńskiego...

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy