niedziela, 21 grudnia 2014 r.

Aktualności

piątek, 19 grudnia 2014 r.

Bóg przychodzi do wszystkich

Prymas odwiedził 18 grudnia osadzonych w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu. Łamiąc się z nimi opłatkiem przypominał, że Bóg narodził się także dla nich. „Przyszedł jako człowiek byś najpierw nie zwątpił w swoje człowieczeństwo, a potem byś dostrzegł Jego oblicze w drugim człowieku” – mówił.

więcej
piątek, 19 grudnia 2014 r.

Młodzi Prymasowi - 50 paciorków na 50-te urodziny (video)

Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej w prezencie na urodziny abp. Wojciecha Polaka nagrali specjalny film z życzeniami i modlitwą. Życzą nadziei, świętości, wytrwałości, uśmiechu i oczywiście stu lat.

 

 

 

 

więcej
piątek, 19 grudnia 2014 r.

Inowrocław: Prymas z chorymi

Abp Wojciech Polak spotkał się 18 grudnia z pacjentami Centrum Opiekuńczo-Leczniczego w Inowrocławiu. Łamiąc się opłatkiem z chorymi, odwiedzając kolejne sale, udzielał każdemu błogosławieństwa, zapewniał o modlitwie i sam o modlitwę prosił.

więcej
piątek, 19 grudnia 2014 r.

Jubileusz Instytutu Prymasa Glempa

Inowrocławski Instytut Prymasa Józefa Glempa świętuje pięciolecie istnienia. Mały jubileusz zbiegł się z 85. rocznicą urodzin jego patrona oraz 50-tymi urodzinami obecnego Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

więcej
środa, 17 grudnia 2014 r.

Urodzinowa milonga dla papieża

Franciszek skończył 17 grudnia 78 lat. Życzenia złożył mu cały świat, także tanecznie. Na placu św. Piotra siedem tysięcy tancerzy zatańczyło milongę - jeden z trzech głównych stylów tanga argentyńskiego. Najlepsze życzenia Ojcze Święty!

więcej
środa, 17 grudnia 2014 r.

Markowice: spółdzielnie socjalne razem

W sanktuarium w Markowicach, gdzie od pół roku funkcjonuje spółdzielnia socjalna „Nazaret” odbyło się 17 grudnia spotkanie przedstawicieli spółdzielni socjalnych i pokrewnych instytucji. Celem była wymiana doświadczeń, a w dalszej perspektywie podpisanie porozumienia.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

W święta

Prymas Polski abp Wojciech Polak będzie przewodniczyć Mszy św. pasterskiej w katedrze gnieźnieńskiej o północy. Transmisja w radiowej "Jedynce" i Radio Plus. Bp Krzysztof Wętkowski odprawi pasterkę o godzinie 22.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej we Września, a bp senior Bogdan Wojtuś w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie. W uroczystość Bożego Narodzenia Prymas Polski poświęci odremontowany po pożarze kościół pw. św. Doroty w Rogowie. Msza św. rozpocznie się o godzinie 11.00.

więcej
Uroczystość Świętej Rodziny

Zapraszamy małżonków, rodziny i wszystkich wiernych 28 grudnia do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. z okazji uroczystości Świętej Rodziny. Eucharystii, która rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie abp Wojciech Polak. Bp Krzysztof Wętkowski w uroczystość Świętej Rodziny odprawi Mszę św. z błogosławieństwem małżeństw w kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Początek o godzinie 10.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Nasze szopki

Zapraszamy parafie naszej archidiecezji do podzielenia się zdjęciami bożonarodzeniowych szopek. Wystarczy zrobić fotkę, a w mailu wskazać kościół i autora zdjęcia. Całość wysłać na adres kruszyk@diksw.pl lub pkgniezno@wp.pl Publikacja w świątecznej galerii gwarantowana. Czekamy :)

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy