niedziela, 14 lutego 2016 r.

Aktualności

środa, 10 lutego 2016 r.

Wyjdź na pustynię

Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty. Dzień ten ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy, nawrócenia i zbliżenia się do Boga.  

więcej
środa, 10 lutego 2016 r.

Misjonarze Miłosierdzia

Zgodnie z wolą papieża Franciszka w czasie Wielkiego Postu w Roku Miłosierdzia posługę podejmą misjonarze miłosierdzia. Służyć będą także w naszej archidiecezji. Ich uroczyste posłanie odbędzie się w Środę Popielcową. 

więcej
wtorek, 9 lutego 2016 r.

Obecność i modlitwa

Po raz kolejny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bachorcach gościło osoby chore i starsze z parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Piaskach. Spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego było przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy. 

więcej
wtorek, 9 lutego 2016 r.

Papież na Dzień Chorego

Choroba, zwłaszcza ciężka, zawsze wywołuje kryzys w ludzkiej egzystencji i niesie ze sobą głębokie pytania. W pierwszej chwili może niekiedy wywołać bunt (…) Może prowadzić do rozpaczy (…) W tych sytuacjach wiara w Boga jest, z jednej strony, wystawiona na próbę, a jednocześnie ujawnia swą pozytywną moc.

więcej
poniedziałek, 8 lutego 2016 r.

Relikwie o. Pio w Gnieźnie

Habit, rękawiczkę i fragment bandaża z krwią św. o. Pio wystawiono 8 lutego w gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. Relikwie przywiózł o. Paulo, który opowiedział o życiu stygmatyka i swoich z nim spotkaniach. 

więcej
poniedziałek, 8 lutego 2016 r.

O dialogu międzyreligijnym

Mówił w inowrocławskim Instytucie Prymasa Józefa Glempa ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa. Prelekcję zorganizowano w ramach cyklicznych spotkań „Christianus sum”. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Walentynki w Inowrocławiu i Gnieźnie

Zachęcamy do modlitwy za tych, których kochamy. Msza św. w Walentynki (niedziela 14 lutego) sprawowana będzie o godzinie 16.30 w kościele pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu. Do wspólnej modlitwy zaprasza Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Jana Pawła II. W Gnieźnie jak co roku w dniu tym będzie można odwiedzić kaplicę św. Walentego w katedrze i wpisać do wyłożonej tam księgi swoją prośbę. O godzinie 18.00 we wszystkich intencjach sprawowana będzie Msza święta. 

więcej
Tydzień Małżeństw w Chodzieży

W chodzieskiej kolegiacie św. Floriana trwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństw. Zapraszamy małżonków i całe rodziny do włączenia się w modlitwę. Droga krzyżowa, konferencja, Msza św. kolejno w piątek, sobotę i niedzielę. Zachęcamy >>> 

więcej
Chcesz wyjechać na misje?

IV Ogólnopolska Szkoła dla wiernych świeckich planujących wyjazd na misje i XVIII Międzydiecezjalna Szkoła Animatora Misyjnego odbędzie się w dniach 4-6 marca w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Rościnnie. Zgłoszenia do końca lutego. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy