poniedziałek, 2 marca 2015 r.

Aktualności

piątek, 27 lutego 2015 r.

Katechezy małżeńskie

W parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie rozpoczął się cykl katechez dla małżonków. Podobne odbywają się już w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni. Spotkania prowadzi ks. dr Przemysław Kwiatkowski, wykładowca w Papieskim Instytucie Jana Pawła II w Rzymie,  sekretarz Prymasa Polski.

więcej
piątek, 27 lutego 2015 r.

Zmarł ks. Tomasz Szary

W czwartek 26 lutego zmarł ks. Tomasz Szary, kapłan diecezji bydgoskiej, emerytowany proboszcz parafii w Gromadnie (diecezja bydgoska) i parafii w Raczkowie i Jabłkowie (archidiecezja gnieźnieńska). Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

więcej
piątek, 27 lutego 2015 r.

Creo en Dios

Na Kubie pracuje tylko trzech polskich misjonarzy. Jednym z nich jest pochodzący z archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Wojciech Owczarz. Jak wygląda jego życie i życie tamtejszych chrześcijan relacjonuje ks. Stefan Balcerzak, który niedawno odwiedził wyspę.

więcej
czwartek, 26 lutego 2015 r.

Wilczyn w Ziemi Świętej

Betlejem pod śniegiem mieli okazję zobaczyć parafianie z Wilczyna, którzy przed kilkoma dniami wrócili z Ziemi Świętej. Odwiedzili m.in. Górę Błogosławieństw i Jerozolimę, a w międzyczasie Jordanię z Górą Nebo i starożytną Petrą.

więcej
czwartek, 26 lutego 2015 r.

Zmarł Stefan Orlik

Zmarł Stefan Orlik, ojciec ks. Jacka Orlika, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 28 lutego w Inowrocławiu, pochówek na cmentarzu w Ludzisku. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

więcej
środa, 25 lutego 2015 r.

Wielkopostne czuwanie kapłanów

W Gnieźnie, Wągrowcu, Inowrocławiu i Gnieźnie odbędzie się w najbliższą sobotę wielkopostne czuwanie kapłanów. „Przyjedźcie na to modlitewne spotkanie z otwartym sercem i w trosce o nas wszystkich” – zaprasza Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Wągrowiec: pamięci Żołnierzy Wyklętych

Paulini z Wągrowca zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie m.in. Msza św. i prelekcja o Polakach na Kresach. Zapraszamy.

więcej
Rekolekcje Towarzystwa św. Wojciecha

W dniach 6-8 marca w Górce Klasztornej odbędą się rekolekcje wielkopostne dla kandydatów i członków Towarzystwa Świętego Wojciecha. Połączone będą z inauguracją obchodów Roku Jubileuszu 25-lecia powstania bractwa, której dokona w dniu 6 marca bp senior Bogdan Wojtuś. Tegoroczne nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Paweł Kiejkowski, wykładowca teologii fundamentalnej...

więcej
PWSD zaprasza

W sobotę 21 marca w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Seminarium wraz z siostrami Sacré Coeur  zaprasza również młodzież męską i żeńską na rekolekcje z rozeznawaniem drogi życiowej. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach 6-8 marca i 16-18 marca w domu zgromadzenia w Pobiedziskach. Zaprasza ks. Wojciech Rzeszowski, rektor gnieźnieńskiego PWSD.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy