poniedziałek, 24 listopada 2014 r.

Aktualności

piątek, 21 listopada 2014 r.

W niedzielę koniec roku...

...kościelnego, który zamyka uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Rok ten obchodziliśmy pod znakiem wiary w Syna Bożego. Wraz z nadchodzącym Adwentem rozpoczyna się kolejny rok liturgiczny, w którym wezwani zostaniemy do nawrócenia i wiary w Ewangelię.

więcej
piątek, 21 listopada 2014 r.

Caritas świętuje jubileusz

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Uroczyste obchody odbędą się w 29 listopada. „To będzie nasze wspólne święto. Chcemy podsumować te minione ćwierćwiecze i podziękować wszystkim, którzy pomagają nam pomagać” – mówi ks. prałat Krzysztof Stawski.

więcej
czwartek, 20 listopada 2014 r.

Prymas z przedszkolakami

Abp Wojciech Polak odwiedził gnieźnieńskie przedszkole im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzone przez siostry służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP. W podzięce za przedstawienie i uśmiech nauczył dzieci piosenki i wszystkie pobłogosławił zachęcając rodziców, by jak najczęściej robili to samo.

więcej
czwartek, 20 listopada 2014 r.

Janikowo: grusza bł. Karoliny

Młodzież oazowa zasadziła na terenie ośrodka rekolekcyjnego w Janikowie gruszę bł. Karoliny Kózkówny. Sadzonka podarowana przez sanktuarium w Zabawie jest szczepem ponad dwustuletniej gruszy, pod którą katechizowała błogosławiona.

więcej
czwartek, 20 listopada 2014 r.

Dekret

Abp Wojciech Polak prymas Polski zwolnił ks. prof. dr hab. Waldemara Szczerbińskiego z obowiązków referenta ekumenicznego w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i funkcję tą powierzył ks. dr. Rafałowi Białkowi. Zmiana wejdzie w życie z dniem 30 listopada br.

więcej
wtorek, 18 listopada 2014 r.

Klerycy w Kruszwicy

W kruszwickiej parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus gościli alumni Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego odbyła się tam niedziela powołaniowa, podczas której klerycy dzielili się z parafianami doświadczeniem seminaryjnego życia.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

ESM - punkty przygotowań

Zapraszamy do włączenia się w przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, które w dniach 29.12 – 2.01 odbędzie się w Pradze. W rozwinięciu wykaz miejsc, w których odbywają się przygotowania. Koszt wyjazdu 180 zł + 55 euro (udział w kosztach spotkania). Młodzi skorzystajcie :)

więcej
Małżonkowie mile widziani

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej i gnieźnieńska parafia pw. Matki Zbawiciela zapraszają małżonków na czuwanie modlitewne przy relikwiach błogosławionych małżonków Marii i Ludwika Quattrocchi, pierwszej pary małżeńskiej wspólnie wyniesionej na ołtarze. Czuwanie odbędzie się 25 listopada w kościele pw. Matki Zbawiciela. Początek o godzinie 17.30. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji małżonków, a po jej zakończeniu indywidualne błogosławieństwo małżonków.

więcej
Kolejne Dni Radości

Duszpasterstwo Młodzieży ,,Wiosło” wraz ze Stowarzyszeniem Młodzieży „Wiosło” i wspólnotą „Galilea” zapraszają na DNI RADOŚCI. Tym razem spotykanie odbędzie się w Janowcu Wielkopolskim w dniach 28–30 listopada. Będą to rekolekcje, których program opiera się na rytmie dnia znanym z Taize. Uczestnicy spotkania poprzez wspólną modlitwę, pracę, śpiew, konferencje, zachęcani będą do realizacji słów stanowiących hasło spotkania DUCHA NIE GAŚCIE.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy