sobota, 19 stycznia 2019 r.

Aktualności

czwartek, 17 stycznia 2019 r.

Zmarła s. Danuta Rachuta

Zmarła s. Danuta Rachuta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, w latach 1981-2011 pracująca w Trybunale Metropolitarnym w Gnieźnie, uhonorowana przez papieża Franciszka odznaczeniem „Benemerenti”. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21 stycznia w Gnieźnie.

więcej
środa, 16 stycznia 2019 r.

Zaproszenie Prymasa Polski

Tegoroczne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w Gnieźnie w niedzielę 3 lutego i będą połączone z upamiętnieniem 70. rocznicy ingresu do katedry gnieźnieńskiej kard. Stefana Wyszyńskiego. Eucharystię transmitować będzie Telewizja Polonia. Publikujemy zaproszenie abp. Wojciecha Polaka. 

więcej
wtorek, 15 stycznia 2019 r.

"Pawełki" u paulinów

Dziewięć dni, czyli nowennę trwają duchowe przygotowania w klasztorach paulińskich w Wągrowcu i Biechowie przed uroczystością patrona zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika. To dziewięciodniowe nabożeństwo nazywane jest popularnie „Pawełkami”.  

więcej
wtorek, 15 stycznia 2019 r.

Bóg rodzi się wszędzie

W kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia Niedzielę Chrztu Pańskiego (13 stycznia) uczniowie golińskiej Szkoły Podstawowej odwiedzili z jasełką Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Dzieci zaprezentowały przedstawienie „Bóg się rodzi”.

więcej
wtorek, 15 stycznia 2019 r.

Mogilno: szkoła ceremoniarza

W dniach 11-13 stycznia w gościnnych murach klasztoru braci kapucynów w Mogilnie odbył się I stopień trzynastej edycji Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. Przez trzy dni grupa 57 lektorów poznawała zagadnienia związane z liturgią, budową Mszy świętej, komendami ceremoniarskimi oraz Mszałem Rzymskim. 

więcej
poniedziałek, 14 stycznia 2019 r.

Młodzi już w Panamie

Po blisko 13-godzinnym locie, po godzinie 19.00 naszego czasu, młodzi razem z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem wylądowali w Panamie. Ugości ich diecezja Chitré znajdująca się około 300 kilometrów na południe od stolicy kraju. 

więcej

Polecamy