środa, 22 marca 2017 r.

Aktualności

poniedziałek, 20 marca 2017 r.

Rekolekcje doradców

Doradcy życia małżeńskiego i rodzinnego uczestniczyli w dniach 17-19 marca w dorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Zaproszono na nie także członków zespołów pastoralnych, prowadzących katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa. 

więcej
sobota, 18 marca 2017 r.

Prezentacja "Nauczania Prymasa"

W Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie odbyła się 18 marca prezentacja zbioru wywiadów prasowych, listów pasterskich i okolicznościowych abp. Józefa Kowalczyka z lat 2010-2014, gdy pełnił on posługę arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego Prymasa Polski. 

więcej
piątek, 17 marca 2017 r.

Głos ponad podziałami

"Głos prymasa musi być głosem jednoczącym. Powinien ukazywać fundamenty, których nie wolno pomijać: dobro wspólne narodu, praworządność, zdolność do współpracy i przekraczania partykularnego myślenia partyjnego” - mówi w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak. 

więcej
piątek, 17 marca 2017 r.

Imienia pastuszków z Fatimy

Gnieźnieńskie przedszkole Caritas otrzymało 17 marca imię błogosławionych dzieci Hiacynty i Franciszka. Patronów ogłosił i sztandar z ich wizerunkiem poświęcił bp Krzysztof Wętkowski. Najmłodsi przygotowali też specjalne przedstawienie o objawieniach.  

więcej
czwartek, 16 marca 2017 r.

W kwietniu główne obchody

W przypadającą 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha odbędą się w Gnieźnie główne obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. Zaproszono Prezydenta RP i Prymasów z całej Europy. Dziękczynnej modlitwie towarzyszyć będzie szereg imprez kulturalnych i oświatowych. 

więcej
czwartek, 16 marca 2017 r.

"Idź i kochaj" na Lednicy

Spotkanie pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia odbędzie się już po raz 21. To największe wydarzenie religijne w Polsce – co roku w pierwszą sobotę czerwca gromadzi dziesiątki tysięcy młodych ludzi z kraju i zagranicy. Tym razem będą rozważać hasło: „Idź i kochaj!”. Do zobaczenia 3 czerwca. 

więcej

Polecamy