wtorek, 31 marca 2020 r.

Aktualności

sobota, 28 marca 2020 r.

Przewodnik Katolicki - drukuj

Redakcja "Przewodnika Katolickiego" informuje, że przygotowała wydanie pisma w formie PDF. Można je kupić w księgarni internetowej i wydrukować w domu. Wszystko z myślą o osobach starszych, dla których dostęp do internetu lub obsługa aplikacji może stanowić problem.

więcej
piątek, 27 marca 2020 r.

Jezu dodaj nam sił i odwagi

„Nawet w obliczu choroby, która zmusza człowieka do izolacji od rodziny i przyjaciół, nie możemy szukać winnych, ale trwać w nadziei” – mówił w rozważaniach Drogi Krzyżowej abp Wojciech Polak, modląc się, by Jezus był blisko wszystkich chorych i umacniał bliskich, którzy cierpią z powodu rozłąki i bezradności.

więcej
czwartek, 26 marca 2020 r.

Urbi et Orbi (video)

W piątek 27 marca o 18.00 papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a na koniec Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” z możliwością otrzymania odpustu zupełnego.

więcej
piątek, 27 marca 2020 r.

Przewodnik Katolicki

W związku z obecną sytuacją zawieszone zostało do odwołania papierowe wydanie „Przewodnika Katolickiego”. Zespół redakcyjny jednak pracuje i co tydzień przygotowuje nowy numer w wersji elektronicznej (bez dodatków diecezjalnych). Tematyka w dużej mierze nawiązuje do bieżących wydarzeń.

więcej
czwartek, 26 marca 2020 r.

Rekolekcje on-line

„Przemyślenia w czasach zarazy” – zapraszamy na specjalne rekolekcje internetowe na portalu polsatnews.pl oraz na Facebooku Polsat Rodzina #Zostańwdomu w okresie Wielkiego Postu. Jest też rekolekcyjna propozycja dla młodzieży przygotowana przez Radio Maryja.

więcej
środa, 25 marca 2020 r.

Prymas dla "Przewodnika Katolickiego"

„W sprawowaniu Mszy w pustym kościele jest miłość. I jest to miłość bardzo konkretna, bo przecież jesteśmy zjednoczeni duchowo (...) Wszyscy rozumiemy, że ta izolacja nie jest po to, żeby nas rozdzielić, ale jest dla naszego wspólnego dobra”.

więcej

Polecamy