czwartek, 12 grudnia 2019 r.

Aktualności

sobota, 7 grudnia 2019 r.

Łubowo: podziękowanie za remont

Parafia w Łubowie dziękowała za zakończenie prac remontowych i renowacyjnych w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja. Mszy św. odpustowej, celebrowanej we wspomnienie patrona, przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
środa, 4 grudnia 2019 r.

Klerycy na Adwent

Klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego przygotowali kolejny video-cykl z adwentowymi rozmyślaniami. Krótkie filmy nagrywane są w sercu seminarium, czyli kaplicy, publikowane zaś w każdy wtorek po godzinie 19.00. Zachęcamy.

więcej
środa, 4 grudnia 2019 r.

Dekret

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. kan. Mirosława Kędzierskiego, proboszcza parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku, dziekanem dekanatu kłeckiego na kolejnych 5 lat. Dekret wszedł w życie 1 grudnia br.

więcej
środa, 4 grudnia 2019 r.

Gniezno: zjazd ceremoniarzy

W Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się zjazd ceremoniarzy archidiecezji gnieźnieńskiej. Młodzi ludzie spotkali się m.in. z ceremoniarzem papieskich pielgrzymek do Ojczyzny ks. inf. Jerzym Stefańskim, a w części praktycznej poznawali sposób służenia w bazylice prymasowskiej. 

więcej
wtorek, 3 grudnia 2019 r.

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyła się V edycja rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka. Uczestniczyło 21 osób (w większości z archidiecezji gnieźnieńskiej), które utraciły swoje dzieci na różnych etapach życia. Kolejne spotkanie wiosną. 

więcej
poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.

XVII Ogólnopolska Zbiórka Żywności

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już siedemnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy