niedziela, 26 maja 2019 r.

Aktualności

piątek, 24 maja 2019 r.

Rościnno: misyjna majówka

Po raz piąty w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyła Misyjna Majówka z udziałem dzieci z ognisk i kół misyjnych działających w szkołach Gniezna, Żydowa, Ciążenia, Drążna i Szczytnik Duchownych. Spotkanie było jak zawsze okazją do dobrej zabawy, integracji i jeszcze pełniejszego poznania pracy misjonarzy.

 

więcej
piątek, 24 maja 2019 r.

Wolontariat wobec wyzwań starości

W teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbyła się II Międzynarodowa Konferencja naukowa poświęcona problematyce wolontariatu. Tym razem tematem przewodnim był „Wolontariat wobec wyzwań starości”.

więcej
czwartek, 16 maja 2019 r.

"W mocy Bożego Ducha"

Pod takim hasłem odbył się 16 maja w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie XI Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych. W przeglądzie wzięło udział blisko 200 uczestników z siedemnastu placówek działających na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
czwartek, 16 maja 2019 r.

Pożegnanie diakonów

W poniedziałek 13 maja wspólnota seminaryjna pożegnała alumnów VI roku, którzy tego dnia obronili swoje prace magisterskie. Wraz z rektorem ks. kan. Przemysławem Kwiatkowskim klerycy odwiedzili Rzym spotkając się m.in. z papieżem Franciszkiem. 

więcej
czwartek, 16 maja 2019 r.

Uczniowie "Katolika" wicemistrzami Polski

W piątek 10 maja w Katowicach odbył się finał ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu w składzie: Lena Matuszak, Julia Młodzikowska i Wojciech Stawoski zajął trzecie miejsce.

więcej
wtorek, 14 maja 2019 r.

Ochrona w archidiecezji gnieźnieńskiej

Przypominamy, że w archidiecezji gnieźnieńskiej zostały już opracowane i zatwierdzone szczegółowe wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży przed wykorzystaniem seksualnym. Dokument wejdzie w życie 1 lipca br.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy