sobota, 21 kwietnia 2018 r.

Aktualności

czwartek, 19 kwietnia 2018 r.

Konferencja przed odpustem

W łączności z odpustem świętowojciechowym odbędzie się w dniach 28 i 29 kwietnia zakończenie jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce. O szczegółach uroczystości poinformowano podczas konferencji prasowej zorganizowanej 19 kwietnia z udziałem m.in. Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

więcej
czwartek, 19 kwietnia 2018 r.

Od piątku nowenna przed odpustem

W piątek 20 kwietnia w kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej rozpocznie się nowenna przed główną uroczystością odpustową ku czci św. Wojciecha. Do włączenia się w modlitwę i udział w obchodach świętowojciechowych zaprasza Prymas Polski.

więcej
czwartek, 19 kwietnia 2018 r.

Klerycy na Jasnej Górze

W Sercu Jezusa, w Sercu Maryi” – pod takim hasłem odbyła się V Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę. Wśród ponad 2-tysięcznej rzeszy kleryków byli też alumni Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

więcej
czwartek, 19 kwietnia 2018 r.

O liturgii i Biblii

Formacja liturgiczna i biblijna była celem tegorocznych wiosennych spotkań rejonowych dla osób świeckich i sióstr zakonnych, zaangażowanych w dzieło katechizacji archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkania odbyły się w Gnieźnie, Chodzieży, Kleczewie i Inowrocławiu. 

więcej
środa, 18 kwietnia 2018 r.

Finał diecezjalny

Na 45 pytań dotyczących Księgi Psalmów i dwóch listów św. Pawła musieli odpowiedzieć uczestnicy etapu diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Civitas Christiana, który odbył się 18 kwietnia w Gnieźnie. Laureaci będą reprezentować archidiecezję gnieźnieńską w czerwcowym finale w Niepokalanowie. 

więcej
środa, 18 kwietnia 2018 r.

Prymasowi z Kaszub

Kościerzyna uhonorowała abp. seniora Henryka Muszyńskiego. We wtorek 17 kwietnia w Muzeum Ziemi Kościerskiej otwarto wystawę stałą poświęconą "Prymasowi z Kaszub". Uroczystość poprzedziła Msza św. sprawowana w Sanktuarium Królowej Rodzin pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

więcej

Polecamy