niedziela, 25 lutego 2018 r.

Aktualności

środa, 21 lutego 2018 r.

100-lecie święceń bł. Michała Kozala

Biskupi, kapłani i klerycy z archidiecezji gnieźnieńskiej, diecezji włocławskiej i diecezji bydgoskiej spotkają się 24 lutego w Gnieźnie, by upamiętnić 100. rocznicę święceń bł. bp. Michała Kozala i wspólnie modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

więcej
środa, 21 lutego 2018 r.

Patron trudnych czasów

Bp Michał Kozal: „Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha. Wątpiący staje się mimo woli sojusznikiem wroga. Tchórzostwo, jako szczególny rodzaj zwątpienia jest matką wszelkich zaniechań, ucieczek i zdrad”.

więcej
wtorek, 20 lutego 2018 r.

Parafiada - zgłoszenia do końca lutego

W roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich wraca Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Nowością są eliminacje regionalne, kilka nowych konkurencji i jednodniowy finał w Inowrocławiu. Zgłosić mogą się wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

więcej
poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

OAZA: młodzi w stanie skupienia

Młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyła u progu Wielkiego Postu w pięciodniowych rekolekcjach oazowych. Był to czas intensywnej modlitwy, poznawania siebie nawzajem, a także wejrzenia we własne serce i przypatrzenia się swojej wierze.  

więcej
poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kuria po rekolekcjach

Z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i bp. Krzysztofa Wętkowskiego odbyły się w pierwszy piątek i sobotę Wielkiego Postu (16-17 lutego) w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym, rekolekcje pracowników Kurii i Trybunału Metropolitalnego w Gnieźnie. 

więcej
sobota, 17 lutego 2018 r.

PWSD: nowi lektorzy i akolici

Bp Krzysztof Wętkowski włączył do grona lektorów i akolitów 18 alumnów Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Msza św. z udzieleniem powyższych posług celebrowana była 18 lutego w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie. 

więcej

Polecamy