wtorek, 30 sierpnia 2016 r.

Aktualności

niedziela, 28 sierpnia 2016 r.

"Przychodzimy, aby służyć"

Po blisko dwustu latach nieobecności synowie św. Franciszka wrócili do Inowrocławia. Na zaproszenie Prymasa Polski objęli tamtejszą parafię pw. Świętego Krzyża. Uroczysta inauguracja ich posługi oraz wprowadzenie nowego proboszcza miało miejsce 27 sierpnia. 

więcej
sobota, 27 sierpnia 2016 r.

MotoLednica w Gnieźnie

Motocykliści z całej Polski uczestniczący 27 sierpnia w kolejnej Lednicy Motocyklisty zjechali do Gniezna na spotkanie z abp. Wojciechem Polakiem. Na pamiątkę podarowali Prymasowi Polski medalion „Głównego Mechanika Polski”. 

więcej
sobota, 27 sierpnia 2016 r.

XV Dzień Katechetyczny

W Gnieźnie odbył się 27 sierpnia XV Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny inaugurujący nowy rok pracy i formacji nauczycieli religii. „Kościół idzie do młodych waszymi stopami” – mówił obecny na spotkaniu abp Wojciech Polak przypominając, że szkoła jest również miejscem głoszenia Bożego miłosierdzia. 

więcej
piątek, 26 sierpnia 2016 r.

Prymas na Jasnej Górze

„Najgłębsza prawda o nas samych, nasza tożsamość jest nieodłącznie związana z tym miejscem, z Jasną Górą zwycięstwa i ze szczególnym wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej” – mówił abp Wojciech Polak podczas uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej. 

więcej
piątek, 26 sierpnia 2016 r.

Franciszkanie na powrót w Inowrocławiu

Na zaproszenie abp. Wojciecha Polaka Bracia Mniejsi Konwentualni Prowincji św. Maksymiliana, a więc ci sami, którzy od wieków modlą się i pracują w Gnieźnie, obejmą inowrocławską parafię pw. Świętego Krzyża. 

więcej
czwartek, 25 sierpnia 2016 r.

Oddani Tobie

W piątek, 26 sierpnia, w Kościele w Polsce obchodzona będzie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Tego dnia polskie parafie dokonają Aktu Zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Jest to kolejny etap trwających obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Szkoła Słowa Bożego

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, które od kilku lat owocnie inspiruje duszpasterstwo biblijne w naszej archidiecezji, proponuje cykl konferencji w ramach Archidiecezjalnej Szkoły Słowa Bożego, które będą miały miejsce w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu (ul. Plebanka 10). Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 7 września o godzinie 18.30. 

 

Odpust w Dąbrówce Kościelnej 

Zapraszamy w weekend 10-11 września na uroczystości odpustowe do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Szczegółowy program uroczystości TUTAJ 

 

więcej
Nabór do studium i Chóru Prymasowskiego

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. Inauguracja odbędzie się 10 września o godzinie 9.00 w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2a. Na nowych śpiewaków czeka także Chór Prymasowski. Pierwsza próba 9 września. Zapraszamy. 

więcej
Jubileusz LSO

W sobotę 10 września w Gnieźnie odbędzie się jubileuszowe spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z archidiecezji gnieźnieńskiej. Mszy św., którą poprzedzi procesyjne przejście przez Bramę Miłosierdzia, przewodoniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. W programie także wspólne świętowanie na Placu św. Wojciecha.  

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy