wtorek, 21 kwietnia 2015 r.

Aktualności

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r.

Bożogrobiec w Rzymie

W Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbyła się 20 kwietnia prezentacja współczesnego wydania XVIII-wiecznego dziennika z podróży do Rzymu bożogrobca Jacobi Lanhausa. Wydawnictwo, obok niewątpliwej wartości historycznej i poznawczej, zawiera też wiele ciekawostek językowych. 

więcej
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r.

Rekolekcje Domowego Kościoła

W dniach 17-19 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw zorganizowane przez wspólnotę Domowego Kościoła z rejonu inowrocławskiego. 

więcej
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r.

"Rejonówki" katechetów

W dniach 13-16 kwietnia w Chodzieży, Lądzie n. Wartą, Gnieźnie i Inowrocławiu odbyły się spotkania rejonowe dla katechetów archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
niedziela, 19 kwietnia 2015 r.

Zmarł ks. Eugeniusz Ryszka

W niedzielę 19 kwietnia zmarł ks. Eugeniusz Ryszka, były proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wójcinie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Wójcinie 21 kwietnia. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

więcej
niedziela, 19 kwietnia 2015 r.

W 150. rocznicę urodzin

„Święta Urszula Ledóchowska poznała Chrystusa przez to, że wypełniała przykazanie miłości” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. sprawowanej 19 kwietnia w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie z okazji 150. rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej. 

więcej
niedziela, 19 kwietnia 2015 r.

Egzamin proboszczowski

W sobotę, 18 kwietnia, w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się egzamin kwalifikacyjny (nazywany także ,”proboszczowskim”), który uprawnia zdających go księży do objęcia urzędu proboszcza lub innego samodzielnego stanowiska duszpasterskiego. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Janowiec Wlkp.- Wieczór Chwały

Zapraszamy na Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, który odbędzie się  niedzielę 26 kwietnia w godzinach 18.00-22.00 w Janowcu Wielkopolskim. Spotkanie w sposób szczególny adresowane jest do uczestników rekolekcji NOWE NARODZINY, młodzieży oraz wszystkich, którzy przeżywają życiowe trudności, aby móc doświadczyć umocnienia płynącego z wiary.

więcej
Pielgrzymka LSO do Gietrzwałdu

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej  organizuje diecezjalny wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza do Gietrzwałdu. Oprócz udziału w ogólnopolskim spotkaniu LSO proponujemy: zwiedzanie: Brodnicy (Starówka, ruiny Zamku Krzyżackiego), Olsztyna (Starówka, Katedra i Zamek), Giżycko (Twierdza, przystań żeglarska i rejs statkiem po jeziorze Kisajno-Nigocin, Święta Lipka – sanktuarium oraz koncert organowy). Całkowity koszt: przejazd autokarem, noclegi wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie - ok. 350 zł.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy