czwartek, 24 kwietnia 2014 r.

Aktualności

poniedziałek, 21 kwietnia 2014 r.

Pieszo na kanonizację - krok od celu

Już tylko kilka dni dzieli nas od kanonizacji Jana Pawła II, a naszych pielgrzymów z Miłosławia od celu trzymiesięcznej pieszej wędrówki do Rzymu. W drodze i na modlitwie upłynęły im również święta. Za nimi przeszło 80 dni wędrówki i ponad 2 tysiące kilometrów w nogach.

więcej
niedziela, 20 kwietnia 2014 r.

Dekret (20.04.2014)

Uwzględniając Statuty Synodalne III Powojennego Synodu Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz potrzeby posługi księży proboszczów i administratorów abp Józef Kowalczyk erygował z dniem 20 kwietnia br. roczne Studium Proboszczowskie w ramach ASP dla Kapłanów.

więcej
niedziela, 20 kwietnia 2014 r.

Prymas podczas rezurekcji (video)

„Niech zmartwychwstały Chrystus będzie źródłem prawdziwej chrześcijańskiej nadziei. Życzę, abyśmy wszyscy przyjęli tę tajemnicę zbawienia, abyśmy nią żyli i byli jej świadkami w duchu wzajemnej akceptacji, solidarności i chrześcijańskiej miłości!”

więcej
niedziela, 20 kwietnia 2014 r.

Wigilia Paschalna u źródeł chrzcielnych Polski (video)

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk przewodniczył Liturgii Wigilii Paschalnej w piastowskim palatium na Ostrowie Lednickim, które należy do prawdopodobnych miejsc historycznego chrztu Mieszka I.

więcej
sobota, 19 kwietnia 2014 r.

Wesołego Alleluja!

"Niech Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które niesie duchowe odrodzenie, uwolni nas od lęku, niech napełni nas wewnętrznym pokojem i umocni naszą wiarę, niech da nam siłę do pokonywania codziennych trudności i pozwoli z ufnością i nadzieją patrzeć w przyszłość."

więcej
piątek, 18 kwietnia 2014 r.

Wielki Piątek - dzień Krzyża (video)

Wielki Piątek to jedyny dzień, kiedy w kościołach nie jest sprawowana Msza święta. To dzień ciszy i dzień Krzyża, którego adoracja stanowi centralną część wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej. Wierni wsłuchują się w jej opis pozostawiony przez św. Jana i modlą za cały świat.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Odpust św. Wojciecha 3-4 maja PROGRAM

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się w dniach 3-4 maja. Będą one przeżywane jako ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II.

więcej
Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II

W niedzielę 27 kwietnia przeżywać będziemy uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Dziękczynienie za wyniesienie papieża Polaka na ołtarze odbędzie się tego dnia po południu w katedrze gnieźnieńskiej. Mszy św. dziękczynnej rozpoczynającej się o godzinie 15.00 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha

Referat ds. Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży „Wiosło” wraz z Diecezjalnym Centrum Przygotowań Światowych Dni Młodzieży serdecznie zapraszają do czynnego włączenia się i udziału w Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha, która odbywać się będzie w łączności z odpustem ku czci patrona naszej archidiecezji i patrona Polski, przeżywanym w tym roku w dniach 3-4 maja również jako ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: ,,Być z Chrystusem” (Flp 1, 23).

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy