środa, 26 września 2018 r.

Aktualności

niedziela, 23 września 2018 r.

Kard. Turkson w Gnieźnie

Jesteśmy posłani w świat, aby go rozwijać i o niego dbać, aby wnosić nowe życie w miejscach naznaczonych znęcaniem się, degradacją i śmiercią. Dzięki temu możemy oprzeć się temu, co nas odczłowiecza, a rozwijać to, co dobre - mówił kard. Peter Turkson w wykładzie na zakończenie XI Zjazdu Gnieźnieńskiego.

więcej
sobota, 22 września 2018 r.

O uchodźcach, patriotyzmie i Europie

Drugi dzień XI Zjazdu Gnieźnieńskiego wypełniły dyskusje na kilka ważnych i rozbudzających emocje tematów. Dyskutowano m.in. o polityce migracyjnej, kryzysie uchodźczym, roli Polski w Europie oraz rozumieniu, definiowaniu i urzeczywistnianiu patriotyzmu.

więcej
piątek, 21 września 2018 r.

Ekumeniczna Droga Wolności

„Wyzwala tylko ta prawda, w której się trwa, w której zamieszkam, w której się zadomowię” - mówił podczas nabożeństwa ekumenicznego kończącego pierwszy dzień XI Zjazdu Gnieźnieńskiego metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Uczestnicy otrzymali też Biblię Ekumeniczną. 

więcej
piątek, 21 września 2018 r.

XI Zjazd Gnieźnieński GALERIA

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z inauguracji XI Zjazdu Gnieźnieńskiego z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Odbywający się pod hasłem „Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa” kongres potrwa do 23 września.

więcej
piątek, 21 września 2018 r.

Rozpoczął się XI Zjazd Gnieźnieński

„Europa ludzi wolnych jest Europą ludzi zdolnych do przekraczania dzielących nas barier, do pokonywania nieufności, ludzi wezwanych w imię wolności do budowania, a nie niszczenia” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak otwierając w Gnieźnie XI Zjazd Gnieźnieński.

więcej
piątek, 21 września 2018 r.

Zmarła Krystyna Winkel

Zmarła Krystyna Winkel, matka ks. Marcina Winkla, wikariusza w parafii pw. Świętego Ducha we Wrześni. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w poniedziałek 24 września o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu.

więcej

Polecamy