niedziela, 4 października 2015 r.

Aktualności

czwartek, 1 października 2015 r.

Biskupi na Dzień Papieski

"Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – papieża rodziny – modlimy się wspólnie za wszystkie rodziny, aby silne Bogiem stawały się prawdziwymi domowymi Kościołami, gdzie przekazuje się i pielęgnuje wiarę".

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Obronić rodzinę

„Małżeństwo i rodzina ma boski dokument tożsamości. Nie wolno dla doraźnych racji tej tożsamości wypaczać. Nie wolno jej niszczyć czy redukować. To nie jest droga ocalenia małżeństwa i rodziny” – mówił 30 września w Szczecinie abp Wojciech Polak. 

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na październik

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w październiku

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Dekrety (30.09.2015)

Przychylając się do prośby prowincjała franciszkanów o. Jana Maciejowskiego OFM Conv. abp Wojciech Polak zwolnił z dniem 30 września br. o. Andrzeja Artyma z obowiązków wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie.

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Rajd Pamięci Męczenników

Na zakończenie Dni Pamięci przeżywanych w rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Michała Rólskiego, mieszkańców Szczepanowa oraz ks. Zenona Niziółkiewicza odbył się Rajd Pamięci Męczenników, który połączył groby pomordowanych bohaterów. 

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Zmarła Julia Zadłużna

Zmarła Julia Zadłużna, matka ks. Sławomira Zadłużnego, wikariusza w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 października o godzinie 12.30 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Września: rocznice u Świętego Krzyża

Parafia pw. Świętego Krzyża we Wrześni przeżywać będzie w niedzielę 4 października uroczystości 50. rocznicy powstania ośrodka duszpasterskiego przy kościele, 40. rocznicy powstania parafii oraz 30. rocznicy poświęcenia świątyni parafialnej. Mszy św. o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak, który na początku liturgii poświęci nowe organy ufundowane przez parafian. 

więcej
Odpust u franciszkanów

Gnieźnieńscy franciszkanie zapraszają w najbliższą niedzielę na uroczystości odpustowe ku czci św. Franciszka z Asyżu. Mszy św. o godzinie 11.30 przewodniczyć będzie abp senior Józef Kowalczyk.  

więcej
Adoracja u św. Wawrzyńca

W najbliższą niedzielę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową i śpiewem, w różnych językach. Początek godzina 20.00. Modlitewne spotkanie będzie stanowić przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszają wolontariusze ŚDM. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy