poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Aktualności

środa, 24 maja 2017 r.

Złoty jubileusz kapłaństwa

Księża świętujący 50-lecie święceń kapłańskich dziękowali 24 maja w katedrze gnieźnieńskiej za dar powołania i półwiecze służby w Winnicy Pana. Jubileuszowej modlitwie przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
wtorek, 23 maja 2017 r.

Zmarł ks. Henryk Tomczyk

W wtorek 23 maja zmarł ks. Henryk Tomczyk, rezydent w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana w czwartek w parafii, uroczystości pogrzebowe w piątek w Jarocinie. 

więcej
wtorek, 23 maja 2017 r.

Bądźmy tam razem!

Abp Wojciech Polak zaprasza młodych na Jutrznię Lednicką do Gniezna i doroczne czuwanie na Polach Lednickich, gdzie jak co roku będzie obecny. „Spotkajmy się na Lednicy! Obyśmy mogli przeżyć to doświadczenie wiary, które pozwoli każdej i każdemu z nas pójść i kochać innych” – mówi.

więcej
poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Prymas w Bydgoszczy

„Prośmy św. Ritę, by uczyła nas wzajemnej miłości i swoim wstawiennictwem wypraszała u Boga miłość zdolną przebaczać” - mówił 22 maja, w dniu jej liturgicznego wspomnienia, abp Wojciech Polak. Prymas Polski odprawił Mszę św. w bydgoskim kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty.

więcej
poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Te miny mówią wszystko :)

W Zespole Szkół w Trzemżalu odbyło się rozwiązanie archidiecezjalnego konkursu zorganizowanego z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich pt. „Pomóżcie mi ratować świat”. W poniedziałek 22 maja pogratulowano i wręczono nagrody wyróżnionym i zwycięzcom. 

więcej
niedziela, 21 maja 2017 r.

Gniezno: kościół MB Fatimskiej

Abp senior Józef Kowalczyk przewodniczył pierwszej Mszy św. i dokonał aktu wmurowania kamienia węgielnego w ścianę nowo budowanego kościoła parafii pw. Michała Kozala BM w Gnieźnie. Świątyni patronuje Matka Boża Fatimska.  

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy