poniedziałek, 31 sierpnia 2015 r.

Aktualności

środa, 26 sierpnia 2015 r.

Rekolekcje dla katechetów

W dniach 22-23 sierpnia w gnieźnieńskim domu sióstr pallotynek odbyła się ostatnia w tym roku sesja rekolekcji dla katechetów z archidiecezji gnieźnieńskiej, która w swoim tytule i treści nawiązywała do Roku Życia Konsekrowanego. 

więcej
środa, 26 sierpnia 2015 r.

Dożynkowo

Parafie archidiecezji gnieźnieńskiej dziękują za tegoroczne plony. W niedzielę 23 sierpnia uroczystości dożynkowe odbyły się m.in. w parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła w Tucznie. W najbliższą niedzielę w Markowicach dożynki archidiecezjalne. 

więcej
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.

Koszuty: powrót obrazu Matki Bożej

Po dwóch miesiącach renowacji do kościoła w Koszutach powrócił obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Uroczystego wprowadzenia dokonał proboszcz parafii ks. Ksawery Wilczyński w asyście wiernych z okolicznych miejscowości i z honorową eskortą strażaków. 

więcej
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.

Kobylec: poświęcenie Drogi Krzyżowej

Kościół pw. św. Jana Pawła II w Kobylcu wzbogacił swoje wnętrze o nowe stacje Drogi Krzyżowej. Ręcznie malowane obrazy ukazujące mękę i śmierć Chrystusa poświęcił metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski.

więcej
piątek, 21 sierpnia 2015 r.

Zmarła

21 sierpnia zmarła Janina Aleksandrowicz, siostra abp. Henryka Muszyńskiego

więcej
piątek, 21 sierpnia 2015 r.

"Mieszko i Dobrawa" przemówił

Na Ostrowie Lednickim po raz pierwszy zabrzmiał jubileuszowy dzwon „Mieszko i Dobrawa”. Była to tak zwana „próba dźwięku” – dzwon będzie teraz milczał aż 1050. rocznicy Chrztu Polski.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Lednica Seniorów

W pierwszą sobotę września (5.09) na Polach Lednickich spotkają się seniorzy. Wspólnej modlitwie towarzyszyć będzie hasło znane z czerwcowego spotkania młodych „W imię Ducha”. Podobna będzie także tematyka spotkania. Jak co roku rozpocznie się ono w południe modlitwą Anioł Pański. Zaplanowano także krótkie wprowadzenie i wykład. Punktem centralnym będzie Msza św., a całość zakończy przejście przez Bramę III Tysiąclecia. Polecamy i zapraszamy. 

więcej
Fanfary dla Pani Gniezna

Gnieźnieńscy franciszkanie zapraszają wszystkich wiernych na uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, która pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego odbędzie się w  niedzielę 6 września o godz. 11.30 w kościele franciszkanów przy gnieźnieńskim Rynku. Podczas uroczystości po raz pierwszy zabrzmią fanfary dla Pani Gniezna.

więcej
Odpust w Dąbrówce Kościelnej

Zapraszamy na obchody wielkiego odpustu w Dąbrówce Kościelnej. Dwudniowe uroczystości odbędą się w dniach 12-13 września. Sumie odpustowej stanowiącej główny punkt świętowania przewodniczyć będzie bp senior Bogdan Wojtuś. Program w rozwinięciu. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy