piątek, 6 marca 2015 r.

Aktualności

środa, 4 marca 2015 r.

Ku czci św. Kazimierza Królewicza

Niech poczucie bezradności wobec oglądanych na co dzień cierpień i nieszczęść nie czyni z nas ludzi obojętnych i nieczułych na innych – mówił 4 marca we Wrześni abp Wojciech Polak. Prymas przewodniczył Mszy św. odpustowej w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza.

więcej
wtorek, 3 marca 2015 r.

Konwencja w Senacie - biskupi apelują

Konwencja CAHVIO błędnie wiąże zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, nie zaś z błędami czy słabościami konkretnych ludzi - stanowisko Konferencji Episkopatu Polski przypomina w oświadczeniu jej sekretarz generalny bp Artur Miziński.

więcej
wtorek, 3 marca 2015 r.

Prymas za sterami Herkulesa

Abp Wojciech Polak gościł w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Prymas zwiedził bazę, miał również okazję zobaczyć jeden z największych hangarów lotniczych w Europie, przyjrzeć się przeglądowi Herkulesów i usiąść za sterami jednego z nich.

więcej
wtorek, 3 marca 2015 r.

Droga Krzyżowa Domowego Kościoła

Domowy Kościół modlił się w drugą niedzielę Wielkiego Postu w Kalwarii Pakoskiej. Dróżkami Kujawskiej Jerozolimy podążały całe rodziny modląc się i rozważając mękę i śmierć Chrystusa.

więcej
wtorek, 3 marca 2015 r.

Szafarze już umocnieni

Ponad osiemdziesięciu Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i kandydatów do tej posługi uczestniczyło w drugi weekend Wielkiego Postu w rekolekcyjnym spotkaniu w Rościnnie. Nauki głosił ks. Grzegorz Korczak, egzorcysta archidiecezji łódzkiej.

więcej
poniedziałek, 2 marca 2015 r.

Zmarł ks. radca Włodzimierz Rabczewski

W wieku 98 lat zmarł ks. radca Włodzimierz Rabczewski, pierwszy i długoletni proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 marca. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dni Radości

W dniach 13-15 marca w sanktuarium w Markowicach odbędą się Dni Radości – doroczne wielkopostne skupienie młodych. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, w szczególności do tych, którzy chcą włączyć się w przygotowania Światowych Dni Młodzieży. Szczegóły w rozwinięciu. Młodych zachęcamy.

więcej
Markowice: rekolekcje z ks. Kaczkowskim

Od 15 do 18 marca w sanktuarium Matki Bożej w Markowicach rekolekcyjne nauki głosić będzie ks. Jan Kaczkowski, autor książki „Szału nie ma, jest rak”, organizator i dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Szczegółowy program na stronie www.markowice.eu Zapraszamy.

więcej
PASJA - zapraszamy

Zapraszamy 31 marca do gnieźnieńskiego Teatru im. A. Fredry na Pasję według objawień niemieckiej mistyczki i zakonnicy bł. Anny Katarzyny Emmerich. Pasyjny spektakl przygotowali uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom”. Na Misterium Męki Pańskiej zapraszają też franciszkańscy postulanci. W kolejne piątki 13, 20 i 27 marca pasyjny spektakl wystawią w kościele franciszkanów o godzinie 19.00. Zachęcamy do skorzystania. WARTO!

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy