środa, 27 lipca 2016 r.

Aktualności

sobota, 23 lipca 2016 r.

ŚDM: razem u źródła

„Gniezno to źródło i początek Kościoła w Polsce. Stąd idziemy razem! Stąd idzie się razem! Ku przyszłości" – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z udziałem młodych goszczących w archidiecezji gnieźnieńskiej w ramach Dni w Diecezjach. 

więcej
piątek, 22 lipca 2016 r.

Dni w Diecezjach

Młodzi goszczący w archidiecezji gnieźnieńskiej zwiedzają, poznają nasze zwyczaje, uczą się polskich zwrotów, bawią się i modlą razem z polskimi rówieśnikami. W czwartek z kilkoma grupami spotkał się kard. Miloslav Vlk. W sobotę wszyscy przyjadą do Gniezna. 

więcej
środa, 20 lipca 2016 r.

ŚDM - dzieje się

Rozpoczęły się Dni w Diecezjach. Do Polski, także do archidiecezji gnieźnieńskiej, przybywają młodzi ludzie z całego świata. Pielgrzymów ŚDM przywitały: Inowrocław, Wągrowiec, Gniewkowo, Janikowo, Szczepanowo, Mogilno, Chodzież, Kleczew, Damasławek, Trzemeszno, Kruszwica, Kłecko, Gniezno, Żnin, Września.

więcej
środa, 20 lipca 2016 r.

Oaza rodzin w Rościnnie

W Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się rekolekcje Oazy Nowego Życia II stopnia Domowego Kościoła. Rodziny przyjechały z archidiecezji gnieźnieńskiej, poznańskiej, gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, łódzkiej i częstochowskiej, diecezji bydgoskiej, gorzowskiej i łomżyńskiej. 

więcej
wtorek, 19 lipca 2016 r.

Papież do Polaków (video)

Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych z całego świata, daje mi także radosną okazję spotkania umiłowanego narodu polskiego - powiedział Franciszek w specjalnym wideoprzesłaniu wystosowanym przed ŚDM. 

więcej
wtorek, 19 lipca 2016 r.

ŚDM: dyspensa w piątek

Abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od postu w piątek 22 lipca wszystkim przebywającym tego dnia na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Zachęcił jednocześnie do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i pełnienia uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego wobec ubogich.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Chrzest 966 na trąbkę i organy

W sobotę 30 lipca w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się koncert, który uświetni obchody 1050-lecia Chrztu Polski i jest organizowany przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966 oraz przy współpracy z Miastem Gniezno stanowiąc część wydarzeń Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Początek o godzinie 19.00. Zapraszamy. 

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy