sobota, 29 listopada 2014 r.

Aktualności

czwartek, 27 listopada 2014 r.

Papież w Gnieźnie? Jest nadzieja

Biskupi powołali komitet organizacyjny pielgrzymki papieża Franciszka do Polski w 2016 roku. Liczą, że obok Krakowa, gdzie odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży, Ojciec Święty odwiedzi również Częstochowę, Warszawę, Poznań i Gniezno.

więcej
czwartek, 27 listopada 2014 r.

Błogosławieni Quattrocchi

Nadzwyczajni w swojej zwyczajności, święci w codzienności we dwoje – błogosławieni małżonkowie Maria i Ludwik Quattrocchi. W przypadające 25 listopada liturgiczne wspomnienie w gnieźnieńskiej parafii pw. Matki Zbawiciela przy ich relikwiach modliło się ponad pięćdziesiąt par małżeńskich.

więcej
czwartek, 27 listopada 2014 r.

Inowrocław: modlitwa kolejarzy

W wigilię uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej, 24 listopada, w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu sprawowana była uroczysta Msza św. w intencji żyjących i zmarłych pracowników kolei oraz ich rodzin.

więcej
czwartek, 27 listopada 2014 r.

Koncert w Lisewie Kościelnym

Przy licznym udziale parafian i gości w niedzielę 23 listopada w kościele pw. św. Marii Magdaleny i św. Wojciecha w Lisewie Kościelnym wystąpił Chór św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej parafii farnej.

więcej
czwartek, 27 listopada 2014 r.

Gniezno: spotkanie seniorów ZHP

Sześćdziesięciu seniorów ZHP m.in. komendantów Harcerskich Kręgów Seniorów ZHP z Gniezna, Mogilna Janowca Wlkp., Słupcy i Trzemeszna modliło się 23 listopada za zmarłych kolegów i koleżanki – instruktorów seniorów ZHP.

więcej
niedziela, 23 listopada 2014 r.

Może w tym roku?

Ruszyła „Szlachetna Paczka”. Na pomoc czekają rodziny, osoby samotne, chore, dzieci, także z naszego regionu, może z naszej albo sąsiedniej parafii, ulicy. Ich wykaz łatwo znaleźć na stronie akcji www.szlachetnapaczka.pl. Jeśli możemy, pomóżmy.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Nieszpory adwentowe w katedrze

Serdecznie zapraszamy duchowieństwo Gniezna, osoby życia konsekrowanego, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta na nieszpory rozpoczynające adwent - czas przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia.

więcej
ESM - punkty przygotowań

Zapraszamy do włączenia się w przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, które w dniach 29.12 – 2.01 odbędzie się w Pradze. W rozwinięciu wykaz miejsc, w których odbywają się przygotowania. Koszt wyjazdu 180 zł + 55 euro (udział w kosztach spotkania). Młodzi skorzystajcie :)

więcej
Kolejne Dni Radości

Duszpasterstwo Młodzieży ,,Wiosło” wraz ze Stowarzyszeniem Młodzieży „Wiosło” i wspólnotą „Galilea” zapraszają na DNI RADOŚCI. Tym razem spotykanie odbędzie się w Janowcu Wielkopolskim w dniach 28–30 listopada. Będą to rekolekcje, których program opiera się na rytmie dnia znanym z Taize. Uczestnicy spotkania poprzez wspólną modlitwę, pracę, śpiew, konferencje, zachęcani będą do realizacji słów stanowiących hasło spotkania DUCHA NIE GAŚCIE.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy