piątek, 28 października 2016 r.

Aktualności

wtorek, 25 października 2016 r.

Ona i on w Kościele

Młodość jest czasem szukania i rozeznawania życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje Wincetyńskiej Młodzieży Maryjnej, które odbyły się w dniach 21-23 października w domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Gnieźnie wskazały na wartość jednej z najtrudniejszych życiowych ścieżek – małżeństwa. 

więcej
poniedziałek, 24 października 2016 r.

Zmarł Paweł Latanowicz

Zmarł Paweł Latanowicz, ojciec ks. Tomasza Latanowicza, proboszcza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brzyskorzystwi. Uroczystości pogrzebowe odbędą 27 października o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Szczepana w Łobżenicy. Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu. 

więcej
niedziela, 23 października 2016 r.

Niedziela na Wyspie Tyberyjskiej

„Człowiek, który liczy, że podczas modlitwy schowa się w kącie własnego szczęścia, jest w gruncie rzeczy zadufany w sobie” - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. sprawowanej dla pielgrzymów z archidiecezji gnieźnieńskiej w rzymskiej bazylice św. Bartłomieja. 

więcej
sobota, 22 października 2016 r.

Papieskie pozdrowienia

Wdzięczność za gorące przyjęcie w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży wyraził papież Franciszek Polakom zgromadzonym na sobotniej audiencji na Placu św. Piotra w Rzymie. Zachęcił do wytrwania w wierze, nadziei i miłości. Przywitał się też z polskimi biskupami. 

więcej
sobota, 22 października 2016 r.

Sympozjum o rodzinie

Adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Amoris leatitia”i płynącej z niej zachęcie do odnowy duszpasterstwa rodzin poświęcone było IX Diecezjalne Sympozjum o Małżeństwie i Rodzinie zorganizowane 22 października w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. 

więcej
sobota, 22 października 2016 r.

Trwa "Ars Liturgica"

Śpiew chórów z całej Polski rozbrzmiewa od piątku w gotyckich murach katedry w Gnieźnie. Po raz siódmy bazylika gości ogólnopolski konkurs „Ars Liturgica” organizowany pod patronatem Prymasa Polski. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Wszystkich Świętych

W uroczystość Wszystkich Świętych abp Wojciech Polak będzie przewodniczyć Mszy św. na cmentarzu św. Piotra w Gnieźnie – najstarszej i najpiękniejszej nekropolii miasta, gdzie spoczywają m.in. gnieźnieńscy biskupi pomocniczy, zasłużeni kapłani i powstańcy wielkopolscy. Procesja pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego wyruszy o godzinie 14.30. 

więcej
Pielgrzymka kolejarzy

W duchu dziękczynienia Bogu i Matce Najświętszej za łaski Roku Świętego Miłosierdzia, Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski oraz chrześcijańską Ojczyznę i Światowe Dni Młodzieży odbędzie się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Do udziału zachęca diecezjalny duszpasterz ks. kan. Paweł Kowalski. 

więcej
Wyjazd do Łagiewnik

Parafia archikatedralna w Gnieźnie organizuje 19 listopada dwudniowy wyjazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach na uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wyjazd z piątku na sobotę, udział w uroczystościach i indywidualne zwiedzanie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Ponadto przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Powrót do Gniezna w godzinach wieczornych. Koszt 180 zł. Zapisy z wpłatą 100 zł w biurze parafialnym lub w zakrystii po Mszach. Informacje pod tel. 600.027.049. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy