czwartek, 18 września 2014 r.

Aktualności

wtorek, 16 września 2014 r.

Inowrocław: imieniny Uśmiechniętej Madonny

Najpierw wspólna modlitwa, później rodzinne świętowanie – wspólnota parafialna pw. Imienia NMP w Inowrocławiu przeżywała doroczne uroczystości odpustowe ku czci swojej patronki Madonny Uśmiechniętej.

więcej
poniedziałek, 15 września 2014 r.

Bydgoskie sanktuarium bazyliką mniejszą

Prymas Polski przewodniczył uroczystościom nadania tytułu bazyliki mniejszej Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy. „To właśnie tutaj mamy uczyć się pójścia za Jezusem do końca” – mówił w homilii Mszy św. sprawowanej 15 września.

więcej
poniedziałek, 15 września 2014 r.

Słupca: sztandar dla stróżów prawa

Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego rozpoczęła 13 września uroczystości nadania sztandaru słupeckiej KPP. „Wasza służba wymaga radykalnej postawy w obronie prawa” – mówił do mundurowych gnieźnieński biskup pomocniczy.

więcej
poniedziałek, 15 września 2014 r.

Trzemeszno: ewangelizacyjny weekend

Od piątku 12 września do niedzieli 14 września w Trzemesznie trwała akcja ewangelizacyjna zachęcająca mieszkańców miasta do osobistego spotkania z Jezusem oraz odważniejszego manifestowania wiary w przestrzeni publicznej.

więcej
poniedziałek, 15 września 2014 r.

Gąsawa: spotkanie Akcji Katolickiej

Członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli 13 września w dorocznym spotkaniu modlitewno-integracyjnym. Tym razem odwiedzili Gąsawę, która szczyci się zabytkowym kościołem z unikatowymi malowidłami ściennymi należącymi do najcenniejszych w Europie.

więcej
niedziela, 14 września 2014 r.

Prymas o krzyżu

„Krzyż dla chrześcijanina nie łączy się z bezmyślnym cierpiętnictwem. Nie o takie dźwiganie krzyża chodzi. Krzyż wyraża przede wszystkim miłość Tego, który nas nie potępia, ale przez swój krzyż zbawia” – mówił abp Wojciech Polak w obchodzone 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw

W ramach cyklu Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw zapraszamy na Festiwal Organowy. 28 września, 12 i 26 października oraz 11 listopada odbędą się koncerty organowe muzyki barokowej.  Wykonawcami będą profesorowie uczelni arystycznych z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania i Houston w USA.

więcej
Siedmiodniowa adoracja w Lubczu

Niczego nie potrzebujesz? Sam sobie poradzisz? Jesteś wystarczająco mocnym człowiekiem? Jezus potrzebuje Ciebie. On ma receptę na wszystkie Twoje bolączki. On ma czas dla Ciebie, a Ty? W imieniu Jezus jest odpowiedź i rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich. Przyjdź do Domu Jezusa. Usiądź i słuchaj. Po tym spotkaniu nie będziesz już takim samym człowiekiem. Do zobaczenia 28 września – 4 października w Lubczu. Zaprasza ks. Tomasz.

więcej
Jubileusz Chóru Prymasowskiego

Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe Chóru Prymasowskiego, który świętuje w tym roku 100. rocznicę istnienia. W sobotę 27 września w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się koncert galowy, a dzień później w niedzielę 28 września Msza św. oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej założyciela zespołu ks. kan. Stanisława Tłoczyńskiego oraz Mateusza Zwierzchowskiego, kapelmistrza i kompozytora. Szczegóły w programie.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy