wtorek, 31 maja 2016 r.

Aktualności

piątek, 27 maja 2016 r.

35. rocznica śmierci kard. Wyszyńskiego

W sobotę 28 maja przypada 35. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Jego proces beatyfikacyjny znajduje się w końcowej fazie i być może jeszcze w tym roku ukaże się dekret o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia dowiedziała się KAI.

więcej
sobota, 28 maja 2016 r.

"Solannowe Uwielbienie"

Koncert pod takim hasłem odbył się 26 maja przy inowrocławskiej tężni. Wystąpili muzycy z Kruszwicy i Inowrocławia. Spotkanie było okazją, by wspólnie chwalić Boga i zaprosić wszystkich do włączenia się w przygotowanie i przeżycie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. 

więcej
piątek, 27 maja 2016 r.

Boże Ciało w Inowrocławiu

W Inowrocławiu miejska procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszyła jak co roku sprzed świątyni Zwiastowania NMP do kościoła garnizonowego. Poprzedziła ją Msza św. koncelebrowana przez księży proboszczów miejscowych parafii pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia. 

więcej
piątek, 27 maja 2016 r.

Zmarła Felicja Kroll

W dniu 25 maja zmarła Felicja Kroll, matka ks. Czesława Krolla, proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 31 maja o godzinie 12.00 w kościele pw. Świętego Krzyża na cmentarzu nowofarnym w Bydgoszczy. Zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu. 

więcej
czwartek, 26 maja 2016 r.

Boże Ciało w Gnieźnie (video)

O współczesnych formach duchowego ubóstwa i głodu, będących także konsekwencją niewystarczającego świadectwa ludzi wierzących, mówił w homilii kończącej centralne obchody Bożego Ciała w Gnieźnie Prymas Polski abp Wojciech Polak. „Wy dajcie im jeść!” – prosił słowami Jezusa z Ewangelii św. Łukasza. 

więcej
środa, 25 maja 2016 r.

Jubileusz ks. prof. Antoniego Siemianowskiego

Filozof, zasłużony wykładowca poznańskiego UAM i gnieźnieńskiego seminarium duchownego, autor ponad 170 publikacji, recenzji i książek ks. prof. Antoni Siemianowski dziękował 25 maja za 60-lecie posługi kapłańskiej. Wraz z duchownym modlili się jego przyjaciele i najbliżsi. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Jutrznia Lednicka

Wzorem lat ubiegłych spotkanie młodych na Polach Lednickich poprzedzi Jutrznia Lednicka w katedrze gnieźnieńskiej. Modlitewne spotkanie rozpocznie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 10.00. Z młodymi modlić się będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zachęcamy. 

więcej
Rocznica ingresu abp. Polaka

W poniedziałek 6 czerwca przypada 2. Rocznica ingresu do katedry gnieźnieńskiej abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Metropolita gnieźnieński odprawi z tej okazji Mszę św. w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 12.00. Będzie to zarazem centralny punkt pielgrzymki Szkolnych Kół Caritas do św. Wojciecha.

 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy