niedziela, 19 kwietnia 2015 r.

Aktualności

piątek, 17 kwietnia 2015 r.

Spotkanie DROGI

Wspólnoty neokatechumenalne z archidiecezji gnieźnieńskiej spotkały się 15 kwietnia w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego z abp. Wojciechem Polakiem. „Jesteście ważni, jesteście chciani, jesteście potrzebni” – mówił Prymas Polski. 

więcej
piątek, 17 kwietnia 2015 r.

W Kolegium Europejskim o św. Janie Pawle II

Z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w gnieźnieńskim Kolegium Europejskim im. Jana Pawła II odbyła się 15 kwietnia konferencja naukowa poświęcona patronowi uczelni. W ramach spotkania referaty wygłosili pracownicy i studenci Instytutu Kultury Europejskiej. 

więcej
czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Zmarł Zbigniew Dułak

Zmarł Zbigniew Dułak, ojciec ks. Piotra Dułaka, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Ludzisku. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godzinie 12.00 w Wysokiej. Zmarłego polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu. 

więcej
czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Artyści z sercem

Pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” w gnieźnieńskim seminarium duchownym odbył się 16 kwietnia VII Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Blisko dwustu uczestników spotkało się, by zaprezentować i oklaskiwać swoje wokalne, sceniczne i plastyczne talenty.

więcej
czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Logo LSO z Wrześni najlepsze

Tak wygląda logo VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Liturgicznej, która odbędzie się w czerwcu w Gietrzwałdzie. Jej autorami są ministranci i lektorzy z parafii farnej we Wrześni, których projekt okazał się najlepszy. Gratulujemy :)

więcej
czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Mogilno: pamięci pomordowanych w Katyniu

Msza św. pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia oraz uroczystości przy Pomniku Ofiar Katynia na mogileńskim cmentarzu stanowiły główne punktu obchodów 75. rocznicy zbrodni katyńskiej w Mogilnie. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Archiwum zaprasza

W poniedziałek  20 kwietnia o godz. 10.00 w siedzibie Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbędzie się promocja wydania krytycznego rękopisu z zasobu Archiwum Archidiecezjalnego „Jacobi Lanhaus Opis podróży. Itinerarium (1768-1769)”. Dodatkowo, po przerwie, odbędzie się sesja naukowa pt. „Staropolskie podróżowanie”. Wydarzenie organizuje Archiwum Archidiecezjalne, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i wydawnictwo Księgarnia Akademicka w Krakowie. Patronat honorowy Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zaproszenia do odbioru w siedzibie Archiwum Archidiecezjalnego.

więcej
Adalbertus 2015

Zapraszamy zespoły muzyczne i wokalne do wzięcia udziału w przeglądzie piosenki religijnej Adalbertus 2015, który odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia w Gnieźnie. Szczegóły i karty zgłoszeniowe TUTAJ. Patronat Prymas Polski abp Wojciech Polak i Prezydent Miasta Gniezna. Zgłoście się. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy