poniedziałek, 4 maja 2015 r.

Aktualności

piątek, 1 maja 2015 r.

ZAK oficjalnie

Decyzją abp. Wojciecha Polaka z dniem 1 maja Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego dołączyło oficjalnie do grona organizacji i stowarzyszeń działających na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Członkowie ZAK to głównie młode rodziny, które spotykają się w „Domu pod Lasem” u gnieźnieńskich pallotynek. 

więcej
czwartek, 30 kwietnia 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na maj

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w maju.

więcej
środa, 29 kwietnia 2015 r.

Zbiórka dla Nepalu

Decyzją Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w niedzielę 10 maja w kościołach i kaplicach archidiecezji gnieźnieńskiej zbierane będą ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. O ogromie dziejącego się tam cierpienia nie trzeba przekonywać. Okażmy solidarność, pamiętajmy w modlitwach. 

więcej
środa, 29 kwietnia 2015 r.

70 lat po Dachau

Nie sposób wyliczyć ich wszystkich. Więźniami KL Dachau było blisko 1800 polskich księży. 868 z nich poniosło tam śmierć. 29 kwietnia przypada 70. rocznica wyzwolenia obozu. Piekło, które wydarzyło się w Dachau, stało się również udziałem wielu księży archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
wtorek, 28 kwietnia 2015 r.

"Przebojowo" o św. Wojciechu (video)

Opowiedzieć o życiu św. Wojciecha w rytmie największych przebojów? Młodym z Inowrocławia się udało. Po sobotniej procesji przy kościele Michała pokazali własną wersję żywota męczennika. Bez zadęcia, za to z dużym poczuciem humoru. Gratulujemy pomysłowości :)

więcej
wtorek, 28 kwietnia 2015 r.

Biskupi o 1050. rocznicy Chrztu Polski

Liturgie w Gnieźnie, na Ostrowie Lednickim i w Poznaniu to niektóre elementy przyszłorocznych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Centralne uroczystości odbędą się w dniach 14-16 kwietnia 2016 r w Gnieźnie i w Poznaniu.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Modlitwa o uzdrowienie u franciszkanów

Zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Gnieźnie (kościół franciszkanów) na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek o godzinie 17.00 modlitwą wstawienniczą, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Eucharystia o godzinie 18.00. Najbliższa modlitwa 5 maja. Zapraszamy. 

więcej
Pielgrzymka LSO do Gietrzwałdu

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej  organizuje diecezjalny wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza do Gietrzwałdu. Oprócz udziału w ogólnopolskim spotkaniu LSO proponujemy: zwiedzanie: Brodnicy (Starówka, ruiny Zamku Krzyżackiego), Olsztyna (Starówka, Katedra i Zamek), Giżycko (Twierdza, przystań żeglarska i rejs statkiem po jeziorze Kisajno-Nigocin, Święta Lipka – sanktuarium oraz koncert organowy). Całkowity koszt: przejazd autokarem, noclegi wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie - ok. 350 zł.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy