niedziela, 5 lipca 2015 r.

Aktualności

środa, 1 lipca 2015 r.

Rekolekcje w Ruchu

Trwają rekolekcje oazowe. Ich celem jest osiągnięcie dojrzałości chrześcijańskiej i jednocześnie danie doświadczenia chrześcijańskiego życia. W środę 1 lipca Oaza III stopnia modliła się w kościele biskupa, czyli w katedrze gnieźnieńskiej i spotkała z Prymasem Polski. 

więcej
środa, 1 lipca 2015 r.

Kuria w wakacje

W okresie wakacyjnym, czyli do końca sierpnia Kuria Metropolitalna w Gnieźnie będzie pracować w godzinach 8.30 – 13.00. 

więcej
środa, 1 lipca 2015 r.

Dekret (1.07.2015/2)

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Krzysztofa Matuszaka, dotychczasowego wikariusza w parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie, proboszczem parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie...

więcej
wtorek, 30 czerwca 2015 r.

Aktualne adresy

Informujemy, że adres mailowy kruszyk@diksw.pl nie będzie już aktywny. Aktualne i działające adresy to: kruszyk@swietywojciech.pl oraz pkgniezno@wp.pl. Na powyższe adresy prosimy kierować korespondencję, teksty i zdjęcia. Znaleźć je można również w zakładce KONTAKT...

więcej
wtorek, 30 czerwca 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na lipiec

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w lipcu

więcej
poniedziałek, 29 czerwca 2015 r.

Chrześcijaństwo w Europie jest zmęczone

„Chrześcijaństwo w Europie jest letnie, zmęczone, jest często bardziej zwyczajem niż religią i to jest dla nas ogromne wyzwanie, żeby je ożywić” – powiedział w rozmowie z KAI abp senior Henryk Muszyński.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Mogilno: Dni Benedyktyńskie

W imieniu ojców kapucynów, gospodarzy mogileńskiego klasztoru, zapraszamy w weekend 10-12 lipca na doroczne Dni Benedyktyńskie. Tym razem będą one nawiązywać do trwającego Roku Życia Konsekrowanego. W programie m.in.: spotkanie młodych przed ŚDM, jarmark benedyktyński, rodzinne zabawy w amfiteatrze. Centralnym punktem obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. seniora Henryka Muszyńskiego. Szczegóły na plakacie. 

więcej
Paulińskie Dni Młodych

W dniach 13 – 19 lipca w Biechowie k. Wrześni odbędą się Paulińskie Dni Młodych. To doroczne spotkanie młodzieży z paulińskich parafii z całej Polski i świata odbywające się od 2010 roku, każdorazowo w innym miejscu. Spotkanie Organizacyjne i informacyjne odbędzie się w niedzielę 5 lipca o godz. 19.00 w wągrowieckim klasztorze. 

więcej
Spotykamy się w Markowicach

W najbliższy weekend główne uroczystości z okazji 50-lecia koronacji figury Matki Bożej Markowickiej. Sanktuarium czeka na pielgrzymów z całej archidiecezji, także tych młodych, na obecność których liczy zwłaszcza Prymas Polski. „26 lipca rusza system rejestracji na ŚDM, a my w najbliższa sobotę spotykamy się u Matki Bożej w Markowicach. Zapraszam młodych!” – napisał na TT abp Polak. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy