czwartek, 26 listopada 2015 r.

Aktualności

wtorek, 24 listopada 2015 r.

Niedziele powołaniowe, czyli klerycy w terenie

Jak wygląda życie w seminarium? Czym jest rozeznawanie powołania? I skąd wiadomo, że się je ma? Tym wszystkim dzielili się klerycy gnieźnieńskiego seminarium duchownego podczas tzw. niedzieli powołaniowych w parafiach.

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Nauczyciele też się uczą

Blisko 350 katechetów z archidiecezji gnieźnieńskiej wzięło udział w warsztatach poświęconych tematyce tworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska wychowawczego dla dzieci i młodzieży. Szkolenie odbyło się w październiku w Lądzie n. Wartą, Inowrocławiu, Gnieźnie i Chodzieży. 

więcej
niedziela, 22 listopada 2015 r.

Modlitwa Akcji Katolickiej

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to także patronalne święto Akcji Katolickiej. Członkowie organizacji z archidiecezji gnieźnieńskiej spotkali się z tej okazji w Miłosławiu. Mszy św. przewodniczył asystent kościelny stowarzyszenia ks. prał. Krzysztof Redlak.

więcej
sobota, 21 listopada 2015 r.

Orchowo: wędrówki po Ewangelii

Po raz dziewiąty w dekanacie trzemeszeńskim zorganizowano konkurs biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Finał odbył się w Orchowie. Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą, ale i ją uzupełnić m.in. oglądając spektakl „Syn marnotrawny”. 

więcej
sobota, 21 listopada 2015 r.

Michał Archanioł u pallotynek

Wspólnota sióstr pallotynek w Gnieźnie przeżywała nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano. „Triduum modlitewne ze św. Michałem było dla nas wielkim darem Boga” – mówi przełożona s. Elżbieta Bryłka SAC.

więcej
czwartek, 19 listopada 2015 r.

Od chrztu wszystko się zaczyna (video)

„Od chrztu świętego wszystko się zaczyna. Chrzest święty przyjęty przed 1050 laty był początkiem Kościoła w Polsce i naszej państwowości” – mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak przed oficjalną inauguracją jubileuszowych obchodów. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dzień Skupienia dla rolników

Zapraszamy na dzień skupienia dla środowisk rolniczych rejonu gnieźnieńskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Domu Rekolekcyjnym parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie przy ulicy Ks. Antoniego Ludwiczaka 20 (Dalki). 

więcej
Kolejny "Dziedziniec historii"

Już niebawem kolejna edycja „Dziedzińca historii”. Tym razem franciszkanie zapraszają na spotkanie z Mavile Ablaewą Tatarką z Krymu, od kilku lat zaangażowaną w prace franciszkańskiego Domu Pojednania Św. Maksymiliana w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godzinie 19.00 jak zwykle w bibliotece prowincjalnej klasztoru franciszkanów w Gnieźnie.

więcej
Spotkanie z prof. Chazanem

Zapraszamy na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, które odbędzie się 27 listopada w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie pod hasłem „Prawo do życia bez kompromisu”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Jego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Gnieźnie, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej  oraz Stowarzyszenie „Ziemia Gnieźnieńska”. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni – mieszkańcy Gniezna i okolic, pracownicy Służby Zdrowia, członkowie ruchów i stowarzyszeń. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy