środa, 3 września 2014 r.

Aktualności

sobota, 30 sierpnia 2014 r.

Dożynki archidiecezjalne

Archidiecezja gnieźnieńska dziękuje za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe w wymiarze diecezjalnym odbyły się 30 sierpnia w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka. W Mszy św. uczestniczyły delegacje rolników wraz z duszpasterzami.

więcej
sobota, 30 sierpnia 2014 r.

Dzień Katechetyczny

Do śmiałego, radosnego i hojnego dzielenia się darem wiary z wychowankami zachęcał  abp Wojciech Polak katechetów uczestniczących 30 sierpnia w Gnieźnie w dorocznym Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym. „Niech lęk, strach, wątpliwości nie zawładną waszym sercem” – mówił.

więcej
sobota, 30 sierpnia 2014 r.

Prośmy o dar pokoju

Abp Wojciech Polak prosi o modlitwę w intencji pokoju i zażegnania konfliktów zbrojnych na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. „Niech zbliżająca się 75. rocznica wybuchu II wojny światowej będzie dla nas impulsem do wołania do Pana Boga o dar pokoju” – apeluje Prymas Polski.

więcej
piątek, 29 sierpnia 2014 r.

Nie dla wojny i zabijania!

„Przywołując 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pragniemy – jako ludzie wiary – powierzyć Chrystusowi wielką sprawę pokoju” – piszą biskupi diecezjalni w specjalnym słowie kierowanym do wiernych w przeddzień 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

więcej
piątek, 29 sierpnia 2014 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na wrzesień

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej we wrześniu

więcej
wtorek, 26 sierpnia 2014 r.

Matki Bożej Częstochowskiej

Przypadająca 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej była w tym roku przeżywana jako dzień modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Na Jasnej Górze wspólnie z polskimi biskupami i blisko 70 tysiącami pielgrzymów o dar pokoju prosił abp Wojciech Polak.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dzień skupienia SWPK

Ks. Robert Nurski zaprasza członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich na dzień skupienia, który odbędzie się 4 października w sanktuarium w Licheniu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 w kaplicy Całunu Turyńskiego. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. O godz. 15.00 uczestnicy odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Trójcy Świętej. Zgłoszenia, z podaniem liczby uczestników, należy kierować do połowy września na adres: ks. Robert Nurski, ul. Ojca Świętego Jana Pawła II 6, 62-241 Żydowo, email: robert.nurski@op.pl

więcej
Szkoła Słowa Bożego zaprasza

We wrześniu rozpocznie się kolejny cykl Szkoły Słowa Bożego. Do uczestnictwa zapraszają Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II oraz parafie pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie i pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, gdzie będą się odbywać spotkania.

 

więcej
Pielgrzymka Towarzystwa św. Wojciecha

Doroczna pielgrzymka Towarzystwa św. Wojciecha archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej do grobu św. Patrona w Gnieźnie odbędzie się w sobotę 13 września br. Tegoroczna pielgrzymka będzie miała 2 etapy. Pierwszy - o godz. 9.00 bracia zgromadzą się w Ośrodku Rekolekcyjnym na Polach Lednickich, gdzie odbędzie się spotkanie z o. Janem Górą OP – Twórcą Spotkań Lednickich oraz zwiedzanie Ośrodka i Pól Lednickich. Drugi - o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. przy relikwiach św. Wojciecha w katedrze gnieźnieńskiej. Zaprasza Zarząd Główny Towarzystwa św. Wojciecha.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy