wtorek, 21 października 2014 r.

Aktualności

niedziela, 19 października 2014 r.

Prymas Polski w RMF FM

„Kościół nie jest Kościołem postępowym czy niepostępowym. Kościół ma być Kościołem wiernym Ewangelii i Chrystusowi” – powiedział w sobotę w RMF FM abp Wojciech Polak. Prymas odniósł się m.in. do domniemanych podziałów i rozłamów podczas zakończonego dziś w Rzymie synodu biskupów o rodzinie.

więcej
niedziela, 19 października 2014 r.

Prymas na jubileuszu bydgoskiego DA

„Duszpasterstwo akademickie jest i może być miejscem doświadczenia Chrystusowego pokoju” – powiedział 18 października w Bydgoszczy abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Eucharystii z okazji 50. rocznicy istnienia Duszpasterstwa Akademickiego.

więcej
sobota, 18 października 2014 r.

Gniezno: VII Dzień Biblijny

Członkowie i sympatycy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II uczestniczyli 18 października w VII Archidiecezjalnym Dniu Biblijnym. Stowarzyszenie liczy obecnie ponad 200 członków. Wspólnie z obecnymi w Gnieźnie modlił się bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
sobota, 18 października 2014 r.

Złoty Kodeks w "Pamięci Świata"

Bezcenny XI-wieczny Złoty Kodeks Gnieźnieński jest jednym z jedenastu zabytków wpisanych na Polską Listę Programu UNESCO Pamięć Świata. Jej uroczysta inauguracja odbyła się w piątek w Warszawie. W sobotę Kodeks można było oglądać w Muzeum Archidiecezjalnym.

więcej
piątek, 17 października 2014 r.

Jubileusz sakry abp. Józefa Kowalczyka

Abp senior Józef Kowalczyk – emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, pierwszy powojenny nuncjusz apostolski w Polsce, obchodzi w tym roku 25-lecie sakry biskupiej. Uroczystości odbędą się w niedzielę 26 października w Gnieźnie.

więcej
piątek, 17 października 2014 r.

Zagórów: 15-lecie gimnazjum

Zagórowskie Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej świętowało 17 października 15. rocznicę istnienia. „Rocznice świętujemy nie tylko po to, by dziękować i wspominać. Pamiętamy o nich także po to, aby iść dalej z ufnością” – mówił obecny na uroczystości abp Wojciech Polak.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Kobylec: odpust ku czci św. Jana Pawła II

W Kobylcu należącym do parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu po raz pierwszy odbędą się 22 października uroczystości odpustowe ku czci patrona kościoła św. Jana Pawła II. Przewodniczyć im będzie bp senior Bogdan Wojtuś. Msza św. rozpocznie się o godzinie 18.00. Po zakończeniu Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II w świątyni, która stanowi wotum dziękczynne parafii i archidiecezji gnieźnieńskiej za życie, pontyfikat i wyniesienie na ołtarze papieża Polaka.

więcej
Kruszwica: wspomnienie św. Jana Pawła II

Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy (kolegiata) zaprasza 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, do uczestnictwa w Dniu Dziękczynienia za dar kanonizacji papieża Polaka i za dar Eucharystii. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. sprawowaną w kruszwickiej kolegiacie o godzinie 18.00. Następnie wyruszy procesja do krzyża papieskiego (w drodze na Szarlej, gdzie w 1935 roku dokonano sprofanowania Najświętszego Sakramentu), tam wszyscy odśpiewają Litanię do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Chór chórów czyli Ars Liturgica

Katedra gnieźnieńska po raz kolejny gościć będzie chóry biorące udział w dorocznym Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica”. W tym roku przedsięwzięcie odbędzie się po raz szósty w dniach 24-25 października. W gotyckich murach bazyliki zaśpiewa 36 chórów z całej Polski m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Warszawy, Włocławska i naszej Murowanej Gośliny. Wstęp na przesłuchania jest wolny. Zapraszamy. Wydarzenie patronatem objął Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy