sobota, 22 listopada 2014 r.

Aktualności

czwartek, 20 listopada 2014 r.

Dekret

Abp Wojciech Polak prymas Polski zwolnił ks. prof. dr hab. Waldemara Szczerbińskiego z obowiązków referenta ekumenicznego w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i funkcję tą powierzył ks. dr. Rafałowi Białkowi. Zmiana wejdzie w życie z dniem 30 listopada br.

więcej
wtorek, 18 listopada 2014 r.

Klerycy w Kruszwicy

W kruszwickiej parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus gościli alumni Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego odbyła się tam niedziela powołaniowa, podczas której klerycy dzielili się z parafianami doświadczeniem seminaryjnego życia.

więcej
poniedziałek, 17 listopada 2014 r.

Biechowo: Wieczór Chwały u Mamy

Kościół ojców paulinów w Biechowie to kolejne miejsce, gdzie odbył się Wieczór Chwały – modlitewne spotkanie z uwielbieniem Boga i modlitwą wstawienniczą. Kolejny odbędzie się w grudniu po sąsiedzku – w Pyzdrach. Już dziś zapraszamy.

więcej
poniedziałek, 17 listopada 2014 r.

Kolejarze u Matki Bożej

Po raz trzydziesty pierwszy pracownicy kolei i ich najbliżsi pielgrzymowali na Jasną Górę. Byli wśród nich także pątnicy z archidiecezji gnieźnieńskiej, którym towarzyszył tradycyjnie ich duszpasterz ks. kan. Paweł Kowalski. Kolejarze dziękowali m.in. za kanonizację papieży.

więcej
niedziela, 16 listopada 2014 r.

Finał roku bł. Edmunda Bojanowskiego

Abp Wojciech Polak przewodniczył 16 listopada Mszy św. kończącej obchody Roku bł. Edmunda Bojanowskiego w dedykowanym mu sanktuarium w Luboniu. „Był człowiekiem, który zawierzył Bogu i otrzymanymi od Niego talentami potrafił służyć innym” – mówił w homilii.

więcej
niedziela, 16 listopada 2014 r.

Brońcie czystych serc

O strzeżenie czystości serc oraz obronę godności i uczciwości apelował 15 listopada do młodych abp senior Józef Kowalczyk, który przewodniczył w sanktuarium w Zabawie Mszy św. z okazji 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Archidiecezjalne uroczystości w najbliższą sobotę.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

ESM - punkty przygotowań

Zapraszamy do włączenia się w przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, które w dniach 29.12 – 2.01 odbędzie się w Pradze. W rozwinięciu wykaz miejsc, w których odbywają się przygotowania. Koszt wyjazdu 180 zł + 55 euro (udział w kosztach spotkania). Młodzi skorzystajcie :)

więcej
Małżonkowie mile widziani

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej i gnieźnieńska parafia pw. Matki Zbawiciela zapraszają małżonków na czuwanie modlitewne przy relikwiach błogosławionych małżonków Marii i Ludwika Quattrocchi, pierwszej pary małżeńskiej wspólnie wyniesionej na ołtarze. Czuwanie odbędzie się 25 listopada w kościele pw. Matki Zbawiciela. Początek o godzinie 17.30. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji małżonków, a po jej zakończeniu indywidualne błogosławieństwo małżonków.

więcej
Kolejne Dni Radości

Duszpasterstwo Młodzieży ,,Wiosło” wraz ze Stowarzyszeniem Młodzieży „Wiosło” i wspólnotą „Galilea” zapraszają na DNI RADOŚCI. Tym razem spotykanie odbędzie się w Janowcu Wielkopolskim w dniach 28–30 listopada. Będą to rekolekcje, których program opiera się na rytmie dnia znanym z Taize. Uczestnicy spotkania poprzez wspólną modlitwę, pracę, śpiew, konferencje, zachęcani będą do realizacji słów stanowiących hasło spotkania DUCHA NIE GAŚCIE.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy