sobota, 25 kwietnia 2015 r.

Aktualności

czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Tydzień Biblijny u Matki Zbawiciela

Trwa Tydzień Biblijny, który w tym roku przeżywamy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W gnieźnieńskiej parafii pw. Matki Zbawiciela od poniedziałku do czwartku parafianie czytali Ewangelię wg. św. Mateusza. 

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Tysiąc lat pamięci

Gniezno jest najstarszym i największym w Polsce ośrodkiem kultu św. Wojciecha – patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. W gnieźnieńskiej katedrze znajdują się relikwie męczennika, do których każdego roku przybywają tysiące pielgrzymów.

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Co kryją relikwiarze

Losy gnieźnieńskich relikwii św. Wojciecha były burzliwe i zawikłane. Niektóre z Gniezna na zawsze wywieziono, inne po tysiącu z górą latach wróciły. Co kryją gnieźnieńskiej relikwiarze i kiedy ostatni raz badano ich zawartość.

więcej
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r.

Polak chociaż Czech

23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski, archidiecezji gnieźnieńskiej i Gniezna. To także dzień imienin Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Jubileusz ks. prof. Ireneusza Pawlaka

W niedzielę 19 kwietnia w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej pochodzącemu z archidiecezji gnieźnieńskiej  ks. prof. dr. hab. Ireneuszowi Pawlakowi. Kapłan był wykładowcą gnieźnieńskiego seminarium duchownego oraz dyrektorem Chóru Prymasowskiego w latach 1965-70. 

więcej
środa, 22 kwietnia 2015 r.

Pojadą na finał

Diecezjalny etap XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Civitas Christiana odbył się 21 kwietnia w gnieźnieńskim seminarium duchownym. Zwycięzcy będą reprezentować archidiecezję gnieźnieńską w finale w Niepokalanowie. Trzymamy kciuki.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Odpust ku czci św. Wojciecha

Tradycyjnie w pierwszy weekend po wspomnieniu św. Wojciecha (25-26 kwietnia) odbędą się w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci biskupa męczennika. Niedzielnej sumie stanowiącej centralny punkt obchodów przewodniczyć będzie Prymas Węgier kard. Péter Erdö.

więcej
Janowiec Wlkp.- Wieczór Chwały

Zapraszamy na Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, który odbędzie się  niedzielę 26 kwietnia w godzinach 18.00-22.00 w Janowcu Wielkopolskim. Spotkanie w sposób szczególny adresowane jest do uczestników rekolekcji NOWE NARODZINY, młodzieży oraz wszystkich, którzy przeżywają życiowe trudności, aby móc doświadczyć umocnienia płynącego z wiary.

więcej
Pielgrzymka LSO do Gietrzwałdu

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej  organizuje diecezjalny wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza do Gietrzwałdu. Oprócz udziału w ogólnopolskim spotkaniu LSO proponujemy: zwiedzanie: Brodnicy (Starówka, ruiny Zamku Krzyżackiego), Olsztyna (Starówka, Katedra i Zamek), Giżycko (Twierdza, przystań żeglarska i rejs statkiem po jeziorze Kisajno-Nigocin, Święta Lipka – sanktuarium oraz koncert organowy). Całkowity koszt: przejazd autokarem, noclegi wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie - ok. 350 zł.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy