poniedziałek, 1 września 2014 r.

Aktualności

sobota, 30 sierpnia 2014 r.

Prośmy o dar pokoju

Abp Wojciech Polak prosi o modlitwę w intencji pokoju i zażegnania konfliktów zbrojnych na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. „Niech zbliżająca się 75. rocznica wybuchu II wojny światowej będzie dla nas impulsem do wołania do Pana Boga o dar pokoju” – apeluje Prymas Polski.

więcej
piątek, 29 sierpnia 2014 r.

Nie dla wojny i zabijania!

„Przywołując 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pragniemy – jako ludzie wiary – powierzyć Chrystusowi wielką sprawę pokoju” – piszą biskupi diecezjalni w specjalnym słowie kierowanym do wiernych w przeddzień 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

więcej
piątek, 29 sierpnia 2014 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na wrzesień

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej we wrześniu

więcej
wtorek, 26 sierpnia 2014 r.

Matki Bożej Częstochowskiej

Przypadająca 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej była w tym roku przeżywana jako dzień modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Na Jasnej Górze wspólnie z polskimi biskupami i blisko 70 tysiącami pielgrzymów o dar pokoju prosił abp Wojciech Polak.

więcej
wtorek, 26 sierpnia 2014 r.

Zmarł ojciec ks. kan. Andrzeja Sobaszkiewicza

Zmarł Mieczysław Sobaszkiewicz, ojciec ks. kan. Andrzeja Sobaszkiewicza, administratora parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w środę 27 sierpnia o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie.

więcej
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 r.

Gościnny Kazachstan

Odpust w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Kamyszence, nazywanej „Małą Częstochową” lub „Małą Polską” gromadzi co roku wiernych z bliższych i dalszych zakątków Kazachstanu. W tym roku jednej z pątniczych grup przewodzili alumni gnieźnieńskiego seminarium duchownego.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka Towarzystwa św. Wojciecha

Doroczna pielgrzymka Towarzystwa św. Wojciecha archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej do grobu św. Patrona w Gnieźnie odbędzie się w sobotę 13 września br. Tegoroczna pielgrzymka będzie miała 2 etapy. Pierwszy - o godz. 9.00 bracia zgromadzą się w Ośrodku Rekolekcyjnym na Polach Lednickich, gdzie odbędzie się spotkanie z o. Janem Górą OP – Twórcą Spotkań Lednickich oraz zwiedzanie Ośrodka i Pól Lednickich. Drugi - o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. przy relikwiach św. Wojciecha w katedrze gnieźnieńskiej. Zaprasza Zarząd Główny Towarzystwa św. Wojciecha.

więcej
Chór Prymasowski - nabór śpiewaków

Chór Prymasowski przy Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie ogłasza nabór nowych śpiewaków, którzy chcieliby dołączyć do tego zespołu. Do chóru mogą być przyjęte osoby z dobrym głosem – młodzież i dorośli...

więcej
Szkoła organistowska zaprasza

Nabór ogłasza również Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, które we wrześniu rozpocznie kolejny rok swojej działalności. Szkoła kształci przyszłych organistów. Edukacja trwa cztery lata i obejmuje pion teoretyczny i praktyczny.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy