poniedziałek, 24 października 2016 r.

Aktualności

sobota, 22 października 2016 r.

Trwa "Ars Liturgica"

Śpiew chórów z całej Polski rozbrzmiewa od piątku w gotyckich murach katedry w Gnieźnie. Po raz siódmy bazylika gości ogólnopolski konkurs „Ars Liturgica” organizowany pod patronatem Prymasa Polski. 

więcej
piątek, 21 października 2016 r.

Pielgrzymka wdzięczności

„Nie chodzi o to, abyśmy byli więźniami czasów, które za nami. Chodzi o to, abyśmy bogaci przeszłością, nie usiłowali jej się wyprzeć czy też ją zanegować, podcinając korzenie, z których wyrastamy” – mówił 21 października w rzymskiej bazylice św. Jana na Lateranie abp Wojciech Polak. 

więcej
piątek, 21 października 2016 r.

Zawsze aktualne

Pod przewodnictwem ks. kan. Jana Szrejtera oraz z udziałem skautów Europy, w gnieźnieńskim kościele pw. św. Wawrzyńca, modlono się 19 października, w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w intencji jego rychłej kanonizacji oraz w intencji Ojczyzny. 

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Biało-czerwono w Rzymie

W Rzymie jest już ponad stuosobowa grupa pielgrzymów z archidiecezji gnieźnieńskiej, uczestnicząca w odbywającej się tam narodowej pielgrzymce Polaków. Rodakom towarzyszą polscy biskupi, także Prymas Polski abp Wojciech Polak, abp senior Józef Kowalczyk oraz bp Krzysztof Wętkowski. 

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Dekret (28.10.2016)

Abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. Piotra Dobrasza z obowiązków wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Giewartowie i mianował go wikariuszem w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Dekret wejdzie w życie 28 października br. 

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Dekrety (1/8.10.2016)

Prymas Polski mianował ks. Piotra Szymkowiaka, wikariusza parafii katedralnej w Gnieźnie oraz ks. Dariusza Nowaczyńskiego, proboszcza parafii pw. św. Filipa i Jakuba w Gozdowie, spowiednikami zwyczajnymi alumnów Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie na okres 3 lat >>

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Jubileusz parafii w Dusznie

W niedzielę 30 października parafia pw. św. Doroty świętować będzie jubileusz 600-lecia istnienia. Mszy św. o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak w asyście byłych proboszczów parafii. 

więcej
Rekolekcje z postem Daniela

Zapraszamy na rekolekcje z postem Daniela - dziesięciodniowy program z programem zdrowotno-żywieniowym opartym na diecie warzywno-owocowej. Termin 3-13 listopada. Zgłoszenia do końca października. 

więcej
Kurs dla fotografów i operatorów kamer

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w sobotę 19 listopada w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenie i szczegóły w FORMULARZU zgłoszeniowym. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie pracujący w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia powyższego kursu, czego potwierdzeniem będzie otrzymanie pisemnego upoważnienia miejscowej władzy diecezjalnej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy