wtorek, 1 września 2015 r.

Aktualności

wtorek, 1 września 2015 r.

Matce Bożej Częstochowskiej

W kościele filialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wągrowcu, należącym do paulińskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP poświęcono nowy ołtarz z tabernakulum i witraż poświęcony Matce Bożej Częstochowskiej. 

więcej
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 r.

Ujście w drodze

Po raz osiemnasty parafianie z Ujścia i sąsiednich miejscowości pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. W ostatnią sobotę sierpnia przeszło sto trzydzieści osób pokonało pieszo 32 kilometry z modlitwą i śpiewem, prosząc w intencjach własnych i sobie powierzonych.

więcej
niedziela, 30 sierpnia 2015 r.

Dożynki archidiecezjalne

Pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka dziękowano 30 sierpnia w sanktuarium w Markowicach za tegoroczne trudne żniwa. Wspólna modlitwa zgromadziła rolników z całej archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy - jak każde tradycja - przywieźli z sobą żniwne wieńce. 

więcej
sobota, 29 sierpnia 2015 r.

Przed pierwszym dzwonkiem

Katecheci i katechetki z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli 29 sierpnia w dorocznym Archidiecezjalnym Dniu Katechcetycznym inaugurującym kolejny rok pracy i formacji. Nauczycielom religii podczas modlitwy i spotkania towarzyszył Prymas Polski. 

więcej
środa, 26 sierpnia 2015 r.

Prymas na Jasnej Górze (video)

„Tylu małżeństwom i rodzinom brakuje dziś wina autentycznej miłości. Dlatego koniecznie potrzeba, aby jak najbliżej nich stanęły inne małżeństwa i rodziny, które pokażą, że Chrystus jest mocą i siłą” – mówił 26 sierpnia na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.

więcej
środa, 26 sierpnia 2015 r.

Tysiąclecie kontra Milenium

Kościół prowadzi z nami wojnę, ale tej wojny nie wygra. To my ją wygramy – mówił przed obchodami Milenium Chrztu Polski towarzysz Władysław Gomułka. Bardzo się mylił i w kwestii wojny i wygranej.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Lednica Seniorów

W pierwszą sobotę września (5.09) na Polach Lednickich spotkają się seniorzy. Wspólnej modlitwie towarzyszyć będzie hasło znane z czerwcowego spotkania młodych „W imię Ducha”. Podobna będzie także tematyka spotkania. Jak co roku rozpocznie się ono w południe modlitwą Anioł Pański. Zaplanowano także krótkie wprowadzenie i wykład. Punktem centralnym będzie Msza św., a całość zakończy przejście przez Bramę III Tysiąclecia. Polecamy i zapraszamy. 

więcej
Fanfary dla Pani Gniezna

Gnieźnieńscy franciszkanie zapraszają wszystkich wiernych na uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, która pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego odbędzie się w  niedzielę 6 września o godz. 11.30 w kościele franciszkanów przy gnieźnieńskim Rynku. Podczas uroczystości po raz pierwszy zabrzmią fanfary dla Pani Gniezna.

więcej
Odpust w Dąbrówce Kościelnej

Zapraszamy na obchody wielkiego odpustu w Dąbrówce Kościelnej. Dwudniowe uroczystości odbędą się w dniach 12-13 września. Sumie odpustowej stanowiącej główny punkt świętowania przewodniczyć będzie bp senior Bogdan Wojtuś. Program w rozwinięciu. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy