wtorek, 31 marca 2015 r.

Aktualności

niedziela, 29 marca 2015 r.

Tu modlisz się każdym krokiem

„Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie” – to hasło Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dlaczego ekstremalna? Bo w nocy, w milczeniu, w spotkaniu z własną słabością. Szło prawie 300 osób, także siostry franciszkanki i obliczanki z Gniezna oraz młodzi z DDM. 

więcej
niedziela, 29 marca 2015 r.

Pasja według młodych

Po raz drugi wspólnota „Młodzi bez nazwy” wystawiła w Trzemesznie Misterium Męki Pańskiej według scenariusza wikariusza miejscowej parafii ks. Radosława Tuszyńskiego. Pasyjny spektakl odbył się 27 marca w trzemeszeńskiej bazylice i na placu przed świątynią.

 

 

więcej
niedziela, 29 marca 2015 r.

Dzień skupienia Żywego Różańca

W sobotę 28 marca w czterech ośrodkach archidiecezji: Rościnnie, Markowicach, Słupcy i Gnieźnie odbył się wiekopostny dzień skupienia dla członków Żywego Różańca. Łącznie uczestniczyło w nim ponad 600 osób.

więcej
sobota, 28 marca 2015 r.

Rodzinnie w "Domu pod Lasem"

Abp Wojciech Polak spotkał się z rodzinami i młodymi ze Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Wspólnota istnieje w archidiecezji gnieźnieńskiej od 2006 roku. Obecnie stara się o oficjalne przyjęcie w poczet działających u nas ruchów i stowarzyszeń katolickich.

więcej
sobota, 28 marca 2015 r.

Inowrocław: Narodowy Dzień Życia

W Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu odbyły się obchody Narodowego Dnia Życia pod hasłem: „Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd”. Były one okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za ochronę i budowanie szacunku dla życia.

więcej
piątek, 27 marca 2015 r.

Zmarła Barbara Kawalerska

W czwartek 26 marca zmarła Barbara Kawalerska, matka ks. Krzysztofa Kawalerskiego, wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 1 kwietnia. Pamiętajmy w modlitwach.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Droga Krzyżowa

Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Gniezna. Nabożeństwo odbędzie się tradycyjnie w Wielką Środę. Początek o godzinie 19.00 przy kościele garnizonowym. Zakończenie ze słowem i modlitwą Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka przy katedrze gnieźnieńskiej.

więcej
Msza Krzyżma Świętego

W Wielki Czwartek o godzinie 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawi Mszę Krzyżma Świętego, podczas której poświęci oleje oraz odnowi wraz z księżmi przybyłymi z całej archidiecezji gnieźnieńskiej kapłańskie przyrzeczenia. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy z kapłanami i za kapłanów.

więcej
Triduum Sacrum

Najważniejsze w roku liturgicznym dni, których istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Spędźmy je w kościele, a nie w supermarkecie. Triduum rozpoczyna się w wieczór Wielkiego Czwartku Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W katedrze gnieźnieńskiej Eucharystii przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak...

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy