sobota, 25 października 2014 r.

Aktualności

środa, 22 października 2014 r.

Trwa Tydzień Misyjny

Kiedy powiedzieli, że jadą na misje, niektórzy pukali się w głowę. Wy, w tym wieku, przecież macie wnuki... Pojechali. Mija siedem lat odkąd Barbara i Aleksander Szanieccy z archidiecezji gnieźnieńskiej mieszkają i pracują w Tanzanii. Póki co, nie zamierzają wracać.

więcej
środa, 22 października 2014 r.

Inowrocław ks. Jerzemu Popiełuszce

Inowrocław uczcił 30. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Głównym punktem obchodów była Msza św. sprawowana 19 października w kościele pw. Świętego Ducha z udziałem licznych wiernych i w obecności relikwii kapłana-męczennika.

więcej
środa, 22 października 2014 r.

Dekrety (31.10.2014)

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Tadeusza Stasiaka, dotychczasowego wikariusza w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu, proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie. Dekret wejdzie w życie z dniem 31 października br...

 

 

więcej
środa, 22 października 2014 r.

Strzyżewo Paczkowe: kapliczka poświęcona

Matka Boża na powrót czuwa u zbiegu dróg prowadzących do Jastrzębowa i Strzyżewa Paczkowego. Odrestaurowana niedawno skromna kapliczka została bardzo uroczyście poświęcona w niedzielę 19 października.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

Adamie, gdzie jesteś...

Pod takim hasłem w trzeci październikowy weekend w Domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla gimnazjalistów, licealistów i studentów. W spotkaniu prowadzonym przez ks. Dariusza Larusa z PWSD uczestniczyło blisko 80 młodych ludzi.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

Wągrowiec: hospicjum to też ŻYCIE

Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu po raz dziesiąty włączyło się w Kampanię „Hospicjum to też Życie”. Jej oficjalna inauguracja odbyła się 19 października z udziałem m.in. młodych zaangażowanych w wolontariat hospicyjny.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Jubileusz sakry abp. Józefa Kowalczyka

Arcybiskup senior Józef Kowalczyk – emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, pierwszy powojenny nuncjusz apostolski w Polsce, obchodzi w tym roku 25-lecie sakry biskupiej. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w niedzielę 26 października w Gnieźnie. Msza św. pod przewodnictwem Jubilata rozpocznie się w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 15.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Muzeum: wykłady z historii kultury i sztuki

Zapraszamy do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej na wykłady monograficzne z historii sztuki i historii kultury. Zajęcia będą się odbywać się w budynku muzeum, w sali konferencyjnej. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy chcący zdobyć lub poszerzyć posiadaną wiedzę z zakresu znajomości sztuki. Pierwsze spotkanie, organizacyjne, już w piątek 24 października o godzinie 11.00, ul. Kolegiaty 2, Wzgórze Lecha przy katedrze. Zapraszamy. Informacje tel. 61/426.37.78

więcej
Chór chórów czyli Ars Liturgica

Zapraszamy do wysłuchania chórów uczestniczących w VI Ogólnopolskim Konkursie "Ars Liturgica", który odbędzie się w dniach 24-25 października 2014 roku w Archikatedrze w Gnieźnie. Patronat nad konkursem objęli m.in.: Prymas Polski abp Wojciech Polak, który jest fundatorem Grand Prix konkursu.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy