sobota, 10 października 2015 r.

Aktualności

wtorek, 6 października 2015 r.

Biskupi uczą się świata młodych

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, portret psychologiczny młodego Polaka i sytuacja uchodźców – to główne wątki rozpoczętego we wtorek w Warszawie dwudniowego 370. zebrania Konferencji Episkopatu Polski. 

więcej
wtorek, 6 października 2015 r.

Potrzebne tabernakulum

Trwają prace w kaplicy w Somalomo w diecezji Doume Abong-Mbang w Kamerunie, gdzie proboszczem jest nasz misjonarz ks. Mariusz Misiorowski. Dzięki zbiórce darów misja zyskała wiele niezbędnych rzeczy. Teraz potrzebne jest tabernakulum. Może któryś z księży może ofiarować używane.

więcej
poniedziałek, 5 października 2015 r.

Zmarła Janina Bohdanowicz

Zmarła Janina Bohdanowicz, matka ks. prof. Andrzeja Bohdanowicza. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 8 października o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Antoniego w Bydgoszczy. Zmarłą polecajmy w modlitwach Bożemu Miłosierdziu.  

więcej
poniedziałek, 5 października 2015 r.

Zmarł ks. Edward Wosik

Zmarł ks. Edward Wosik, emerytowany proboszcz parafii św. Marcina Biskupa i Męczennika w Wyrzysku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 października o godzinie 11.00 w Białośliwiu. 6 października Msza św. w Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. 

więcej
niedziela, 4 października 2015 r.

Prymas we Wrześni

„Kościół ma troszczyć się o małżeństwo i rodzinę, a rodziny są wezwane do tego, by budować Kościół. Nie wolno nam się z tej wspólnoty wycofywać. Nie wolno się usprawiedliwiać, że nie jesteśmy zdolni, nie mamy siły i czasu, że może zrobią to za nas inni” – mówił 4 października we Wrześni abp Wojciech Polak. 

więcej
sobota, 3 października 2015 r.

"Będziecie moimi świadkami"

Pod takim hasłem odbyło się 3 października w gnieźnieńskim seminarium duchownym sympozjum bliblijno-misjologiczne z udziałem członków Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej z całej archidiecezji.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

XV Dzień Papieski

„Jan Paweł II – patron rodziny” pod takim hasłem przeżywać będziemy w niedzielę 11 października XV Dzień Papieski. W tym roku zbiega się on z obradami synodu biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i współczesnym świecie i stanowi wezwanie do podjęcia takiej refleksji także w naszych lokalnych środowiskach. Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski. 

więcej
Kurs FOTO

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się 7 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy okazjonalnie lub na stałe zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgii są obowiązani uprzednio ukończyć wspomniany kurs oraz otrzymać pisemne upoważnienie miejscowej władzy diecezjalnej.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy