środa, 24 września 2014 r.

Aktualności

poniedziałek, 22 września 2014 r.

Dekrety (21,24.09.2014)

Abp Wojciech Polak prymas Polski przychylił się do prośby ks. Piotra Tila, proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Margoninie i z dniem 24 września br. skierował go na urlop zdrowotny. Z tym samym dniem abp Wojciech Polak powierzył obowiązki administratora powyższej parafii ks. Stefanowi Łątce...

więcej
poniedziałek, 22 września 2014 r.

Miłość przed sprawiedliwością

„Chodzi o to, abyśmy w naszym życiu i w naszych relacjach z drugimi, kierowali się nie tylko czystą sprawiedliwością, ale również, a może nawet przede wszystkim bezinteresowną miłością i szczodrobliwością, która obdarowuje także tych, którzy nie mają z czego zapłacić”.

więcej
poniedziałek, 22 września 2014 r.

Szafarze modlili się w Licheniu

Nadzwyczajni szafarze komunii świętej modlili się 20 września u Matki Bożej Licheńskiej. W sobotę 4 października do Bolesnej Królowej Polski pielgrzymować będą wraz z bp. Krzysztofem Wętkowskim członkowie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

więcej
sobota, 20 września 2014 r.

Miłość wytrwała jest i wierna

Abp Wojciech Polak modlił się 20 września w Witkowie w intencji i wspólnie z małżonkami obchodzącymi diamentową i złotą rocznicę ślubu. „Jednym z sekretów wspólnej małżeńskiej drogi, dostrzeżonym może jeszcze pełniej po latach, jest przekonanie, że Bóg był i jest zawsze blisko nas” – mówił w homilii.

więcej
piątek, 19 września 2014 r.

Patrolodzy w Gnieźnie

W dniach 22-24 września w gmachu Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie odbędzie się spotkanie Sekcji Patrystycznej. Do miasta św. Wojciecha przyjadą wykładowcy i badacze literatury wczesnochrześcijańskiej z Polski i pracujący za granicą.

więcej
piątek, 19 września 2014 r.

Uroczystości w Łubowie

Do mądrego i dobrego przeżywania życia z Bożą perspektywą przed oczyma zachęcał abp Wojciech Polak wiernych zgromadzonych 18 września w kościele w Łubowie - jednym z najstarszych drewnianych kościołów w Wielkopolsce. Świątynia właśnie zyskała nową wieżę.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs dla fotografów

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zaprasza na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w dniu 15 listopada w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym.

więcej
Jubileusz Chóru Prymasowskiego

Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe Chóru Prymasowskiego, który świętuje w tym roku 100. rocznicę istnienia. W sobotę 27 września w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się koncert galowy, a dzień później w niedzielę 28 września Msza św. oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej założyciela zespołu ks. kan. Stanisława Tłoczyńskiego oraz Mateusza Zwierzchowskiego, kapelmistrza i kompozytora. Szczegóły w programie.

więcej
Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw

W ramach cyklu Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw zapraszamy na Festiwal Organowy. 28 września, 12 i 26 października oraz 11 listopada odbędą się koncerty organowe muzyki barokowej.  Wykonawcami będą profesorowie uczelni arystycznych z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania i Houston w USA.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy