czwartek, 30 października 2014 r.

Aktualności

wtorek, 28 października 2014 r.

Kruszwica pamięta

Wspólnota kruszwickiej parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła dziękowała za dar Eucharystii i świętość Jana Pawła II. Jak co roku wierni pielgrzymowali do krzyża papieskiego ustawionego w miejscu, gdzie przed laty sprofanowano Najświętszy Sakrament.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Prymas o duszpasterstwie par niesakramentalnych

„Kościół w Polsce musi okazać większą troskę o duszpasterstwo par niesakramentalnych” – powiedział dziennikarzom abp Wojciech Polak. Jak przyznał, osoby takie powinny mieć poczucie, że zawsze są w Kościele.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Prezentacja Biblii Jubileuszowej

W siedzibie KEP zaprezentowano 27 października Biblię Jubileuszową – najnowszy przekład Pisma Świętego w szacie graficznej Biblii Gnieźnieńskiej sprzed 600 lat. Wydawnictwo przygotowane na stulecie Towarzystwa Świętego Pawła miało już swoją „prapremierę” w Gnieźnie.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Budzisław Kościelny: makulatura na misje

Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla chrześcijan z Sudanu Południowego. Dzieci z ogniska misyjnego w Budzisławiu Kościelnym uzbierały cały kontener. Ile to litrów wody? Na pewno dużo – i jeszcze więcej serca.

więcej
niedziela, 26 października 2014 r.

Jubileusz sakry abp. Józefa Kowalczyka

Za ćwierćwiecze biskupiego posługiwania dziękował 26 października w katedrze gnieźnieńskiej abp senior Józef Kowalczyk, emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, pierwszy nuncjusz apostolski w powojennej historii Polski.

więcej
sobota, 25 października 2014 r.

VI Ars Liturgica

Pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka odbył się w Gnieźnie w dniach 24-25 października VI Ogólnopolski Konkurs Chóralny „Ars Liturgica”. W przesłuchaniach wzięły udział 32 chóry z całej Polski. Grand Prix ufundowane przez Prymasa zdobyły ex aequo zespoły z Warszawy i Poznania.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs dla fotografów

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zaprasza na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w dniu 15 listopada w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym.

więcej
Gniezno: o odpowiedzialności przed ŚDM

Wincentyńska Młodzież Maryjna oraz parafia pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie zapraszają w każdy pierwszy czwartek miesiąca na spotkania przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży 2016. Najbliższe odbędzie się 6 listopada o godzinie 19.30. Tematem będzie szeroko pojęta odpowiedzialność. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, w szczególności ludzi młodych, a także tych, którzy zechcą ugościć uczestników Światowych Dni Młodzieży. Do udziału zachęcają s. Anna Głyżewska i ks. Grzegorz Dębowski.

więcej
Inowrocław: wirtualny spacer po Père-Lachaise

Parafia pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu zaprasza 30 października, po Mszy św. o godz. 18.00, do Sali Konferencyjnej na wirtualny spacer po paryskiej nekropolii Père-Lachaise, na której pochowani są wybitni ludzie ze świata kultury, sztuki, muzyki, nauki i polityki m.in. Fryderyk Chopin. Wstęp wolny.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy