poniedziałek, 27 kwietnia 2015 r.

Aktualności

sobota, 25 kwietnia 2015 r.

Sobota św. Wojciecha

W Gnieźnie, najstarszym miejscu kultu św. Wojciecha na ziemiach polskich, trwają doroczne uroczystości patronalne ku czci męczennika. W tym roku odpust odbywa się w łączności z 990. rocznicą koronacji Bolesława Chrobrego, która miała miejsce w Gnieźnie w 1025 roku. 

więcej
sobota, 25 kwietnia 2015 r.

Bp Czaja: obudźcie się!

O przebudzenie chrześcijan Europy, która coraz bardziej wypiera się Chrystusa apelował biskup opolski Andrzej Czaja podczas sobotnich Nieszporów ku czci św. Wojciecha, rozpoczynających doroczne uroczystości świętowojciechowe w Gnieźnie. 

więcej
sobota, 25 kwietnia 2015 r.

Młodzi "Jednym sercem" u św. Wojciecha

Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej jak co roku przybyli do grobu i relikwii św. Wojciecha. U celu witał ich Prymas Polski. „Jesteśmy tutaj, aby od św. Wojciecha uczyć się, jak być uczniem i misjonarzem” – mówił abp Wojciech Polak.

więcej
piątek, 24 kwietnia 2015 r.

Módlcie się za nas

„ (…) pragnę zwrócić się do Was z gorącą prośbą o modlitwę za Waszych biskupów i kapłanów, abyśmy wsparci Bożą łaską i orędownictwem wiernych zdołali zrealizować misję, jaką Bóg nam powierzył” – pisze abp Wojciech Polak w liście na Niedzielę Dobrego Pasterza. Jak zaznacza „zadanie jest ogromne i bardzo wymagające”. 

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Wojciechowi Patronowi (video)

Gniezno uczciło św. Wojciecha – patrona Polski, archidiecezji gnieźnieńskiej i Prymasa. Centralną częścią obchodów była Msza św. sprawowana w południe w katedrze gnieźnieńskiej, podczas której przekazano relikwie męczennika czterem wspólnotom parafialnym. 

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Inowrocław: śladem Mateusza Ewangelisty

Po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Wiedzę z zakresu Ewangelii wg. św. Mateusza sprawdzili uczniowie z szesnastu szkół z Inowrocławia i okolic. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Janowiec Wlkp.- Wieczór Chwały

Zapraszamy na Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, który odbędzie się  niedzielę 26 kwietnia w godzinach 18.00-22.00 w Janowcu Wielkopolskim. Spotkanie w sposób szczególny adresowane jest do uczestników rekolekcji NOWE NARODZINY, młodzieży oraz wszystkich, którzy przeżywają życiowe trudności, aby móc doświadczyć umocnienia płynącego z wiary.

więcej
Pielgrzymka LSO do Gietrzwałdu

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej  organizuje diecezjalny wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza do Gietrzwałdu. Oprócz udziału w ogólnopolskim spotkaniu LSO proponujemy: zwiedzanie: Brodnicy (Starówka, ruiny Zamku Krzyżackiego), Olsztyna (Starówka, Katedra i Zamek), Giżycko (Twierdza, przystań żeglarska i rejs statkiem po jeziorze Kisajno-Nigocin, Święta Lipka – sanktuarium oraz koncert organowy). Całkowity koszt: przejazd autokarem, noclegi wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie - ok. 350 zł.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy