piątek, 27 marca 2015 r.

Aktualności

środa, 25 marca 2015 r.

Jubileusz abp. Henryka Muszyńskiego (video)

Abp senior Henryk Muszyński dziękował 25 marca za dar kapłaństwa i 30-lecie biskupiego posługiwania. W dziękczynnej modlitwie emerytowanemu metropolicie gnieźnieńskiemu towarzyszyli biskupi, duchowieństwo, najbliżsi i przyjaciele.

więcej
wtorek, 24 marca 2015 r.

Bydgoszcz ma Dom Księży Emerytów

Pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore i z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w Bydgoszczy odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia Domu Księży Emerytów św. Jana Pawła II.

więcej
wtorek, 24 marca 2015 r.

Zmarł ojciec ks. Jerzego Nowaka

Zmarł ojciec ks. Jerzego Nowaka – misjonarza z Argentyny, kapłana archidiecezji gnieźnieńskiej. Msza św. pogrzebowa za śp. Jerzego Nowaka odbędzie się  w sobotę 28 marca o godzinie 11.00 w parafii pw. św. Kazimierza w Kotlinie (diecezja kaliska).

więcej
poniedziałek, 23 marca 2015 r.

PWSD: wielkopostne zamyślenie

W niedzielę 22 marca w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie odbył się spektakl zatytułowany „Zabiłem Jezusa”.  Było to doroczne zamyślenie wielkopostne przygotowane przez alumnów I roku.

więcej
poniedziałek, 23 marca 2015 r.

Dzień Świętości Życia

W przypadającą 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. To moment, kiedy spoglądamy na życie jako bezcenny dar Stwórcy i jednocześnie okazja, by zatroszczyć się o życie poczętych ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi śmierć.

więcej
poniedziałek, 23 marca 2015 r.

Rościnno: czas rekolekcji

Doradcy życia rodzinnego z archidiecezji gnieźnieńskiej przygotowywali się do Świąt Paschalnych podczas wielkopostnych rekolekcji w Rościnnie. W tym samym czasie swoje skupienia miała tam także wspólnota neokatechumenalna z Gniezna.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Misterium w Kruszwicy

Po raz trzeci w Kruszwicy wystawione zostanie Misterium Męki Pańskiej. Pasyjny spektakl odbędzie się w Niedzielę Palmową 29 marca. Początek o godzinie 18.30 na kruszwickim  Rynku. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Misterium w Wągrowcu

W najbliższą sobotę 28 marca przy kościele farnym pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa.

więcej
Szukasz pomocy - przyjdź

Jeśli twoje dziecko nie radzi sobie z nałogami, jeśli chce zmienić swoje życie, jeśli nie jest szczęśliwe we współczesnym świecie, jeśli jako rodzic szukasz wyjścia z tej sytuacji – zapraszamy 29 marca do kościoła pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie na spotkanie z przedstawicielami wspólnoty  „Cenacolo”.  Początek 16.00

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy