wtorek, 25 października 2016 r.

Aktualności

niedziela, 23 października 2016 r.

Niedziela na Wyspie Tyberyjskiej

„Człowiek, który liczy, że podczas modlitwy schowa się w kącie własnego szczęścia, jest w gruncie rzeczy zadufany w sobie” - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. sprawowanej dla pielgrzymów z archidiecezji gnieźnieńskiej w rzymskiej bazylice św. Bartłomieja. 

więcej
sobota, 22 października 2016 r.

Papieskie pozdrowienia

Wdzięczność za gorące przyjęcie w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży wyraził papież Franciszek Polakom zgromadzonym na sobotniej audiencji na Placu św. Piotra w Rzymie. Zachęcił do wytrwania w wierze, nadziei i miłości. Przywitał się też z polskimi biskupami. 

więcej
sobota, 22 października 2016 r.

Sympozjum o rodzinie

Adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Amoris leatitia”i płynącej z niej zachęcie do odnowy duszpasterstwa rodzin poświęcone było IX Diecezjalne Sympozjum o Małżeństwie i Rodzinie zorganizowane 22 października w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. 

więcej
sobota, 22 października 2016 r.

Trwa "Ars Liturgica"

Śpiew chórów z całej Polski rozbrzmiewa od piątku w gotyckich murach katedry w Gnieźnie. Po raz siódmy bazylika gości ogólnopolski konkurs „Ars Liturgica” organizowany pod patronatem Prymasa Polski. 

więcej
piątek, 21 października 2016 r.

Pielgrzymka wdzięczności

„Nie chodzi o to, abyśmy byli więźniami czasów, które za nami. Chodzi o to, abyśmy bogaci przeszłością, nie usiłowali jej się wyprzeć czy też ją zanegować, podcinając korzenie, z których wyrastamy” – mówił 21 października w rzymskiej bazylice św. Jana na Lateranie abp Wojciech Polak. 

więcej
piątek, 21 października 2016 r.

Zawsze aktualne

Pod przewodnictwem ks. kan. Jana Szrejtera oraz z udziałem skautów Europy, w gnieźnieńskim kościele pw. św. Wawrzyńca, modlono się 19 października, w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w intencji jego rychłej kanonizacji oraz w intencji Ojczyzny. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Jubileusz parafii w Dusznie

W niedzielę 30 października parafia pw. św. Doroty świętować będzie jubileusz 600-lecia istnienia. Mszy św. o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak w asyście byłych proboszczów parafii. 

więcej
Rekolekcje z postem Daniela

Zapraszamy na rekolekcje z postem Daniela - dziesięciodniowy program z programem zdrowotno-żywieniowym opartym na diecie warzywno-owocowej. Termin 3-13 listopada. Zgłoszenia do końca października. 

więcej
Kurs dla fotografów i operatorów kamer

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w sobotę 19 listopada w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenie i szczegóły w FORMULARZU zgłoszeniowym. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie pracujący w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia powyższego kursu, czego potwierdzeniem będzie otrzymanie pisemnego upoważnienia miejscowej władzy diecezjalnej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy