środa, 31 sierpnia 2016 r.

Aktualności

niedziela, 28 sierpnia 2016 r.

Dożynki archidiecezjalne

„Dziękując za to, co otrzymaliśmy od Boga i co wypracowaliśmy trudem naszych rąk chcemy Go jednocześnie prosić o roztropność i miłość, aby uczynił nas miłosiernymi wobec tych, którym trzeba przyjść z konkretną pomocą” – mówił abp Wojciech Polak w Kawnicach. 

więcej
niedziela, 28 sierpnia 2016 r.

"Przychodzimy, aby służyć"

Po blisko dwustu latach nieobecności synowie św. Franciszka wrócili do Inowrocławia. Na zaproszenie Prymasa Polski objęli tamtejszą parafię pw. Świętego Krzyża. Uroczysta inauguracja ich posługi oraz wprowadzenie nowego proboszcza miało miejsce 27 sierpnia. 

więcej
sobota, 27 sierpnia 2016 r.

MotoLednica w Gnieźnie

Motocykliści z całej Polski uczestniczący 27 sierpnia w kolejnej Lednicy Motocyklisty zjechali do Gniezna na spotkanie z abp. Wojciechem Polakiem. Na pamiątkę podarowali Prymasowi Polski medalion „Głównego Mechanika Polski”. 

więcej
sobota, 27 sierpnia 2016 r.

XV Dzień Katechetyczny

W Gnieźnie odbył się 27 sierpnia XV Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny inaugurujący nowy rok pracy i formacji nauczycieli religii. „Kościół idzie do młodych waszymi stopami” – mówił obecny na spotkaniu abp Wojciech Polak przypominając, że szkoła jest również miejscem głoszenia Bożego miłosierdzia. 

więcej
piątek, 26 sierpnia 2016 r.

Prymas na Jasnej Górze

„Najgłębsza prawda o nas samych, nasza tożsamość jest nieodłącznie związana z tym miejscem, z Jasną Górą zwycięstwa i ze szczególnym wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej” – mówił abp Wojciech Polak podczas uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej. 

więcej
piątek, 26 sierpnia 2016 r.

Franciszkanie na powrót w Inowrocławiu

Na zaproszenie abp. Wojciecha Polaka Bracia Mniejsi Konwentualni Prowincji św. Maksymiliana, a więc ci sami, którzy od wieków modlą się i pracują w Gnieźnie, obejmą inowrocławską parafię pw. Świętego Krzyża. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Lednica Seniora

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września (3.09) na Polach Lednickich modlić się będą seniorzy. W czasie spotkania odnowią przyrzeczenia chrzcielne w 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz podziękują za spotkania lednickie i śp. o. Jana Górę, a także zakon dominikanów w jubileuszowym roku 800-lecia jego istnienia. Zapraszamy. 

więcej
Odpust w Kawnicach

W niedzielę 4 września w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach odbędą się doroczne uroczystości odpustowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do nawiedzenia łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia i przypominamy, że w kawnickim sanktuarium znajduje się Brama Miłosierdzia, której przypisane są szczególne odpusty w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

więcej
Szkoła Słowa Bożego

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, które od kilku lat owocnie inspiruje duszpasterstwo biblijne w naszej archidiecezji, proponuje cykl konferencji w ramach Archidiecezjalnej Szkoły Słowa Bożego, które będą miały miejsce w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu (ul. Plebanka 10). Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 7 września o godzinie 18.30. 

 

Odpust w Dąbrówce Kościelnej 

Zapraszamy w weekend 10-11 września na uroczystości odpustowe do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Szczegółowy program uroczystości TUTAJ 

 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy