piątek, 18 kwietnia 2014 r.

Aktualności

środa, 16 kwietnia 2014 r.

Liturgia Paschalna na Świętej Wyspie

Prymas Polski zaprasza do udziału w liturgii Wigilii Paschalnej w palatium na Ostrowie Lednickim, w miejscu, w którym zdaniem wielu historyków odbył się chrzest Mieszka I. W czasie celebracji abp Józef Kowalczyk poświęci ogień i zapali „Znicz wiary”.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Krzyż na ulicach Inowrocławia

W piątek przed Niedzielą Palmową w centrum Inowrocławia i w Wielką Środę na ulicach inowrocławskiego osiedla Rąbin sprawowane były doroczne nabożeństwa Drogi Krzyżowej z licznym udziałem duchownych i świeckich.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

"W Ogrodzie Oliwnym"

Pasję według bł. Katarzyny Anny Emmerich wystawiono 14 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Przedstawienie przygotowali uczniowie gnieźnieńskiego Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzice-Dzieciom im. kard. Stefana Wyszyńskiego.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Ostrowite: młodzież o sobie i rzeczywistości

Spektakl pt. „Wirtualna śmierć” wystawili w Wielką Środę uczniowie Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem. Opowiedzieli rówieśnikom o przemocy psychicznej, mobbingu i uzależnieniach – ku przestrodze i refleksji.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Kruszwica: ...i odprowadzili Go na ukrzyżowanie

Ostatnia Wieczerza, rozprawa przed Piłatem, droga na Golgotę - już po raz drugi mieszkańcy Kruszwicy rozważali Mękę Jezusa uczestnicząc w Niedzielę Palmową w Misterium Męki Pańskiej wystawionym przez młodzież.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Gozdowo: jubileusz Żywego Różańca

Członkowie Żywego Różańca z kilku parafii archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w Gozdowie w wielkopostnym dniu skupienia połączonym z obchodami stulecia tamtejszej Róży różańcowej. Uroczystościom przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II

W niedzielę 27 kwietnia przeżywać będziemy uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Dziękczynienie za wyniesienie papieża Polaka na ołtarze odbędzie się tego dnia po południu w katedrze gnieźnieńskiej. Mszy św. dziękczynnej rozpoczynającej się o godzinie 15.00 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha

Referat ds. Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży „Wiosło” wraz z Diecezjalnym Centrum Przygotowań Światowych Dni Młodzieży serdecznie zapraszają do czynnego włączenia się i udziału w Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha, która odbywać się będzie w łączności z odpustem ku czci patrona naszej archidiecezji i patrona Polski, przeżywanym w tym roku w dniach 3-4 maja również jako ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: ,,Być z Chrystusem” (Flp 1, 23).

więcej
Odpust św. Wojciecha w długi weekend

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się w dniach 3-4 maja. Będą one przeżywane jako ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy