wtorek, 30 września 2014 r.

Aktualności

niedziela, 28 września 2014 r.

Kiszkowo: jubileuszowe uroczystości

„Najpiękniejszą definicją świątyni jest ta, która mówi, że to miejsce, to czas, gdzie Bóg czeka na człowieka, gdzie Boga można spotkać tak, jak nigdzie indziej” – mówił abp senior Henryk Muszyński w czasie uroczystości 5. rocznicy konsekracji kościoła pw. NSPJ w Kiszkowie.

więcej
niedziela, 28 września 2014 r.

Słupca: 18. urodziny parafii bł. Michała Kozala

Najmłodsza słupecka wspólnota parafialna pw. bł. Michała Kozala świętowała 18. rocznicę istnienia. Rocznicowej Mszy św. sprawowanej 26 września przewodniczył bp senior Bronisław Dembowski z diecezji włocławskiej, w której granicach parafia leżała do reformy 2004 roku.

więcej
niedziela, 28 września 2014 r.

"Gloria Artis" dla Chóru Prymasowskiego

Obchodzący w tym roku setną rocznicę istnienia gnieźnieński Chór Prymasowski uhonorowany został Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaczenie wręczono podczas jubileuszowego koncertu, który odbył się 27 września w katedrze gnieźnieńskiej.

więcej
sobota, 27 września 2014 r.

Prymas w Krakowie

„Nie można drzewa odcinać od korzeni i dziwić się, że usycha” – mówił abp Wojciech Polak 26 września w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie odprawiono Mszę św. kończącą pierwszy dzień konferencji pt. „Rola Kościoła Katolickiego w procesie integracji europejskiej”.

więcej
sobota, 27 września 2014 r.

Gniezno: zjazd patrologów

W Gnieźnie odbył się 36. Zjazd Sekcji Patrystycznej. W spotkaniu zorganizowanym w dniach 22-24 września uczestniczyło 60 patrologów i badaczy wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa. Tematem wygłoszonych referatów i komunikatów była antropologia duchowa Ojców Kościoła.

więcej
sobota, 27 września 2014 r.

"Kostka" w Kruszwicy i Damasławku

Młodzi świętowali wspomnienie swojego patrona św. Stanisława Kostki. W Damasławku odbyło się czterodniowe rekolekcyjne spotkania, którego uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być dobrym. W Kruszwicy natomiast zastanawiali się, co znaczy być świętym.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

ASP – terminarz

Publikujemy terminy spotkań formacyjnych Archidiecezjalnego Studium Pastoralnego dla Kapłanów 2014/2015. Miejscem wszystkich spotkań w r. 2014/15 będzie Dom Zakonny Sióstr Pallotynek w Gnieźnie, ul. Hoża 31.

więcej
Kurs dla fotografów

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zaprasza na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w dniu 15 listopada w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym.

więcej
Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw

W ramach cyklu Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw zapraszamy na Festiwal Organowy. 28 września, 12 i 26 października oraz 11 listopada odbędą się koncerty organowe muzyki barokowej.  Wykonawcami będą profesorowie uczelni arystycznych z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania i Houston w USA.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy