niedziela, 1 maja 2016 r.

Aktualności

czwartek, 28 kwietnia 2016 r.

Zmarł ks. kan. Zbigniew Lewandowski

W czwartek 28 kwietnia zmarł ks. kan. Zbigniew Lewandowski, długoletni proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 maja. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu. 

więcej
środa, 27 kwietnia 2016 r.

Pielgrzymka do Rzymu

Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w Roku Miłosierdzia. Wyjazd organizowany jest w październiku, w trzech terminach, autokarem i samolotem. W programie m.in. spotkanie z papieżem Franciszkiem i Msza św. w bazylice św. Piotra w Rzymie. Szczegóły na plakatach. 

więcej
środa, 27 kwietnia 2016 r.

4 czerwca

Za nieco ponad miesiąc, nad brzegami Jeziora Lednickiego, odbędzie się XX Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą. Na czas spotkania stanie się ona Bramą Miłosierdzia – największą i jedyną taką w Polsce. 

więcej
środa, 27 kwietnia 2016 r.

Finał konkursu biblijnego

W Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się 26 kwietnia finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Civitas Christiana. Uczestniczy wykazali się nie tylko wiedzą, ale i pomysłowością przygotowując specjalny prezent dla papieża. 

więcej
niedziela, 24 kwietnia 2016 r.

Błogosławieństwo na zakończenie (video)

Popołudniowe drugie Nieszpory ku czci św. Wojciecha zakończyły tegoroczne uroczystości patronalne ku czci biskupa-męczennika. Po nabożeństwie Prymas Polski abp Wojciech Polak błogosławił i witał się z najmłodszymi uczestnikami odpustu.

więcej
niedziela, 24 kwietnia 2016 r.

Odpust - niedziela (video)

Pod znakiem niedawnej 1050. rocznicy Chrztu Polski i peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży odbyły się w Gnieźnie 23 i 24 kwietnia doroczne uroczystości patronalne ku czci św. Wojciecha – patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

I Forum Ewangelizacyjne - zapisy

Zapraszamy na I Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej „Idźcie i czyńcie uczniów”, które odbędzie się w dniach 14-15 maja w Inowrocławiu. Spotkanie poprowadzą dwaj charyzmatyczni duchowni Enrique Porcu i Antonello Cadeddu. Ruszyły zapisy. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy