czwartek, 18 grudnia 2014 r.

Aktualności

wtorek, 16 grudnia 2014 r.

Abp Wojciech Polak na Twitterze

Abp Wojciech Polak dołączył do grona twittujących. 16 grudnia ruszył oficjalny profil @Prymas_Polski. W ciagu kilku godzin odnotował ponad 1300 obserwujących. Witając wszystkich Prymas życzył radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem.

więcej
wtorek, 16 grudnia 2014 r.

Kolęda z Radiem PLUS

Radio Plus Gniezno nagrało specjalną kolędę z myślą o potrzebujących. Tym razem są to dzieci z gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Do wspólnego śpiewania po raz pierwszy zaproszono wszystkich mieszkańców bez względu na wiek, status społeczny i wokalne talenty.

więcej
wtorek, 16 grudnia 2014 r.

Dziekański opłatek u Prymasa

Abp Wojciech Polak przełamał się opłatkiem z księżmi dziekanami i współpracownikami z Kurii Metropolitalnej, Trybunału Metropolitalnego i różnych instytucji archidiecezji gnieźnieńskiej. „Chciałbym wszystkim podziękować za cierpliwość i za modlitwę” – mówił.

więcej
niedziela, 14 grudnia 2014 r.

PWSD patriotycznie

W gnieźnieńskim seminarium duchownym odbyła się wieczornica patriotyczna poświęcona bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Z okazji 33. rocznicy stanu wojennego klerycy przypomnieli życie i słowa kapelana „Solidarności”. Męczennika wspominał także jego przyjaciel ks. kan. Czesław Banaszkiewicz.

więcej
niedziela, 14 grudnia 2014 r.

Rościnno: skupienie szafarzy

Blisko czterdziestu nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. uczestniczyło 13 grudnia w Rościnnie w Adwentowym Dniu Skupienia. Duchowym ćwiczeniom towarzyszyło hasło „Jezus wzorem i źródłem mocy dla mężczyzny”.

więcej
sobota, 13 grudnia 2014 r.

Opłatek Towarzystwa św. Wojciecha

„Nie wstydźmy się naszej wiary, naszych korzeni i tradycji. Szanujmy i zachowajmy naszą tożsamość i brońmy rodziny, bo ona jest najtrwalszym fundamentem społeczeństwa” – mówił 13 grudnia w Gnieźnie abp senior Józef Kowalczyk.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Koncert Antoniny Krzysztoń

Świętująca ćwierćwiecze istnienia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza w sobotę 20 grudnia do katedry gnieźnieńskiej na koncert Antoniny Krzysztoń. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Matki i Dziecka w Gnieźnie. Zapraszamy.

więcej
Betlejemskie Światło Pokoju w Gnieźnie

W niedzielę 21 grudnia w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju. Wspólnej modlitwie z udziałem harcerzy przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zapraszamy w samo południe do katedry gnieźnieńskiej.

więcej
Mistrzostwa LSO w piłce halowej

Uwaga! Uwaga! Kolejne już VI Mistrzostwa LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Piłce Halowej zostaną rozegrane w zmienionej formule. Chętne drużyny już mogą się zgłaszać. Bliższe informacje TUTAJ. Wszelkie zapytania odnośnie turnieju prosimy kierować do ks. Artura Bartkowiaka e-mail: abartkowiak@op.pl Zapraszamy na www.lso.archidiecezja.pl

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy