sobota, 27 sierpnia 2016 r.

Aktualności

wtorek, 23 sierpnia 2016 r.

Dekrety

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. kan. Stanisława Talaczyńskiego, od 28 sierpnia br. proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie, dziekanem dekanatu barcińskiego na okres 5 lat. Dekret wejdzie w życie 29 sierpnia br. >>

więcej
środa, 17 sierpnia 2016 r.

Madonny Polskie w Gnieźnie

W gnieźnieńskim Centrum Kultury „Scena To Dziwna” otwarto 17 sierpnia wystawę kopii 47 obrazów Matki Bożej ukoronowanych bądź rekoronowanych przez kard. Stefana Wyszyńskiego w latach 1962-1980. 

więcej
poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r.

Wągrowiec: Madonna ukoronowana

Prymas Polski nałożył papieskie korony, poświęcone przez  Franciszka na Jasnej Górze, na gotycką figurę Wągrowieckiej Madonny z Dzieciątkiem. Akt ten – mówił – jest wyrazem naszej wiary w królowanie Maryi, oddaniem Jej czci jako Pani i Królowej. 

więcej
niedziela, 14 sierpnia 2016 r.

Męczennik miłości

Dziś 75. rocznica śmierci św. Maksymiliana Kolbego. Umarł w głodowym bunkrze dobity zastrzykiem fenolu. „Źródłem pokoju jest zdać się na wolę Bożą: robić, co jest w naszej mocy, resztę zostawić staraniu Bożej Opatrzności i zaufać jak dziecko Matce swej najlepszej” – uczył. 

więcej
wtorek, 16 sierpnia 2016 r.

Zmarł Stefan Stanula

Zmarł Stefan Stanula, ojciec ks. Krzysztofa Stanuli CSMA, proboszcza parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Gnieźnie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 18 sierpnia o godzinie 12.00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku k. Torunia.

więcej
piątek, 12 sierpnia 2016 r.

Informujemy

W przypadające 15 sierpnia (poniedziałek) święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Kuria Metropolitalna w Gnieźnie będzie nieczynna. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Jubileusz LSO

W sobotę 10 sierpnia w Gnieźnie odbędzie się jubileuszowe spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z archidiecezji gnieźnieńskiej. Mszy św., którą poprzedzi procesyjne przejście przez Bramę Miłosierdzia, przewodoniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. W programie także wspólne świętowanie na Placu św. Wojciecha.  

więcej
XV Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny

Uroczysta inauguracja roku szkolnego we wspólnocie katechetów archidiecezji gnieźnieńskiej odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2016 roku. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie, gdzie sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. 

więcej
Warsztaty "Dostąpiłem miłosierdzia"

Kolejne już warsztaty muzyki liturgicznej w Inowrocławiu są okazją do wyśpiewania Bogu chwały za Światowe Dni Młodzieży, za piesze pielgrzymki i za trwający Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Hasło zostało zaczerpnięte z niedzielnej liturgii, która uwieńczy wrześniowe warsztaty. Zapraszamy. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy