sobota, 18 kwietnia 2015 r.

Aktualności

czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Artyści z sercem

Pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” w gnieźnieńskim seminarium duchownym odbył się 16 kwietnia VII Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Blisko dwustu uczestników spotkało się, by zaprezentować i oklaskiwać swoje wokalne, sceniczne i plastyczne talenty.

więcej
czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Logo LSO z Wrześni najlepsze

Tak wygląda logo VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Liturgicznej, która odbędzie się w czerwcu w Gietrzwałdzie. Jej autorami są ministranci i lektorzy z parafii farnej we Wrześni, których projekt okazał się najlepszy. Gratulujemy :)

więcej
czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Mogilno: pamięci pomordowanych w Katyniu

Msza św. pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia oraz uroczystości przy Pomniku Ofiar Katynia na mogileńskim cmentarzu stanowiły główne punktu obchodów 75. rocznicy zbrodni katyńskiej w Mogilnie. 

więcej
czwartek, 16 kwietnia 2015 r.

Golina: obchody katyńskie

W Golinie uczczono 75. rocznicę mordu katyńskiego. Uroczystości odbyły się 15 kwietnia z udziałem żołnierzy z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, pocztów sztandarowych, kombatantów, przedstawicieli władz i przede wszystkim uczniów miejscowej szkoły podstawowej. 

więcej
środa, 15 kwietnia 2015 r.

Gratulujemy!

Medal złoty, srebrny i brązowy przywieźli nasi księża z jubileuszowych XXV Mistrzostw Polski Księży w tenisie stołowym. Rozgrywki odbyły się w dniach 8-10 kwietnia w Szczebrzeszynie w diecezji zamojsko – lubaczowskiej. 

więcej
środa, 15 kwietnia 2015 r.

Kleczew: tajemnica starych kości

Od kilkuset lat w podstawie przedsoborowego ołtarza kleczewskiego kościoła znajduje się duża, ozdobna trumna. Umieszczone na niej napisy wskazywały, że znajdują się w niej relikwie św. Feliksa, sprowadzone do Kleczewa przez Władysława Gurowskiego.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Archiwum zaprasza

W poniedziałek  20 kwietnia o godz. 10.00 w siedzibie Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbędzie się promocja wydania krytycznego rękopisu z zasobu Archiwum Archidiecezjalnego „Jacobi Lanhaus Opis podróży. Itinerarium (1768-1769)”. Dodatkowo, po przerwie, odbędzie się sesja naukowa pt. „Staropolskie podróżowanie”. Wydarzenie organizuje Archiwum Archidiecezjalne, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i wydawnictwo Księgarnia Akademicka w Krakowie. Patronat honorowy Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zaproszenia do odbioru w siedzibie Archiwum Archidiecezjalnego.

więcej
Adalbertus 2015

Zapraszamy zespoły muzyczne i wokalne do wzięcia udziału w przeglądzie piosenki religijnej Adalbertus 2015, który odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia w Gnieźnie. Szczegóły i karty zgłoszeniowe TUTAJ. Patronat Prymas Polski abp Wojciech Polak i Prezydent Miasta Gniezna. Zgłoście się. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy