piątek, 21 listopada 2014 r.

Aktualności

wtorek, 18 listopada 2014 r.

Klerycy w Kruszwicy

W kruszwickiej parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus gościli alumni Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego odbyła się tam niedziela powołaniowa, podczas której klerycy dzielili się z parafianami doświadczeniem seminaryjnego życia.

więcej
poniedziałek, 17 listopada 2014 r.

Biechowo: Wieczór Chwały u Mamy

Kościół ojców paulinów w Biechowie to kolejne miejsce, gdzie odbył się Wieczór Chwały – modlitewne spotkanie z uwielbieniem Boga i modlitwą wstawienniczą. Kolejny odbędzie się w grudniu po sąsiedzku – w Pyzdrach. Już dziś zapraszamy.

więcej
poniedziałek, 17 listopada 2014 r.

Kolejarze u Matki Bożej

Po raz trzydziesty pierwszy pracownicy kolei i ich najbliżsi pielgrzymowali na Jasną Górę. Byli wśród nich także pątnicy z archidiecezji gnieźnieńskiej, którym towarzyszył tradycyjnie ich duszpasterz ks. kan. Paweł Kowalski. Kolejarze dziękowali m.in. za kanonizację papieży.

więcej
niedziela, 16 listopada 2014 r.

Finał roku bł. Edmunda Bojanowskiego

Abp Wojciech Polak przewodniczył 16 listopada Mszy św. kończącej obchody Roku bł. Edmunda Bojanowskiego w dedykowanym mu sanktuarium w Luboniu. „Był człowiekiem, który zawierzył Bogu i otrzymanymi od Niego talentami potrafił służyć innym” – mówił w homilii.

więcej
niedziela, 16 listopada 2014 r.

Brońcie czystych serc

O strzeżenie czystości serc oraz obronę godności i uczciwości apelował 15 listopada do młodych abp senior Józef Kowalczyk, który przewodniczył w sanktuarium w Zabawie Mszy św. z okazji 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Archidiecezjalne uroczystości w najbliższą sobotę.

więcej
niedziela, 16 listopada 2014 r.

Prymas: nieuczestniczenie w wyborach to stracona szansa

„Nieuczestniczenie w wyborach to stracona szansa, to zaniedbanie, które niepotrzebnie obciąża sumienie człowieka” – powiedział dziennikarzom Prymas Polski abp Wojciech Polak po oddaniu głosu w jednym z gnieźnieńskich lokali wyborczych.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Gniezno: modlitwa lekarzy i pacjentów

Rusza nowa inicjatywa modlitewna. W każdy trzeci piątek miesiąca w gnieźnieńskim kościele oo. franciszkanów (ul. franciszkańska przy Rynku) odbywać się będzie modlitewne spotkanie pracowników służby zdrowia i pacjentów w ich intencjach własnych i w intencji chorych, którym każdego dnia niosą pomoc. „Chcemy stworzyć stałe, modlitewne zaplecze,   które będzie  też okazją  do integracji środowiska medycznego miasta Gniezna i okolic” – piszą organizatorzy. Pierwsze modlitewne spotkanie odbędzie się 21 listopada o godzinie 18.00. Zaprasza diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. Andrzej Bohdanowicz.

więcej
Małżonkowie mile widziani

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej i gnieźnieńska parafia pw. Matki Zbawiciela zapraszają małżonków na czuwanie modlitewne przy relikwiach błogosławionych małżonków Marii i Ludwika Quattrocchi, pierwszej pary małżeńskiej wspólnie wyniesionej na ołtarze. Czuwanie odbędzie się 25 listopada w kościele pw. Matki Zbawiciela. Początek o godzinie 17.30. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji małżonków, a po jej zakończeniu indywidualne błogosławieństwo małżonków.

więcej
Kolejne Dni Radości

Duszpasterstwo Młodzieży ,,Wiosło” wraz ze Stowarzyszeniem Młodzieży „Wiosło” i wspólnotą „Galilea” zapraszają na DNI RADOŚCI. Tym razem spotykanie odbędzie się w Janowcu Wielkopolskim w dniach 28–30 listopada. Będą to rekolekcje, których program opiera się na rytmie dnia znanym z Taize. Uczestnicy spotkania poprzez wspólną modlitwę, pracę, śpiew, konferencje, zachęcani będą do realizacji słów stanowiących hasło spotkania DUCHA NIE GAŚCIE.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy