środa, 17 września 2014 r.

Aktualności

poniedziałek, 15 września 2014 r.

Trzemeszno: ewangelizacyjny weekend

Od piątku 12 września do niedzieli 14 września w Trzemesznie trwała akcja ewangelizacyjna zachęcająca mieszkańców miasta do osobistego spotkania z Jezusem oraz odważniejszego manifestowania wiary w przestrzeni publicznej.

więcej
poniedziałek, 15 września 2014 r.

Gąsawa: spotkanie Akcji Katolickiej

Członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli 13 września w dorocznym spotkaniu modlitewno-integracyjnym. Tym razem odwiedzili Gąsawę, która szczyci się zabytkowym kościołem z unikatowymi malowidłami ściennymi należącymi do najcenniejszych w Europie.

więcej
niedziela, 14 września 2014 r.

Prymas o krzyżu

„Krzyż dla chrześcijanina nie łączy się z bezmyślnym cierpiętnictwem. Nie o takie dźwiganie krzyża chodzi. Krzyż wyraża przede wszystkim miłość Tego, który nas nie potępia, ale przez swój krzyż zbawia” – mówił abp Wojciech Polak w obchodzone 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

więcej
sobota, 13 września 2014 r.

Bracia u źródeł chrzcielnych Polski

Wzorem lat ubiegłych bracia z Towarzystwa św. Wojciecha archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej pielgrzymowali do grobu swojego patrona. W tym roku przed modlitwą w katedrze gnieźnieńskiej odwiedzili Lednicę, gdzie m.in. odnowili chrzcielne przyrzeczenia.

więcej
sobota, 13 września 2014 r.

O rodzinie przed synodem biskupów

O wyzwaniach duszpasterskich wobec rodziny w świetle ankiety papieża Franciszka mówił 13 września w Gnieźnie ks. dr Przemysław Drąg. Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy KEP był gościem VII Sympozjum o Małżeństwie i Rodzinie.

więcej
sobota, 13 września 2014 r.

Abp Wojciech Polak do celników

Prymas Polski przewodniczył 13 września na Jasnej Górze modlitwie pracowników służb celnych, finansowych i skarbowych. „Łączy was niewątpliwie miłość do Jasnogórskiej Pani, ale także służba, którą podejmujecie dla dobra całego społeczeństwa” – mówił.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Siedmiodniowa adoracja w Lubczu

Niczego nie potrzebujesz? Sam sobie poradzisz? Jesteś wystarczająco mocnym człowiekiem? Jezus potrzebuje Ciebie. On ma receptę na wszystkie Twoje bolączki. On ma czas dla Ciebie, a Ty? W imieniu Jezus jest odpowiedź i rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich. Przyjdź do Domu Jezusa. Usiądź i słuchaj. Po tym spotkaniu nie będziesz już takim samym człowiekiem. Do zobaczenia 28 września – 4 października w Lubczu. Zaprasza ks. Tomasz.

więcej
Jubileusz Chóru Prymasowskiego

Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe Chóru Prymasowskiego, który świętuje w tym roku 100. rocznicę istnienia. W sobotę 27 września w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się koncert galowy, a dzień później w niedzielę 28 września Msza św. oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej założyciela zespołu ks. kan. Stanisława Tłoczyńskiego oraz Mateusza Zwierzchowskiego, kapelmistrza i kompozytora. Szczegóły w programie.

więcej
Dzień skupienia SWPK

Ks. Robert Nurski zaprasza członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich na dzień skupienia, który odbędzie się 4 października w sanktuarium w Licheniu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 w kaplicy Całunu Turyńskiego. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. O godz. 15.00 uczestnicy odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Trójcy Świętej. Zgłoszenia, z podaniem liczby uczestników, należy kierować do połowy września na adres: ks. Robert Nurski, ul. Ojca Świętego Jana Pawła II 6, 62-241 Żydowo, email: robert.nurski@op.pl

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy