poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r.

Aktualności

piątek, 26 sierpnia 2016 r.

Prymas na Jasnej Górze

„Najgłębsza prawda o nas samych, nasza tożsamość jest nieodłącznie związana z tym miejscem, z Jasną Górą zwycięstwa i ze szczególnym wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej” – mówił abp Wojciech Polak podczas uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej. 

więcej
piątek, 26 sierpnia 2016 r.

Franciszkanie na powrót w Inowrocławiu

Na zaproszenie abp. Wojciecha Polaka Bracia Mniejsi Konwentualni Prowincji św. Maksymiliana, a więc ci sami, którzy od wieków modlą się i pracują w Gnieźnie, obejmą inowrocławską parafię pw. Świętego Krzyża. 

więcej
czwartek, 25 sierpnia 2016 r.

Oddani Tobie

W piątek, 26 sierpnia, w Kościele w Polsce obchodzona będzie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Tego dnia polskie parafie dokonają Aktu Zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Jest to kolejny etap trwających obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

więcej
czwartek, 25 sierpnia 2016 r.

Katecheci na rekolekcjach

U progu nowego roku szkolnego katechetki i katecheci uczestniczyli w rekolekcjach pod hasłem „Doświadczyć cudu miłosierdzia”, które poprowadził ks. dr Radosław Kaźmierski. Rytm dnia wyznaczała modlitwa liturgią godzin. Czas skupienia wypełniła też Eucharystia, medytacja i lektura papieskiej bulli „Misericordiae vultus”.

 

więcej
wtorek, 23 sierpnia 2016 r.

Dekrety

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. kan. Stanisława Talaczyńskiego, od 28 sierpnia br. proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie, dziekanem dekanatu barcińskiego na okres 5 lat. Dekret wejdzie w życie 29 sierpnia br. >>

więcej
środa, 17 sierpnia 2016 r.

Madonny Polskie w Gnieźnie

W gnieźnieńskim Centrum Kultury „Scena To Dziwna” otwarto 17 sierpnia wystawę kopii 47 obrazów Matki Bożej ukoronowanych bądź rekoronowanych przez kard. Stefana Wyszyńskiego w latach 1962-1980. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Szkoła Słowa Bożego zaprasza

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, które od kilku lat owocnie inspiruje duszpasterstwo biblijne w naszej archidiecezji, proponuje cykl konferencji w ramach Archidiecezjalnej Szkoły Słowa Bożego, które będą miały miejsce w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu (ul. Plebanka 10). Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 7 września o godzinie 18.30. Poruszane zagadnienia obejmują podstawowe wiadomości na temat Biblii. Proponowane konferencje staną się okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy, ale także wprowadzą teoretycznie i praktycznie w medytatywną lekturę Biblii metodą lectio divina.  Zaproszenie do udziału w spotkaniach jest skierowane do kapłanów i wiernych wszystkich parafii dekanatów Inowrocław I oraz Inowrocław II. 

więcej
Nabór do studium i Chóru Prymasowskiego

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. Inauguracja odbędzie się 10 września o godzinie 9.00 w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2a. Na nowych śpiewaków czeka także Chór Prymasowski. Pierwsza próba 9 września. Zapraszamy. 

więcej
Jubileusz LSO

W sobotę 10 września w Gnieźnie odbędzie się jubileuszowe spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z archidiecezji gnieźnieńskiej. Mszy św., którą poprzedzi procesyjne przejście przez Bramę Miłosierdzia, przewodoniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. W programie także wspólne świętowanie na Placu św. Wojciecha.  

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy