czwartek, 30 października 2014 r.

Aktualności

wtorek, 28 października 2014 r.

Markowice: odrodzeni do Nowego Życia

Zawsze jest dobry moment, aby rozpocząć nowe życie. Oznacza ono inną jego jakość. Umiera stary człowiek, aby mógł narodzić się nowy. Pan Bóg pragnie obdarować każdego człowieka prezentem nowego życia. Czy zostanie przyjęty, zależy tylko od ciebie.

więcej
wtorek, 28 października 2014 r.

Kruszwica pamięta

Wspólnota kruszwickiej parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła dziękowała za dar Eucharystii i świętość Jana Pawła II. Jak co roku wierni pielgrzymowali do krzyża papieskiego ustawionego w miejscu, gdzie przed laty sprofanowano Najświętszy Sakrament.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Prymas o duszpasterstwie par niesakramentalnych

„Kościół w Polsce musi okazać większą troskę o duszpasterstwo par niesakramentalnych” – powiedział dziennikarzom abp Wojciech Polak. Jak przyznał, osoby takie powinny mieć poczucie, że zawsze są w Kościele.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Prezentacja Biblii Jubileuszowej

W siedzibie KEP zaprezentowano 27 października Biblię Jubileuszową – najnowszy przekład Pisma Świętego w szacie graficznej Biblii Gnieźnieńskiej sprzed 600 lat. Wydawnictwo przygotowane na stulecie Towarzystwa Świętego Pawła miało już swoją „prapremierę” w Gnieźnie.

więcej
poniedziałek, 27 października 2014 r.

Budzisław Kościelny: makulatura na misje

Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla chrześcijan z Sudanu Południowego. Dzieci z ogniska misyjnego w Budzisławiu Kościelnym uzbierały cały kontener. Ile to litrów wody? Na pewno dużo – i jeszcze więcej serca.

więcej
niedziela, 26 października 2014 r.

Jubileusz sakry abp. Józefa Kowalczyka

Za ćwierćwiecze biskupiego posługiwania dziękował 26 października w katedrze gnieźnieńskiej abp senior Józef Kowalczyk, emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, pierwszy nuncjusz apostolski w powojennej historii Polski.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs dla fotografów

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zaprasza na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w dniu 15 listopada w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym.

więcej
Gniezno: o odpowiedzialności przed ŚDM

Wincentyńska Młodzież Maryjna oraz parafia pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie zapraszają w każdy pierwszy czwartek miesiąca na spotkania przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży 2016. Najbliższe odbędzie się 6 listopada o godzinie 19.30. Tematem będzie szeroko pojęta odpowiedzialność. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, w szczególności ludzi młodych, a także tych, którzy zechcą ugościć uczestników Światowych Dni Młodzieży. Do udziału zachęcają s. Anna Głyżewska i ks. Grzegorz Dębowski.

więcej
Inowrocław: wirtualny spacer po Père-Lachaise

Parafia pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu zaprasza 30 października, po Mszy św. o godz. 18.00, do Sali Konferencyjnej na wirtualny spacer po paryskiej nekropolii Père-Lachaise, na której pochowani są wybitni ludzie ze świata kultury, sztuki, muzyki, nauki i polityki m.in. Fryderyk Chopin. Wstęp wolny.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy