sobota, 23 lipca 2016 r.

Aktualności

wtorek, 19 lipca 2016 r.

ŚDM: dyspensa w piątek

Abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od postu w piątek 22 lipca wszystkim przebywającym tego dnia na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Zachęcił jednocześnie do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i pełnienia uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego wobec ubogich.

więcej
poniedziałek, 18 lipca 2016 r.

Abp Polak przed ŚDM

„Widzimy, jak wiele dobra wyzwoliło się na etapie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Mam nadzieję, że to dobro, ten entuzjazm młodych pozostanie w naszych diecezjach, w naszych parafiach i będzie dalej owocować”.

więcej
niedziela, 17 lipca 2016 r.

Prymas w Wierzchucinku

„Szkaplerz nie jest jakimś cudownym «talizmanem», ale wyrazem naszej miłości i czci do Maryi” - powiedział abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył uroczystościom jubileuszowym z okazji 40-lecia parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Wierzchucinku.

więcej
niedziela, 17 lipca 2016 r.

W rocznicę bitwy pod Mątwami

W Markowicach modlono się za poległych w bitwie pod Mątwami, w 350. rocznicę tej najkrwawszej w dziejach polskich bratobójczej walki, w której starły się wojska króla Jana Kazimierza z armią zbuntowanego byłego hetmana polnego Jerzego Lubomirskiego. 

więcej
czwartek, 14 lipca 2016 r.

Oazowy Dzień Wspólnoty

Dzieci, młodzież i rodziny Domowego Kościoła uczestniczący w rekolekcjach oazowych różnych stopni spotkali się 14 lipca w Gnieźnie na oazowym dniu wspólnoty. Modlitwie u grobu i relikwii św. Wojciecha przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
czwartek, 14 lipca 2016 r.

"Razem u źródła" przed ŚDM

W archidiecezji gnieźnieńskiej trwają ostatnie przygotowania do poprzedzających spotkanie w Krakowie Dni w Diecezjach. Ich kulminacyjnym punktem będzie dzień wspólnoty w Gnieźnie, do udziału w którym, wraz z młodymi pielgrzymami ze świata, zaproszeni są wszyscy chętni. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

PPAG "Zalogowani przez chrzest"

W tym roku, ze względu na Światowe Dni Młodzieży, Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się nieco później niż zwykle, w dniach 2-10 sierpnia. Hasło „Zalogowani przez chrzest” nawiązuje do obchodzonej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.ppag.pl   

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy