czwartek, 2 października 2014 r.

Aktualności

wtorek, 30 września 2014 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na październik

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w październiku

więcej
poniedziałek, 29 września 2014 r.

Kaczanowo: święto małżeństw

„Nie ustawajcie w dążeniach, aby wasza miłość była każdego dnia doskonalsza, a dobro drugiego człowieka było dobrem najwyższym” – mówił bp senior Bogdan Wojtuś do małżonków, którzy 28 września w kościele parafialnym w Kaczanowie dziękowali za wspólnie przeżyte lata.

więcej
poniedziałek, 29 września 2014 r.

Rodziny pielgrzymowały

„Rodzina pierwszą i najważniejszą drogą Kościoła” – pod takim hasłem w ostatni weekend września odbyła się XXX Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Wśród uczestników byli także pątnicy z naszej archidiecezji m.in.: z Gniezna, Inowrocławia, Wrześni, Damasławka, Wągrowca i Żnina.

więcej
niedziela, 28 września 2014 r.

Wyszyny: konsekracja kościoła

„Kościół nie służy i nie może służyć samemu sobie. To wspólnota otwarta dla wszystkich, zwłaszcza słabych, ubogich i poranionych” – mówił abp Wojciech Polak w Wyszynych k. Chodzieży, gdzie 28 września konsekrował kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia.

więcej
niedziela, 28 września 2014 r.

Kiszkowo: jubileuszowe uroczystości

„Najpiękniejszą definicją świątyni jest ta, która mówi, że to miejsce, to czas, gdzie Bóg czeka na człowieka, gdzie Boga można spotkać tak, jak nigdzie indziej” – mówił abp senior Henryk Muszyński w czasie uroczystości 5. rocznicy konsekracji kościoła pw. NSPJ w Kiszkowie.

więcej
niedziela, 28 września 2014 r.

Słupca: 18. urodziny parafii bł. Michała Kozala

Najmłodsza słupecka wspólnota parafialna pw. bł. Michała Kozala świętowała 18. rocznicę istnienia. Rocznicowej Mszy św. sprawowanej 26 września przewodniczył bp senior Bronisław Dembowski z diecezji włocławskiej, w której granicach parafia leżała do reformy 2004 roku.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Międzydiecezjalne Sympozjum Misyjne

W najbliższą sobotę 4 października w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się Międzydicezjalne Sympozjum Misyjne stanowiące przygotowanie do przyszłorocznego IV Krajowego Kongresu Misyjnego. W spotkaniu wezmą udział m.in.: dyrektorzy diecezjalni PDM i przedstawiciele seminariów, dekanalni referenci misyjni, animatorzy misyjni oraz misjonarze-proboszczowie. Do udziału zaproszeni są także wszyscy zainteresowani misjami i animacją misyjną. Z uczestnikami spotkają się: Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz bp senior Bogdan Wojtuś.

więcej
Pobiedziska: przegląd piosenki

Parafia pw. Świętego Ducha w Pobiedziskach oraz miejscowy Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w „Przeglądzie Piosenki Religijnej i Oazowej” z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego. Impreza odbędzie się 18 października o godzinie 11.00 w sali Ośrodka Kultury. Regulamin uczestnictwa i karta zgłoszeniowa w rozwinięciu. Zapraszamy do wspólnego śpiewania.

więcej
Archidiecezjalny Dzień Biblijny

Już po raz siódmy w Gnieźnie odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Biblijny organizowany przez miejscowe Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 października tradycyjnie w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Początek o godzinie 9.30. W programie wykład dr hab. Anny Kuśmirek z WT UKSW w Warszawie pt.   „Być posłanym - symbolika topografii w Ewangelii Janowej” oraz świadectwa o „przygodzie” ze Słowem Bożym Romana Kempińskiego, autora rymowanych komentarzy biblijnych dla dzieci. Będzie także możliwość dyskusji i wymiany myśli. O godzinie 12.00 w kaplicy seminaryjnej sprawowana będzie Msza św. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy