niedziela, 29 listopada 2015 r.

Aktualności

piątek, 27 listopada 2015 r.

Jubileusz coraz bliżej

Program centralnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski przedstawiono 27 listopada podczas konferencji na Zamku Królewskim w Warszawie. Centralne obchody odbędą się w połowie kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu. Będą im towarzyszyć wydarzenia edukacyjne i kulturalne.

więcej
sobota, 28 listopada 2015 r.

Prof. Chazan w Gnieźnie

W piątkowy wieczór 27 listopada w seminarium duchownym w Gnieźnie gościł prof. Bogdan Chazan. Mówił o etyce zawodu lekarza, in vitro, klauzuli sumienia i „Deklaracji Wiary”. W sobotę prof. Chazan był gościem Prymasa Polski. 

więcej
piątek, 27 listopada 2015 r.

Caritas: wigilijne dzieło miłosierdzia

Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej włączyła się w doroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od pierwszej niedzieli Adwentu można wspomóc akcję kupując świecę na wigilijny stół. 

więcej
piątek, 27 listopada 2015 r.

Rościnno: księża na rekolekcjach

Od 23 do 26 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się rekolekcje dla kapłanów archidiecezji gnieźnieńskiej. Nauki głosił ks. prof. Wojciech Bęben – kapłan, antropolog, wykładowca, przez wiele lat misjonarz w Papui Nowej Gwinei. 

więcej
czwartek, 26 listopada 2015 r.

Oglądaj w niedzielę

Archidiecezja gnieźnieńska jest pierwszą nominowaną do wyzwania ŚDM – świadectwa daru modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Jak odpowiedzieli młodzi i co ma z tym wszystkim wspólnego Prymas Polski? Odpowiedź w niedzielę w TVP1. 

więcej
czwartek, 26 listopada 2015 r.

Biskupi otrzymali świece (video)

Podczas Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze, 25 listopada, biskupi polscy uczestniczący w rekolekcjach otrzymali świece jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przekazanie świec jest elementem programu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dzień skupienia w PWSD

W sobotę 12 grudnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zakończenie przewidziano o godzinie 16.00. Zgłoszenia do 8 grudnia TUTAJ

więcej
Dzień Skupienia dla rolników

Zapraszamy na dzień skupienia dla środowisk rolniczych rejonu gnieźnieńskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Domu Rekolekcyjnym parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie przy ulicy Ks. Antoniego Ludwiczaka 20 (Dalki). 

 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy