piątek, 1 lipca 2016 r.

Aktualności

wtorek, 28 czerwca 2016 r.

Nowy rektor seminarium

Ks. dr Przemysław Kwiatkowski, wykładowca na Papieskim Instytucie Jana Pawła II do Studiów nad Małżeństwem i Rodziną przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, od dwóch lat również osobisty sekretarz Prymasa Polski, będzie od 8 września nowym rektorem seminarium duchownego w Gnieźnie.

więcej
poniedziałek, 27 czerwca 2016 r.

Zmarła śp. Janina Porzecka

Zmarła śp. Janina Porzecka, matka ks. Grzegorza Porzeckiego, proboszcza parafii pw. św. Doroty w Dusznie.

więcej
poniedziałek, 27 czerwca 2016 r.

Dekrety - dziekani

Abp Wojciech Polak, Prymas Polski, z dniem 26 czerwca br. mianował ks. kan. Adama Zalesiaka, proboszcza parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni, dziekanem dekanatu Września II na okres pięciu lat.

więcej
poniedziałek, 27 czerwca 2016 r.

Regiony duszpasterskie w archidiecezji gnieźnieńskiej

W celu usprawnienia ponadparafialnej i ponaddekanalnej pracy duszpasterskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej abp Wojciech Polak, Prymas Polski, dokonał podziału archidiecezji na cztery regiony duszpasterskie: gnieźnieński, inowrocławski, wągrowiecki i  wrzesiński.

więcej
poniedziałek, 27 czerwca 2016 r.

Dziekani rejonowi

Abp Wojciech Polak, Prymas Polski, z dniem 1 lipca br. mianował na okres jednego roku czterech Dziekanów Rejonowych w archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
niedziela, 26 czerwca 2016 r.

Ojcowie Franciszkanie powrócą do Inowrocławia

Komunikat Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski, w związku z rozpoczęciem posługi duszpasterskiej Ojców Franciszkanów w parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Nabór do Studium Muzyki Kościelnej

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna nabór uczniów na nowy rok edukacji. Nauka trwa cztery lata i obejmuje pion teoretyczny i praktyczny. Po jej ukończeniu absolwent otrzymuje dyplom uprawniający go do podjęcia zawodu organisty w katedrach i kościołach parafialnych na terenie całej Polski.

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy