wtorek, 24 maja 2016 r.

Aktualności

niedziela, 22 maja 2016 r.

Ekumenicznie w Czeszewie

Z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski w Czeszewie i Brdowie (diecezja bydgoska) odbyło się 21 maja ekumeniczne spotkanie „Polska w chrześcijańskiej Europie 966 –2016”. Wspólnej modlitwie  przewodniczył abp senior Józef Kowalczyk. 

więcej
sobota, 21 maja 2016 r.

Misyjna majówka

W dniach 19-20 maja Dom Rekolekcyjny w Rościnnie już po raz drugi stał się miejscem spotkania dzieci zaangażowanych w działalność Ognisk Misyjnych na terenie naszej archidiecezji. W spotkaniu wzięło udział blisko sto osób. 

więcej
czwartek, 19 maja 2016 r.

Kapłańskie dziękczynienie

Bp senior Bogdan Wojtuś wraz z kolegami kursowymi dziękował za 55-lecie kapłaństwa. W uroczystej Mszy św. sprawowanej 19 maja w katedrze gnieźnieńskiej uczestniczył także abp senior Henryk Muszyński oraz przyjaciele i goście kapłanów. 

więcej
czwartek, 19 maja 2016 r.

VIII Zjazd Szkół im. Jana Pawła II

Uczniowie z kilkunastu szkół mających za patrona św. Jana Pawła II spotkali się 19 maja w Zasutowie na dorocznym archidiecezjalnym zjeździe. Z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami modlił się i bawił Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
środa, 18 maja 2016 r.

Nabór do seminarium

Rusza nabór do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie oraz na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie realizowane są studia w trybie stacjonarnym dla przyszłych kapłanów oraz stacjonarnym i zaocznym dla osób świeckich – przyszłych katechetów.  

więcej
wtorek, 17 maja 2016 r.

Lednica czeka na młodych

Brama III Tysiąclecia w kształcie ryby na Polach Lednickich będzie Bramą Miłosierdzia. Dekret ustanawiający jedenastą bramę miłosierdzia w archidiecezji gnieźnieńskiej ogłosi 4 czerwca, podczas Spotkania Młodych Prymas Polski. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 maja  w Warszawie. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Ks. Jose Maniparambil w Gnieźnie

W dniach 23-25 maja w gnieźnieńskim kościele franciszkanów nauki rekolekcyjne głosić będzie ks. Jose (Chose) Maniparambil, znany charyzmatyczny biblista z Indii. Ks. Jose podróżuje po Europie, naucza i głosi Ewangelię. Prowadził międzynarodowe seminarium Młodzieży Jezusa we Włoszech. Jest autorem 52 książek na temat Biblii. Ks. Jose wygłosi u franciszkanów trzydniowe konferencje biblijne  po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy.

 

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy