niedziela, 26 października 2014 r.

Aktualności

czwartek, 23 października 2014 r.

Wspomnienie świętego Jana Pawła II

W tym roku po raz pierwszy Kościół wspominał w liturgii św. Jana Pawła II. W archidiecezji gnieźnieńskiej uroczystości odpustowe odbyły się w kaplicy Domu Opieki w Jelitowie i w kaplicy w Kobylcu, którym święty papież Polak patronuje.

więcej
czwartek, 23 października 2014 r.

Dekret (19.10.2014)

Z dniem 19 października br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Krzysztofa Prusa, proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Kwieciszewie, wicedziekanem dekanatu strzeleńskiego na okres 5 lat.

więcej
czwartek, 23 października 2014 r.

Kłecko: uroczystości odpustowe

Abp Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie, przewodniczył 20 października uroczystościom odpustowym ku czci  św. Jadwigi, patronki kłeckiej parafii. W czasie Mszy św. modlono się m.in. za straconego przed 75. laty ks. Maksymiliana Koncewicza.

więcej
środa, 22 października 2014 r.

Trwa Tydzień Misyjny

Kiedy powiedzieli, że jadą na misje, niektórzy pukali się w głowę. Wy, w tym wieku, przecież macie wnuki... Pojechali. Mija siedem lat odkąd Barbara i Aleksander Szanieccy z archidiecezji gnieźnieńskiej mieszkają i pracują w Tanzanii. Póki co, nie zamierzają wracać.

więcej
środa, 22 października 2014 r.

Inowrocław ks. Jerzemu Popiełuszce

Inowrocław uczcił 30. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Głównym punktem obchodów była Msza św. sprawowana 19 października w kościele pw. Świętego Ducha z udziałem licznych wiernych i w obecności relikwii kapłana-męczennika.

więcej
środa, 22 października 2014 r.

Dekrety (31.10.2014)

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Tadeusza Stasiaka, dotychczasowego wikariusza w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu, proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie. Dekret wejdzie w życie z dniem 31 października br...

 

 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Jubileusz sakry abp. Józefa Kowalczyka

Arcybiskup senior Józef Kowalczyk – emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, pierwszy powojenny nuncjusz apostolski w Polsce, obchodzi w tym roku 25-lecie sakry biskupiej. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w niedzielę 26 października w Gnieźnie. Msza św. pod przewodnictwem Jubilata rozpocznie się w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 15.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Muzeum: wykłady z historii kultury i sztuki

Zapraszamy do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej na wykłady monograficzne z historii sztuki i historii kultury. Zajęcia będą się odbywać się w budynku muzeum, w sali konferencyjnej. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy chcący zdobyć lub poszerzyć posiadaną wiedzę z zakresu znajomości sztuki. Pierwsze spotkanie, organizacyjne, już w piątek 24 października o godzinie 11.00, ul. Kolegiaty 2, Wzgórze Lecha przy katedrze. Zapraszamy. Informacje tel. 61/426.37.78

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy