piątek, 19 grudnia 2014 r.

Aktualności

środa, 17 grudnia 2014 r.

Abp Kowalczyk na Śląsku

Nigdy nie jest za późno na dialog i porozumienie zainteresowanych stron. Całe społeczeństwo winno uczestniczyć aktywnie w programie naprawczym – mówił abp Józef Kowalczyk 16 grudnia podczas Mszy św. w 33. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”.

więcej
środa, 17 grudnia 2014 r.

Strzałkowo: świąteczna akcja młodych

Zarówno dzieci, jak i ludzie samotni ze Strzałkowa otrzymują w tym roku prezenty od miejscowych parafian. Duszpasterstwo Młodych „Kotwica” zorganizowało nietypową akcję, mającą na celu nie tylko pomoc, ale również sprawienie radości najbardziej potrzebującym.

więcej
wtorek, 16 grudnia 2014 r.

Abp Wojciech Polak na Twitterze

Abp Wojciech Polak dołączył do grona twittujących. 16 grudnia ruszył oficjalny profil @Prymas_Polski. W ciagu kilku godzin odnotował ponad 1300 obserwujących. Witając wszystkich Prymas życzył radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem.

więcej
wtorek, 16 grudnia 2014 r.

Kolęda z Radiem PLUS

Radio Plus Gniezno nagrało specjalną kolędę z myślą o potrzebujących. Tym razem są to dzieci z gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Do wspólnego śpiewania po raz pierwszy zaproszono wszystkich mieszkańców bez względu na wiek, status społeczny i wokalne talenty.

więcej
wtorek, 16 grudnia 2014 r.

Dziekański opłatek u Prymasa

Abp Wojciech Polak przełamał się opłatkiem z księżmi dziekanami i współpracownikami z Kurii Metropolitalnej, Trybunału Metropolitalnego i różnych instytucji archidiecezji gnieźnieńskiej. „Chciałbym wszystkim podziękować za cierpliwość i za modlitwę” – mówił.

więcej
niedziela, 14 grudnia 2014 r.

PWSD patriotycznie

W gnieźnieńskim seminarium duchownym odbyła się wieczornica patriotyczna poświęcona bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Z okazji 33. rocznicy stanu wojennego klerycy przypomnieli życie i słowa kapelana „Solidarności”. Męczennika wspominał także jego przyjaciel ks. kan. Czesław Banaszkiewicz.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Koncert Antoniny Krzysztoń

Świętująca ćwierćwiecze istnienia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza w sobotę 20 grudnia do katedry gnieźnieńskiej na koncert Antoniny Krzysztoń. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Matki i Dziecka w Gnieźnie. Zapraszamy.

więcej
Betlejemskie Światło Pokoju w Gnieźnie

W niedzielę 21 grudnia w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju. Wspólnej modlitwie z udziałem harcerzy przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zapraszamy w samo południe do katedry gnieźnieńskiej.

więcej
Mistrzostwa LSO w piłce halowej

Uwaga! Uwaga! Kolejne już VI Mistrzostwa LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Piłce Halowej zostaną rozegrane w zmienionej formule. Chętne drużyny już mogą się zgłaszać. Bliższe informacje TUTAJ. Wszelkie zapytania odnośnie turnieju prosimy kierować do ks. Artura Bartkowiaka e-mail: abartkowiak@op.pl Zapraszamy na www.lso.archidiecezja.pl

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy