niedziela, 1 marca 2015 r.

Aktualności

piątek, 27 lutego 2015 r.

Creo en Dios

Na Kubie pracuje tylko trzech polskich misjonarzy. Jednym z nich jest pochodzący z archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Wojciech Owczarz. Jak wygląda jego życie i życie tamtejszych chrześcijan relacjonuje ks. Stefan Balcerzak, który niedawno odwiedził wyspę.

więcej
czwartek, 26 lutego 2015 r.

Wilczyn w Ziemi Świętej

Betlejem pod śniegiem mieli okazję zobaczyć parafianie z Wilczyna, którzy przed kilkoma dniami wrócili z Ziemi Świętej. Odwiedzili m.in. Górę Błogosławieństw i Jerozolimę, a w międzyczasie Jordanię z Górą Nebo i starożytną Petrą.

więcej
czwartek, 26 lutego 2015 r.

Zmarł Stefan Orlik

Zmarł Stefan Orlik, ojciec ks. Jacka Orlika, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 28 lutego w Inowrocławiu, pochówek na cmentarzu w Ludzisku. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

więcej
środa, 25 lutego 2015 r.

Wielkopostne czuwanie kapłanów

W Gnieźnie, Wągrowcu, Inowrocławiu i Gnieźnie odbędzie się w najbliższą sobotę wielkopostne czuwanie kapłanów. „Przyjedźcie na to modlitewne spotkanie z otwartym sercem i w trosce o nas wszystkich” – zaprasza Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej
środa, 25 lutego 2015 r.

Ku czci patrona harcerzy

Abp senior Henryk Muszyński przewodniczył w Toruniu Mszy św. z okazji 70. rocznicy śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Po Eucharystii na ścianie kościoła odsłonięto tablicę pamiątkową, którą emerytowany metropolita gnieźnieński po

więcej
wtorek, 24 lutego 2015 r.

Dobrosołowo: rodzinna niedziela

Relikwie błogosławionych małżonków Ludwika i Zelii Martin towarzyszyły wiernym modlącym się w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w kościele w Dobrosołowie. Teraz odwiedzają rodziny w Gnieźnie. Parafie chętne do ich przyjęcia mogą się zgłaszać.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Wągrowiec: pamięci Żołnierzy Wyklętych

Paulini z Wągrowca zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie m.in. Msza św. i prelekcja o Polakach na Kresach. Zapraszamy.

więcej
Rekolekcje Towarzystwa św. Wojciecha

W dniach 6-8 marca w Górce Klasztornej odbędą się rekolekcje wielkopostne dla kandydatów i członków Towarzystwa Świętego Wojciecha. Połączone będą z inauguracją obchodów Roku Jubileuszu 25-lecia powstania bractwa, której dokona w dniu 6 marca bp senior Bogdan Wojtuś. Tegoroczne nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Paweł Kiejkowski, wykładowca teologii fundamentalnej...

więcej
PWSD zaprasza

W sobotę 21 marca w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Seminarium wraz z siostrami Sacré Coeur  zaprasza również młodzież męską i żeńską na rekolekcje z rozeznawaniem drogi życiowej. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach 6-8 marca i 16-18 marca w domu zgromadzenia w Pobiedziskach. Zaprasza ks. Wojciech Rzeszowski, rektor gnieźnieńskiego PWSD.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy