wtorek, 21 kwietnia 2015 r.

Aktualności

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 r.

"Rejonówki" katechetów

W dniach 13-16 kwietnia w Chodzieży, Lądzie n. Wartą, Gnieźnie i Inowrocławiu odbyły się spotkania rejonowe dla katechetów archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
niedziela, 19 kwietnia 2015 r.

Zmarł ks. Eugeniusz Ryszka

W niedzielę 19 kwietnia zmarł ks. Eugeniusz Ryszka, były proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wójcinie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Wójcinie 21 kwietnia. Zmarłego kapłana polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

więcej
niedziela, 19 kwietnia 2015 r.

W 150. rocznicę urodzin

„Święta Urszula Ledóchowska poznała Chrystusa przez to, że wypełniała przykazanie miłości” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. sprawowanej 19 kwietnia w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie z okazji 150. rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej. 

więcej
niedziela, 19 kwietnia 2015 r.

Egzamin proboszczowski

W sobotę, 18 kwietnia, w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się egzamin kwalifikacyjny (nazywany także ,”proboszczowskim”), który uprawnia zdających go księży do objęcia urzędu proboszcza lub innego samodzielnego stanowiska duszpasterskiego. 

więcej
piątek, 17 kwietnia 2015 r.

Wągrowiec: jubileusz hospicjum

Założone przez ks. prał. Andrzeja Rygielskiego Hospicjum Miłosiernego Samarytanina świętowało 10. rocznicę istnienia. „Wszyscy zaangażowani i wspierający to dzieło dają wciąż świadectwo Ewangelii miłości pośród chorych i cierpiących” – mówił podczas uroczystości Prymas Polski.

więcej
piątek, 17 kwietnia 2015 r.

Spotkanie DROGI

Wspólnoty neokatechumenalne z archidiecezji gnieźnieńskiej spotkały się 15 kwietnia w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego z abp. Wojciechem Polakiem. „Jesteście ważni, jesteście chciani, jesteście potrzebni” – mówił Prymas Polski. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Archiwum zaprasza

W poniedziałek  20 kwietnia o godz. 10.00 w siedzibie Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbędzie się promocja wydania krytycznego rękopisu z zasobu Archiwum Archidiecezjalnego „Jacobi Lanhaus Opis podróży. Itinerarium (1768-1769)”. Dodatkowo, po przerwie, odbędzie się sesja naukowa pt. „Staropolskie podróżowanie”. Wydarzenie organizuje Archiwum Archidiecezjalne, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i wydawnictwo Księgarnia Akademicka w Krakowie. Patronat honorowy Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zaproszenia do odbioru w siedzibie Archiwum Archidiecezjalnego.

więcej
Adalbertus 2015

Zapraszamy zespoły muzyczne i wokalne do wzięcia udziału w przeglądzie piosenki religijnej Adalbertus 2015, który odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia w Gnieźnie. Szczegóły i karty zgłoszeniowe TUTAJ. Patronat Prymas Polski abp Wojciech Polak i Prezydent Miasta Gniezna. Zgłoście się. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy