poniedziałek, 8 lutego 2016 r.

Aktualności

piątek, 5 lutego 2016 r.

Wielkopostne czuwanie kapłanów

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu (13 lutego) w Inowrocławiu, Gnieźnie, Wrześni i Wągrowcu odbędzie się wielkopostne czuwanie modlitewne kapłanów z archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
piątek, 5 lutego 2016 r.

40 godzin przed Panem

Czterdziestogodzinne nabożeństwo bywa nazywane Quarant Ore (lub Quarantore), od quarant – czterdzieści, oraz hora – godzina. Polega na nieustannej, trwającej czterdzieści godzin modlitwie przed wystawionym Najświętszym  Sakramentem. Przed Wielkim Postem odbędzie się w Strzelnie. 

więcej
piątek, 5 lutego 2016 r.

Małżeństwa na randce

„Co miłość złączyła, Pan Bóg pobłogosławił. Od różańca do tańca” – takie hasło towarzyszyło tegorocznej, czwartej już Karnawałowej Randce Małżeńskiej zorganizowanej tradycyjnie w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. 

więcej
środa, 3 lutego 2016 r.

Ląd: poświęcenie ołtarza

W uroczystość św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, abp senior Henryk Muszyński przewodniczył Mszy św. w lądzkim kościele i pobłogosławił odnowiony ołtarz dedykowany Matce Bożej Częstochowskiej. 

więcej
środa, 3 lutego 2016 r.

Taneczne ferie w "Ekonomie"

W dniach 26-29 stycznia, a więc w drugim tygodniu ferii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu odbyły się IV Chrześcijańskie Warsztaty Taneczne. Zajęcia prowadziła Anna Górka-Babik, profesjonalna trenerka tańca, terapeutka tańcem i pedagog. 

więcej
środa, 3 lutego 2016 r.

Inowrocław: wizyta nazaretanek

Przed Dniem Życia Konsekrowanego wspólnotę parafialną pw. Imienia NMP w Inowrocławiu odwiedziły siostry nazaretanki z Konina. Podczas Mszy św. dzieliły się świadectwem wiary oraz doświadczeniem powołania i życia zakonnego. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Środa Popielcowa

W przypadającą 10 lutego Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły – osoby pełnoletnie aż do 60 roku życia spożywają tylko trzy posiłki: jeden do syta, dwa, aby się posilić, wszyscy powyżej 14 roku życia powstrzymują się od posiłków mięsnych. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 24 marca, kiedy to rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 27 marca.  

więcej
Habit o. Pio w Gnieźnie

Zapraszamy 8 lutego do kościoła bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie na modlitwę przy relikwiach św. ojca Pio (wystawiony będzie habit i rękawiczka stygmatyka). Msza św. o godzinie 18.00. Po jej zakończeniu w Wieczerniku spotkanie z o. Paulo, dzięki któremu relikwie przybędą do Gniezna. 

więcej
Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych

W okresie Wielkiego Postu w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego prowadzone będzie przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych, które wcześniej, z różnych powodów, nie mogły tego sakramentu przyjąć. Pierwsza katecheza w sobotę 13 lutego o godzinie 17.00 w Sali Maryjnej w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy