poniedziałek, 5 października 2015 r.

Aktualności

czwartek, 1 października 2015 r.

Październik

„Każda tajemnica Różańca jest dla mnie i dla mojego zbawienia. Każda tajemnica Różańca ma ścisły związek ze mną. To nie tylko tajemnice Jezusa i Maryi. To także moje tajemnice. Tajemnice Różańca trwają i powtarzają się w moim życiu”.

więcej
czwartek, 1 października 2015 r.

Biskupi na Dzień Papieski

"Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – papieża rodziny – modlimy się wspólnie za wszystkie rodziny, aby silne Bogiem stawały się prawdziwymi domowymi Kościołami, gdzie przekazuje się i pielęgnuje wiarę".

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Obronić rodzinę

„Małżeństwo i rodzina ma boski dokument tożsamości. Nie wolno dla doraźnych racji tej tożsamości wypaczać. Nie wolno jej niszczyć czy redukować. To nie jest droga ocalenia małżeństwa i rodziny” – mówił 30 września w Szczecinie abp Wojciech Polak. 

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na październik

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w październiku

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Dekrety (30.09.2015)

Przychylając się do prośby prowincjała franciszkanów o. Jana Maciejowskiego OFM Conv. abp Wojciech Polak zwolnił z dniem 30 września br. o. Andrzeja Artyma z obowiązków wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie.

więcej
środa, 30 września 2015 r.

Rajd Pamięci Męczenników

Na zakończenie Dni Pamięci przeżywanych w rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Michała Rólskiego, mieszkańców Szczepanowa oraz ks. Zenona Niziółkiewicza odbył się Rajd Pamięci Męczenników, który połączył groby pomordowanych bohaterów. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

XV Dzień Papieski

„Jan Paweł II – patron rodziny” pod takim hasłem przeżywać będziemy w niedzielę 11 października XV Dzień Papieski. W tym roku zbiega się on z obradami synodu biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i współczesnym świecie i stanowi wezwanie do podjęcia takiej refleksji także w naszych lokalnych środowiskach. Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski. 

więcej
Inauguracja roku w PWSD

W sobotę 10 października Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie zainauguruje kolejny rok studiów i formacji. Uroczystości rozpocznie Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kandydatów do kapłaństwa. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy