piątek, 28 listopada 2014 r.

Aktualności

czwartek, 27 listopada 2014 r.

Inowrocław: modlitwa kolejarzy

W wigilię uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej, 24 listopada, w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu sprawowana była uroczysta Msza św. w intencji żyjących i zmarłych pracowników kolei oraz ich rodzin.

więcej
czwartek, 27 listopada 2014 r.

Koncert w Lisewie Kościelnym

Przy licznym udziale parafian i gości w niedzielę 23 listopada w kościele pw. św. Marii Magdaleny i św. Wojciecha w Lisewie Kościelnym wystąpił Chór św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej parafii farnej.

więcej
czwartek, 27 listopada 2014 r.

Gniezno: spotkanie seniorów ZHP

Sześćdziesięciu seniorów ZHP m.in. komendantów Harcerskich Kręgów Seniorów ZHP z Gniezna, Mogilna Janowca Wlkp., Słupcy i Trzemeszna modliło się 23 listopada za zmarłych kolegów i koleżanki – instruktorów seniorów ZHP.

więcej
niedziela, 23 listopada 2014 r.

Może w tym roku?

Ruszyła „Szlachetna Paczka”. Na pomoc czekają rodziny, osoby samotne, chore, dzieci, także z naszego regionu, może z naszej albo sąsiedniej parafii, ulicy. Ich wykaz łatwo znaleźć na stronie akcji www.szlachetnapaczka.pl. Jeśli możemy, pomóżmy.

więcej
niedziela, 23 listopada 2014 r.

Inowrocław: święto Akcji Katolickiej

Abp Wojciech Polak spotkał się 23 listopada w Inowrocławiu z członkami Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Okazją do wspólnej modlitwy i świętowania było obchodzone w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata patronalne święto organizacji.

więcej
sobota, 22 listopada 2014 r.

Mogilno-Dąbrówka: w stronę Karoliny

Ponad trzystu młodych ludzi z całej archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło 22 listopada w dorocznym święcie młodych organizowanym z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. Po raz piętnasty pielgrzymowali również do jej relikwii.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Gniezno: franciszkanie zapraszają

Z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka odbędzie się 28 listopada uroczysta peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do wspólnoty ojców franciszkanów w Gnieźnie. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00. Msza św. o godzinie 15.30. Zapraszamy do uczestnictwa.

więcej
Nieszpory adwentowe w katedrze

Serdecznie zapraszamy duchowieństwo Gniezna, osoby życia konsekrowanego, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta na nieszpory rozpoczynające adwent - czas przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia.

więcej
ESM - punkty przygotowań

Zapraszamy do włączenia się w przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, które w dniach 29.12 – 2.01 odbędzie się w Pradze. W rozwinięciu wykaz miejsc, w których odbywają się przygotowania. Koszt wyjazdu 180 zł + 55 euro (udział w kosztach spotkania). Młodzi skorzystajcie :)

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy