niedziela, 29 listopada 2015 r.

Aktualności

piątek, 27 listopada 2015 r.

Caritas: wigilijne dzieło miłosierdzia

Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej włączyła się w doroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od pierwszej niedzieli Adwentu można wspomóc akcję kupując świecę na wigilijny stół. 

więcej
piątek, 27 listopada 2015 r.

Rościnno: księża na rekolekcjach

Od 23 do 26 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się rekolekcje dla kapłanów archidiecezji gnieźnieńskiej. Nauki głosił ks. prof. Wojciech Bęben – kapłan, antropolog, wykładowca, przez wiele lat misjonarz w Papui Nowej Gwinei. 

więcej
czwartek, 26 listopada 2015 r.

Oglądaj w niedzielę

Archidiecezja gnieźnieńska jest pierwszą nominowaną do wyzwania ŚDM – świadectwa daru modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Jak odpowiedzieli młodzi i co ma z tym wszystkim wspólnego Prymas Polski? Odpowiedź w niedzielę w TVP1. 

więcej
czwartek, 26 listopada 2015 r.

Biskupi otrzymali świece (video)

Podczas Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze, 25 listopada, biskupi polscy uczestniczący w rekolekcjach otrzymali świece jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski. Przekazanie świec jest elementem programu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. 

więcej
środa, 25 listopada 2015 r.

Zmarł ks. prałat Tadeusz Kujawski

W środę 25 listopada zmarł ks. prałat Tadeusz Kujawski, ceniony wykładowca prawa kanonicznego, członek komisji, która przygotowała krytyczne opracowanie polskiego przekładu Kodeksu Prawa Kanonicznego.

więcej
środa, 25 listopada 2015 r.

Mogilno-Dąbrówka

„Błogosławieni jesteście!” - takie hasło towarzyszyło pielgrzymom, którzy w sobotę 21 listopada pielgrzymowali do relikwii  bł. Karoliny Kózkówny. W spotkaniu wzięli udział  młodzi z Inowrocławia, Strzelna, Orzechowa, Pobiedzisk i Trzemeszna.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dzień skupienia w PWSD

W sobotę 12 grudnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zakończenie przewidziano o godzinie 16.00. Zgłoszenia do 8 grudnia TUTAJ

więcej
Inauguracja obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski

Zapraszamy w sobotę 28 listopada do katedry gnieźnieńskiej na I nieszpory adwentowe rozpoczynające nowy rok liturgiczny i Rok Jubileuszowy 1050. rocznicy Chrztu Polski. Początek o godzinie 19.30. Wspólnej modlitwie z udziałem Prymasa Polski przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski. 

 

więcej
Dzień Skupienia dla rolników

Zapraszamy na dzień skupienia dla środowisk rolniczych rejonu gnieźnieńskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Domu Rekolekcyjnym parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie przy ulicy Ks. Antoniego Ludwiczaka 20 (Dalki). 

 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy