piątek, 6 marca 2015 r.

Aktualności

wtorek, 3 marca 2015 r.

Konwencja w Senacie - biskupi apelują

Konwencja CAHVIO błędnie wiąże zjawisko przemocy z tradycją, kulturą, religią i rodziną, nie zaś z błędami czy słabościami konkretnych ludzi - stanowisko Konferencji Episkopatu Polski przypomina w oświadczeniu jej sekretarz generalny bp Artur Miziński.

więcej
wtorek, 3 marca 2015 r.

Prymas za sterami Herkulesa

Abp Wojciech Polak gościł w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Prymas zwiedził bazę, miał również okazję zobaczyć jeden z największych hangarów lotniczych w Europie, przyjrzeć się przeglądowi Herkulesów i usiąść za sterami jednego z nich.

więcej
wtorek, 3 marca 2015 r.

Droga Krzyżowa Domowego Kościoła

Domowy Kościół modlił się w drugą niedzielę Wielkiego Postu w Kalwarii Pakoskiej. Dróżkami Kujawskiej Jerozolimy podążały całe rodziny modląc się i rozważając mękę i śmierć Chrystusa.

więcej
wtorek, 3 marca 2015 r.

Szafarze już umocnieni

Ponad osiemdziesięciu Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i kandydatów do tej posługi uczestniczyło w drugi weekend Wielkiego Postu w rekolekcyjnym spotkaniu w Rościnnie. Nauki głosił ks. Grzegorz Korczak, egzorcysta archidiecezji łódzkiej.

więcej
poniedziałek, 2 marca 2015 r.

Zmarł ks. radca Włodzimierz Rabczewski

W wieku 98 lat zmarł ks. radca Włodzimierz Rabczewski, pierwszy i długoletni proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 marca. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

więcej
niedziela, 1 marca 2015 r.

Niedziela "Ad Gentes"

Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną „ad gentes” jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarkami i misjonarzami z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Rekolekcje Towarzystwa św. Wojciecha

W dniach 6-8 marca w Górce Klasztornej odbędą się rekolekcje wielkopostne dla kandydatów i członków Towarzystwa Świętego Wojciecha. Połączone będą z inauguracją obchodów Roku Jubileuszu 25-lecia powstania bractwa, której dokona w dniu 6 marca bp senior Bogdan Wojtuś. Tegoroczne nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Paweł Kiejkowski, wykładowca teologii fundamentalnej...

więcej
PWSD zaprasza

W sobotę 21 marca w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Seminarium wraz z siostrami Sacré Coeur  zaprasza również młodzież męską i żeńską na rekolekcje z rozeznawaniem drogi życiowej. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach 6-8 marca i 16-18 marca w domu zgromadzenia w Pobiedziskach. Zaprasza ks. Wojciech Rzeszowski, rektor gnieźnieńskiego PWSD.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy