poniedziałek, 26 września 2016 r.

Aktualności

piątek, 23 września 2016 r.

Golina: inauguracja z o. Knabitem

Goliński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok akademicki. Gościem specjalnym inauguracyjnych uroczystości był znany benedyktyn o. Leon Knabit, który jak zawsze dzielił się życiową mądrością z humorem i sobie właściwym dystansem. 

więcej
poniedziałek, 19 września 2016 r.

Dekrety - wicedziekani

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował nowych wicedziekanów dekanatów: kłeckiego, wągrowieckiego i żnińskiego. Lista zmian w rozwinięciu. 

więcej
poniedziałek, 19 września 2016 r.

Dekrety - duszpasterstwo młodzieży

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował nowych dekanalnych i rejonowych duszpasterzy młodzieży. Lista zmian w rozwinięciu. 

więcej
niedziela, 18 września 2016 r.

20 września

Obchodzony będzie z zachęty papieża Franciszka jako dzień modlitwy o pokój na świecie. Tego dnia Ojciec Święty będzie przewodniczyć międzyreligijnemu spotkaniu w Asyżu. Pamiętajmy i włączmy się w modlitwę w tej szczególnej intencji.  

więcej
sobota, 17 września 2016 r.

Zostaw ślad!

Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej bardzo dosłownie i z humorem potraktowali wezwanie papieża Franciszka i wspólnie z abp. Wojciechem Polakiem wstali z kartonowej kanapy i ruszyli w miasto. W dłoniach zamiast smartfona mieli cytat z Dzienniczka siostry Faustyny. 

więcej
sobota, 17 września 2016 r.

Gnieźnieńskie Święto Rodziny

Po raz drugi odbywa się w Gnieźnie Święto Rodziny adresowane zarówno do małżeństw i rodzin, jak i młodych ludzi przygotowujących się do ich założenia. W programie wykłady i prelekcje m.in. o naprotechnologii, a także Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Michał Archanioł w Mieścisku

W dniach 30 września – 2 października w parafii w Mieścisku obecna będzie figura św. Michała Archanioła z Gargano. Peregrynację rozpocznie nabożeństwo oczekiwania na miejscowym Rynku o godzinie 17.30. O godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza św. z przyjęciem szkaplerza św. Michała Archanioła >>

więcej
Kurs dla fotografów i operatorów kamer

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w sobotę 19 listopada w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenie i szczegóły w FORMULARZU zgłoszeniowym. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie pracujący w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia powyższego kursu, czego potwierdzeniem będzie otrzymanie pisemnego upoważnienia miejscowej władzy diecezjalnej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy