sobota, 23 maja 2015 r.

Aktualności

wtorek, 19 maja 2015 r.

Słupca w urodziny JPII

Wspólnota parafialna pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy pamiętała o urodzinach  Karola Wojtyły. W poniedziałek 18 maja w kościele parafialnym sprawowana była Msza św. z okazji rocznicy oraz 10-lecia parku, który nosi imię świętego papieża. 

więcej
poniedziałek, 18 maja 2015 r.

Od 70 lat w Golinie

„Błogosław Jezu, Kochanym Siostrom, obdarzaj zdrowiem! Wspieraj łaskami, aby następne jubileusze mogły w Golinie świętować z nami” – słowa jednego z wierszy można było usłyszeć podczas niedzielnej uroczystości upamiętniającej 70. rocznicę przybycia Sióstr Opatrzności Bożej do Goliny. 

więcej
poniedziałek, 18 maja 2015 r.

Łubowo: konkurs recytatorski

W Domu Kultury w Łubowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Życie Zbawiciela widziane oczami Romcia Tomcia”. Konkurs zorganizowali katecheci i nauczyciela SP w Łubowie. Udział wzięli uczniowie klas IV-VI.

więcej
poniedziałek, 18 maja 2015 r.

Festiwal chóralny

W Murowanej Goślinie rozpoczął się VIII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego. Patron wydarzenia przez ponad 20 lat był proboszczem miejscowej parafii pw. św. Jakuba Apostoła. Poza pracą duszpasterską był niestrudzonym animatorem życia muzycznego. 

więcej
niedziela, 17 maja 2015 r.

Informujemy

W dniach 18-22 maja – kiedy Wydział Ekonomiczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie będzie nieczynny – kasa i księgowość będą czynne normalnie, w godzinach urzędowania Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. 

więcej
niedziela, 17 maja 2015 r.

Wszedzień w święto patrona

Pod przewodnictwem Prymasa Polski wspólnota parafialna we Wszedniu przeżywała 17 maja uroczystości odpustowe ku czci patrona św. Andrzeja Boboli. „Jego  odwaga  i  męstwo powinny  i  dla  nas  być  przykładem” – mówił w homilii abp Wojciech Polak. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Trzemeszno: wieczór uwielbienia

Podobnie jak w wielu parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej również i w Trzemesznie w wigilię Zesłania Ducha Świętego odbędzie się wieczorne czuwanie. Wieczór uwielbienia w bazylice będzie oczekiwaniem zarówno na Ducha Świętego, jak i na ŚDM. Podczas spotkania, które rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 odbędzie się promocja Światowych Dni Młodzieży. Na godzinę 20.15 zaplanowany jest koncert trzynastu hymnów międzynarodowych spotkań młodzieży z papieżem, w wykonaniu zespołu the KING. 

 

więcej
Otrzymacie Jego moc

Zapraszamy 24 maja do Janowca Wielkopolskiego na wspólną modlitwę uwielbienia, podczas której będziemy modlić się o napełnienie Duchem Świętym. Zapraszamy szczególnie młodzież, osoby chore, małżeństwa oraz tych, którzy mają trudności życiowe, przeżywają zwątpienia. Będzie to również modlitwa kończąca internetowe rekolekcje NOWE NARODZINY. 

więcej
Wągrowiec: czuwanie na Zesłanie

Paulini z parafii klasztornej pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu zapraszają na czuwanie na Zesłanie Ducha Świętego, które poprowadzi o. Marcin Ciechanowski, egzorcysta archidiecezji częstochowskiej. Kiedy? W sobotę 23 maja od godziny 19.00 w klasztorze. Dla kogo? Dla wszystkich. W programie : konferencja biblijna, adoracja z modlitwą o uzdrowienie, modlitwa o wylanie Ducha Świętego, a na zakończenie Eucharystia. Zapraszamy. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy