piątek, 21 lipca 2017 r.

Aktualności

wtorek, 18 lipca 2017 r.

Na Jasną Górę - Idźcie i głoście!

Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Pątnicy wyruszą 28 lipca żegnani przez bp. Krzysztofa Wętkowskiego, a u celu staną 5 sierpnia witani przez Prymasa Polski. 

więcej
poniedziałek, 17 lipca 2017 r.

Tydzień w Taizé

Codzienna modlitwa i wspólne posiłki, zwykłe rozmowy i niezwykłe spotkania, różne języki i ta sama cisza, bułka z masłem i czekolada. Tak było w Taizé. Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej spędzili w ekumenicznej wiosce cały ubiegły tydzień razem z Prymasem Polski. 

więcej
poniedziałek, 17 lipca 2017 r.

Wągrowiec: przykład z góry

Święci Zelia i Ludwik Martin zostali wyniesieni na ołtarze nie dlatego, że ich najmłodsza córka Teresa jest świętą i doktorem Kościoła, a druga córka Leonia objęta została objęta postępowaniem kanonicznym, ale dlatego, że sami wiedli świątobliwe życie. Ich relikwie właśnie peregrynują po parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu.

więcej
poniedziałek, 26 czerwca 2017 r.

Golina: ewangelizacyjnie na Rynku

Rowerowa Pustynia Miast to nowa inicjatywa ewangelizacyjna, dzięki której za pomocą dwóch kółek wspólnoty salezjańskie dojeżdżają do wiosek i miasteczek, aby tam mówić ludziom
o Jezusie. Jeden z przystanków w drodze  był na Rynku w Golinie. 

więcej
piątek, 14 lipca 2017 r.

Zmiana przepisów

13 lipca br. wszedł w życie obowiązek zawiadomienia o przestępstwie nadużycia seksualnego małoletnich po nowelizacji kodeksu karnego. Co oznacza w praktyce? Wyjaśnia dla KAI ks. prof. dr hab. Piotr Majer, wykładowca Wydziału Prawa Kanonicznego UPJPII. 

więcej
środa, 12 lipca 2017 r.

Wakacje LSO-Orzechowo

Góry w wakacje? Oczywiście. Ten kierunek wybrała również Liturgiczna Służba Ołtarza z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Orzechowie, która po zakończeniu roku szkolnego odpoczywała razem ze swoim opiekunem ks. Mariuszem Zawadzkim w Tatrach. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy