sobota, 30 sierpnia 2014 r.

Aktualności

poniedziałek, 25 sierpnia 2014 r.

Prośmy o dar pokoju

Abp Wojciech Polak prosi o modlitwę w intencji pokoju i zażegnania konfliktów zbrojnych na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. „Niech zbliżająca się 75. rocznica wybuchu II wojny światowej będzie dla nas impulsem do wołania do Pana Boga o dar pokoju” – apeluje Prymas Polski.

więcej
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 r.

Gościnny Kazachstan

Odpust w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Kamyszence, nazywanej „Małą Częstochową” lub „Małą Polską” gromadzi co roku wiernych z bliższych i dalszych zakątków Kazachstanu. W tym roku jednej z pątniczych grup przewodzili alumni gnieźnieńskiego seminarium duchownego.

więcej
piątek, 22 sierpnia 2014 r.

Kawnice: rocznica koronacji obrazu

W tym roku mija 40. rocznica koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia, która od czterech stuleci doznaje czci w sanktuarium w Kawnicach. Rocznicowe uroczystości połączone z dorocznym odpustem parafialnym odbędą się w ostatni weekend sierpnia.

więcej
czwartek, 21 sierpnia 2014 r.

Módlmy się za prześladowanych

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka i przyłączając się do apelu prezydium Konferencji Episkopatu Polski abp Wojciech Polak prosi o modlitwę w intencji Kościoła prześladowanego w krajach Bliskiego Wschodu.

więcej
czwartek, 21 sierpnia 2014 r.

Lednica znowu zaśpiewa

Pola Lednickie już niebawem ponownie ożyją tańcem i śpiewem. W ostatnią sobotę sierpnia zjadą tam motocykliści. W pierwszą sobotę września pod Bramą Rybą modlić się będą seniorzy, którzy jak młodzi w czerwcu rozważać będą tajemnicę Bożego i ludzkiego synostwa.

więcej
środa, 20 sierpnia 2014 r.

Prymas dla "Przewodnika Katolickiego"

„Wysiłek ewangelizacyjny nie bierze się z troski o to, czy w Kościele jest mniej, czy więcej osób. Nie bierze się też z troski o jakiś obraz Kościoła, także w rzeczywistości społecznej. Ten wysiłek jest i musi być podejmowany z troski o człowieka, konkretnego człowieka”.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dożynki archidiecezjalne

Archidiecezja gnieźnieńska będzie dziękować za tegoroczne plony w sobotę 30 sierpnia w Gnieźnie. Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka rozpocznie się w bazylice prymasowskiej o godzinie 12.00. Wcześniej, o godz. 11.00 na przykatedralnym placu obok pomnika Bolesława Chrobrego zaplanowano prezentację wieńców. Zapraszamy.

więcej
PWSD drugi nabór

Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego informuje, że otwarty został drugi czas naboru kandydatów na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kandydaci mogą zgłaszać się do Seminarium Duchownego do końca sierpnia.

więcej
Michał Archanioł w Szczepanowie i Słaboszewie

Parafie pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie i pw. Świętej Trójcy w Słaboszewie znalazły się na trasie peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Monte Gargano we Włoszech. Figura nawiedzi wspomniane parafie w dniach 1-3 września. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Księcia Niebiańskiej Armii przyzwanego szczególnie w walce z siłami zła.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy