środa, 27 maja 2015 r.

Aktualności

niedziela, 24 maja 2015 r.

Prymas głosował, a Ty?

Prymas Polski abp Wojciech Polak oddał głos w drugiej turze wyborów prezydenckich w siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8 w Gnieźnie. „To nasze prawo, ale i obowiązek” – mówił po odejściu od urny. 

więcej
sobota, 23 maja 2015 r.

Wolontariusze ŚDM na Lednicy

Młodzi ludzie z Kłecka zaangażowani w wolontariat ŚDM odwiedzili 22 maja Pola Lednickie, gdzie uczestniczyli w spotkaniu opartym o program „Serce 2.0”. Pozdrawiając rówieśników zachęcają do włączenia się w wolontariat ŚDM. 

więcej
sobota, 23 maja 2015 r.

Zmarł Stanisław Zakrzewski

Zmarł Stanisław Zakrzewski, ojciec ks. Tomasza Zakrzewskiego, proboszcza parafii pw. św. Ignacego Loyoli we Wronowach. Msza św. pogrzebowa  odbędzie się 28 maja o godzinie 11.30 w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła na os. Piastowskim w Poznaniu. 

więcej
piątek, 22 maja 2015 r.

Kuria informuje

Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. Zbigniew Przybylski informuje, że w poniedziałek 25 maja, w drugi dzień Zielonych Świątek, Kuria Metropolitalna w Gnieźnie będzie nieczynna. 

więcej
czwartek, 21 maja 2015 r.

Dekret (20.05.2015)

Z dniem 20 maja br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Dominika Poczekaja, wikariusza w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, rzecznikiem prasowym Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
wtorek, 19 maja 2015 r.

Słupca w urodziny JPII

Wspólnota parafialna pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy pamiętała o urodzinach  Karola Wojtyły. W poniedziałek 18 maja w kościele parafialnym sprawowana była Msza św. z okazji rocznicy oraz 10-lecia parku, który nosi imię świętego papieża. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia

W czwartek 28 maja mija 34. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Przewodził Kościołowi w Polsce przez ponad 30 lat, w jednym z najtrudniejszych okresów w historii naszego kraju, kiedy z polskich serc i rodzin usiłowano wygnać Boga. Programowej ateizacji narodu przeciwstawiał się konsekwentnie, skutecznie i z odwagą. Jego nauczanie, wskazówki i przestrogi nic nie straciły na aktualności. Przeciwnie – dziś znów trzeba zawalczyć o dusze Polaków. W rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji  jego beatyfikacji. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Inowrocław: Marsz dla Życia i Rodziny

Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na  IV Marsz dla  Życia i Rodziny w Inowrocławiu. Marsz wyruszy w niedzielę 31 maja o godzinie 15.00 ze Skweru Jana Pawła II. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
Lednica znów zaśpiewa

W imię Ojca, Syna, a teraz… Ducha Świętego. W sobotę 6 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XIX spotkanie młodych, które wpisze się w przygotowania do 1050. rocznicy chrztu Polski. Jak co roku towarzyszyć mu będzie bogata symbolika – kadzidło z węgielkiem, świeca i krzyżyki Ducha Świętego. Na Lednicę pojedzie też prymas Polski abp Wojciech Polak, który podczas Eucharystii wygłosi do młodych homilię. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy