sobota, 29 sierpnia 2015 r.

Aktualności

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.

Koszuty: powrót obrazu Matki Bożej

Po dwóch miesiącach renowacji do kościoła w Koszutach powrócił obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Uroczystego wprowadzenia dokonał proboszcz parafii ks. Ksawery Wilczyński w asyście wiernych z okolicznych miejscowości i z honorową eskortą strażaków. 

więcej
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.

Kobylec: poświęcenie Drogi Krzyżowej

Kościół pw. św. Jana Pawła II w Kobylcu wzbogacił swoje wnętrze o nowe stacje Drogi Krzyżowej. Ręcznie malowane obrazy ukazujące mękę i śmierć Chrystusa poświęcił metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski.

więcej
piątek, 21 sierpnia 2015 r.

Zmarła

21 sierpnia zmarła Janina Aleksandrowicz, siostra abp. Henryka Muszyńskiego

więcej
piątek, 21 sierpnia 2015 r.

"Mieszko i Dobrawa" przemówił

Na Ostrowie Lednickim po raz pierwszy zabrzmiał jubileuszowy dzwon „Mieszko i Dobrawa”. Była to tak zwana „próba dźwięku” – dzwon będzie teraz milczał aż 1050. rocznicy Chrztu Polski.

więcej
czwartek, 20 sierpnia 2015 r.

Śluby w Karmelu

W uroczystość Wniebowzięcia w gnieźnieńskim Karmelu miała miejsce niecodzienna uroczystość – s. Anna Teresa od Jezusa i Maryi złożyła śluby wieczyste.

więcej
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 r.

Zaproszenie do Szczepanowa

Parafia pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie zaprasza na Dni Szczepanowa, połączone z uroczystościami odpustowymi.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

MOTO-Lednica

W ostatnią sobotę sierpnia (29.08) odbędzie się kolejna Lednica motocyklistów, albo szerzej Lednica zmotoryzowanych. Hasłem przewodnim, podobnie jak podczas czerwcowego spotkania młodych, będzie „W imię Ducha Świętego”. Początek i główny punkt spotkania to Msza św. o godzinie 12.00. Nie zabraknie też błogosławieństwa dla kierowców oraz poświęcenia pojazdów, a zwieńczeniem wspólnie spędzonego dnia będzie przejście przez Bramę III Tysiąclecia. Zapraszamy.

 

więcej
Dożynki archidiecezjalne

W najbliższą niedzielę 30 sierpnia archidiecezja gnieźnieńska podziękuje w Markowicach za tegoroczne plony. Mszy św. o godzinie 11.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. 

więcej
Nowenna Ojczyźniana

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza do włączenia się w nowennę ojczyźnianą w łączności ze św. Janem Pawłem II. Modlitewne spotkanie odbywać się będzie w każdy piątek miesiąca od 28 sierpnia do 23 października w kościele pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie o godzinie 15.00. Zachęcamy do uczestnictwa. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy