poniedziałek, 6 lipca 2015 r.

Aktualności

niedziela, 28 czerwca 2015 r.

Korona ze złota i ptaków

Markowic nikomu przedstawiać nie trzeba. Dziś wstępują do niego przejeżdżający drogą z Inowrocławia do Gniezna. Pięćdziesiąt lat temu do małej wsi ciągnęły tysiące pielgrzymów. 27 czerwca 1965 r. podczas wielkiej uroczystości prymas Stefan Wyszyński nałożył na słynącą łaskami figurę Matki Bożej Markowickiej złote korony. 

więcej
środa, 1 lipca 2015 r.

Rekolekcje w Ruchu

Trwają rekolekcje oazowe. Ich celem jest osiągnięcie dojrzałości chrześcijańskiej i jednocześnie danie doświadczenia chrześcijańskiego życia. W środę 1 lipca Oaza III stopnia modliła się w kościele biskupa, czyli w katedrze gnieźnieńskiej i spotkała z Prymasem Polski. 

więcej
środa, 1 lipca 2015 r.

Kuria w wakacje

W okresie wakacyjnym, czyli do końca sierpnia Kuria Metropolitalna w Gnieźnie będzie pracować w godzinach 8.30 – 13.00. 

więcej
środa, 1 lipca 2015 r.

Dekret (1.07.2015/2)

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Krzysztofa Matuszaka, dotychczasowego wikariusza w parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie, proboszczem parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie...

więcej
wtorek, 30 czerwca 2015 r.

Aktualne adresy

Informujemy, że adres mailowy kruszyk@diksw.pl nie będzie już aktywny. Aktualne i działające adresy to: kruszyk@swietywojciech.pl oraz pkgniezno@wp.pl. Na powyższe adresy prosimy kierować korespondencję, teksty i zdjęcia. Znaleźć je można również w zakładce KONTAKT...

więcej
czwartek, 25 czerwca 2015 r.

Jubileusz w Markowicach

Markowickie Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Miłości i Pokoju, Pani Kujaw świętuje jubileusz 50-lecia koronacji łaskami słynącej figury Madonny z Dzieciątkiem. Główne uroczystości odbywaja się 4 i 5 lipca z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i biskupów.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Mogilno: Dni Benedyktyńskie

W imieniu ojców kapucynów, gospodarzy mogileńskiego klasztoru, zapraszamy w weekend 10-12 lipca na doroczne Dni Benedyktyńskie. Tym razem będą one nawiązywać do trwającego Roku Życia Konsekrowanego. W programie m.in.: spotkanie młodych przed ŚDM, jarmark benedyktyński, rodzinne zabawy w amfiteatrze. Centralnym punktem obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. seniora Henryka Muszyńskiego. Szczegóły na plakacie. 

więcej
Paulińskie Dni Młodych

W dniach 13 – 19 lipca w Biechowie k. Wrześni odbędą się Paulińskie Dni Młodych. To doroczne spotkanie młodzieży z paulińskich parafii z całej Polski i świata odbywające się od 2010 roku, każdorazowo w innym miejscu. Spotkanie Organizacyjne i informacyjne odbędzie się w niedzielę 5 lipca o godz. 19.00 w wągrowieckim klasztorze. 

więcej
Spotykamy się w Markowicach

W najbliższy weekend główne uroczystości z okazji 50-lecia koronacji figury Matki Bożej Markowickiej. Sanktuarium czeka na pielgrzymów z całej archidiecezji, także tych młodych, na obecność których liczy zwłaszcza Prymas Polski. „26 lipca rusza system rejestracji na ŚDM, a my w najbliższa sobotę spotykamy się u Matki Bożej w Markowicach. Zapraszam młodych!” – napisał na TT abp Polak. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy