sobota, 6 lutego 2016 r.

Aktualności

środa, 3 lutego 2016 r.

Taneczne ferie w "Ekonomie"

W dniach 26-29 stycznia, a więc w drugim tygodniu ferii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu odbyły się IV Chrześcijańskie Warsztaty Taneczne. Zajęcia prowadziła Anna Górka-Babik, profesjonalna trenerka tańca, terapeutka tańcem i pedagog. 

więcej
środa, 3 lutego 2016 r.

Inowrocław: wizyta nazaretanek

Przed Dniem Życia Konsekrowanego wspólnotę parafialną pw. Imienia NMP w Inowrocławiu odwiedziły siostry nazaretanki z Konina. Podczas Mszy św. dzieliły się świadectwem wiary oraz doświadczeniem powołania i życia zakonnego. 

więcej
wtorek, 2 lutego 2016 r.

Trzeba nam wiary i odwagi! (video)

„Trzeba nam wiary i odwagi. Trzeba doświadczenia miłości i przebaczenia” – mówił do osób konsekrowanych modlących się 2 lutego w katedrze gnieźnieńskiej abp Wojciech Polak. Msza św. poprzedzona procesją z kościoła franciszkanów zakończyła Rok Życia Konsekrowanego. 

więcej
poniedziałek, 1 lutego 2016 r.

Dzień Życia Konsekrowanego

Koniec Roku Życia Konsekrowanego przypada w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Ten znaczący splot wydarzeń przypomina nam, że w głoszeniu orędzia o Bożym Miłosierdziu wielką rolę odegrały i odgrywają osoby konsekrowane - piszą biskupi na Dzień Życia Konsekrowanego. 

więcej
poniedziałek, 1 lutego 2016 r.

Dekrety (1.02.2016)

Z dniem 1 lutego br. abp Wojciech Polak Prymas Polski odwołał ks. Wojciecha Muchyńskiego ze stanowiska wikariusza w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu i z tymże dniem mianował go wikariuszem w parafii pw. Świętego Ducha we Wrześni.

więcej
poniedziałek, 1 lutego 2016 r.

Rocznica konsekracji katedry

W pierwszy dzień lutego przypada rocznica poświęcenia katedry gnieźnieńskiej – matki wszystkich kościołów w Polsce, świadka wielu ważnych wydarzeń historycznych i sanktuarium św. Wojciecha, głównego patrona naszej Ojczyzny. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Środa Popielcowa

W przypadającą 10 lutego Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły – osoby pełnoletnie aż do 60 roku życia spożywają tylko trzy posiłki: jeden do syta, dwa, aby się posilić, wszyscy powyżej 14 roku życia powstrzymują się od posiłków mięsnych. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 24 marca, kiedy to rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 27 marca.  

więcej
Habit o. Pio w Gnieźnie

Zapraszamy 8 lutego do kościoła bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie na modlitwę przy relikwiach św. ojca Pio (wystawiony będzie habit i rękawiczka stygmatyka). Msza św. o godzinie 18.00. Po jej zakończeniu w Wieczerniku spotkanie z o. Paulo, dzięki któremu relikwie przybędą do Gniezna. 

więcej
Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych

W okresie Wielkiego Postu w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego prowadzone będzie przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych, które wcześniej, z różnych powodów, nie mogły tego sakramentu przyjąć. Pierwsza katecheza w sobotę 13 lutego o godzinie 17.00 w Sali Maryjnej w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy