środa, 23 lipca 2014 r.

Aktualności

niedziela, 20 lipca 2014 r.

Jubileusz ks. Andrzeja Budzyńskiego

Ks. Andrzej Budzyński, kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii dziękował 19 lipca za 40-lecie kapłaństwa. Rocznicową Mszę św. Jubilat odprawił w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Jolenty.

więcej
sobota, 19 lipca 2014 r.

Swoje chwalimy: inowrocławska bazylika

Kościół pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem inowrocławskiej architektury. Jego budowę zaczęto prawdopodobnie jeszcze przed rokiem 1186 z fundacji księża Leszka Bolesławowica, syna Bolesława IV Kędzierzawego.

więcej
czwartek, 17 lipca 2014 r.

Pobiedziska: jubileusz koronacji obrazu

W tym roku mija 10 lat od koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. Przed cudownym wizerunkiem modlili się przez wieku królowie, arcybiskupi i zwykli pątnicy, prosząc o wstawiennictwo i dziękując za otrzymane łaski.

więcej
czwartek, 17 lipca 2014 r.

Promieniście i kolorowo

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej wyruszy za niespełna dwa tygodnie. Jest jeszcze czas, by dołączyć. Zapisy w parafiach. Informacje na www.ppag.pl. A na YouTube filmowe zaproszenie. „To nie ponad Twoje siły, bo Ci co zaufali Panu, biegną bez zmęczenia” – zachęcają pielgrzymi.

więcej
środa, 16 lipca 2014 r.

KEP w sprawie prof. Chazana

„Aborcja zawsze jest złem, człowiek ma prawo do sprzeciwu sumienia wobec niegodziwego prawa cywilnego i nie może być dyskryminowany ze względu na sprzeciw sumienia” – podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w specjalnym oświadczeniu dotyczącym m.in. szeroko rozumianej sprawy prof. Chazana.

więcej
środa, 16 lipca 2014 r.

Do Brukseli w intencji Europy

Grzegorz Gryniewicz – jeden z trzech Polaków pielgrzymujących pieszo do Brukseli – modlił się 16 lipca u grobu i relikwii św. Wojciecha. Przekazał dla katedry gnieźnieńskiej jedną z Tablic Pokoju, które pątnicy pozostawią także w świątyniach w Berlinie, Paryżu, Londynie i Brukseli.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Wyjście pielgrzymki

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej (grupy kolorowe) wyruszy w poniedziałek 28 lipca z błogosławieństwem abp. Wojciecha Polaka i po Mszy św. odprawionej przez Prymasa Polski o godzinie 6.30 w katedrze gnieźnieńskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i pożegnania pielgrzymów, a także do duchowego towarzyszenia im w drodze do Matki Bożej.

więcej
Wągrowiec: Vivaldi w klasztorze

W środę 23 lipca o godzinie 10.00 w pocysterskim klasztorze Wągrowcu będzie można posłuchać „Czterech pór roku” Vivaldiego w wykonaniu zespołu Neue Pohlnische Capelle - Nova Capela Polska, który zagra na dawnych instrumentach oraz solista - Mikołaj Zgółka. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy