piątek, 19 września 2014 r.

Aktualności

środa, 17 września 2014 r.

Strzałkowo: można? można!

Młodzież z parafii pw. św. Doroty w Strzałkowie zaprosiła starszych i młodszych na pierwszy rodzinny festyn parafialny zorganizowany z okazji Tygodnia Wychowania. Obok dobrej zabawy i integracji cel był jeszcze jeden - zebrać fundusze na wyposażenie salki, w której młodzi mogliby się spotykać.

więcej
środa, 17 września 2014 r.

Pieranie: w podzięce za plony

W 47. rocznicę koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Łaskawej wspólnota parafialna w Pieraniu dziękowała Madonnie za opiekę, Bogu zaś i rolnikom za tegoroczne plony. Uroczysta suma odpustowa zgromadziła przedstawicieli wszystkich wsi należących do parafii.

więcej
wtorek, 16 września 2014 r.

Inowrocław: na dobry początek

„Wszystko, co dzieje się w szkole, tak naprawdę nie zależy od wybitnych programów nauczania i wychowania, ale od ludzi, którzy tę szkołę tworzą” - mówił abp Wojciech Polak na inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich w Inowrocławiu.

więcej
wtorek, 16 września 2014 r.

Inowrocław: imieniny Uśmiechniętej Madonny

Najpierw wspólna modlitwa, później rodzinne świętowanie – wspólnota parafialna pw. Imienia NMP w Inowrocławiu przeżywała doroczne uroczystości odpustowe ku czci swojej patronki Madonny Uśmiechniętej.

więcej
poniedziałek, 15 września 2014 r.

Bydgoskie sanktuarium bazyliką mniejszą

Prymas Polski przewodniczył uroczystościom nadania tytułu bazyliki mniejszej Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy. „To właśnie tutaj mamy uczyć się pójścia za Jezusem do końca” – mówił w homilii Mszy św. sprawowanej 15 września.

więcej
poniedziałek, 15 września 2014 r.

Słupca: sztandar dla stróżów prawa

Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego rozpoczęła 13 września uroczystości nadania sztandaru słupeckiej KPP. „Wasza służba wymaga radykalnej postawy w obronie prawa” – mówił do mundurowych gnieźnieński biskup pomocniczy.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw

W ramach cyklu Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw zapraszamy na Festiwal Organowy. 28 września, 12 i 26 października oraz 11 listopada odbędą się koncerty organowe muzyki barokowej.  Wykonawcami będą profesorowie uczelni arystycznych z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania i Houston w USA.

więcej
Siedmiodniowa adoracja w Lubczu

Niczego nie potrzebujesz? Sam sobie poradzisz? Jesteś wystarczająco mocnym człowiekiem? Jezus potrzebuje Ciebie. On ma receptę na wszystkie Twoje bolączki. On ma czas dla Ciebie, a Ty? W imieniu Jezus jest odpowiedź i rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich. Przyjdź do Domu Jezusa. Usiądź i słuchaj. Po tym spotkaniu nie będziesz już takim samym człowiekiem. Do zobaczenia 28 września – 4 października w Lubczu. Zaprasza ks. Tomasz.

więcej
Jubileusz Chóru Prymasowskiego

Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe Chóru Prymasowskiego, który świętuje w tym roku 100. rocznicę istnienia. W sobotę 27 września w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się koncert galowy, a dzień później w niedzielę 28 września Msza św. oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej założyciela zespołu ks. kan. Stanisława Tłoczyńskiego oraz Mateusza Zwierzchowskiego, kapelmistrza i kompozytora. Szczegóły w programie.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy