środa, 1 października 2014 r.

Aktualności

niedziela, 28 września 2014 r.

Kiszkowo: jubileuszowe uroczystości

„Najpiękniejszą definicją świątyni jest ta, która mówi, że to miejsce, to czas, gdzie Bóg czeka na człowieka, gdzie Boga można spotkać tak, jak nigdzie indziej” – mówił abp senior Henryk Muszyński w czasie uroczystości 5. rocznicy konsekracji kościoła pw. NSPJ w Kiszkowie.

więcej
niedziela, 28 września 2014 r.

Słupca: 18. urodziny parafii bł. Michała Kozala

Najmłodsza słupecka wspólnota parafialna pw. bł. Michała Kozala świętowała 18. rocznicę istnienia. Rocznicowej Mszy św. sprawowanej 26 września przewodniczył bp senior Bronisław Dembowski z diecezji włocławskiej, w której granicach parafia leżała do reformy 2004 roku.

więcej
niedziela, 28 września 2014 r.

"Gloria Artis" dla Chóru Prymasowskiego

Obchodzący w tym roku setną rocznicę istnienia gnieźnieński Chór Prymasowski uhonorowany został Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Odznaczenie wręczono podczas jubileuszowego koncertu, który odbył się 27 września w katedrze gnieźnieńskiej.

więcej
sobota, 27 września 2014 r.

Prymas w Krakowie

„Nie można drzewa odcinać od korzeni i dziwić się, że usycha” – mówił abp Wojciech Polak 26 września w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie odprawiono Mszę św. kończącą pierwszy dzień konferencji pt. „Rola Kościoła Katolickiego w procesie integracji europejskiej”.

więcej
sobota, 27 września 2014 r.

Gniezno: zjazd patrologów

W Gnieźnie odbył się 36. Zjazd Sekcji Patrystycznej. W spotkaniu zorganizowanym w dniach 22-24 września uczestniczyło 60 patrologów i badaczy wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa. Tematem wygłoszonych referatów i komunikatów była antropologia duchowa Ojców Kościoła.

więcej
sobota, 27 września 2014 r.

"Kostka" w Kruszwicy i Damasławku

Młodzi świętowali wspomnienie swojego patrona św. Stanisława Kostki. W Damasławku odbyło się czterodniowe rekolekcyjne spotkania, którego uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być dobrym. W Kruszwicy natomiast zastanawiali się, co znaczy być świętym.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Międzydiecezjalne Sympozjum Misyjne

W najbliższą sobotę 4 października w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się Międzydicezjalne Sympozjum Misyjne stanowiące przygotowanie do przyszłorocznego IV Krajowego Kongresu Misyjnego. W spotkaniu wezmą udział m.in.: dyrektorzy diecezjalni PDM i przedstawiciele seminariów, dekanalni referenci misyjni, animatorzy misyjni oraz misjonarze-proboszczowie. Do udziału zaproszeni są także wszyscy zainteresowani misjami i animacją misyjną. Z uczestnikami spotkają się: Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz bp senior Bogdan Wojtuś.

więcej
Pobiedziska: przegląd piosenki

Parafia pw. Świętego Ducha w Pobiedziskach oraz miejscowy Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w „Przeglądzie Piosenki Religijnej i Oazowej” z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego. Impreza odbędzie się 18 października o godzinie 11.00 w sali Ośrodka Kultury. Regulamin uczestnictwa i karta zgłoszeniowa w rozwinięciu. Zapraszamy do wspólnego śpiewania.

więcej
Archidiecezjalny Dzień Biblijny

Już po raz siódmy w Gnieźnie odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Biblijny organizowany przez miejscowe Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 października tradycyjnie w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Początek o godzinie 9.30. W programie wykład dr hab. Anny Kuśmirek z WT UKSW w Warszawie pt.   „Być posłanym - symbolika topografii w Ewangelii Janowej” oraz świadectwa o „przygodzie” ze Słowem Bożym Romana Kempińskiego, autora rymowanych komentarzy biblijnych dla dzieci. Będzie także możliwość dyskusji i wymiany myśli. O godzinie 12.00 w kaplicy seminaryjnej sprawowana będzie Msza św. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy