środa, 23 lipca 2014 r.

Aktualności

czwartek, 17 lipca 2014 r.

Pobiedziska: jubileusz koronacji obrazu

W tym roku mija 10 lat od koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. Przed cudownym wizerunkiem modlili się przez wieku królowie, arcybiskupi i zwykli pątnicy, prosząc o wstawiennictwo i dziękując za otrzymane łaski.

więcej
czwartek, 17 lipca 2014 r.

Promieniście i kolorowo

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej wyruszy za niespełna dwa tygodnie. Jest jeszcze czas, by dołączyć. Zapisy w parafiach. Informacje na www.ppag.pl. A na YouTube filmowe zaproszenie. „To nie ponad Twoje siły, bo Ci co zaufali Panu, biegną bez zmęczenia” – zachęcają pielgrzymi.

więcej
środa, 16 lipca 2014 r.

KEP w sprawie prof. Chazana

„Aborcja zawsze jest złem, człowiek ma prawo do sprzeciwu sumienia wobec niegodziwego prawa cywilnego i nie może być dyskryminowany ze względu na sprzeciw sumienia” – podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w specjalnym oświadczeniu dotyczącym m.in. szeroko rozumianej sprawy prof. Chazana.

więcej
środa, 16 lipca 2014 r.

Do Brukseli w intencji Europy

Grzegorz Gryniewicz – jeden z trzech Polaków pielgrzymujących pieszo do Brukseli – modlił się 16 lipca u grobu i relikwii św. Wojciecha. Przekazał dla katedry gnieźnieńskiej jedną z Tablic Pokoju, które pątnicy pozostawią także w świątyniach w Berlinie, Paryżu, Londynie i Brukseli.

więcej
środa, 16 lipca 2014 r.

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza

Szkoła Nowej Ewangelizacji działająca od kilku miesięcy przy sanktuarium w Markowicach zaprasza wszystkich chcących rozwijać swoje życie duchowe we wspólnocie charyzmatycznej. Najbliższe spotkania w sierpniu w Dąbrówce Kościelnej i w Markowicach.

więcej
wtorek, 15 lipca 2014 r.

Ostrowo: ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

Wspólnota parafialna w Ostrowie przeżywała doroczny odpust ku czci swojej patronki Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystości odbyły się w niedzielę 13 lipca z licznym udziałem wiernych i pielgrzymów przybyłych do Ostrowskiej Pani.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Wyjście pielgrzymki

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej (grupy kolorowe) wyruszy w poniedziałek 28 lipca z błogosławieństwem abp. Wojciecha Polaka i po Mszy św. odprawionej przez Prymasa Polski o godzinie 6.30 w katedrze gnieźnieńskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i pożegnania pielgrzymów, a także do duchowego towarzyszenia im w drodze do Matki Bożej.

więcej
Wągrowiec: Vivaldi w klasztorze

W środę 23 lipca o godzinie 10.00 w pocysterskim klasztorze Wągrowcu będzie można posłuchać „Czterech pór roku” Vivaldiego w wykonaniu zespołu Neue Pohlnische Capelle - Nova Capela Polska, który zagra na dawnych instrumentach oraz solista - Mikołaj Zgółka. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy