wtorek, 2 września 2014 r.

Aktualności

sobota, 30 sierpnia 2014 r.

Dzień Katechetyczny

Do śmiałego, radosnego i hojnego dzielenia się darem wiary z wychowankami zachęcał  abp Wojciech Polak katechetów uczestniczących 30 sierpnia w Gnieźnie w dorocznym Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym. „Niech lęk, strach, wątpliwości nie zawładną waszym sercem” – mówił.

więcej
sobota, 30 sierpnia 2014 r.

Prośmy o dar pokoju

Abp Wojciech Polak prosi o modlitwę w intencji pokoju i zażegnania konfliktów zbrojnych na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. „Niech zbliżająca się 75. rocznica wybuchu II wojny światowej będzie dla nas impulsem do wołania do Pana Boga o dar pokoju” – apeluje Prymas Polski.

więcej
piątek, 29 sierpnia 2014 r.

Nie dla wojny i zabijania!

„Przywołując 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pragniemy – jako ludzie wiary – powierzyć Chrystusowi wielką sprawę pokoju” – piszą biskupi diecezjalni w specjalnym słowie kierowanym do wiernych w przeddzień 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

więcej
piątek, 29 sierpnia 2014 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na wrzesień

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej we wrześniu

więcej
wtorek, 26 sierpnia 2014 r.

Matki Bożej Częstochowskiej

Przypadająca 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej była w tym roku przeżywana jako dzień modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Na Jasnej Górze wspólnie z polskimi biskupami i blisko 70 tysiącami pielgrzymów o dar pokoju prosił abp Wojciech Polak.

więcej
wtorek, 26 sierpnia 2014 r.

Zmarł ojciec ks. kan. Andrzeja Sobaszkiewicza

Zmarł Mieczysław Sobaszkiewicz, ojciec ks. kan. Andrzeja Sobaszkiewicza, administratora parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w środę 27 sierpnia o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dzień skupienia SWPK

Ks. Robert Nurski zaprasza członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich na dzień skupienia, który odbędzie się 4 października w sanktuarium w Licheniu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 w kaplicy Całunu Turyńskiego. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. O godz. 15.00 uczestnicy odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Trójcy Świętej. Zgłoszenia, z podaniem liczby uczestników, należy kierować do połowy września na adres: ks. Robert Nurski, ul. Ojca Świętego Jana Pawła II 6, 62-241 Żydowo, email: robert.nurski@op.pl

więcej
Szkoła Słowa Bożego zaprasza

We wrześniu rozpocznie się kolejny cykl Szkoły Słowa Bożego. Do uczestnictwa zapraszają Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II oraz parafie pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie i pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, gdzie będą się odbywać spotkania.

 

więcej
Pielgrzymka Towarzystwa św. Wojciecha

Doroczna pielgrzymka Towarzystwa św. Wojciecha archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej do grobu św. Patrona w Gnieźnie odbędzie się w sobotę 13 września br. Tegoroczna pielgrzymka będzie miała 2 etapy. Pierwszy - o godz. 9.00 bracia zgromadzą się w Ośrodku Rekolekcyjnym na Polach Lednickich, gdzie odbędzie się spotkanie z o. Janem Górą OP – Twórcą Spotkań Lednickich oraz zwiedzanie Ośrodka i Pól Lednickich. Drugi - o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. przy relikwiach św. Wojciecha w katedrze gnieźnieńskiej. Zaprasza Zarząd Główny Towarzystwa św. Wojciecha.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy