środa, 16 kwietnia 2014 r.

Aktualności

poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r.

Pasja w Trzemesznie

Ponad 40 osób, w tym liczna grupa młodzieży, wystąpiła w pasyjnym przedstawieniu, które wystawiono 11 kwietnia przed bazyliką pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie. Bogate w odniesienia do współczesności przedstawienie obejrzeli licznie zebrani mieszkańcy miasta.

 

więcej
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r.

Apel Prymasa Polski

W niedzielę 11 maja we wszystkich świątyniach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na sfinansowanie koniecznych prac związanych z zabezpieczeniem i odbudową spalonego kościoła w Rogowie. O solidarność z poszkodowaną wspólnotą parafialną prosi abp Józef Kowalczyk.

więcej
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r.

Dekret

Z dniem 12 kwietnia br. abp Józef Kowalczyk Prymas Polski mianował ks. Krzysztofa Szydłowskiego, administratora parafii pw. św. Katarzyny w Dźwierzchnie, proboszczem tejże parafii.

więcej
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r.

14 kwietnia - rocznica Chrztu Polski

Dokładnie 48 lat temu, 14 kwietnia 1966 roku w Gnieźnie odbyły się uroczystości Tysiąclecia Chrztu Polski. U grobu św. Wojciecha modliło się 63 biskupów i rzesze wiernych. W tym samym czasie władze komunistyczne urządziły obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego.

więcej
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r.

Gniezno: koncert muzyki pasyjnej

Koncert muzyki i pieśni pasyjnej odbył się w Niedzielę Palmową w gnieźnieńskim kościele farnym. W klimat zadumy nad męką Chrystusa, ale i nadziei na Zmartwychwstanie wprowadził licznie zebranych słuchaczy działający w parafii Chór im. Św. Ojca Pio.

więcej
niedziela, 13 kwietnia 2014 r.

Wągrowieckie misterium

W sobotni wieczór 12 kwietnia mieszkańcy Wągrowca wzięli udział w pasyjnym przedstawieniu przygotowanym przez miejscową parafię pw. św. Jakuba Apostoła. Uczestnicy wieczoru towarzyszyli Jezusowi i apostołom podczas Ostatniej Wieczerzy, a później podążali za Zbawicielem na Golgotę.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Odpust św. Wojciecha w długi weekend

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się w dniach 3-4 maja. Będą one przeżywane jako ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II.

więcej
Męka Pańska na ulicach - zapowiedź

W Wielki Tydzień, a także w poprzedzające go dni, w wielu parafiach odbędą się Misteria Męki Pańskiej i nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami miast. Mają one przygotować wiernych do głębszego przeżycia Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

więcej
Rekolekcje dla inteligencji

Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy w gnieźnieńskim kościele garnizonowym odbywać się będą doroczne rekolekcje dla inteligencji. Nauki podczas Mszy św. o godzinie 18.00 głosić będzie ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski. W środę, od godz. 16.00, będzie okazja do sakramentu pokuty. Zaprasza gnieźnieska parafia farna.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy