poniedziałek, 3 sierpnia 2015 r.

Aktualności

sobota, 25 lipca 2015 r.

Zmarł ks. Waldemar Radecki (pogrzeb)

W sobotę 25 lipca zmarł nagle ks. dr Waldemar Radecki, wykładowca gnieźnieńskiego seminarium duchownego, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 31 lipca.

więcej
wtorek, 28 lipca 2015 r.

Idziemy na Jasną Górę, patrzymy na Kraków! (video)

Z błogosławieństwem Prymasa Polski wyruszyła dziś z Gniezna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Tegoroczna wędrówka przebiega pod hasłem „Błogosławieni czystego serca” i wpisuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016. 

więcej
poniedziałek, 27 lipca 2015 r.

ŚDM: jest współpraca

Prymas Polski abp Wojciech Polak, starosta gnieźnieński Beata Tarczyńska i prezydent Gniezna Tomasz Budasz podpisali 27 lipca list intencyjny ws. wspólnej organizacji Światowych Dni Młodzieży 2016 na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
niedziela, 26 lipca 2015 r.

Wągrowiec: odpust jakubowy

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu świętowała 26 lipca doroczny odpust ku czci patrona wspólnoty i miasta, dziękując jednocześnie za zakończenie prac remontowych w świątyni. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Wojciech Polak. 

więcej
niedziela, 26 lipca 2015 r.

Dziękujemy! (video)

Ks. Mariusz Misiorowski objął w tym roku parafię w Kamerunie. Nie ma kościoła, brakuje dosłownie wszystkiego. Pomyślał - zorganizuję zbiórkę. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania. "Gdy to wszystko zobaczyłem, chwyciłem się za głowę" – mówi ze śmiechem. 

więcej
czwartek, 23 lipca 2015 r.

Anioły z Pakości (video)

Franciszkanin z Pakości i dominikanin z Krakowa zebrali całkiem pokaźną grupę ludzi i podążają od wsi do wsi ewangelizując – jak mówią – „na zewnątrz i do wewnątrz”. Każdego dnia dzieci, młodzież, rodziny obozują w innym miejscu. Razem z miejscowymi bawią się, modlą i uczą od siebie nawzajem. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Żnin: muzyczny sierpień

Parafia pw. NMP Królowej Polski w Żninie zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty odbywać się będą przez cały sierpień począwszy od soboty 1 sierpnia zawsze o godzinie 19.00. Festiwal zainauguruje koncert „Perły Muzyki Klasycznej”. Zapraszamy. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej
Studium Rodziny zaprasza

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje studia podyplomowe Przygotowania do życia w rodzinie oraz kurs dokształcający Doradców życia małżeńskiego i rodzinnego. Proponowane formy kształcenia dają możliwość poznania i pogłębienia wiedzy w zakresie psychologii płciowości, pedagogiki płciowości, etyki życia małżeńskiego i rodzinnego, socjologii, pedagogiki i teologii małżeństwa i rodziny oraz prawa małżeńskiego...

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy