niedziela, 26 kwietnia 2015 r.

Aktualności

piątek, 24 kwietnia 2015 r.

Módlcie się za nas

„ (…) pragnę zwrócić się do Was z gorącą prośbą o modlitwę za Waszych biskupów i kapłanów, abyśmy wsparci Bożą łaską i orędownictwem wiernych zdołali zrealizować misję, jaką Bóg nam powierzył” – pisze abp Wojciech Polak w liście na Niedzielę Dobrego Pasterza. Jak zaznacza „zadanie jest ogromne i bardzo wymagające”. 

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Wojciechowi Patronowi (video)

Gniezno uczciło św. Wojciecha – patrona Polski, archidiecezji gnieźnieńskiej i Prymasa. Centralną częścią obchodów była Msza św. sprawowana w południe w katedrze gnieźnieńskiej, podczas której przekazano relikwie męczennika czterem wspólnotom parafialnym. 

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Inowrocław: śladem Mateusza Ewangelisty

Po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Wiedzę z zakresu Ewangelii wg. św. Mateusza sprawdzili uczniowie z szesnastu szkół z Inowrocławia i okolic. 

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Tydzień Biblijny u Matki Zbawiciela

Trwa Tydzień Biblijny, który w tym roku przeżywamy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W gnieźnieńskiej parafii pw. Matki Zbawiciela od poniedziałku do czwartku parafianie czytali Ewangelię wg. św. Mateusza. 

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Tysiąc lat pamięci

Gniezno jest najstarszym i największym w Polsce ośrodkiem kultu św. Wojciecha – patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. W gnieźnieńskiej katedrze znajdują się relikwie męczennika, do których każdego roku przybywają tysiące pielgrzymów.

więcej
czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

Co kryją relikwiarze

Losy gnieźnieńskich relikwii św. Wojciecha były burzliwe i zawikłane. Niektóre z Gniezna na zawsze wywieziono, inne po tysiącu z górą latach wróciły. Co kryją gnieźnieńskiej relikwiarze i kiedy ostatni raz badano ich zawartość.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Odpust ku czci św. Wojciecha

W niedzielny ranek, o godzinie 9.15 sprzed kościoła św. Michała Archanioła wyruszy procesja, w której relikwie patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej przeniesione zostaną na Plac św. Wojciecha u podnóża katedry. O godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. odpustowa pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Węgier kard. Pétera Erdö. Msza św. będzie sprawowana po łacinie. Jak co roku w czasie Eucharystii nuncjusz apostolski poświęci i nałoży krzyże misyjne świeckim i duchownym misjonarzom. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. 

więcej
Janowiec Wlkp.- Wieczór Chwały

Zapraszamy na Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, który odbędzie się  niedzielę 26 kwietnia w godzinach 18.00-22.00 w Janowcu Wielkopolskim. Spotkanie w sposób szczególny adresowane jest do uczestników rekolekcji NOWE NARODZINY, młodzieży oraz wszystkich, którzy przeżywają życiowe trudności, aby móc doświadczyć umocnienia płynącego z wiary.

więcej
Pielgrzymka LSO do Gietrzwałdu

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Gnieźnieńskiej  organizuje diecezjalny wyjazd na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza do Gietrzwałdu. Oprócz udziału w ogólnopolskim spotkaniu LSO proponujemy: zwiedzanie: Brodnicy (Starówka, ruiny Zamku Krzyżackiego), Olsztyna (Starówka, Katedra i Zamek), Giżycko (Twierdza, przystań żeglarska i rejs statkiem po jeziorze Kisajno-Nigocin, Święta Lipka – sanktuarium oraz koncert organowy). Całkowity koszt: przejazd autokarem, noclegi wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie - ok. 350 zł.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy