środa, 2 grudnia 2015 r.

Aktualności

niedziela, 29 listopada 2015 r.

Adwent - czuwajmy

Nieszpory adwentowe rozpoczynające czas oczekiwania na narodzenie Chrystusa odprawiono w sobotni wieczór 28 listopada w katedrze gnieźnieńskiej. Liturgia zainaugurowała również obchody jubileuszowego roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. 

więcej
niedziela, 29 listopada 2015 r.

Kto nie widział? (video)

Stary dobry autosan, Prymas Polski na przystanku autobusowym i raban przy pomniku św. Wojciecha czyli Gniezno w drodze do Krakowa. Archidiecezja gnieźnieńska odpowiedziała na wyzwanie ŚDM i zainaugurowała modlitewną sztafetę diecezji w intencji Światowych Dni Młodzieży. 

więcej
sobota, 28 listopada 2015 r.

Wokół sakramentu chrztu świętego

Wraz z Adwentem rozpoczynamy kolejny rok duszpasterski, którego tematyka koncentrować się będzie wokół sakramentu chrztu świętego. Nieprzypadkowo. Przed nami 1050. rocznica Chrztu Polski. 

więcej
sobota, 28 listopada 2015 r.

Prymas w "Sygnałach Dnia"

O rozpoczynających się obchodach 1050. rocznicy Chrztu Polski, Roku Miłosierdzia i Światowych Dniach Młodzieży mówił 28 listopada w Sygnałach Dnia radiowej „Jedynki” Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zaczyna się wyjątkowy rok w Kościele. 

więcej
piątek, 27 listopada 2015 r.

Jubileusz coraz bliżej

Program centralnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski przedstawiono 27 listopada podczas konferencji na Zamku Królewskim w Warszawie. Centralne obchody odbędą się w połowie kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu. Będą im towarzyszyć wydarzenia edukacyjne i kulturalne.

więcej
sobota, 28 listopada 2015 r.

Prof. Chazan w Gnieźnie

W piątkowy wieczór 27 listopada w seminarium duchownym w Gnieźnie gościł prof. Bogdan Chazan. Mówił o etyce zawodu lekarza, in vitro, klauzuli sumienia i „Deklaracji Wiary”. W sobotę prof. Chazan był gościem Prymasa Polski.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dzień skupienia w PWSD

W sobotę 12 grudnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zakończenie przewidziano o godzinie 16.00. Zgłoszenia do 8 grudnia TUTAJ

więcej
Dzień Skupienia dla rolników

Zapraszamy na dzień skupienia dla środowisk rolniczych rejonu gnieźnieńskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Domu Rekolekcyjnym parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie przy ulicy Ks. Antoniego Ludwiczaka 20 (Dalki). 

 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy