niedziela, 21 grudnia 2014 r.

Aktualności

piątek, 19 grudnia 2014 r.

Młodzi Prymasowi - 50 paciorków na 50-te urodziny

Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej w prezencie na urodziny abp. Wojciecha Polaka nagrali specjalny film z życzeniami i modlitwą. Życzą nadziei, świętości, wytrwałości, uśmiechu i oczywiście stu lat.

 

 

 

 

więcej
piątek, 19 grudnia 2014 r.

Inowrocław: Prymas z chorymi

Abp Wojciech Polak spotkał się 18 grudnia z pacjentami Centrum Opiekuńczo-Leczniczego w Inowrocławiu. Łamiąc się opłatkiem z chorymi, odwiedzając kolejne sale, udzielał każdemu błogosławieństwa, zapewniał o modlitwie i sam o modlitwę prosił.

więcej
piątek, 19 grudnia 2014 r.

Jubileusz Instytutu Prymasa Glempa

Inowrocławski Instytut Prymasa Józefa Glempa świętuje pięciolecie istnienia. Mały jubileusz zbiegł się z 85. rocznicą urodzin jego patrona oraz 50-tymi urodzinami obecnego Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

więcej
środa, 17 grudnia 2014 r.

Urodzinowa milonga dla papieża

Franciszek skończył 17 grudnia 78 lat. Życzenia złożył mu cały świat, także tanecznie. Na placu św. Piotra siedem tysięcy tancerzy zatańczyło milongę - jeden z trzech głównych stylów tanga argentyńskiego. Najlepsze życzenia Ojcze Święty!

więcej
środa, 17 grudnia 2014 r.

Markowice: spółdzielnie socjalne razem

W sanktuarium w Markowicach, gdzie od pół roku funkcjonuje spółdzielnia socjalna „Nazaret” odbyło się 17 grudnia spotkanie przedstawicieli spółdzielni socjalnych i pokrewnych instytucji. Celem była wymiana doświadczeń, a w dalszej perspektywie podpisanie porozumienia.

więcej
środa, 17 grudnia 2014 r.

Abp Kowalczyk na Śląsku

Nigdy nie jest za późno na dialog i porozumienie zainteresowanych stron. Całe społeczeństwo winno uczestniczyć aktywnie w programie naprawczym – mówił abp Józef Kowalczyk 16 grudnia podczas Mszy św. w 33. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Koncert Antoniny Krzysztoń

Świętująca ćwierćwiecze istnienia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza w sobotę 20 grudnia do katedry gnieźnieńskiej na koncert Antoniny Krzysztoń. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz podopiecznych Domu Matki i Dziecka w Gnieźnie. Zapraszamy.

więcej
Betlejemskie Światło Pokoju w Gnieźnie

W niedzielę 21 grudnia w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju. Wspólnej modlitwie z udziałem harcerzy przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zapraszamy w samo południe do katedry gnieźnieńskiej.

więcej
Mistrzostwa LSO w piłce halowej

Uwaga! Uwaga! Kolejne już VI Mistrzostwa LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Piłce Halowej zostaną rozegrane w zmienionej formule. Chętne drużyny już mogą się zgłaszać. Bliższe informacje TUTAJ. Wszelkie zapytania odnośnie turnieju prosimy kierować do ks. Artura Bartkowiaka e-mail: abartkowiak@op.pl Zapraszamy na www.lso.archidiecezja.pl

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy