niedziela, 26 czerwca 2016 r.

Aktualności

czwartek, 23 czerwca 2016 r.

Skupienie Rodziny RM

W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się w weekend 17-19 czerwca rekolekcje dla członków i sympatyków Rodziny Radia Maryja z Gniezna i okolic. Nauki i modlitwę prowadził misjonarz ks. Andrzej Marmurowicz.

więcej
czwartek, 23 czerwca 2016 r.

Dekret (1.07.2016)

Przychylając się do prośby o. Jana Maciejowskiego OFMConv, ministra prowincjalnego gdańskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, abp Wojciech Polak zwolnił o. Jacka Korsaka OFMConv z obowiązków proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie...

więcej
środa, 22 czerwca 2016 r.

Siostry w Orliku

W weekend 18–19 czerwca siostry zakonne z archidiecezji gnieźnieńskiej wraz ze swoim duchowymi  opiekunami: ks. Pawłem Kiejkowskim i referentką sióstr przełożonych s. Esterą, gościły w Orliku na Kaszubach, gdzie uczestniczyły w skupieniu i podsumowały miniony rok pracy formacyjnej.

więcej
wtorek, 21 czerwca 2016 r.

Nominacja profesorska

We wtorek 21 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 57 nowym profesorom. Wśród nich był również ks. Bogdan Czyżewski z archidiecezji gnieźnieńskiej, pracownik naukowy Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu, który otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych. 

więcej
wtorek, 21 czerwca 2016 r.

Inowrocław: odpust w schronisku

W inowrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta odbyły się 17 czerwca uroczystości patronalne ku czci patrona. Tego dnia modlono się także przy relikwiach świętego w intencji wolontariuszy Caritas. 

więcej
poniedziałek, 20 czerwca 2016 r.

ŚDM - końcowe odliczanie

Wolontariusze ŚDM wzięli udział w ostatnim już szkoleniu przed Dniami w Diecezjach, które poprzedzą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przez trzy dni, od 17 do 19 czerwca, szkolili się modlili i bawili. Szczegóły w relacji ks. Dominika Poczekaja, rzecznika prasowego naszego sztabu ŚDM.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Nabór do Studium Muzyki Kościelnej

Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna nabór uczniów na nowy rok edukacji. Nauka trwa cztery lata i obejmuje pion teoretyczny i praktyczny. Po jej ukończeniu absolwent otrzymuje dyplom uprawniający go do podjęcia zawodu organisty w katedrach i kościołach parafialnych na terenie całej Polski.

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy