wtorek, 7 lipca 2015 r.

Aktualności

sobota, 4 lipca 2015 r.

ŚDM na YouTube

Krótko, bo tu wiele tłumaczyć nie trzeba. Wolontariusze ŚDM z rejonu wrzesińskiego nagrali sympatyczny film promujący swój region. Gotowy jest też pierwszy z filmów ze słowem na kolejne niedziele, za przygotowanie których odpowiedzialna jest nasza archidiecezja. Polecamy. 

więcej
sobota, 4 lipca 2015 r.

Katecheci na Jasnej Górze

Po raz kolejny katechetki i katecheci z archidiecezji gnieźnieńskiej pielgrzymowali na Jasną Górę w ramach 78. Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców. Mottem pielgrzymowania były słowa „Tu się wszystko zaczęło”, które zinterpretowane zostały w kontekście odkrywania tajemnicy chrztu świętego. 

więcej
niedziela, 28 czerwca 2015 r.

Korona ze złota i ptaków

Markowic nikomu przedstawiać nie trzeba. Dziś wstępują do niego przejeżdżający drogą z Inowrocławia do Gniezna. Pięćdziesiąt lat temu do małej wsi ciągnęły tysiące pielgrzymów. 27 czerwca 1965 r. podczas wielkiej uroczystości prymas Stefan Wyszyński nałożył na słynącą łaskami figurę Matki Bożej Markowickiej złote korony. 

więcej
środa, 1 lipca 2015 r.

Rekolekcje w Ruchu

Trwają rekolekcje oazowe. Ich celem jest osiągnięcie dojrzałości chrześcijańskiej i jednocześnie danie doświadczenia chrześcijańskiego życia. W środę 1 lipca Oaza III stopnia modliła się w kościele biskupa, czyli w katedrze gnieźnieńskiej i spotkała z Prymasem Polski. 

więcej
środa, 1 lipca 2015 r.

Kuria w wakacje

W okresie wakacyjnym, czyli do końca sierpnia Kuria Metropolitalna w Gnieźnie będzie pracować w godzinach 8.30 – 13.00. 

więcej
środa, 1 lipca 2015 r.

Dekret (1.07.2015/2)

Z dniem 1 lipca br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Krzysztofa Matuszaka, dotychczasowego wikariusza w parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie, proboszczem parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie...

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Mogilno: Dni Benedyktyńskie

W imieniu ojców kapucynów, gospodarzy mogileńskiego klasztoru, zapraszamy w weekend 10-12 lipca na doroczne Dni Benedyktyńskie. Tym razem będą one nawiązywać do trwającego Roku Życia Konsekrowanego. W programie m.in.: spotkanie młodych przed ŚDM, jarmark benedyktyński, rodzinne zabawy w amfiteatrze. Centralnym punktem obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. seniora Henryka Muszyńskiego. Szczegóły na plakacie. 

więcej
Paulińskie Dni Młodych

W dniach 13 – 19 lipca w Biechowie k. Wrześni odbędą się Paulińskie Dni Młodych. To doroczne spotkanie młodzieży z paulińskich parafii z całej Polski i świata odbywające się od 2010 roku, każdorazowo w innym miejscu. Spotkanie Organizacyjne i informacyjne odbędzie się w niedzielę 5 lipca o godz. 19.00 w wągrowieckim klasztorze. 

więcej
Studia podyplomowe

Żydowskie dziedzictwo w kulturze europejskiej - studia podyplomowe dla nauczycieli wszystkich typów szkół, katechetów, historyków, socjologów, politologów, medioznawców, językoznawców, pracowników samorządowych, osób zatrudnionych w różnych typach instytucji kultury oraz tych, którzy chcieliby poznać kulturę żydowską i judaizm...

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy