niedziela, 28 sierpnia 2016 r.

Aktualności

piątek, 26 sierpnia 2016 r.

Franciszkanie na powrót w Inowrocławiu

Na zaproszenie abp. Wojciecha Polaka Bracia Mniejsi Konwentualni Prowincji św. Maksymiliana, a więc ci sami, którzy od wieków modlą się i pracują w Gnieźnie, obejmą inowrocławską parafię pw. Świętego Krzyża. 

więcej
czwartek, 25 sierpnia 2016 r.

Oddani Tobie

W piątek, 26 sierpnia, w Kościele w Polsce obchodzona będzie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Tego dnia polskie parafie dokonają Aktu Zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Jest to kolejny etap trwających obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

więcej
czwartek, 25 sierpnia 2016 r.

Katecheci na rekolekcjach

U progu nowego roku szkolnego katechetki i katecheci uczestniczyli w rekolekcjach pod hasłem „Doświadczyć cudu miłosierdzia”, które poprowadził ks. dr Radosław Kaźmierski. Rytm dnia wyznaczała modlitwa liturgią godzin. Czas skupienia wypełniła też Eucharystia, medytacja i lektura papieskiej bulli „Misericordiae vultus”.

 

więcej
wtorek, 23 sierpnia 2016 r.

Dekrety

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. kan. Stanisława Talaczyńskiego, od 28 sierpnia br. proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie, dziekanem dekanatu barcińskiego na okres 5 lat. Dekret wejdzie w życie 29 sierpnia br. >>

więcej
środa, 17 sierpnia 2016 r.

Madonny Polskie w Gnieźnie

W gnieźnieńskim Centrum Kultury „Scena To Dziwna” otwarto 17 sierpnia wystawę kopii 47 obrazów Matki Bożej ukoronowanych bądź rekoronowanych przez kard. Stefana Wyszyńskiego w latach 1962-1980. 

więcej
poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r.

Wągrowiec: Madonna ukoronowana

Prymas Polski nałożył papieskie korony, poświęcone przez  Franciszka na Jasnej Górze, na gotycką figurę Wągrowieckiej Madonny z Dzieciątkiem. Akt ten – mówił – jest wyrazem naszej wiary w królowanie Maryi, oddaniem Jej czci jako Pani i Królowej. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dożynki archidiecezjalne

W ostatnią niedzielę sierpnia (28.08) archidiecezja gnieźnieńska podziękuje za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe w wymiarze diecezjalnym odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Po Eucharystii około godziny 13.30 rozpocznie się dożynkowy piknik z występami artystycznymi. Zapraszamy. 

więcej
Jubileusz LSO

W sobotę 10 września w Gnieźnie odbędzie się jubileuszowe spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z archidiecezji gnieźnieńskiej. Mszy św., którą poprzedzi procesyjne przejście przez Bramę Miłosierdzia, przewodoniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. W programie także wspólne świętowanie na Placu św. Wojciecha.  

więcej
Warsztaty "Dostąpiłem miłosierdzia"

Kolejne już warsztaty muzyki liturgicznej w Inowrocławiu są okazją do wyśpiewania Bogu chwały za Światowe Dni Młodzieży, za piesze pielgrzymki i za trwający Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Hasło zostało zaczerpnięte z niedzielnej liturgii, która uwieńczy wrześniowe warsztaty. Zapraszamy. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy