czwartek, 30 lipca 2015 r.

Aktualności

niedziela, 26 lipca 2015 r.

Wągrowiec: odpust jakubowy

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu świętowała 26 lipca doroczny odpust ku czci patrona wspólnoty i miasta, dziękując jednocześnie za zakończenie prac remontowych w świątyni. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Wojciech Polak. 

więcej
niedziela, 26 lipca 2015 r.

Dziękujemy! (video)

Ks. Mariusz Misiorowski objął w tym roku parafię w Kamerunie. Nie ma kościoła, brakuje dosłownie wszystkiego. Pomyślał - zorganizuję zbiórkę. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania. "Gdy to wszystko zobaczyłem, chwyciłem się za głowę" – mówi ze śmiechem. 

więcej
czwartek, 23 lipca 2015 r.

Anioły z Pakości (video)

Franciszkanin z Pakości i dominikanin z Krakowa zebrali całkiem pokaźną grupę ludzi i podążają od wsi do wsi ewangelizując – jak mówią – „na zewnątrz i do wewnątrz”. Każdego dnia dzieci, młodzież, rodziny obozują w innym miejscu. Razem z miejscowymi bawią się, modlą i uczą od siebie nawzajem. 

więcej
czwartek, 23 lipca 2015 r.

Poznaj bohaterów, zostań bohaterem...

...Światowych Dni Młodzieży, czyli ni mniej ni więcej dołącz do drużyny wolontariuszy. „Że się nie nadajesz? Nie wiesz jak? Że głupio?”. Oni też tak myśleli. Zobacz, co mówią i piszą dziś. Od niedawna działa u nas akcja #bohaterSDM. Zachęcamy. 

więcej
środa, 22 lipca 2015 r.

Ustawa o in vitro podpisana

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 22 lipca ustawę o in vitro. Prezydent „poparł skrajnie liberalne rozwiązania” napisał na Twitterze Prymas Polski abp Wojciech Polak. Komunikat wydało też prezydium Konferencji Episkopatu Polski. 

więcej
środa, 22 lipca 2015 r.

Dekrety (1.08.2015)

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Witolda Sadłowskiego, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie, wicedziekanem dekanatu strzeleńskiego na okres 5 lat. Dekret wejdzie w życie 1 sierpnia br. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Żnin: muzyczny sierpień

Parafia pw. NMP Królowej Polski w Żninie zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty odbywać się będą przez cały sierpień począwszy od soboty 1 sierpnia zawsze o godzinie 19.00. Festiwal zainauguruje koncert „Perły Muzyki Klasycznej”. Zapraszamy. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej
Studium Rodziny zaprasza

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oferuje studia podyplomowe Przygotowania do życia w rodzinie oraz kurs dokształcający Doradców życia małżeńskiego i rodzinnego. Proponowane formy kształcenia dają możliwość poznania i pogłębienia wiedzy w zakresie psychologii płciowości, pedagogiki płciowości, etyki życia małżeńskiego i rodzinnego, socjologii, pedagogiki i teologii małżeństwa i rodziny oraz prawa małżeńskiego...

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy