wtorek, 21 października 2014 r.

Aktualności

niedziela, 19 października 2014 r.

Prymas na jubileuszu bydgoskiego DA

„Duszpasterstwo akademickie jest i może być miejscem doświadczenia Chrystusowego pokoju” – powiedział 18 października w Bydgoszczy abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Eucharystii z okazji 50. rocznicy istnienia Duszpasterstwa Akademickiego.

więcej
sobota, 18 października 2014 r.

Gniezno: VII Dzień Biblijny

Członkowie i sympatycy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II uczestniczyli 18 października w VII Archidiecezjalnym Dniu Biblijnym. Stowarzyszenie liczy obecnie ponad 200 członków. Wspólnie z obecnymi w Gnieźnie modlił się bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
sobota, 18 października 2014 r.

Złoty Kodeks w "Pamięci Świata"

Bezcenny XI-wieczny Złoty Kodeks Gnieźnieński jest jednym z jedenastu zabytków wpisanych na Polską Listę Programu UNESCO Pamięć Świata. Jej uroczysta inauguracja odbyła się w piątek w Warszawie. W sobotę Kodeks można było oglądać w Muzeum Archidiecezjalnym.

więcej
piątek, 17 października 2014 r.

Jubileusz sakry abp. Józefa Kowalczyka

Abp senior Józef Kowalczyk – emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, pierwszy powojenny nuncjusz apostolski w Polsce, obchodzi w tym roku 25-lecie sakry biskupiej. Uroczystości odbędą się w niedzielę 26 października w Gnieźnie.

więcej
piątek, 17 października 2014 r.

Zagórów: 15-lecie gimnazjum

Zagórowskie Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej świętowało 17 października 15. rocznicę istnienia. „Rocznice świętujemy nie tylko po to, by dziękować i wspominać. Pamiętamy o nich także po to, aby iść dalej z ufnością” – mówił obecny na uroczystości abp Wojciech Polak.

więcej
piątek, 17 października 2014 r.

Bydgoszcz: 30. rocznica śmierci ks. Jerzego

Pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka w Bydgoszczy wspominano 30. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W Sanktuarium Nowych Męczenników zgromadzili się duchowni, rodzina błogosławionego oraz wierni.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Chór chórów czyli Ars Liturgica

Katedra gnieźnieńska po raz kolejny gościć będzie chóry biorące udział w dorocznym Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica”. W tym roku przedsięwzięcie odbędzie się po raz szósty w dniach 24-25 października. W gotyckich murach bazyliki zaśpiewa 36 chórów z całej Polski m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Warszawy, Włocławska i naszej Murowanej Gośliny. Wstęp na przesłuchania jest wolny. Zapraszamy. Wydarzenie patronatem objął Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej
Inowrocław: w ekumenicznym duchu

W sobotę 25 października po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu, odbędzie się w duchu ekumenicznym koncert „Ein feste Burg ist unser Gott” (Warownym grodem jest nasz Bóg) w wykonaniu chóru kościoła pw. św. Szczepana Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu pod dyr. Aleksandry Molin. Zapraszamy. Wstęp Wolny.

więcej
Kurs Nowe Życie - zapraszamy

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 24-26 października w sanktuarium w Markowicach. Kurs adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Zapisy i informację: www.snejp2.pl...

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy