czwartek, 27 listopada 2014 r.

Aktualności

sobota, 22 listopada 2014 r.

Mogilno-Dąbrówka: w stronę Karoliny

Ponad trzystu młodych ludzi z całej archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło 22 listopada w dorocznym święcie młodych organizowanym z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny. Po raz piętnasty pielgrzymowali również do jej relikwii.

więcej
sobota, 22 listopada 2014 r.

Radiowcy na dniu skupienia

Pracownicy Radia PLUS uczestniczyli 22 listopada w Gnieźnie w dorocznym dniu skupienia. Jego zwieńczeniem była Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski, który przypomniał, że zadaniem dziennikarzy katolickich jest przede wszystkim służba prawdzie.

więcej
piątek, 21 listopada 2014 r.

W niedzielę koniec roku...

...kościelnego, który zamyka uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Rok ten obchodziliśmy pod znakiem wiary w Syna Bożego. Wraz z nadchodzącym Adwentem rozpoczyna się kolejny rok liturgiczny, w którym wezwani zostaniemy do nawrócenia i wiary w Ewangelię.

więcej
piątek, 21 listopada 2014 r.

Caritas świętuje jubileusz

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Uroczyste obchody odbędą się w 29 listopada. „To będzie nasze wspólne święto. Chcemy podsumować te minione ćwierćwiecze i podziękować wszystkim, którzy pomagają nam pomagać” – mówi ks. prałat Krzysztof Stawski.

więcej
czwartek, 20 listopada 2014 r.

Prymas z przedszkolakami

Abp Wojciech Polak odwiedził gnieźnieńskie przedszkole im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzone przez siostry służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP. W podzięce za przedstawienie i uśmiech nauczył dzieci piosenki i wszystkie pobłogosławił zachęcając rodziców, by jak najczęściej robili to samo.

więcej
czwartek, 20 listopada 2014 r.

Janikowo: grusza bł. Karoliny

Młodzież oazowa zasadziła na terenie ośrodka rekolekcyjnego w Janikowie gruszę bł. Karoliny Kózkówny. Sadzonka podarowana przez sanktuarium w Zabawie jest szczepem ponad dwustuletniej gruszy, pod którą katechizowała błogosławiona.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Nieszpory adwentowe w katedrze

Serdecznie zapraszamy duchowieństwo Gniezna, osoby życia konsekrowanego, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta na nieszpory rozpoczynające adwent - czas przygotowania na uroczystość Bożego Narodzenia.

więcej
ESM - punkty przygotowań

Zapraszamy do włączenia się w przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych, które w dniach 29.12 – 2.01 odbędzie się w Pradze. W rozwinięciu wykaz miejsc, w których odbywają się przygotowania. Koszt wyjazdu 180 zł + 55 euro (udział w kosztach spotkania). Młodzi skorzystajcie :)

więcej
Małżonkowie mile widziani

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej i gnieźnieńska parafia pw. Matki Zbawiciela zapraszają małżonków na czuwanie modlitewne przy relikwiach błogosławionych małżonków Marii i Ludwika Quattrocchi, pierwszej pary małżeńskiej wspólnie wyniesionej na ołtarze. Czuwanie odbędzie się 25 listopada w kościele pw. Matki Zbawiciela. Początek o godzinie 17.30. O godzinie 18.00 Msza św. w intencji małżonków, a po jej zakończeniu indywidualne błogosławieństwo małżonków.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy