poniedziałek, 25 maja 2015 r.

Aktualności

sobota, 23 maja 2015 r.

Zmarł Stanisław Zakrzewski

Zmarł Stanisław Zakrzewski, ojciec ks. Tomasza Zakrzewskiego, proboszcza parafii pw. św. Ignacego Loyoli we Wronowach. Msza św. pogrzebowa  odbędzie się 28 maja o godzinie 11.30 w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła na os. Piastowskim w Poznaniu. 

więcej
piątek, 22 maja 2015 r.

Kuria informuje

Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. Zbigniew Przybylski informuje, że w poniedziałek 25 maja, w drugi dzień Zielonych Świątek, Kuria Metropolitalna w Gnieźnie będzie nieczynna. 

więcej
czwartek, 21 maja 2015 r.

Dekret (20.05.2015)

Z dniem 20 maja br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Dominika Poczekaja, wikariusza w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, rzecznikiem prasowym Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
wtorek, 19 maja 2015 r.

Słupca w urodziny JPII

Wspólnota parafialna pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy pamiętała o urodzinach  Karola Wojtyły. W poniedziałek 18 maja w kościele parafialnym sprawowana była Msza św. z okazji rocznicy oraz 10-lecia parku, który nosi imię świętego papieża. 

więcej
poniedziałek, 18 maja 2015 r.

Od 70 lat w Golinie

„Błogosław Jezu, Kochanym Siostrom, obdarzaj zdrowiem! Wspieraj łaskami, aby następne jubileusze mogły w Golinie świętować z nami” – słowa jednego z wierszy można było usłyszeć podczas niedzielnej uroczystości upamiętniającej 70. rocznicę przybycia Sióstr Opatrzności Bożej do Goliny. 

więcej
poniedziałek, 18 maja 2015 r.

Łubowo: konkurs recytatorski

W Domu Kultury w Łubowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Życie Zbawiciela widziane oczami Romcia Tomcia”. Konkurs zorganizowali katecheci i nauczyciela SP w Łubowie. Udział wzięli uczniowie klas IV-VI.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Inowrocław: Marsz dla Życia i Rodziny

Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na  IV Marsz dla  Życia i Rodziny w Inowrocławiu. Marsz wyruszy w niedzielę 31 maja o godzinie 15.00 ze Skweru Jana Pawła II. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej
Lednica znów zaśpiewa

W imię Ojca, Syna, a teraz… Ducha Świętego. W sobotę 6 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XIX spotkanie młodych, które wpisze się w przygotowania do 1050. rocznicy chrztu Polski. Jak co roku towarzyszyć mu będzie bogata symbolika – kadzidło z węgielkiem, świeca i krzyżyki Ducha Świętego. Na Lednicę pojedzie też prymas Polski abp Wojciech Polak, który podczas Eucharystii wygłosi do młodych homilię. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy