środa, 1 kwietnia 2015 r.

Aktualności

wtorek, 31 marca 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na kwiecień

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w kwietniu.

więcej
wtorek, 31 marca 2015 r.

Apel Prezydium KEP

Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w związku z rozpoczęciem prac nad projektem ustawy o medycznym wspomaganiu prokreacji (in vitro). Jak zauważają biskupi, „jego twórcy uczynili wiele, by ukryć prawdziwe intencje oraz radykalizm rozwiązań”.

więcej
wtorek, 31 marca 2015 r.

Murowana Goślina: misterium w drodze

Z Murowanej Gośliny do sanktuarium Matki Bożej w Dąbrówce Kościelnej. Blisko osiemdziesiąt osób z obu goślińskich parafii przeszło w piątek 28 marca tę 14-kilometrową trasę rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa.

więcej
wtorek, 31 marca 2015 r.

Koncert pasyjny w gnieźnieńskiej farze

W Niedzielę Palmową odbył się w gnieźnieńskiej farze koncert pieśni pasyjnej. Obok Chóru im. Św. Ojca Pio zaprezentował się także Męski Zespół Kameralny „Szpaki”. Wszystkich zebranych powitał ks. kan. Maciej Lisiecki, a koncert poprowadził ks. Piotr Halczuk.

więcej
poniedziałek, 30 marca 2015 r.

Misterium w Szamocinie i Kruszwicy

Ostatnia Wieczerza, rozprawa przed Piłatem, droga na Golgotę – już po raz trzynasty mieszkańcy Szamocina rozważali Mękę Jezusa uczestnicząc w Niedzielę Palmową w Misterium Męki Pańskiej. Pasyjne przedstawienie wystawiono też w Kruszwicy.

więcej
poniedziałek, 30 marca 2015 r.

Niedziela Palmowa

U bł. Kozala w Słupcy prezentacja najpiękniejszych palm i spotkanie podopiecznych Caritas, w Lądku konkurs na najładniejszą palmę ekologiczną, u bł. Radzyma w Gnieźnie procesja z palmami ulicami osiedla – Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową rozpoczęła Wielki Tydzień.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Droga Krzyżowa - Gniezno, Inowrocław, Słupca

Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Gniezna. Nabożeństwo odbędzie się tradycyjnie w Wielką Środę. Początek o godzinie 19.00 przy kościele garnizonowym. Zakończenie ze słowem i modlitwą Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka przy katedrze gnieźnieńskiej.

więcej
Msza Krzyżma Świętego

W Wielki Czwartek o godzinie 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawi Mszę Krzyżma Świętego, podczas której poświęci oleje oraz odnowi wraz z księżmi przybyłymi z całej archidiecezji gnieźnieńskiej kapłańskie przyrzeczenia. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy z kapłanami i za kapłanów.

więcej
Triduum Sacrum

Najważniejsze w roku liturgicznym dni, których istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Spędźmy je w kościele, a nie w supermarkecie.  Triduum rozpoczyna się w wieczór Wielkiego Czwartku Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W katedrze gnieźnieńskiej Eucharystii przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię z Godziną czytań na 7.30 do katedry gnieźnieńskiej...

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy