czwartek, 23 października 2014 r.

Aktualności

środa, 22 października 2014 r.

Dekrety (31.10.2014)

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Tadeusza Stasiaka, dotychczasowego wikariusza w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu, proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie. Dekret wejdzie w życie z dniem 31 października br...

 

 

więcej
środa, 22 października 2014 r.

Strzyżewo Paczkowe: kapliczka poświęcona

Matka Boża na powrót czuwa u zbiegu dróg prowadzących do Jastrzębowa i Strzyżewa Paczkowego. Odrestaurowana niedawno skromna kapliczka została bardzo uroczyście poświęcona w niedzielę 19 października.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

Adamie, gdzie jesteś...

Pod takim hasłem w trzeci październikowy weekend w Domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla gimnazjalistów, licealistów i studentów. W spotkaniu prowadzonym przez ks. Dariusza Larusa z PWSD uczestniczyło blisko 80 młodych ludzi.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

Wągrowiec: hospicjum to też ŻYCIE

Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu po raz dziesiąty włączyło się w Kampanię „Hospicjum to też Życie”. Jej oficjalna inauguracja odbyła się 19 października z udziałem m.in. młodych zaangażowanych w wolontariat hospicyjny.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

Słupca: VI Święto Wolności

Uczniowie słupeckiego Ekonomika, Ogólniaka i Zespołu Szkół Zawodowych już po raz szósty uczcili pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na skwerze noszącym jego imię odbył się happening i po raz kolejny wybrzmiały dobrze znane wszystkim słowa – zło dobrem zwyciężaj.

więcej
wtorek, 21 października 2014 r.

O komunikacji w małżeństwie

O tym, że o wartości związku nie decydują wyłącznie uczucia dobre, ale raczej sposób wyrażania uczuć negatywnych dowiedzieli się uczestnicy rekolekcji nt. komunikacji w małżeństwie i rodzinie, które odbyły się w połowie października w Rościnnie.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Jubileusz sakry abp. Józefa Kowalczyka

Arcybiskup senior Józef Kowalczyk – emerytowany arcybiskup metropolita gnieźnieński, pierwszy powojenny nuncjusz apostolski w Polsce, obchodzi w tym roku 25-lecie sakry biskupiej. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w niedzielę 26 października w Gnieźnie. Msza św. pod przewodnictwem Jubilata rozpocznie się w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 15.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Muzeum: wykłady z historii kultury i sztuki

Zapraszamy do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej na wykłady monograficzne z historii sztuki i historii kultury. Zajęcia będą się odbywać się w budynku muzeum, w sali konferencyjnej. Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy chcący zdobyć lub poszerzyć posiadaną wiedzę z zakresu znajomości sztuki. Pierwsze spotkanie, organizacyjne, już w piątek 24 października o godzinie 11.00, ul. Kolegiaty 2, Wzgórze Lecha przy katedrze. Zapraszamy. Informacje tel. 61/426.37.78

więcej
Chór chórów czyli Ars Liturgica

Zapraszamy do wysłuchania chórów uczestniczących w VI Ogólnopolskim Konkursie "Ars Liturgica", który odbędzie się w dniach 24-25 października 2014 roku w Archikatedrze w Gnieźnie. Patronat nad konkursem objęli m.in.: Prymas Polski abp Wojciech Polak, który jest fundatorem Grand Prix konkursu.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy