środa, 14 października 2015 r.

Aktualności

poniedziałek, 12 października 2015 r.

X Zjazd Gnieźnieński (video)

Od 11 do 13 marca przyszłego roku odbywał się będzie X Zjazd Gnieźnieński. Będzie on jednym z wydarzeń w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. W Sekretariacie Episkopatu Polski zaprezentowano 12 października szczegóły dotyczące tego wydarzenia.

więcej
poniedziałek, 12 października 2015 r.

Zmarła Eugenia Redlak

Zmarła Eugenia Redlak, matka ks. prał. Krzysztofa Redlaka, proboszcza parafii w Miłosławiu. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia odbędzie się 17 października o godzinie 11.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy.

więcej
niedziela, 11 października 2015 r.

Prymas o pułapce posiadania

Czy to, co posiadamy jest przeszkodą na drodze do Boga? – pytał 11 października na Jasnej Górze abp Wojciech Polak. Jak stwierdził, nie sam majątek jest zagrożeniem, ale nadmierne przywiązanie do niego, bo gdy to, co posiadamy staje się naszym bożkiem, wszystko inne zamiera. 

więcej
niedziela, 11 października 2015 r.

Dzień Papieski (video)

„W życiu małżeńskim i rodzinnym musi być wiara, musi być zawierzenie. Nie da się w pełni żyć sakramentem, jeśli nie zaufa się Bogu” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. sprawowanej z okazji Dnia Papieskiego. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło „Jan Paweł II – patron rodziny”.

więcej
sobota, 10 października 2015 r.

Are you ready?

W sobotę odbyła się oficjalna prezentacja spotu promującego ŚDM 2016 w Krakowie. Na niespełna półtoraminutowy film złożyło się 7 tysięcy przejechanych kilometrów, 4 kraje Europy, setki kilogramów sprzętu, kilkuset młodych ludzi, 20-osobowa ekipa filmowa i... dwóch papieży. Kto jeszcze nie widział? 

więcej
sobota, 10 października 2015 r.

Inauguracja w PWSD

W Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie zainaugurowano 414 rok akademicki. Do kleryckiej wspólnoty dołączyło 8 alumnów. Zarówno im, jak również profesorom i moderatorom towarzyszyć będzie wezwanie: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Inauguracja roku akademickiego

Zapraszamy środowisko akademickie Gniezna, w szczególności studentów, na Mszę św. inaugurującą nowy rok akademicki pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. W środę 14 października o godzinie 16.00 w kościele św. Jerzego (przy katedrze). 

więcej
X Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

Przed nami jubileuszowe X Mistrzostwa Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Tenisie Stołowym dla ministrantów, lektorów i księży. Rozgrywki odbędą się w sobotę 24 października w Głębokiem (parafia Sławno). Zgłoszenia do 21 października mailowo na adres lso@archidiecezja.pl lub telefonicznie u ks. Ryszarda Gilasa (61/ 427.71.92). Wszystkim startującym życzymy powodzenia. 

więcej
Kurs FOTO

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się 7 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy okazjonalnie lub na stałe zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgii są obowiązani uprzednio ukończyć wspomniany kurs oraz otrzymać pisemne upoważnienie miejscowej władzy diecezjalnej.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy