piątek, 4 września 2015 r.

Aktualności

wtorek, 1 września 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na wrzesień

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej we wrześniu.

więcej
wtorek, 1 września 2015 r.

Zmarła Gabriela Ląg

Zmarła Gabriela Ląg, matka ks. Henryka Ląga, proboszcza parafii pw. św. Anny w Kościeszkach. Zmarłą polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 3 września o godzinie 11.00 w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni. Pochówek na cmentarzu farnym. 

więcej
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 r.

Trzemeszno: nowe dzwony bazyliki

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie cieszy się nowymi dzwonami o imionach św. Augusty i św. Jan Paweł II. Ich poświęcenia dokonał w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas uroczystości odpustowych ku czci św. Augustyna, bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
wtorek, 1 września 2015 r.

Matce Bożej Częstochowskiej

W kościele filialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wągrowcu, należącym do paulińskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP poświęcono nowy ołtarz z tabernakulum i witraż poświęcony Matce Bożej Częstochowskiej. 

więcej
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 r.

Ujście w drodze

Po raz osiemnasty parafianie z Ujścia i sąsiednich miejscowości pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. W ostatnią sobotę sierpnia przeszło sto trzydzieści osób pokonało pieszo 32 kilometry z modlitwą i śpiewem, prosząc w intencjach własnych i sobie powierzonych.

więcej
niedziela, 30 sierpnia 2015 r.

Dożynki archidiecezjalne

Pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka dziękowano 30 sierpnia w sanktuarium w Markowicach za tegoroczne trudne żniwa. Wspólna modlitwa zgromadziła rolników z całej archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy - jak każde tradycja - przywieźli z sobą żniwne wieńce. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Lednica Seniora - program

W pierwszą sobotę września (5.09) na Polach Lednickich spotkają się seniorzy. Wspólnej modlitwie towarzyszyć będzie hasło znane z czerwcowego spotkania młodych „W imię Ducha”. Podobna będzie także tematyka spotkania. Jak co roku rozpocznie się ono w południe modlitwą Anioł Pański. Zaplanowano także krótkie wprowadzenie i wykład. Punktem centralnym będzie Msza św., a całość zakończy przejście przez Bramę III Tysiąclecia. Polecamy i zapraszamy.

więcej
Fanfary dla Pani Gniezna

Gnieźnieńscy franciszkanie zapraszają wszystkich wiernych na uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, która pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego odbędzie się w  niedzielę 6 września o godz. 11.30 w kościele franciszkanów przy gnieźnieńskim Rynku. Podczas uroczystości po raz pierwszy zabrzmią fanfary dla Pani Gniezna.

więcej
Odpust w Dąbrówce Kościelnej

Zapraszamy na obchody wielkiego odpustu w Dąbrówce Kościelnej. Dwudniowe uroczystości odbędą się w dniach 12-13 września. Sumie odpustowej stanowiącej główny punkt świętowania przewodniczyć będzie bp senior Bogdan Wojtuś. Program w rozwinięciu. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy