niedziela, 23 października 2016 r.

Aktualności

piątek, 21 października 2016 r.

Zawsze aktualne

Pod przewodnictwem ks. kan. Jana Szrejtera oraz z udziałem skautów Europy, w gnieźnieńskim kościele pw. św. Wawrzyńca, modlono się 19 października, w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w intencji jego rychłej kanonizacji oraz w intencji Ojczyzny. 

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Biało-czerwono w Rzymie

W Rzymie jest już ponad stuosobowa grupa pielgrzymów z archidiecezji gnieźnieńskiej, uczestnicząca w odbywającej się tam narodowej pielgrzymce Polaków. Rodakom towarzyszą polscy biskupi, także Prymas Polski abp Wojciech Polak, abp senior Józef Kowalczyk oraz bp Krzysztof Wętkowski. 

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Dekret (28.10.2016)

Abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. Piotra Dobrasza z obowiązków wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Giewartowie i mianował go wikariuszem w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Dekret wejdzie w życie 28 października br. 

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Dekrety (1/8.10.2016)

Prymas Polski mianował ks. Piotra Szymkowiaka, wikariusza parafii katedralnej w Gnieźnie oraz ks. Dariusza Nowaczyńskiego, proboszcza parafii pw. św. Filipa i Jakuba w Gozdowie, spowiednikami zwyczajnymi alumnów Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie na okres 3 lat >>

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Bieg dla ks. Jerzego

Uczniowie siedmiu szkół podstawowych z powiatu gnieźnieńskiego wzięli udział w zorganizowanym 19 października biegu im. ks. Jerzego Popiełuszki. Rywalizację zorganizowano już po raz 18. Zwyciężyli zawodnicy z Mieleszyna, Zdziechowy i Żydowa.

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Dobrosołowo: podwójna rocznica

Koncert i wystawa prac plastycznych towarzyszyły obchodom 38. rocznicy wyboru Jana Pawła II w Dobrosołowie. Dla parafii była to także kolejna rocznica konsekracji kościoła, który odbudowano po pożarze z 2001 roku w ciągu zaledwie 3 lat. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Modlitwa w intencji nienarodzonych

Zapraszamy 23 października do kościoła ojców franciszkanów w Gnieźnie na Mszę św. w intencji rodziców i ich nienarodzonych dzieci. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców, którzy doświadczyli tej bolesnej straty, a także członków ich rodzin, przyjaciół i znajomych. 

więcej
Kurs dla fotografów i operatorów kamer

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w sobotę 19 listopada w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenie i szczegóły w FORMULARZU zgłoszeniowym. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie pracujący w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia powyższego kursu, czego potwierdzeniem będzie otrzymanie pisemnego upoważnienia miejscowej władzy diecezjalnej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy