czwartek, 26 maja 2016 r.

Aktualności

wtorek, 24 maja 2016 r.

Integracyjnie w Kłecku

Historyczne stroje, średniowieczne pokazy i przysmaki swojskiej kuchni czekały na uczestników XII Rajdu Integracyjno-Sportowego, który odbył się w trzecią sobotę maja w Kłecku. Do wspólnej zabawy zaprosił jak zawsze miejscowy Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas AG.

więcej
poniedziałek, 23 maja 2016 r.

O synodzie bezpośrednio

Na zaproszenie seminarium duchownego gościł w Gnieźnie dr Jacek Pulikowski, który wraz z żoną uczestniczył w październikowym Synodzie o Rodzinie w Rzymie. Gość zrelacjonował krótko przebieg obrad, dzieląc się ze słuchaczami informacjami zza kulis i osobistymi refleksjami. 

więcej
poniedziałek, 23 maja 2016 r.

Bracia w Mogilnie

Członkowie Towarzystwa św. Wojciecha regionu Kujawy uczestniczyli 21 maja w skupieniu zorganizowanym z okazji trwającego Roku Miłosierdzia. Modlili się również przy grobie zasłużonego kapłana i społecznika ks. Piotra Wawrzyniaka. 

więcej
niedziela, 22 maja 2016 r.

Ląd: święcenia u salezjanów

W pocysterskim kościele w Lądzie nad Wartą odbyła się 21 maja uroczystość święceń kapłańskich diakonów przynależących do salezjańskiej Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile. Uroczystości przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski. 

więcej
sobota, 21 maja 2016 r.

Nowi lektorzy i ceremoniarze

„Czy jesteście gotowi podjąć i godnie wypełniać funkcję lektora i ceremoniarza?” – pytał kandydatów bp senior Bogdan Wojtuś, udzielając im chwilę później błogosławieństwa. Otrzymało je blisko 120 lektorów i 50 ceremoniarzy z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
niedziela, 22 maja 2016 r.

Ekumenicznie w Czeszewie

Z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski w Czeszewie i Brdowie (diecezja bydgoska) odbyło się 21 maja ekumeniczne spotkanie „Polska w chrześcijańskiej Europie 966 –2016”. Wspólnej modlitwie  przewodniczył abp senior Józef Kowalczyk. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Rzymu

Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w Roku Miłosierdzia. Wyjazd organizowany jest w październiku, w trzech terminach, autokarem i samolotem. W programie m.in. spotkanie z papieżem Franciszkiem i Msza św. w bazylice św. Piotra w Rzymie. Szczegóły na plakatach. Kontakt ks. Krzysztof Woźniak 691.950.130. Pielgrzymka autokarowa odbędzie się w terminach 19-25 października i 18-27 października, a samolotowa 19-24 października (wylot z Berlina).

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy