czwartek, 8 grudnia 2016 r.

Aktualności

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r.

LSO adwentowo

Ministranci i lektorzy z gnieźnieńskich dekanatów spotkali się w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego na Adwentowym Dniu Radości. Hasłem przewodnim i głównym motywem konferencji  oraz pracy w grupach było wezwanie papieża Franciszka „wstańcie z kanapy”. 

więcej
poniedziałek, 5 grudnia 2016 r.

Ręką, głową, okiem, uchem i sercem...

...czyli katecheci w Adwencie. Na warsztatach metodycznych i dniach skupienia, zorganizowanych przez Wydział Katechetyczny w Gnieźnie, przygotowywali się duchowo i praktycznie do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

więcej
niedziela, 4 grudnia 2016 r.

Prymas w Węglewie

„Głos Jana Chrzciciela wzywający nas do wewnętrznej przemiany rozbrzmiewa również i dziś. Rozlega się na pustyni naszego życia, a więc wszędzie tam, gdzie potrzebujemy uzdrowieńczej mocy nawrócenia” – mówił w drugą niedzielę Adwentu w Węglewie Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
piątek, 2 grudnia 2016 r.

Zakładka SPOWIEDŹ

Na czas Adwentu uruchomiliśmy specjalną zakładkę, w której będzie można znaleźć informacje nt. godzin spowiedzi świętej w parafiach poszczególnych dekanatów. Zakładka umieszona została w bloku POLECAMY (u dołu strony). Zachęcamy do korzystania. 

więcej
czwartek, 1 grudnia 2016 r.

Ruszył cykl spotkań "Szkoła modlitwy" (video)

„Panie naucz nas modlić się” – pod takim hasłem w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań „Szkoła modlitwy”. Kolejne zaplanowano na  niedzielę 18 grudnia.  Już dziś zapraszamy. 

więcej
czwartek, 1 grudnia 2016 r.

Zmarł ks. Ryszard Fluder

Zmarł ks. Ryszard Fluder, emerytowany proboszcz parafii w Stodołach. Wprowadzenie trumny do kościoła parafialnego w Stodołach 4 grudnia o godz. 16.00. Msza św. pogrzebowa 5 grudnia o godzinie 11.00. Zmarłego kapłana polecamy Bożemu miłosierdziu. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Hiszpanii

Parafia pw. św. Faustyny w Mogilnie organizuje w kwietniu 2017 roku pielgrzymkę do Hiszpanii. Uczestnicy 10-dniowego wyjazdu będą mieli zapewnioną opiekę duchową kapłana i możliwość uczestniczenia w Mszach św. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z programem. Zapisy przyjmuje ks. Tomasz Walterbach kontakt: walterbach64@wp.pl lub tel. 604 638 032.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy