poniedziałek, 25 lipca 2016 r.

Aktualności

środa, 20 lipca 2016 r.

Oaza rodzin w Rościnnie

W Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się rekolekcje Oazy Nowego Życia II stopnia Domowego Kościoła. Rodziny przyjechały z archidiecezji gnieźnieńskiej, poznańskiej, gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, łódzkiej i częstochowskiej, diecezji bydgoskiej, gorzowskiej i łomżyńskiej. 

więcej
wtorek, 19 lipca 2016 r.

Papież do Polaków (video)

Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych z całego świata, daje mi także radosną okazję spotkania umiłowanego narodu polskiego - powiedział Franciszek w specjalnym wideoprzesłaniu wystosowanym przed ŚDM. 

więcej
wtorek, 19 lipca 2016 r.

ŚDM: dyspensa w piątek

Abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od postu w piątek 22 lipca wszystkim przebywającym tego dnia na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Zachęcił jednocześnie do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i pełnienia uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego wobec ubogich.

więcej
poniedziałek, 18 lipca 2016 r.

Abp Polak przed ŚDM

„Widzimy, jak wiele dobra wyzwoliło się na etapie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Mam nadzieję, że to dobro, ten entuzjazm młodych pozostanie w naszych diecezjach, w naszych parafiach i będzie dalej owocować”.

więcej
niedziela, 17 lipca 2016 r.

Prymas w Wierzchucinku

„Szkaplerz nie jest jakimś cudownym «talizmanem», ale wyrazem naszej miłości i czci do Maryi” - powiedział abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył uroczystościom jubileuszowym z okazji 40-lecia parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Wierzchucinku.

więcej
niedziela, 17 lipca 2016 r.

W rocznicę bitwy pod Mątwami

W Markowicach modlono się za poległych w bitwie pod Mątwami, w 350. rocznicę tej najkrwawszej w dziejach polskich bratobójczej walki, w której starły się wojska króla Jana Kazimierza z armią zbuntowanego byłego hetmana polnego Jerzego Lubomirskiego. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Chrzest 966 na trąbkę i organy

W sobotę 30 lipca w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się koncert, który uświetni obchody 1050-lecia Chrztu Polski i jest organizowany przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966 oraz przy współpracy z Miastem Gniezno stanowiąc część wydarzeń Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Początek o godzinie 19.00. Zapraszamy. 

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy