czwartek, 11 lutego 2016 r.

Aktualności

wtorek, 9 lutego 2016 r.

Papież na Dzień Chorego

Choroba, zwłaszcza ciężka, zawsze wywołuje kryzys w ludzkiej egzystencji i niesie ze sobą głębokie pytania. W pierwszej chwili może niekiedy wywołać bunt (…) Może prowadzić do rozpaczy (…) W tych sytuacjach wiara w Boga jest, z jednej strony, wystawiona na próbę, a jednocześnie ujawnia swą pozytywną moc.

więcej
poniedziałek, 8 lutego 2016 r.

Relikwie o. Pio w Gnieźnie

Habit, rękawiczkę i fragment bandaża z krwią św. o. Pio wystawiono 8 lutego w gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. Relikwie przywiózł o. Paulo, który opowiedział o życiu stygmatyka i swoich z nim spotkaniach. 

więcej
poniedziałek, 8 lutego 2016 r.

O dialogu międzyreligijnym

Mówił w inowrocławskim Instytucie Prymasa Józefa Glempa ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa. Prelekcję zorganizowano w ramach cyklicznych spotkań „Christianus sum”. 

więcej
niedziela, 7 lutego 2016 r.

Inowrocław: rocznica rolniczej "Solidarności"

„Solidarność to nadzieja, że możemy iść razem” – mówił 7 lutego w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. z okazji 35-lecia rolniczej Solidarności i 32. rocznicy śmierci jej współtwórcy Piotra Bartoszcze. 

więcej
sobota, 6 lutego 2016 r.

Lednica studnią wiary

„Lednica to niewątpliwie studnia wiary” – mówił abp Wojciech Polak w homilii Mszy św. sprawowanej w intencji zmarłego w grudniu o. Jana Góry OP. Modlitewne i wspomnieniowe spotkanie odbyło się  6 lutego na Lednicy z okazji zbliżających się urodzin inicjatora apeli młodych. 

więcej
sobota, 6 lutego 2016 r.

Historyczne spotkanie

Nadzieja na wspólną modlitwę i wołanie o pokój – tak o planowanym na 12 lutego spotkaniu papieża Franciszka i patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Do rozmowy między zwierzchnikami Kościołów ma dojść na lotnisku w Hawanie. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Wielkopostne czuwanie kapłanów

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu (13 lutego) w Inowrocławiu, Gnieźnie, Wrześni i Wągrowcu odbędzie się wielkopostne czuwanie modlitewne kapłanów z archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
Walentynki

Zachęcamy do modlitwy za tych, których kochamy. Msza św. w Walentynki (niedziela 14 lutego) sprawowana będzie o godzinie 16.30 w kościele pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu. Do wspólnej modlitwy zaprasza Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Jana Pawła II. 

więcej
Skupienie organistów

W poniedziałek 15 lutego w gnieźnieńskim seminarium duchownym odbędzie się archidiecezjalny dzień skupienia dla organistów. Wielkopostne spotkanie poprowadzi muzykolog ks. Andrzej Januchowski. Dzień skupienia rozpocznie się o godzinie 10.00 modlitwą brewiarzową w seminaryjnej kaplicy, a zakończy około godziny 18.00 kolacją. Należy zabrać Śpiewnik Siedleckiego. Zgłoszenia do 12 lutego u ks. Dariusza Sobczaka 69.030.513 lub mail: darium@wp.pl

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy