niedziela, 20 kwietnia 2014 r.

Aktualności

czwartek, 17 kwietnia 2014 r.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej (video)

Prymas Polski przewodniczył w Wielki Czwartek wieczorem w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Podczas liturgii metropolita gnieźnieński umył nogi dwunastu mężczyznom, na wzór Jezusa, który w czasie Ostatniej Wieczerzy umył nogi apostołom.

więcej
czwartek, 17 kwietnia 2014 r.

Msza św. Krzyżma (video)

„Kapłan Jezusa Chrystusa to wierny świadek Ewangelii nawet wtedy, a może przede wszystkim wtedy, gdy jest trudno” – mówił w Wielki Czwartek do kapłanów abp Józef Kowalczyk. Hierarcha zachęcał księży, by byli bardziej otwarci na młodzież, w tym obszarze Kościół nie może pozostać na marginesie.

więcej
czwartek, 17 kwietnia 2014 r.

Słupca: Misterium Krzyża świętego

„Idziemy za Świadkiem Miłości. Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa” – hasło zaczerpnięte z nauczania Jana Pawła II towarzyszyło tegorocznemu Misterium Krzyża świętego na ulicach Słupcy. W nabożeństwie uczestniczył bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Gnieźnieńska Droga Krzyżowa

Kapłani, osoby życia konsekrowanego, młodzież i liczni mieszkańcy Gniezna uczestniczyli w Wielką Środę wieczorem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Za krzyżem niesionym przez przedstawicieli różnych grup podążali także abp Józef Kowalczyk oraz bp senior Bogdan Wojtuś.

więcej
piątek, 18 kwietnia 2014 r.

Inowrocław: Droga Krzyżowa

Jak co roku w Wielką Środę na ulicach inowrocławskiego Osiedla Piastowskiego odbyło się inscenizowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpoczęło się o godzinie 20.00 przy kościele pw. Świętego Ducha. Trwające około godziny nabożeństwo zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Liturgia Paschalna na Świętej Wyspie

Prymas Polski zaprasza do udziału w liturgii Wigilii Paschalnej w palatium na Ostrowie Lednickim, w miejscu, w którym zdaniem wielu historyków odbył się chrzest Mieszka I. W czasie celebracji abp Józef Kowalczyk poświęci ogień i zapali „Znicz wiary”.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II

W niedzielę 27 kwietnia przeżywać będziemy uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Dziękczynienie za wyniesienie papieża Polaka na ołtarze odbędzie się tego dnia po południu w katedrze gnieźnieńskiej. Mszy św. dziękczynnej rozpoczynającej się o godzinie 15.00 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski.

więcej
Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha

Referat ds. Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży „Wiosło” wraz z Diecezjalnym Centrum Przygotowań Światowych Dni Młodzieży serdecznie zapraszają do czynnego włączenia się i udziału w Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha, która odbywać się będzie w łączności z odpustem ku czci patrona naszej archidiecezji i patrona Polski, przeżywanym w tym roku w dniach 3-4 maja również jako ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: ,,Być z Chrystusem” (Flp 1, 23).

więcej
Odpust św. Wojciecha w długi weekend

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się w dniach 3-4 maja. Będą one przeżywane jako ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy