niedziela, 29 marca 2015 r.

Aktualności

sobota, 28 marca 2015 r.

Inowrocław: Narodowy Dzień Życia

W Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu odbyły się obchody Narodowego Dnia Życia pod hasłem: „Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd”. Były one okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za ochronę i budowanie szacunku dla życia.

więcej
piątek, 27 marca 2015 r.

Zmarła Barbara Kawalerska

W czwartek 26 marca zmarła Barbara Kawalerska, matka ks. Krzysztofa Kawalerskiego, wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 1 kwietnia. Pamiętajmy w modlitwach.

więcej
piątek, 27 marca 2015 r.

KEP o spowiedzi furtkowej

"Błędem jest zatem nazywanie grzechu „furtką”, przez którą szatan niepostrzeżenie wkrada się w życie człowieka i staje się jego cichym reżyserem. Wizja taka może stać się niebezpieczną strategią spychania winy na innych" - publikujemy opinię teologiczną Komisji Nauki Wiary KEP w sprawie tzw. spowiedzi furtkowej.

więcej
czwartek, 26 marca 2015 r.

Nie bój się - idź do spowiedzi (video)

Jak wyznać grzechy, gdy boimy się reakcji księdza? Co jeśli nie odczuwamy potrzeby spowiedzi, albo traktujemy ją tylko jako obowiązek. O tym wszystkim w rekolekcyjnej nauce mówi o. Jacek Korsak OFM Conv.

więcej
czwartek, 26 marca 2015 r.

Zmarła Anna Majdan

Zmarła Anna Majdan, matka dwóch sióstr zakonnych i trzech kapłanów: Łukasza, Marka i Mieczysława, byłego misjonarza w Kamerunie, obecnie pracującego we Francji. Zmarłą polecajmy w modlitwie Bożemu miłosierdziu.

więcej
środa, 25 marca 2015 r.

Jubileusz abp. Henryka Muszyńskiego (video)

Abp senior Henryk Muszyński dziękował 25 marca za dar kapłaństwa i 30-lecie biskupiego posługiwania. W dziękczynnej modlitwie emerytowanemu metropolicie gnieźnieńskiemu towarzyszyli biskupi, duchowieństwo, najbliżsi i przyjaciele.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Misterium w Kruszwicy

Po raz trzeci w Kruszwicy wystawione zostanie Misterium Męki Pańskiej. Pasyjny spektakl odbędzie się w Niedzielę Palmową 29 marca. Początek o godzinie 18.30 na kruszwickim  Rynku. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Misterium w Wągrowcu

W najbliższą sobotę 28 marca przy kościele farnym pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa.

więcej
Szukasz pomocy - przyjdź

Jeśli twoje dziecko nie radzi sobie z nałogami, jeśli chce zmienić swoje życie, jeśli nie jest szczęśliwe we współczesnym świecie, jeśli jako rodzic szukasz wyjścia z tej sytuacji – zapraszamy 29 marca do kościoła pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie na spotkanie z przedstawicielami wspólnoty  „Cenacolo”.  Początek 16.00

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy