sobota, 27 grudnia 2014 r.

Aktualności

wtorek, 23 grudnia 2014 r.

Gnieźnieńska szopka otwarta

Bez śniegu, za to z kolędami i cukierkami od abp. Wojciecha Polaka. Prymas Polski w licznej asyście dzieci i ich rodziców poświęcił 23 grudnia bożonarodzeniową szopkę przy rezydencji arcybiskupów gnieźnieńskich. "Módlcie się jak najwięcej przy żłóbku" - prosił najmłodszych.

więcej
wtorek, 23 grudnia 2014 r.

Słupca: wigilia u Kozala

Kilkadziesiąt osób – podopiecznych i wolontariuszy Zespołu Caritas z parafii pw. bł. Michała Kozala w Słupcy zasiadło do wigilijnego stołu. Spotkanie było okazją do złożenia sobie świątecznych i noworocznych życzeń oraz wspólnego kolędowania.

więcej
poniedziałek, 22 grudnia 2014 r.

Dekrety

Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Sławomira Jessę, administratora parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie, zastępcą diecezjalnego duszpasterza Służby Zdrowia. Dekret wszedł w życie 15 grudnia br...

więcej
niedziela, 21 grudnia 2014 r.

Światło z Betlejem w Gnieźnie (video)

Abp Wojciech Polak przyjął 21 grudnia z rąk gnieźnieńskich harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. „Życzę, by było w nas dużo Bożego światła, bo przecież jeśli ono będzie w nas, to będzie też świeciło dla innych” – mówił dziękując za płomień i wspólną modlitwę.

więcej
sobota, 20 grudnia 2014 r.

Rogowo: Msze św. znów w kościele

Święta Bożego Narodzenia będą w Rogowie szczególnie radosne. Od trzeciej niedzieli Adwentu parafianie modlą się na powrót w swoim kościele, który – przypomnijmy – spłonął w marcu tego roku i został wyremontowany w zaledwie osiem miesięcy.

więcej
sobota, 20 grudnia 2014 r.

Opłatek u księży seniorów

„Czas bezpośredniego przygotowania do Bożego Narodzenia ma otworzyć nasze serca na spotkanie z Jezusem i drugim człowiekiem. Spotkajmy w tym człowieku Boga i niech inni spotkają Boga w nas” – mówił 20 grudnia w gnieźnieńskim Domu Księży Seniorów abp Wojciech Polak.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Uroczystość Świętej Rodziny

Zapraszamy małżonków, rodziny i wszystkich wiernych 28 grudnia do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. z okazji uroczystości Świętej Rodziny. Eucharystii, która rozpocznie się o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie abp Wojciech Polak. Bp Krzysztof Wętkowski w uroczystość Świętej Rodziny odprawi Mszę św. z błogosławieństwem małżeństw w kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Początek o godzinie 10.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Nasze szopki

Zapraszamy parafie naszej archidiecezji do podzielenia się zdjęciami bożonarodzeniowych szopek i żłóbków. Wystarczy zrobić fotkę, a w mailu wskazać kościół i autora zdjęcia. Całość wysłać na adres kruszyk@diksw.pl lub pkgniezno@wp.pl Publikacja w świątecznej galerii gwarantowana. Czekamy :)

więcej
Świąteczny koncert

Zachęcamy do odwiedzenia sanktuarium w Markowicach, gdzie 28 grudnia wystąpi zespół Quadrans z Bydgoszczy. Start o godzinie 15.00. Kolędujmy!

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy