niedziela, 31 lipca 2016 r.

Aktualności

środa, 27 lipca 2016 r.

Prymas o spotkaniu z papieżem

Odpowiedzią na sekularyzację jest bliskość. Bliskość powinna być stylem duszpasterskim – powiedział abp Wojciech Polak podczas konferencji prasowej podsumowującej spotkanie papieża Franciszka z biskupami w pierwszym dniu jego wizyty w Polsce. 

więcej
środa, 27 lipca 2016 r.

To jest czas miłosierdzia

„Naszą odpowiedzią na zło, na współczesne problemy nie może być ucieczka, lęk, obojętność. Dojrzałą odpowiedzią wobec tych wszystkich sytuacji jest nasze bycie znakiem i narzędziem miłosierdzia” – mówił w pierwszej z katechez do młodych abp Wojciech Polak.

więcej
wtorek, 26 lipca 2016 r.

Młodzi już w Krakowie

Dziś oficjalny początek 31. Światowych Dni Młodzieży. Do Krakowa zjeżdża młodzież z całego świata. W stolicy Małopolski są już także pielgrzymi, którzy gościli w archidiecezji gnieźnieńskiej. Niedziela była ostatnim dniem spędzonym w parafiach i rodzinach. Tak się żegnaliśmy. 

więcej
wtorek, 26 lipca 2016 r.

Od pierwszego słowa

„Widać, że się rozumiemy od pierwszego słowa” – mówił do młodych zgromadzonych 3 czerwca 1979 roku na Wzgórzu Lecha papież Jan Paweł II. Pamiętne spotkanie w Gnieźnie zapoczątkowało szczególny dialog papieża z młodymi, który zaowocował z czasem Światowymi Dniami Młodzieży. 

więcej
poniedziałek, 25 lipca 2016 r.

ŚDM w Gnieźnie (video)

Pielgrzymi, wolontariusze i goście docierają do Krakowa. Już niebawem spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zanim wyjechali, uczestniczyli w Gnieźnie w dniu wspólnoty i posłania. Zapraszamy do obejrzenia filmów z Mszy św. i wieczornego czuwania na stadionie żużlowym. 

więcej
niedziela, 24 lipca 2016 r.

Brawa dla naszych gości!

Za radość, za uśmiech, za spontaniczność, bezceremonialność i niekończącą się meksykańską falę, która w sobotni wieczór rozgrzała gnieźnieński stadion żużlowy. Brawa dla gospodarzy i rodzin za to, że ten uśmiech nie znikał z ich twarzy. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Musica sacra - musica profana

Zapraszamy 6 sierpnia do kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie na koncert inaugurujący festiwal „Musica sacra – Musica profana”. Wystąpi m.in. Stanisław Soyka z zespołem Kolektyw. Początek 20.15. 

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy