piątek, 21 października 2016 r.

Aktualności

czwartek, 20 października 2016 r.

Dekrety (1/8.10.2016)

Prymas Polski mianował ks. Piotra Szymkowiaka, wikariusza parafii katedralnej w Gnieźnie oraz ks. Dariusza Nowaczyńskiego, proboszcza parafii pw. św. Filipa i Jakuba w Gozdowie, spowiednikami zwyczajnymi alumnów Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie na okres 3 lat >>

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Bieg dla ks. Jerzego

Uczniowie siedmiu szkół podstawowych z powiatu gnieźnieńskiego wzięli udział w zorganizowanym 19 października biegu im. ks. Jerzego Popiełuszki. Rywalizację zorganizowano już po raz 18. Zwyciężyli zawodnicy z Mieleszyna, Zdziechowy i Żydowa.

więcej
czwartek, 20 października 2016 r.

Dobrosołowo: podwójna rocznica

Koncert i wystawa prac plastycznych towarzyszyły obchodom 38. rocznicy wyboru Jana Pawła II w Dobrosołowie. Dla parafii była to także kolejna rocznica konsekracji kościoła, który odbudowano po pożarze z 2001 roku w ciągu zaledwie 3 lat. 

więcej
środa, 19 października 2016 r.

Chodzież: Dzień Dziecka Utraconego

Co roku 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Dlaczego właśnie wtedy? Bo tyle trwa ciąża licząc od 1 stycznia. I tego właśnie dnia w kościołach spotykają się na wspólnej modlitwie rodzice, którzy dzieci w okresie prenatalnym utracili. 

więcej
środa, 19 października 2016 r.

Kościół misyjny - świadek miłosierdzia

Wszystkie ludy i kultury mają prawo do otrzymania orędzia zbawienia – napisał papież Franciszek w orędziu na obchodzony w trzecią niedzielę października Światowy Dzień Misyjny.

więcej
wtorek, 18 października 2016 r.

Dzieje Gniezna

Gniezno doczekało się obszernej monografii poświęconej historii, kulturze i architekturze miasta. Licząca blisko 800 stron książka ukazuje dzieje pierwszej stolicy Polski od okresu wczesnohistorycznego do współczesności. Impulsem do jej wydania była 1050. rocznica Chrztu Polski. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

"Ars Liturgica" w katedrze

W dniach 21-22 października katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się kolejna edycja konkursu „Ars Liturgica” pod patronatem Prymasa Polski. Występy chórów odbędą się w piątek w godzinach 19.00 - 20.30 oraz w sobotę w godz. 10.30 - 11.45 oraz 13.30 - 16.30. Uroczystym zwieńczeniem konkursu będzie Msza św. w katedrze o godzinie 19.00 sprawowana przez abp. Henryka Muszyńskiego. 

więcej
Modlitwa w intencji nienarodzonych

Zapraszamy 23 października do kościoła ojców franciszkanów w Gnieźnie na Mszę św. w intencji rodziców i ich nienarodzonych dzieci. Początek o godzinie 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców, którzy doświadczyli tej bolesnej straty, a także członków ich rodzin, przyjaciół i znajomych. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy