wtorek, 29 lipca 2014 r.

Aktualności

piątek, 25 lipca 2014 r.

Żnin: "Zwolnij szkoda życia"

Wzorem lat ubiegłych z okazji wspomnienia patrona kierowców św. Krzysztofa odbyła się akcja pod hasłem „Prędkość zabija – zwolnij szkoda życia!”. Przedsięwzięcie zachęcało do bezpiecznego korzystania z dróg oraz wsparcia polskich misjonarzy.

więcej
czwartek, 24 lipca 2014 r.

Swoje chwalimy: strzeleńskie kolumny

W niewielkim Strzelnie 800 lat temu siostry norbertanki odgrywały sztukę moralitetową autorstwa niemieckiej benedyktynki Hildegardy z Bingen. To oczywiście tylko przypuszczenie, ale dowodem na to mogą być romańskie kolumny tamtejszej bazyliki.

więcej
czwartek, 24 lipca 2014 r.

Dekret (21.07.2014)

Z dniem 21 lipca br. abp Wojciech Polaka Prymas Polski mianował ks. Tomasza Walterbacha, proboszcza parafii pw. św. Faustyny w Mogilnie, wicedziekanem dekanatu mogileńskiego na okres kadencji obecnego dziekana ks. Mirosława Kaczmarka, czyli do dnia 1 marca 2017 roku.

więcej
środa, 23 lipca 2014 r.

Domowy Kościół - satysfakcja gwarantowana

„Mamo, co ja zrobię, jeśli nie znajdę sobie męża z Domowego Kościoła?” zapytała mnie moja 10-letnia córka Marysia. „To się o niego już dzisiaj módl” - odpowiedziałam. Publikujemy świadectwo Agnieszki i Michała Nowakowskich z Domowego Kościoła.

więcej
środa, 23 lipca 2014 r.

Wieczór Chwały w Janowcu Wielkopolskim

W każdą trzecią niedziele miesiąca w kościele pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim odbywa się Wieczór Chwały – modlitewne spotkanie z dziękczynieniem i uwielbieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

więcej
poniedziałek, 21 lipca 2014 r.

Młodzież z Białorusi u św. Wojciecha

Młodzież z białoruskiego miasta Lida pielgrzymowała 21 lipca do grobu i relikwii św. Wojciecha. Wizyta w Gnieźnie była jednym z punktów „letniej szkoły”, w czasie której młodzi ludzie poznawali najwcześniejszą historię kraju swoich przodków.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Żnin: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Po raz drugi w kościele pw. NMP Królowej Polski w Żninie odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Inauguracja 2 sierpnia koncertem  „Improwizacja tak - ale przygotowana”. Następne koncerty w kolejne sierpniowe soboty. Wystąpią muzycy z Polski, Ukrainy i Mołdawii. Na finał zaśpiewa Chór Cantabile Zamku Górków w Szamotułach. Festiwal objął patronatem Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zapraszamy do Żnina. Szczegóły na plakacie.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej
Pielgrzymka małżeństw i rodzin

Zapraszamy małżeństwa i rodziny z archidiecezji gnieźnieńskiej do wzięcia udziału w 30. Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 27-28 września. W tym roku peregrynacji towarzyszyć będą słowa z Listu do Rodzin św. Jana Pawła II „Rodzina pierwszą i najważniejszą drogą Kościoła”. Autokary organizują...

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy