czwartek, 25 sierpnia 2016 r.

Aktualności

wtorek, 16 sierpnia 2016 r.

Zmarł Stefan Stanula

Zmarł Stefan Stanula, ojciec ks. Krzysztofa Stanuli CSMA, proboszcza parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Gnieźnie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 18 sierpnia o godzinie 12.00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku k. Torunia.

więcej
piątek, 12 sierpnia 2016 r.

Informujemy

W przypadające 15 sierpnia (poniedziałek) święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Kuria Metropolitalna w Gnieźnie będzie nieczynna. 

więcej
czwartek, 11 sierpnia 2016 r.

Zmarł ks. kan. Marian Ratajczak

10 sierpnia w 83. roku życia zmarł ks. kan. Marian Ratajczak, kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej, wieloletni proboszcz bydgoskiej parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 sierpnia w Rogowie. 

więcej
czwartek, 11 sierpnia 2016 r.

Zmarł Stanisław Krzemiński

Zmarł Stanisław Krzemiński, ojciec ks. Bogusława Krzemińskiego, wikariusza w parafii pw. Świętego Ducha w Rogoźnie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 sierpnia w Miasteczku Krajeńskim. Zmarłego polecajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu. 

więcej
czwartek, 11 sierpnia 2016 r.

PPAG na Jasnej Górze

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej dotarła na Jasną Górę. U celu pątników witał abp Wojciech Polak, który na zakończenie odprawił dla nich Mszę św. "Być zalogowanym to mieć dostęp do życia, które nie kończy się grobem" - mówił nawiązując do hasła pielgrzymki. 

więcej
czwartek, 11 sierpnia 2016 r.

Musica Sacra - Musica Profana

XIV Letni Festiwal Muzyczny „Musica Sacra – Musica Profana” odbył się 6 sierpnia w zabytkowym kościele w Długiej Goślinie. W monodramie o Bożym Miłosierdziu wystąpił Krzysztof Bigaj, na finał zaśpiewał Stanisław Soyka. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

XV Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny

Uroczysta inauguracja roku szkolnego we wspólnocie katechetów archidiecezji gnieźnieńskiej odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2016 roku. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie, gdzie sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. 

 

więcej
Warsztaty "Dostąpiłem miłosierdzia"

Kolejne już warsztaty muzyki liturgicznej w Inowrocławiu są okazją do wyśpiewania Bogu chwały za Światowe Dni Młodzieży, za piesze pielgrzymki i za trwający Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Hasło zostało zaczerpnięte z niedzielnej liturgii, która uwieńczy wrześniowe warsztaty. Zapraszamy. 

więcej
Odpust w Szczepanowie

Zapraszamy do Szczepanowa na odpust ku czci św. Bartłomieja. W programie patronalnych obchodów, obok wspólnej modlitwy, rajd rowerowy, ognisko, kino, gra miejska i koncert. Suma odpustowa w niedzielę o godzinie 11.30. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy