niedziela, 29 maja 2016 r.

Aktualności

piątek, 27 maja 2016 r.

Zmarła Felicja Kroll

W dniu 25 maja zmarła Felicja Kroll, matka ks. Czesława Krolla, proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 31 maja o godzinie 12.00 w kościele pw. Świętego Krzyża na cmentarzu nowofarnym w Bydgoszczy. Zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu. 

więcej
czwartek, 26 maja 2016 r.

Boże Ciało w Gnieźnie (video)

O współczesnych formach duchowego ubóstwa i głodu, będących także konsekwencją niewystarczającego świadectwa ludzi wierzących, mówił w homilii kończącej centralne obchody Bożego Ciała w Gnieźnie Prymas Polski abp Wojciech Polak. „Wy dajcie im jeść!” – prosił słowami Jezusa z Ewangelii św. Łukasza. 

więcej
środa, 25 maja 2016 r.

Jubileusz ks. prof. Antoniego Siemianowskiego

Filozof, zasłużony wykładowca poznańskiego UAM i gnieźnieńskiego seminarium duchownego, autor ponad 170 publikacji, recenzji i książek ks. prof. Antoni Siemianowski dziękował 25 maja za 60-lecie posługi kapłańskiej. Wraz z duchownym modlili się jego przyjaciele i najbliżsi. 

więcej
środa, 25 maja 2016 r.

Srebrni kapłani

Księża świętujący ćwierćwiecze święceń kapłańskich dziękowali 25 maja wraz z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem oraz bp. seniorem Bogdanem Wojtusiem, wówczas rektorem gnieźnieńskiego seminarium duchownego, za dar powołania i wszystkie łaski, jakimi Bóg obdarzył ich w ciągu tych minionych 25 lat. 

więcej
środa, 25 maja 2016 r.

Kopia "Mensa Mariana" w Gnieźnie

„Mensa Mariana”, kopia szczególnego obrazu przedstawiającego dzieje cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej i znajdującego się dawniej na jego odwrocie, gości właśnie w Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. 

więcej
środa, 25 maja 2016 r.

Pamięci Dzieci Wrzesińskich

Z udziałem bp. Krzysztofa Wętkowskiego świętowano we Wrześni 115. rocznicę strajku Dzieci Wrzesińskich. Modlitwie towarzyszył uroczysty przemarsz ulicami miasta oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej urodzonego we Wrześni abp. Edwarda Likowskiego.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Rzymu

Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w Roku Miłosierdzia. Wyjazd organizowany jest w październiku, w trzech terminach, autokarem i samolotem. W programie m.in. spotkanie z papieżem Franciszkiem i Msza św. w bazylice św. Piotra w Rzymie. Szczegóły na plakatach. Kontakt ks. Krzysztof Woźniak 691.950.130. Pielgrzymka autokarowa odbędzie się w terminach 19-25 października i 18-27 października, a samolotowa 19-24 października (wylot z Berlina).

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy