czwartek, 17 kwietnia 2014 r.

Aktualności

środa, 16 kwietnia 2014 r.

Ostrowite: młodzież o sobie i rzeczywistości

Spektakl pt. „Wirtualna śmierć” wystawili w Wielką Środę uczniowie Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem. Opowiedzieli rówieśnikom o przemocy psychicznej, mobbingu i uzależnieniach – ku przestrodze i refleksji.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Kruszwica: ...i odprowadzili Go na ukrzyżowanie

Ostatnia Wieczerza, rozprawa przed Piłatem, droga na Golgotę - już po raz drugi mieszkańcy Kruszwicy rozważali Mękę Jezusa uczestnicząc w Niedzielę Palmową w Misterium Męki Pańskiej wystawionym przez młodzież.

więcej
środa, 16 kwietnia 2014 r.

Gozdowo: jubileusz Żywego Różańca

Członkowie Żywego Różańca z kilku parafii archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w Gozdowie w wielkopostnym dniu skupienia połączonym z obchodami stulecia tamtejszej Róży różańcowej. Uroczystościom przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś.

więcej
wtorek, 15 kwietnia 2014 r.

Jerozolima: pamięci ks. Pinciurka

Bp Krzysztof Wętkowski poświęcił tablicę upamiętniającą ks. Marcina Pinciurka, założyciela Domu Polskiego w Jerozolimie. Placówka – zgodnie z wolą założyciela – od czasów kard. Hlonda należy do Prymasa Polski i daje schronienie polskim pielgrzymom.

więcej
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r.

Gniezno: Święto Wiary i Braterstwa

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” – słowa ewangelicznego błogosławieństwa były hasłem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, który odbył się tradycyjnie w Niedzielę Palmową.

więcej
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r.

Pasja w Trzemesznie

Ponad 40 osób, w tym liczna grupa młodzieży, wystąpiła w pasyjnym przedstawieniu, które wystawiono 11 kwietnia przed bazyliką pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie. Bogate w odniesienia do współczesności przedstawienie obejrzeli licznie zebrani mieszkańcy miasta.

 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Odpust św. Wojciecha w długi weekend

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się w dniach 3-4 maja. Będą one przeżywane jako ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II.

więcej
Męka Pańska na ulicach - zapowiedź

W Wielki Tydzień, a także w poprzedzające go dni, w wielu parafiach odbędą się Misteria Męki Pańskiej i nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami miast. Mają one przygotować wiernych do głębszego przeżycia Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

więcej
Rekolekcje dla inteligencji

Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy w gnieźnieńskim kościele garnizonowym odbywać się będą doroczne rekolekcje dla inteligencji. Nauki podczas Mszy św. o godzinie 18.00 głosić będzie ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski. W środę, od godz. 16.00, będzie okazja do sakramentu pokuty. Zaprasza gnieźnieska parafia farna.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy