wtorek, 23 września 2014 r.

Aktualności

sobota, 20 września 2014 r.

Miłość wytrwała jest i wierna

Abp Wojciech Polak modlił się 20 września w Witkowie w intencji i wspólnie z małżonkami obchodzącymi diamentową i złotą rocznicę ślubu. „Jednym z sekretów wspólnej małżeńskiej drogi, dostrzeżonym może jeszcze pełniej po latach, jest przekonanie, że Bóg był i jest zawsze blisko nas” – mówił w homilii.

więcej
piątek, 19 września 2014 r.

Patrolodzy w Gnieźnie

W dniach 22-24 września w gmachu Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie odbędzie się spotkanie Sekcji Patrystycznej. Do miasta św. Wojciecha przyjadą wykładowcy i badacze literatury wczesnochrześcijańskiej z Polski i pracujący za granicą.

więcej
piątek, 19 września 2014 r.

Uroczystości w Łubowie

Do mądrego i dobrego przeżywania życia z Bożą perspektywą przed oczyma zachęcał abp Wojciech Polak wiernych zgromadzonych 18 września w kościele w Łubowie - jednym z najstarszych drewnianych kościołów w Wielkopolsce. Świątynia właśnie zyskała nową wieżę.

więcej
piątek, 19 września 2014 r.

Szkoła Słowa Bożego: przyjdź!

Przed nami drugie spotkanie w Szkole Słowa Bożego. Konferencje odbywają się w środę 24 września w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie i w czwartek 25 września w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Skorzystajmy. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

więcej
czwartek, 18 września 2014 r.

Zmarł ks. Karol Brud

W środę 17 września w godzinach wieczornych zmarł nagle ks. Karol Brud, długoletni, urzędujący proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 września w Młodojewie, pochówek zaś na cmentarzu w Golinie. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

więcej
czwartek, 18 września 2014 r.

Dekrety (29,15.09.2014)

Z dniem 29 września br. abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. kan. Józefa Wargę z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy. Z tym samym dniem powyższe obowiązki metropolita gnieźnieński powierzył ks. Tomaszowi Rysiowi...

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs dla fotografów

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zaprasza na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się w dniu 15 listopada w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym.

więcej
Jubileusz Chóru Prymasowskiego

Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe Chóru Prymasowskiego, który świętuje w tym roku 100. rocznicę istnienia. W sobotę 27 września w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się koncert galowy, a dzień później w niedzielę 28 września Msza św. oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej założyciela zespołu ks. kan. Stanisława Tłoczyńskiego oraz Mateusza Zwierzchowskiego, kapelmistrza i kompozytora. Szczegóły w programie.

więcej
Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw

W ramach cyklu Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw zapraszamy na Festiwal Organowy. 28 września, 12 i 26 października oraz 11 listopada odbędą się koncerty organowe muzyki barokowej.  Wykonawcami będą profesorowie uczelni arystycznych z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania i Houston w USA.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy