czwartek, 26 listopada 2015 r.

Aktualności

wtorek, 24 listopada 2015 r.

Krok ku beatyfikacji

„Positio super virtutibus”, czyli dokumentację o heroiczności cnót sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego złożył 24 listopada w Watykanie kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przekazał trzy tomy dokumentacji podczas audiencji u kard. Angelo Amato.

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Cecyliada w Strzałkowie

Już po raz dwudziesty Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Gminy oraz parafia pw. św. Doroty w Strzałkowie zorganizowali Biesiadę Zespołów Chóralnych. Tradycyjna Cecyliada odbyła się 22 listopada, dokładnie we wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.   

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Niedziele powołaniowe, czyli klerycy w terenie

Jak wygląda życie w seminarium? Czym jest rozeznawanie powołania? I skąd wiadomo, że się je ma? Tym wszystkim dzielili się klerycy gnieźnieńskiego seminarium duchownego podczas tzw. niedzieli powołaniowych w parafiach.

więcej
wtorek, 24 listopada 2015 r.

Nauczyciele też się uczą

Blisko 350 katechetów z archidiecezji gnieźnieńskiej wzięło udział w warsztatach poświęconych tematyce tworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska wychowawczego dla dzieci i młodzieży. Szkolenie odbyło się w październiku w Lądzie n. Wartą, Inowrocławiu, Gnieźnie i Chodzieży. 

więcej
niedziela, 22 listopada 2015 r.

Modlitwa Akcji Katolickiej

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to także patronalne święto Akcji Katolickiej. Członkowie organizacji z archidiecezji gnieźnieńskiej spotkali się z tej okazji w Miłosławiu. Mszy św. przewodniczył asystent kościelny stowarzyszenia ks. prał. Krzysztof Redlak.

więcej
sobota, 21 listopada 2015 r.

Orchowo: wędrówki po Ewangelii

Po raz dziewiąty w dekanacie trzemeszeńskim zorganizowano konkurs biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Finał odbył się w Orchowie. Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą, ale i ją uzupełnić m.in. oglądając spektakl „Syn marnotrawny”. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Inauguracja obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski

Zapraszamy w sobotę 28 listopada do katedry gnieźnieńskiej na I nieszpory adwentowe rozpoczynające nowy rok liturgiczny i Rok Jubileuszowy 1050. rocznicy Chrztu Polski. Początek o godzinie 19.30. Wspólnej modlitwie z udziałem Prymasa Polski przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski. 

 

więcej
Dzień Skupienia dla rolników

Zapraszamy na dzień skupienia dla środowisk rolniczych rejonu gnieźnieńskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbędzie się 28 listopada w Domu Rekolekcyjnym parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie przy ulicy Ks. Antoniego Ludwiczaka 20 (Dalki). 

 

więcej
Kolejny "Dziedziniec historii"

Już niebawem kolejna edycja „Dziedzińca historii”. Tym razem franciszkanie zapraszają na spotkanie z Mavile Ablaewą Tatarką z Krymu, od kilku lat zaangażowaną w prace franciszkańskiego Domu Pojednania Św. Maksymiliana w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godzinie 19.00 jak zwykle w bibliotece prowincjalnej klasztoru franciszkanów w Gnieźnie.

 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy