piątek, 25 lipca 2014 r.

Aktualności

środa, 23 lipca 2014 r.

Wieczór Chwały w Janowcu Wielkopolskim

W każdą trzecią niedziele miesiąca w kościele pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim odbywa się Wieczór Chwały – modlitewne spotkanie z dziękczynieniem i uwielbieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

więcej
poniedziałek, 21 lipca 2014 r.

Młodzież z Białorusi u św. Wojciecha

Młodzież z białoruskiego miasta Lida pielgrzymowała 21 lipca do grobu i relikwii św. Wojciecha. Wizyta w Gnieźnie była jednym z punktów „letniej szkoły”, w czasie której młodzi ludzie poznawali najwcześniejszą historię kraju swoich przodków.

więcej
niedziela, 20 lipca 2014 r.

Trwa Tydzień św. Krzysztofa

„Niesiemy Chrystusa na krańce świata” – takie hasło towarzyszy tegorocznemu 15. Tygodniowi św. Krzysztofa, który rozpoczął się w niedzielę 20 lipca i potrwa do kolejnej niedzieli. To szczególna okazja do modlitwy za kierowców i wsparcia polskich misjonarzy.

więcej
niedziela, 20 lipca 2014 r.

Jubileusz ks. Andrzeja Budzyńskiego

Ks. Andrzej Budzyński, kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii dziękował 19 lipca za 40-lecie kapłaństwa. Rocznicową Mszę św. Jubilat odprawił w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Jolenty.

więcej
sobota, 19 lipca 2014 r.

Swoje chwalimy: inowrocławska bazylika

Kościół pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem inowrocławskiej architektury. Jego budowę zaczęto prawdopodobnie jeszcze przed rokiem 1186 z fundacji księża Leszka Bolesławowica, syna Bolesława IV Kędzierzawego.

więcej
czwartek, 17 lipca 2014 r.

Pobiedziska: jubileusz koronacji obrazu

W tym roku mija 10 lat od koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. Przed cudownym wizerunkiem modlili się przez wieku królowie, arcybiskupi i zwykli pątnicy, prosząc o wstawiennictwo i dziękując za otrzymane łaski.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Wyjście pielgrzymki

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej (grupy kolorowe) wyruszy w poniedziałek 28 lipca z błogosławieństwem abp. Wojciecha Polaka i po Mszy św. odprawionej przez Prymasa Polski o godzinie 6.30 w katedrze gnieźnieńskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i pożegnania pielgrzymów, a także do duchowego towarzyszenia im w drodze do Matki Bożej.

więcej
Pielgrzymka małżeństw i rodzin

Zapraszamy małżeństwa i rodziny z archidiecezji gnieźnieńskiej do wzięcia udziału w 30. Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w terminie 27-28 września. W tym roku peregrynacji towarzyszyć będą słowa z Listu do Rodzin św. Jana Pawła II „Rodzina pierwszą i najważniejszą drogą Kościoła”. Autokary organizują...

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy