wtorek, 1 września 2015 r.

Aktualności

środa, 26 sierpnia 2015 r.

Prymas na Jasnej Górze (video)

„Tylu małżeństwom i rodzinom brakuje dziś wina autentycznej miłości. Dlatego koniecznie potrzeba, aby jak najbliżej nich stanęły inne małżeństwa i rodziny, które pokażą, że Chrystus jest mocą i siłą” – mówił 26 sierpnia na Jasnej Górze abp Wojciech Polak.

więcej
środa, 26 sierpnia 2015 r.

Tysiąclecie kontra Milenium

Kościół prowadzi z nami wojnę, ale tej wojny nie wygra. To my ją wygramy – mówił przed obchodami Milenium Chrztu Polski towarzysz Władysław Gomułka. Bardzo się mylił i w kwestii wojny i wygranej.

więcej
środa, 26 sierpnia 2015 r.

Rekolekcje dla katechetów

W dniach 22-23 sierpnia w gnieźnieńskim domu sióstr pallotynek odbyła się ostatnia w tym roku sesja rekolekcji dla katechetów z archidiecezji gnieźnieńskiej, która w swoim tytule i treści nawiązywała do Roku Życia Konsekrowanego. 

więcej
środa, 26 sierpnia 2015 r.

Dożynkowo

Parafie archidiecezji gnieźnieńskiej dziękują za tegoroczne plony. W niedzielę 23 sierpnia uroczystości dożynkowe odbyły się m.in. w parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła w Tucznie. W najbliższą niedzielę w Markowicach dożynki archidiecezjalne. 

więcej
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.

Koszuty: powrót obrazu Matki Bożej

Po dwóch miesiącach renowacji do kościoła w Koszutach powrócił obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Uroczystego wprowadzenia dokonał proboszcz parafii ks. Ksawery Wilczyński w asyście wiernych z okolicznych miejscowości i z honorową eskortą strażaków. 

więcej
poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r.

Kobylec: poświęcenie Drogi Krzyżowej

Kościół pw. św. Jana Pawła II w Kobylcu wzbogacił swoje wnętrze o nowe stacje Drogi Krzyżowej. Ręcznie malowane obrazy ukazujące mękę i śmierć Chrystusa poświęcił metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Lednica Seniorów

W pierwszą sobotę września (5.09) na Polach Lednickich spotkają się seniorzy. Wspólnej modlitwie towarzyszyć będzie hasło znane z czerwcowego spotkania młodych „W imię Ducha”. Podobna będzie także tematyka spotkania. Jak co roku rozpocznie się ono w południe modlitwą Anioł Pański. Zaplanowano także krótkie wprowadzenie i wykład. Punktem centralnym będzie Msza św., a całość zakończy przejście przez Bramę III Tysiąclecia. Polecamy i zapraszamy. 

więcej
Fanfary dla Pani Gniezna

Gnieźnieńscy franciszkanie zapraszają wszystkich wiernych na uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, która pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego odbędzie się w  niedzielę 6 września o godz. 11.30 w kościele franciszkanów przy gnieźnieńskim Rynku. Podczas uroczystości po raz pierwszy zabrzmią fanfary dla Pani Gniezna.

więcej
Odpust w Dąbrówce Kościelnej

Zapraszamy na obchody wielkiego odpustu w Dąbrówce Kościelnej. Dwudniowe uroczystości odbędą się w dniach 12-13 września. Sumie odpustowej stanowiącej główny punkt świętowania przewodniczyć będzie bp senior Bogdan Wojtuś. Program w rozwinięciu. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy