piątek, 27 lutego 2015 r.

Aktualności

środa, 25 lutego 2015 r.

Ku czci patrona harcerzy

Abp senior Henryk Muszyński przewodniczył w Toruniu Mszy św. z okazji 70. rocznicy śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Po Eucharystii na ścianie kościoła odsłonięto tablicę pamiątkową, którą emerytowany metropolita gnieźnieński po

więcej
wtorek, 24 lutego 2015 r.

Dobrosołowo: rodzinna niedziela

Relikwie błogosławionych małżonków Ludwika i Zelii Martin towarzyszyły wiernym modlącym się w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w kościele w Dobrosołowie. Teraz odwiedzają rodziny w Gnieźnie. Parafie chętne do ich przyjęcia mogą się zgłaszać.

więcej
wtorek, 24 lutego 2015 r.

WIELKI post: skupienie organistów

W poniedziałek po pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbył się wielkopostny dzień skupienia dla organistów. W spotkaniu wzięło udział ponad czterdziestu muzyków z archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
poniedziałek, 23 lutego 2015 r.

Zmarł ks. prałat Stefan Bryll

W niedzielę 22 lutego, w wieku 82 lat zmarł ks. prałat Stefan Bryll, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej, proboszcz tamtejszej parafii pw. Przemieniania Pańskiego w latach 1983-2007. Zmarłego kapłana powierzajmy w modlitwach Bożemu miłosierdziu.

więcej
niedziela, 22 lutego 2015 r.

Lektorzy i akolici (video)

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu bp Krzysztof Wętkowski włączył do grona akolitów i lektorów dziewięciu alumnów Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Uroczystość odbyła się w katedrze gnieźnieńskiej z udziałem najbliższych i przyjaciół kleryków.

więcej
sobota, 21 lutego 2015 r.

Mielżyn: 70-lecie śmierci s. Rodzińskiej

O modlitwę i solidarność z prześladowanymi chrześcijanami apelował 21 lutego abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył u dominikanek w Mielżynie Mszy św. z okazji 70. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. s. Julii Rodzińskiej. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Rekolekcje Towarzystwa św. Wojciecha

W dniach 6-8 marca w Górce Klasztornej odbędą się rekolekcje wielkopostne dla kandydatów i członków Towarzystwa Świętego Wojciecha. Połączone będą z inauguracją obchodów Roku Jubileuszu 25-lecia powstania bractwa, której dokona w dniu 6 marca bp senior Bogdan Wojtuś. Tegoroczne nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Paweł Kiejkowski, wykładowca teologii fundamentalnej...

więcej
PWSD zaprasza

W sobotę 21 marca w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Seminarium wraz z siostrami Sacré Coeur  zaprasza również młodzież męską i żeńską na rekolekcje z rozeznawaniem drogi życiowej. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach 6-8 marca i 16-18 marca w domu zgromadzenia w Pobiedziskach. Zaprasza ks. Wojciech Rzeszowski, rektor gnieźnieńskiego PWSD.

więcej
Hołd Żołnierzom Wyklętym

Z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w gnieźnieńskim kościele pw. Świętej Trójcy sprawowana będzie w sobotę 28 lutego Msza św. w ich intencji. Początek wspólnej modlitwy o godzinie 9.00. Po Eucharystii złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy