niedziela, 21 września 2014 r.

Aktualności

czwartek, 18 września 2014 r.

Zmarł ks. Karol Brud

W środę 17 września w godzinach wieczornych zmarł nagle ks. Karol Brud, długoletni, urzędujący proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 września w Młodojewie, pochówek zaś na cmentarzu w Golinie. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

więcej
czwartek, 18 września 2014 r.

Dekrety (29,15.09.2014)

Z dniem 29 września br. abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił ks. kan. Józefa Wargę z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy. Z tym samym dniem powyższe obowiązki metropolita gnieźnieński powierzył ks. Tomaszowi Rysiowi...

więcej
środa, 17 września 2014 r.

Dekret (11.09.2014)

Z dniem 11 września br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. kan. Zbigniewa Przybylskiego, kanclerza i rzecznika Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, delegatem arcybiskupa gnieźnieńskiego do wizytowania parafii dziekańskich.

więcej
środa, 17 września 2014 r.

Strzałkowo: można? można!

Młodzież z parafii pw. św. Doroty w Strzałkowie zaprosiła starszych i młodszych na pierwszy rodzinny festyn parafialny zorganizowany z okazji Tygodnia Wychowania. Obok dobrej zabawy i integracji cel był jeszcze jeden - zebrać fundusze na wyposażenie salki, w której młodzi mogliby się spotykać.

więcej
środa, 17 września 2014 r.

Pieranie: w podzięce za plony

W 47. rocznicę koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Łaskawej wspólnota parafialna w Pieraniu dziękowała Madonnie za opiekę, Bogu zaś i rolnikom za tegoroczne plony. Uroczysta suma odpustowa zgromadziła przedstawicieli wszystkich wsi należących do parafii.

więcej
wtorek, 16 września 2014 r.

Inowrocław: na dobry początek

„Wszystko, co dzieje się w szkole, tak naprawdę nie zależy od wybitnych programów nauczania i wychowania, ale od ludzi, którzy tę szkołę tworzą” - mówił abp Wojciech Polak na inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich w Inowrocławiu.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Szczepanowo: 75. rocznica męczeństwa ks. Rólskiego

W niedzielę 21 września w Szczepanowie odbędą się uroczystości 75. rocznicy męczeństwa ks. Michała Rólskiego i mieszkańców wsi. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. Michała Sołomieniuka, dyrektora Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie, po której nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej ks. Rólskiego oraz nadanie jego imienia ulicy przy kościele parafialnym. Szczegóły w programie.

więcej
Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw

W ramach cyklu Spotkania z Kulturą u Pani Kujaw zapraszamy na Festiwal Organowy. 28 września, 12 i 26 października oraz 11 listopada odbędą się koncerty organowe muzyki barokowej.  Wykonawcami będą profesorowie uczelni arystycznych z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania i Houston w USA.

więcej
Siedmiodniowa adoracja w Lubczu

Niczego nie potrzebujesz? Sam sobie poradzisz? Jesteś wystarczająco mocnym człowiekiem? Jezus potrzebuje Ciebie. On ma receptę na wszystkie Twoje bolączki. On ma czas dla Ciebie, a Ty? W imieniu Jezus jest odpowiedź i rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich. Przyjdź do Domu Jezusa. Usiądź i słuchaj. Po tym spotkaniu nie będziesz już takim samym człowiekiem. Do zobaczenia 28 września – 4 października w Lubczu. Zaprasza ks. Tomasz.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy