niedziela, 1 lutego 2015 r.

Aktualności

piątek, 30 stycznia 2015 r.

Prymas zaprasza na Dzień Życia Konsekrowanego

„Podczas Eucharystii będziemy prosić dla Was wszystkich o łaskę wiernego i hojnego serca, o nowe powołania do życia konsekrowanego, ale przede wszystkim wspólnie dziękować za te szczególne dary, jakie Bóg złożył w Was i Waszych wspólnotach”.

więcej
piątek, 30 stycznia 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na luty

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w lutym

więcej
czwartek, 29 stycznia 2015 r.

Zmarł ks. kan. Piotr Renkel

Zmarł ks. kan. Piotr Renkel, były proboszcz parafii św. Mikołaja Biskupa w Szaradowie (diecezja bydgoska). Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego nastąpi 30 stycznia o godz. 17 w kościele w Szaradowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. 31 stycznia o godz. 11 w Szaradowie.

więcej
wtorek, 27 stycznia 2015 r.

Inowrocław: wysokie noty katolickiej SP

W Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbyło się 26 stycznia podsumowanie ewaluacji zewnętrznej i uroczyste wręczenie raportu. Uzyskane wyniki, dodajmy bardzo wysokie (poziom „A”), świadczą o doskonałej realizacji wymagań.

więcej
wtorek, 27 stycznia 2015 r.

Inowrocław: ekumeniczny finał

Koncert ewangelickiego chóru z Bydgoszczy zakończył obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Inowrocławiu. Finał, obok muzycznego, miał także charytatywny wymiar. Zbierano datki na rehabilitację małego Patryka

więcej
wtorek, 27 stycznia 2015 r.

Gniezno: spotkanie Rodziny Radia Maryja

Gnieźnieńska Rodzina Radia Maryja spotkała się na tradycyjnym opłatku. W niedzielę 25 stycznia sympatycy toruńskiej rozgłośni i zaproszeni goście modlili się najpierw w gnieźnieńskiej farze, a później świętowali w Domu Katolickim.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

UWAGA - 2 lutego Kuria zamknięta

Informujemy, że w święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego Kuria Metropolitalna w Gnieźnie oraz Trybunał Metropolitalny będą nieczynne.

więcej
Skupienie organistów

W poniedziałek po pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, 23 lutego, w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Skupienia dla organistów. Spotkanie poprowadzi ks. kan. Józef Warczak, proboszcz parafii pw. św. Doroty w Strzałkowie...

więcej
Rekolekcje dla szafarzy

W dniach 27 lutego – 1 marca w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbędą się rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy i jest jednym z warunków przedłużenia upoważnienia do sprawowania tej posługi.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy