sobota, 20 stycznia 2018 r.

Aktualności

wtorek, 16 stycznia 2018 r.

Gniezno: Dzień Judaizmu

Gniezno po raz kolejny włączy się w obchody Dnia Judaizmu. W tym roku w programie zaplanowano międzynarodową konferencję naukową „Izrael – od marzenia do spełnienia” oraz koncert muzyki żydowskiej. Wręczone zostaną również medale „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. 

więcej
wtorek, 16 stycznia 2018 r.

Modlitwa małżonków

W archidiecezji gnieźnieńskiej trwają doroczne spotkania parafialnych doradców życia rodzinnego. Towarzyszą im Mszę św., podczas których małżonkowie odnawiają ślubne przyrzeczenia. W ubiegły weekend odbyły się w Inowrocławiu i Wągrowcu. 

więcej
wtorek, 16 stycznia 2018 r.

Gniezno: spotkanie Radia Maryja

Blisko 130 osób, członków i sympatyków Rodziny Radia Maryja z Gniezna i okolic uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym 14 stycznia w gnieźnieńskiej parafii farnej. Świętowanie rozpoczęła Msza św. celebrowana w kościele parafialnym.

więcej
niedziela, 14 stycznia 2018 r.

Inowrocław: w intencji uchodźców i śp. kard. Glempa

Prymas Polski odprawił w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP Mszę św. według formularza za uchodźców i wygnańców. Podczas Eucharystii modlono się także za śp. kard. Józefa Glempa przed przypadającą 23 stycznia 5. rocznicą jego śmierci. 

więcej
sobota, 13 stycznia 2018 r.

Przyjmować, chronić...

„Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki” – czytamy w orędziu papieża Franciszka na obchodzony w niedzielę 14 stycznia Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. 

więcej
sobota, 13 stycznia 2018 r.

Zagórów: najmłodsi u seniorów

W czwartek 11 stycznia dzieci ze scholi parafialnej „Radość” (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie) odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie. Było wiele radości, ciepłych słów i wzruszeń. 

więcej

Polecamy