czwartek, 21 sierpnia 2014 r.

Aktualności

wtorek, 19 sierpnia 2014 r.

Dekret

Prymas Polski abp Wojciech Polak powierzył ks. Tomaszowi Krawczykowi, proboszczowi parafii pw. św. Stanisława BM we Wronczynie, obowiązki diecezjalnego moderatora Domowego Kościoła Archidiecezji Gnieźnieńskiej na okres 3 lat.

więcej
wtorek, 19 sierpnia 2014 r.

"Otwarte okno ikony" tylko do końca września

Blisko 250 ikon wywodzących się z warsztatów starowierców rosyjskich zobaczyć można na czasowej wystawie w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Warto skorzystać. Wystawa czynna będzie do końca września.

więcej
niedziela, 17 sierpnia 2014 r.

Relikwie św. Jana Pawła II u Radzyma

Gnieźnieńska parafia pw. bł. Radzyma Gaudentego dołączyła do wspólnot cieszących się posiadaniem relikwii św. Jana Pawła II. Relikwie podarował parafii br. Marian Markiewicz CFCI, który przez wiele lat był kierowcą kard. Karola Wojtyły.

więcej
niedziela, 17 sierpnia 2014 r.

Swoje chwalimy: cudowna pasyjka

Był 29 kwietnia 1656 roku. W katedrze gnieźnieńskiej zgromadziło się polskie rycerstwo pod dowództwem marszałka koronnego Jerzego Lubomirskiego i hetmana Stefana Czarnieckiego, by pokrzepić się modlitwą przed bitwą ze Szwedami. Nagle wydarzył się cud…

więcej
piątek, 15 sierpnia 2014 r.

Wągrowiec: ku czci Wniebowziętej

Abp Wojciech Polak przewodniczył Mszy św. w pocysterskim klasztorze w Wągrowcu, gdzie od ubiegłego roku posługują ojcowie paulini. Tamtejszy kościół nosi wezwanie Wniebowzięcia NMP, a obchodzona 15 sierpnia uroczystość jest dniem odpustu parafialnego.

więcej
piątek, 15 sierpnia 2014 r.

Dożynki w wągrowieckiej farze

Sierpień to tradycyjnie miesiąc dziękczynienia Bogu za chleb i owoce ziemi, rolnikom zaś za ich trud pracy na roli. W parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu dożynkowe uroczystości odbyły się 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

PWSD drugi nabór

Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego informuje, że otwarty został drugi czas naboru kandydatów na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kandydaci mogą zgłaszać się do Seminarium Duchownego do końca sierpnia.

więcej
Michał Archanioł w Szczepanowie i Słaboszewie

Parafie pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie i pw. Świętej Trójcy w Słaboszewie znalazły się na trasie peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Monte Gargano we Włoszech. Figura nawiedzi wspomniane parafie w dniach 1-3 września. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Księcia Niebiańskiej Armii przyzwanego szczególnie w walce z siłami zła.

więcej
Sympozjum o rodzinie

„Rodzina – pierwsza i najważniejsza droga Kościoła” – pod takim hasłem odbędzie się 13 września VII Sympozjum o Małżeństwie i Rodzinie. Spotkanie zorganizowane zostanie  tradycyjnie w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. W programie m.in. referat ks. Przemysława Drąga, dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski oraz świadectwa lek. med. Małgorzaty Kędzierskiej oraz ks. Konstantego Mrozka, proboszcza gnieźnieńskiej parafii pw. Matki Zbawiciela. Sympozjum organizuje Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zapraszamy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy