środa, 4 maja 2016 r.

Aktualności

wtorek, 3 maja 2016 r.

Bp Wętkowski: czyn i prawda (video)

„Przyrzekamy nie nienawidzić. Jakże zobowiązująco i wymownie brzmi dziś to wezwanie. Jak je realizować, gdy widzimy wyraźnie, że podziały i niechęć dzielą już nie tylko społeczeństwo, ale i nasze rodziny” – pytał bp Krzysztof Wętkowski i odpowiedział, że jedyną drogą jest nawrócenie.  

więcej
wtorek, 3 maja 2016 r.

Jan Paweł II patronem Szamocina

Szamocin już oficjalnie pod patronatem św. Jana Pawła II. Oficjalne ogłoszenie decyzji Watykanu odbyło się 1 maja, w piątą rocznicę beatyfikacji papieża Polaka. W uroczystościach wziął udział i Mszy św. dziękczynnej przewodniczył abp Wojciech Polak. 

więcej
niedziela, 1 maja 2016 r.

Dekrety (1.05.2016)

Z dniem 1 maja br. abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował ks. Radosława Orchowicza, proboszcza parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu, wicedziekanem dekanatu inowrocławskiego II na okres 5 lat >>

więcej
sobota, 30 kwietnia 2016 r.

Zmarł Czesław Dąbrowski

Zmarł Czesław Dąbrowski, ojciec ks. Romana Dąbrowskiego, proboszcza w Budzisławiu Kościelnym. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 maja o godzinie 11.00 w Rogowie pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Pamiętajmy w modlitwach. 

więcej
piątek, 29 kwietnia 2016 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na maj

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w maju.

więcej
piątek, 29 kwietnia 2016 r.

Bieg ukończyli, wiary ustrzegli

Nie sposób wyliczyć ich wszystkich. Więźniami KL Dachau było blisko 1800 polskich księży. 868 z nich poniosło tam śmierć. 29 kwietnia przypada 71. rocznica wyzwolenia obozu. Piekło, które wydarzyło się w Dachau, stało się również udziałem wielu księży archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Święcenia diakonatu

W najbliższą sobotę 7 maja bp Krzysztof Wętkowski udzieli święceń diakonatu czterem klerykom Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Msza św. rozpocznie się o godzinie 10.00. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy za diakonów. 

więcej
I Forum Ewangelizacyjne - zapisy

Zapraszamy na I Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej „Idźcie i czyńcie uczniów”, które odbędzie się w dniach 14-15 maja w Inowrocławiu. Spotkanie poprowadzą dwaj charyzmatyczni duchowni Enrique Porcu i Antonello Cadeddu. Ruszyły zapisy. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy