poniedziałek, 20 listopada 2017 r.

Aktualności

piątek, 17 listopada 2017 r.

Czyny, nie słowa

„Ubóstwo ma oblicze kobiet, mężczyzn oraz dzieci wykorzystywanych do podłych interesów, podeptanych przez przewrotną logikę władzy i pieniądza” – pisze papież Franciszek na Światowy Dzień Ubogich, który obchodzić będziemy po raz pierwszy 19 listopada. 

więcej
środa, 15 listopada 2017 r.

Poświęcenie kościoła MB Miłosierdzia

Prymas Polski poświęcił i przewodniczył pierwszej Mszy św. w nowo wybudowanym kościele na gnieźnieńskim osiedlu Pustachowa. Świątynia, jak i tamtejsza parafia, mają za patronkę wspominaną 16 listopada Matkę Bożą Miłosierdzia. 

więcej
czwartek, 16 listopada 2017 r.

W ramach 600-lecia prymasostwa

Z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka odbyła się 16 listopada w Gnieźnie prezentacja znaczków pocztowych inspirowanych trzema miniaturami z gotyckiego Mszału Olbrachtowego. Ich emisja wpisuje się w obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. 

więcej
czwartek, 16 listopada 2017 r.

Zgłoszenia do 20 listopada

Parafialny Klub Sportowy KOZAL GNIEZNO serdecznie zaprasza do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego im. bł. ks. Bronisława Markiewicza. Zaproszenie kierowane jest do duszpasterzy, sióstr zakonnych i osób działających przy parafiach – dzieci, młodzieży i dorosłych.

więcej
środa, 15 listopada 2017 r.

Gniezno: wieczornica u michalitów

W 99. rocznicę odzyskania niepodległości w parafii pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie odbyła się wieczornica, podczas której przypomniano nauczanie o Ojczyźnie wielkich Polaków - papieża Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. 

więcej
wtorek, 14 listopada 2017 r.

CEF: "Mrok żałoby i światło nadziei"

W  Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla osób po stracie dziecka. Trzydniowe spotkanie było czasem modlitwy, spotkania, poznawania dynamiki żałoby i dróg jej dobrego przeżycia. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy