poniedziałek, 25 września 2017 r.

Aktualności

środa, 20 września 2017 r.

Prymas w Aleteia.pl

Kiedy wyzbędziemy się zacietrzewienia, przekonania o własnej nieomylności i pogardy wobec innych, wówczas będziemy umieli stanąć naprzeciw drugiego człowieka i powiedzieć: przepraszam, pomyliłem się, nie miałem racji. W ten sposób odnawiamy naszą więź i wspólnotę.

więcej
wtorek, 19 września 2017 r.

Dekret (Studium Pastoralne)

Prymas Polski abp Wojciech Polak powołał na okres 3 lat kierownictwo Archidiecezjalnego Studium Pastoralnego w składzie: dyrektor - ks. dr Tomasz Trzaskawka, sekretarz – ks. dr Marcin Andrzejewski, członkowie Rady Programowej – ks. dr Przemysław Kwiatkowski, ks. dr Wojciech Rzeszowski, ks. dr Radosław Orchowicz, ks. kan. Zenon Starszak.

więcej
wtorek, 19 września 2017 r.

Kłecko: pamięci zasłużonego proboszcza

Dekret sądu kiszkowskiego z 1761 roku skazujący gorzuchowskie zielarki, spis wójtów kłeckich, miejscowe podania i legendy to część piśmienniczej spuścizny, która zachowała się dzięki pasji i pracy kłeckiego proboszcza ks. Józefa Dydyńskiego. W tym roku mija 120 lat od jego śmierci. 

więcej
wtorek, 19 września 2017 r.

Trzemeszno: dożynki i festyn

Wspólnota parafialna w Trzemesznie podziękowała za plony i bawiła się na festynie rodzinnym, podczas którego zbierano środki na leczenie dzieci chorych onkologicznie. Była to także okazja do parafialnej integracji. 

więcej
niedziela, 17 września 2017 r.

Jubileusz w Pieraniu

Prymas Polski przewodniczył 17 września uroczystości 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu. "Idziemy do Boga przez Maryję" - mówił w homilii abp Wojciech Polak zachęcając, by od Matki Bożej uczyć się wrażliwości i służby. 

więcej
sobota, 16 września 2017 r.

MotoLednica w Gnieźnie

Motocykliści z całej Polski uczestniczący 16 września w kolejnej Moto-Lednicy zjechali do Gniezna, by pokłonić się św. Wojciechowi i spotkać z Prymasem Polski. Na pamiątkę podarowali abp. Polakowi krzyż zrobiony z motocyklowego łańcucha oraz przypinkę do kurtki upamiętniającą 100-lecie objawień fatimskich. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy