piątek, 1 sierpnia 2014 r.

Aktualności

wtorek, 29 lipca 2014 r.

Sierpień - miesiąc abstynencji

Wszyscy musimy chronić i umacniać trzeźwość. Dlatego ponownie z nadzieją rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Sierpniowy dar abstynencji składany przez wielu Polaków to błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, w której tysiące rodzin cierpi przez nadużywanie alkoholu i chorobę alkoholową.

więcej
wtorek, 29 lipca 2014 r.

Czasem lepiej być offline

Pielgrzymi z naszej archidiecezji dzielnie zmierzają na Jasną Górę. W trasie są już wszystkie grupy, także promieniste. We wtorek 29 lipca z kolorowymi spotkał się bp Krzysztof Wętkowski. W Pyzdrach odprawił dla pątników Mszę św. i życzył wytrwania w upale i dalszej drodze.

więcej
poniedziałek, 28 lipca 2014 r.

Siedem wieków Miłosławia

Miłosław świętuje w tym roku 700-lecie lokacji. Rocznicowe obchody trwają od początku roku, jednak główne uroczystości odbyły się w weekend 25-27 lipca, przy okazji wspomnienia patrona miejscowej parafii św. Jakuba Apostoła. Dziękczynnej modlitwie przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś.

więcej
poniedziałek, 28 lipca 2014 r.

Prymas w Modliszewku

„Nie trzeba nam dziś ginąć za Jezusa, ale konsekwencje za wierność sumieniu, za niezgodę na zło, za opowiadanie się za prawdą i wiarą, domagają się dziś nie tylko jakiejś ogólnej dyspozycyjności, ale wręcz cywilnej odwagi” - mówił abp Polak podczas jubileuszu w Modliszewku.

więcej
poniedziałek, 28 lipca 2014 r.

Pielgrzymi już w drodze

Z modlitwą i błogosławieństwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka pielgrzymi z archidiecezji gnieźnieńskiej wyruszyli 28 lipca na Jasną Górę. W drodze towarzyszy im pytanie skierowane przez Boga do starotestamentowego proroka Eliasza: „Co tutaj robisz Eliaszu?”

więcej
piątek, 25 lipca 2014 r.

Inowrocław: poświęcenie pojazdów

Jak co roku z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w parafiach odbyło się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. W Inowrocławiu modlitwie towarzyszył festyn motoryzacyjny, który odbył się 25 lipca na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Janowiec Wlkp.: Wieczór Chwały

W parafii pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim odbędzie się 17 sierpnia kolejne modlitewne spotkanie z dziękczynieniem i uwielbieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Początek o godzinie 18.00, zakończenie ok. 22.00. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie i stronie www.wieczorchwaly.url.ph

więcej
Żnin: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Po raz drugi w kościele pw. NMP Królowej Polski w Żninie odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Inauguracja 2 sierpnia koncertem  „Improwizacja tak - ale przygotowana”. Następne koncerty w kolejne sierpniowe soboty. Wystąpią muzycy z Polski, Ukrainy i Mołdawii. Na finał zaśpiewa Chór Cantabile Zamku Górków w Szamotułach. Festiwal objął patronatem Prymas Polski abp Wojciech Polak. Zapraszamy do Żnina. Szczegóły na plakacie.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy