środa, 1 lipca 2015 r.

Aktualności

wtorek, 30 czerwca 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na lipiec

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w lipcu

więcej
poniedziałek, 29 czerwca 2015 r.

Chrześcijaństwo w Europie jest zmęczone

„Chrześcijaństwo w Europie jest letnie, zmęczone, jest często bardziej zwyczajem niż religią i to jest dla nas ogromne wyzwanie, żeby je ożywić” – powiedział w rozmowie z KAI abp senior Henryk Muszyński.

więcej
poniedziałek, 29 czerwca 2015 r.

Ekumeniczna, maryjna

W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła zakończyła się ekumeniczna pielgrzymka Niemców i Polaków szlakiem Ottona III. Tym razem droga wiodła z Magdeburga do Gniezna. Po raz pierwszy w rozważaniach i w prowadzącym pątników haśle „Magnificat anima mea” wyraźnie obecna była Maryja. 

więcej
niedziela, 28 czerwca 2015 r.

Jubileusz u Świętego Krzyża

Inowrocławska parafia pw. Świętego Krzyża dziękowała 28 czerwca pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka za półwiecze istnienia. „Parafia jest nade wszystko wspólnotą ludzi wierzących. Tutaj mamy dojrzewać w wierze, umacniać się nawzajem naszą wiarą i przygotowywać do ewangelizacji” – mówił w homilii Prymas Polski. 

więcej
niedziela, 28 czerwca 2015 r.

Markowice świętują

Mszą św. w intencji o. Kazimierza Łabińskiego OMI, długoletniego proboszcza i kustosza sanktuarium w Markowicach, rozpoczęły się 27 czerwca obchody 50. rocznicy koronacji łaskami słynącej figury Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw. Centralne uroczystości w najbliższy weekend. 

więcej
niedziela, 28 czerwca 2015 r.

Korona ze złota i ptaków

Markowic nikomu przedstawiać nie trzeba. Dziś wstępują do niego przejeżdżający drogą z Inowrocławia do Gniezna. Pięćdziesiąt lat temu do małej wsi ciągnęły tysiące pielgrzymów. 27 czerwca 1965 r. podczas wielkiej uroczystości prymas Stefan Wyszyński nałożył na słynącą łaskami figurę Matki Bożej Markowickiej złote korony. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Spotykamy się w Markowicach

W najbliższy weekend główne uroczystości z okazji 50-lecia koronacji figury Matki Bożej Markowickiej. Sanktuarium czeka na pielgrzymów z całej archidiecezji, także tych młodych, na obecność których liczy zwłaszcza Prymas Polski. „26 lipca rusza system rejestracji na ŚDM, a my w najbliższa sobotę spotykamy się u Matki Bożej w Markowicach. Zapraszam młodych!” – napisał na TT abp Polak. 

więcej
Studia podyplomowe

Żydowskie dziedzictwo w kulturze europejskiej - studia podyplomowe dla nauczycieli wszystkich typów szkół, katechetów, historyków, socjologów, politologów, medioznawców, językoznawców, pracowników samorządowych, osób zatrudnionych w różnych typach instytucji kultury oraz tych, którzy chcieliby poznać kulturę żydowską i judaizm...

więcej
Studium Muzyki Kościelnej - nabór

Zgłoszenia kandydatów oraz wszelkie zapytania prosimy kierować telefonicznie do ks. kan. Dariusza Sobczaka, Dyrektora Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej (tel. 61-4264661 wew. 258, 61- 4249894 lub  691030513) lub drogą mailową na adres studium@archidiecezja.pl

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy