poniedziałek, 15 września 2014 r.

Aktualności

czwartek, 11 września 2014 r.

Nie bójcie się prawdy!

Przed wychowawcami: rodzicami, nauczycielami, katechetami i duszpasterzami stoi zadanie stawiania wymagań – najpierw sobie, a następnie własnym dzieciom, uczniom i wychowankom. Dlatego zwracamy się do Was z gorącym apelem: Nie bójcie się prawdy! – piszą biskupi w liście na IV Tydzień Wychowania.

więcej
wtorek, 9 września 2014 r.

Imieniny Matki Bożej - zaproszenie

Bazylika mniejsza w Inowrocławiu zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Madonny Uśmiechniętej.

więcej
poniedziałek, 8 września 2014 r.

Ewangelizacja w Trzemesznie - zaproszenie

W najbliższy weekend 12-14 września w Trzemesznie nie zabraknie modlitwy i muzyki. A wszystko w imię Jezusa.

więcej
poniedziałek, 8 września 2014 r.

O obronie Jasnej Góry

Podczas okolicznościowego happeningu w Golinie głośno czytano o obronie Jasnej Góry przed Szwedami. W ten sposób miasto włączyło się w akcję "Narodowe Czytanie".

więcej
poniedziałek, 8 września 2014 r.

Prymas na odpuście w Dąbrówce Kościelnej

Jako chrześcijanie, jako wierzący w Jezusa Chrystusa i czciciele Jego Matki, jesteśmy wezwani, by wierzyć, to znaczy odkrywać moc i siłę płynącą z Ewangelii i głosić, i opowiadać o niej innym - mówił abp Wojciech Polak w Dąbrówce Kościelnej.

więcej
poniedziałek, 8 września 2014 r.

Zjazd Zarządu Towarzystwa św. Wojciecha

Po wakacyjnej przerwie w Brudzewie zebrał się Zarząd Głowny i Komisja Rewizyjna Towarzystwa św. Wojciecha.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Siedmiodniowa adoracja w Lubczu

Niczego nie potrzebujesz? Sam sobie poradzisz? Jesteś wystarczająco mocnym człowiekiem? Jezus potrzebuje Ciebie. On ma receptę na wszystkie Twoje bolączki. On ma czas dla Ciebie, a Ty? W imieniu Jezus jest odpowiedź i rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich. Przyjdź do Domu Jezusa. Usiądź i słuchaj. Po tym spotkaniu nie będziesz już takim samym człowiekiem. Do zobaczenia 28 września – 4 października w Lubczu. Zaprasza ks. Tomasz.

więcej
Jubileusz Chóru Prymasowskiego

Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe Chóru Prymasowskiego, który świętuje w tym roku 100. rocznicę istnienia. W sobotę 27 września w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się koncert galowy, a dzień później w niedzielę 28 września Msza św. oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej założyciela zespołu ks. kan. Stanisława Tłoczyńskiego oraz Mateusza Zwierzchowskiego, kapelmistrza i kompozytora. Szczegóły w programie.

więcej
Dzień skupienia SWPK

Ks. Robert Nurski zaprasza członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich na dzień skupienia, który odbędzie się 4 października w sanktuarium w Licheniu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 w kaplicy Całunu Turyńskiego. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. O godz. 15.00 uczestnicy odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Trójcy Świętej. Zgłoszenia, z podaniem liczby uczestników, należy kierować do połowy września na adres: ks. Robert Nurski, ul. Ojca Świętego Jana Pawła II 6, 62-241 Żydowo, email: robert.nurski@op.pl

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy