środa, 12 grudnia 2018 r.

Aktualności

wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Relikwie Matki Teresy w Niechanowie

W niedzielę 9 grudnia w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty. Relikwie pierwszego stopnia otrzymał proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Ziółkowski z Rzymu, z domu Generalnego Sióstr Misjonarek Miłości. 

więcej
niedziela, 9 grudnia 2018 r.

Lednogóra: poświęcenie odnowionej wieży

W obchodzoną 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny poświęcono odnowioną wieżę kościoła pomocniczego w Lednogórze. Świątynia należy do parafii w Dziekanowicach i ma za patronkę właśnie Niepokalaną Dziewicę.

więcej
sobota, 8 grudnia 2018 r.

Opłatek misyjnej rodziny

Prymas Polski abp Wojciech Polak przełamał się 8 grudnia opłatkiem i złożył świąteczne życzenia rodzicom i krewnym misjonarek i misjonarzy pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbyło się już dwudziesty szósty raz.

więcej
sobota, 8 grudnia 2018 r.

PWSD: rekolekcje adwentowe

Gdzie jesteś? Pod takim hasłem w sobotę 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w gnieźnieńskim seminarium duchownym odbył się adwentowy dzień skupienia z udziałem 33 młodych ludzi z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
sobota, 8 grudnia 2018 r.

Tak pomagaliśmy

W archidiecezji gnieźnieńskiej, podobnie jak w całej Polsce, odbyła się w piątek i sobotę przedświąteczna zbiórka żywności Caritas. W akcję zaangażowani byli wolontariusze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

więcej
sobota, 8 grudnia 2018 r.

Dodatkowe stypendia do wzięcia

Archidiecezja Gnieźnieńska otrzymała dodatkowe miejsca stypendialne Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy i zachęcamy uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do składania wniosków.

więcej

Polecamy