niedziela, 1 lutego 2015 r.

Aktualności

wtorek, 27 stycznia 2015 r.

Inowrocław: wysokie noty katolickiej SP

W Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbyło się 26 stycznia podsumowanie ewaluacji zewnętrznej i uroczyste wręczenie raportu. Uzyskane wyniki, dodajmy bardzo wysokie (poziom „A”), świadczą o doskonałej realizacji wymagań.

więcej
wtorek, 27 stycznia 2015 r.

Inowrocław: ekumeniczny finał

Koncert ewangelickiego chóru z Bydgoszczy zakończył obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Inowrocławiu. Finał, obok muzycznego, miał także charytatywny wymiar. Zbierano datki na rehabilitację małego Patryka

więcej
wtorek, 27 stycznia 2015 r.

Gniezno: spotkanie Rodziny Radia Maryja

Gnieźnieńska Rodzina Radia Maryja spotkała się na tradycyjnym opłatku. W niedzielę 25 stycznia sympatycy toruńskiej rozgłośni i zaproszeni goście modlili się najpierw w gnieźnieńskiej farze, a później świętowali w Domu Katolickim.

więcej
wtorek, 27 stycznia 2015 r.

Rościnno: małżeństwa na randce

W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyła się trzecia Małżeńska Randka Karnawałowa. Z zaproszenia duszpasterstwa rodzin skorzystało około 30 par ze stażem małżeńskim od kilku do ponad pięćdziesięciu lat.

więcej
poniedziałek, 26 stycznia 2015 r.

Prymas: jesteście znakiem nadziei (video)

W przypadającą 2 lutego uroczystość Ofiarowania Pańskiego dziękować będziemy wspólnie z osobami konsekrowanymi za dar ich obecności i posługi. „Jesteście znakiem nadziei dla Kościoła nie tylko naszych czasów, ale i w przyszłości" – mówi abp Wojciech Polak.

więcej
poniedziałek, 26 stycznia 2015 r.

Inowrocław pamiętał

W niedzielę 25 stycznia w kościele pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, gdzie ochrzczony został kard. Józef Glemp, modlono się w jego intencji. Rocznicowa Msza św. zgromadziła parafian, członków Akcji Katolickiej i założonego przez kardynała Towarzystwa św. Wojciecha.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Ląd: wspomnienie św. Jana Bosco

W sobotę 31 stycznia przypada wspomnienie św. Jana Bosco. Tego dnia zapraszamy do Lądu n. Wartą, gdzie odbędą się uroczystości ku czci założyciela zgromadzenia salezjanów i salezjanek. Mszy św. o godzinie 18.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Tymczasem w Lądzie trwa nowenna, modlitwa także wirtualnie ZOBACZ

więcej
Skupienie organistów

W poniedziałek po pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, 23 lutego, w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Skupienia dla organistów. Spotkanie poprowadzi ks. kan. Józef Warczak, proboszcz parafii pw. św. Doroty w Strzałkowie...

więcej
Rekolekcje dla szafarzy

W dniach 27 lutego – 1 marca w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbędą się rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy i jest jednym z warunków przedłużenia upoważnienia do sprawowania tej posługi.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy