piątek, 9 października 2015 r.

Aktualności

poniedziałek, 5 października 2015 r.

Zmarła Janina Bohdanowicz

Zmarła Janina Bohdanowicz, matka ks. prof. Andrzeja Bohdanowicza. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 8 października o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Antoniego w Bydgoszczy. Zmarłą polecajmy w modlitwach Bożemu Miłosierdziu.  

więcej
poniedziałek, 5 października 2015 r.

Zmarł ks. Edward Wosik

Zmarł ks. Edward Wosik, emerytowany proboszcz parafii św. Marcina Biskupa i Męczennika w Wyrzysku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 października o godzinie 11.00 w Białośliwiu. 6 października Msza św. w Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. 

więcej
niedziela, 4 października 2015 r.

Prymas we Wrześni

„Kościół ma troszczyć się o małżeństwo i rodzinę, a rodziny są wezwane do tego, by budować Kościół. Nie wolno nam się z tej wspólnoty wycofywać. Nie wolno się usprawiedliwiać, że nie jesteśmy zdolni, nie mamy siły i czasu, że może zrobią to za nas inni” – mówił 4 października we Wrześni abp Wojciech Polak. 

więcej
sobota, 3 października 2015 r.

"Będziecie moimi świadkami"

Pod takim hasłem odbyło się 3 października w gnieźnieńskim seminarium duchownym sympozjum bliblijno-misjologiczne z udziałem członków Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej z całej archidiecezji.

więcej
piątek, 2 października 2015 r.

Przed Rokiem Miłosierdzia

Parafia pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie przygotowuje się do Roku Miłosierdzia, który rozpocznie się w Kościele 8 grudnia. Obok codziennej modlitwy parafianie prosili o Boże Miłosierdzie dla świata podczas pielgrzymki śladem św. Jana Pawła II i św. Faustyny. 

więcej
piątek, 2 października 2015 r.

Piechcin: 25-lecie Bractwa Kurkowego

Bractwo Kurkowe szczyci się ponad tysiącletnią tradycją. W te długie dzieje wpisuje się także działalność piechcińskiego koła, które świętowało niedawno ćwierćwiecze istnienia. W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe z całej Polski. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Kurs FOTO

Wydział Duszpasterski wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów. Kurs w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowany jest raz w roku. Tegoroczny odbędzie się 7 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenie i szczegóły dotyczące kursu w formularzu zgłoszeniowym. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy okazjonalnie lub na stałe zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgii są obowiązani uprzednio ukończyć wspomniany kurs oraz otrzymać pisemne upoważnienie miejscowej władzy diecezjalnej.

więcej
XV Dzień Papieski

„Jan Paweł II – patron rodziny” pod takim hasłem przeżywać będziemy w niedzielę 11 października XV Dzień Papieski. W tym roku zbiega się on z obradami synodu biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i współczesnym świecie i stanowi wezwanie do podjęcia takiej refleksji także w naszych lokalnych środowiskach. Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski. 

więcej
Inauguracja roku w PWSD

W sobotę 10 października Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie zainauguruje kolejny rok studiów i formacji. Uroczystości rozpocznie Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kandydatów do kapłaństwa. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy