wtorek, 30 czerwca 2015 r.

Aktualności

niedziela, 28 czerwca 2015 r.

Korona ze złota i ptaków

Markowic nikomu przedstawiać nie trzeba. Dziś wstępują do niego przejeżdżający drogą z Inowrocławia do Gniezna. Pięćdziesiąt lat temu do małej wsi ciągnęły tysiące pielgrzymów. 27 czerwca 1965 r. podczas wielkiej uroczystości prymas Stefan Wyszyński nałożył na słynącą łaskami figurę Matki Bożej Markowickiej złote korony. 

więcej
sobota, 27 czerwca 2015 r.

Piękniej u franciszkanów

Do września ma potrwać remont kaplicy bł. Jolenty w gnieźnieńskim kościele franciszkanów. To kolejny i nie ostatni etap generalnego remontu prowadzonego w świątyni i klasztorze. Jesienią ma zostać również otwarta biblioteka prowincjalna, w której obecnie organizowane są spotkania z cyklu „Dziedziniec historii”. 

więcej
sobota, 27 czerwca 2015 r.

Słaboszewo: stypendyści ks. Niziółkiewicza

Trwający rok upływa w parafii pw. Świętej Trójcy w Słaboszewie w duchu wdzięczności Bogu za 90 lat istnienia wspólnoty. Wśród wielu podjętych inicjatyw jest jedna szczególna, wspierająca dzieci i upamiętniająca pierwszego proboszcza ks. Zenona Niziółkiewicza. 

więcej
sobota, 27 czerwca 2015 r.

Misja na urlopie

Barbara i Aleksander Szanieccy na misje wyjechali będąc już na emeryturze. Daleko. Do Tanzanii. Od dwóch lat planowali urlop w Polsce – żeby pobyć z bliskimi, odpocząć, zrobić badania. Udało się. Przyjechali i nadal są na misjach, tyle, że u siebie. 

więcej
piątek, 26 czerwca 2015 r.

UWAGA! Zmiana adresu

W związku ze zmianą serwera pocztowego wygaszony zostaje adres kruszyk@diksw.pl a aktywny będzie jedynie adres kruszyk@swietywojciech.pl. Ponieważ operacja nie obywa się bez problemów w najbliższym czasie korespondencję, teksty i zdjęcia proszę kierować na skrzynkę pkgniezno@wp.pl. Pozdrawiam Bernadeta Kruszyk.

więcej
czwartek, 25 czerwca 2015 r.

Jubileusz w Markowicach

Markowickie Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Miłości i Pokoju, Pani Kujaw rozpoczyna świętowanie jubileuszu 50-lecia koronacji łaskami słynącej figury Madonny z Dzieciątkiem. Główne uroczystości odbędą się 4 i 5 lipca z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i biskupów.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Studia podyplomowe

Żydowskie dziedzictwo w kulturze europejskiej - studia podyplomowe dla nauczycieli wszystkich typów szkół, katechetów, historyków, socjologów, politologów, medioznawców, językoznawców, pracowników samorządowych, osób zatrudnionych w różnych typach instytucji kultury oraz tych, którzy chcieliby poznać kulturę żydowską i judaizm...

więcej
Studium Muzyki Kościelnej - nabór

Zgłoszenia kandydatów oraz wszelkie zapytania prosimy kierować telefonicznie do ks. kan. Dariusza Sobczaka, Dyrektora Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej (tel. 61-4264661 wew. 258, 61- 4249894 lub  691030513) lub drogą mailową na adres studium@archidiecezja.pl

więcej
Ojciec Bashobora u św. Jadwigi

W parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu gościć będzie 7 lipca o. John Bashobora, charyzmatyczny kapłan z Ugandy. W programie konferencja i Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o godzinie 17.00. Uczestnictwo nie wymaga żadnej rejestracji ani opłaty. Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Św. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Szczegóły na www.snejp2.pl kontakt biuro@snejp2.pl tel. 500 227 409, 603 237 748. Zapraszamy. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy