sobota, 30 lipca 2016 r.

Aktualności

wtorek, 26 lipca 2016 r.

Młodzi już w Krakowie

Dziś oficjalny początek 31. Światowych Dni Młodzieży. Do Krakowa zjeżdża młodzież z całego świata. W stolicy Małopolski są już także pielgrzymi, którzy gościli w archidiecezji gnieźnieńskiej. Niedziela była ostatnim dniem spędzonym w parafiach i rodzinach. Tak się żegnaliśmy. 

więcej
wtorek, 26 lipca 2016 r.

Od pierwszego słowa

„Widać, że się rozumiemy od pierwszego słowa” – mówił do młodych zgromadzonych 3 czerwca 1979 roku na Wzgórzu Lecha papież Jan Paweł II. Pamiętne spotkanie w Gnieźnie zapoczątkowało szczególny dialog papieża z młodymi, który zaowocował z czasem Światowymi Dniami Młodzieży. 

więcej
poniedziałek, 25 lipca 2016 r.

ŚDM w Gnieźnie (video)

Pielgrzymi, wolontariusze i goście docierają do Krakowa. Już niebawem spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zanim wyjechali, uczestniczyli w Gnieźnie w dniu wspólnoty i posłania. Zapraszamy do obejrzenia filmów z Mszy św. i wieczornego czuwania na stadionie żużlowym. 

więcej
niedziela, 24 lipca 2016 r.

Brawa dla naszych gości!

Za radość, za uśmiech, za spontaniczność, bezceremonialność i niekończącą się meksykańską falę, która w sobotni wieczór rozgrzała gnieźnieński stadion żużlowy. Brawa dla gospodarzy i rodzin za to, że ten uśmiech nie znikał z ich twarzy. 

więcej
sobota, 23 lipca 2016 r.

ŚDM: razem u źródła

„Gniezno to źródło i początek Kościoła w Polsce. Stąd idziemy razem! Stąd idzie się razem! Ku przyszłości" – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z udziałem młodych goszczących w archidiecezji gnieźnieńskiej w ramach Dni w Diecezjach. 

więcej
piątek, 22 lipca 2016 r.

Dni w Diecezjach

Młodzi goszczący w archidiecezji gnieźnieńskiej zwiedzają, poznają nasze zwyczaje, uczą się polskich zwrotów, bawią się i modlą razem z polskimi rówieśnikami. W czwartek z kilkoma grupami spotkał się kard. Miloslav Vlk. W sobotę wszyscy przyjadą do Gniezna. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Chrzest 966 na trąbkę i organy

W sobotę 30 lipca w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się koncert, który uświetni obchody 1050-lecia Chrztu Polski i jest organizowany przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966 oraz przy współpracy z Miastem Gniezno stanowiąc część wydarzeń Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Początek o godzinie 19.00. Zapraszamy. 

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy