wtorek, 3 marca 2015 r.

Aktualności

niedziela, 1 marca 2015 r.

Niedziela "Ad Gentes"

Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną „ad gentes” jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarkami i misjonarzami z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa.

więcej
niedziela, 1 marca 2015 r.

Rozmowy na Wielki Post - wolność

Wolność jest w dzisiejszych czasach jednocześnie wychwalana i potępiania. Używa się przymiotnika „liberalny” na określenie człowieka niczym nie skrępowanego. Tymczasem wolność wcale nie jest brakiem jakichkolwiek ograniczeń.

więcej
piątek, 27 lutego 2015 r.

Wielki Post - przeżyjmy dobrze (VIDEO)

O wielkiej sile modlitwy, porządkującej mocy postu i błogosławieństwie jałmużny mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak. „Chciejmy przeżyć czas Wielkiego Postu na kolanach przed Bogiem” – zachęca metropolita gnieźnieński.

więcej
piątek, 27 lutego 2015 r.

Kalendarium archidiecezji gnieźnieńskiej na marzec

Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń i posług biskupich w archidiecezji gnieźnieńskiej w marcu

więcej
piątek, 27 lutego 2015 r.

Katechezy małżeńskie

W parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie rozpoczął się cykl katechez dla małżonków. Podobne odbywają się już w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni. Spotkania prowadzi ks. dr Przemysław Kwiatkowski, wykładowca w Papieskim Instytucie Jana Pawła II w Rzymie,  sekretarz Prymasa Polski.

więcej
piątek, 27 lutego 2015 r.

Zmarł ks. Tomasz Szary

W czwartek 26 lutego zmarł ks. Tomasz Szary, kapłan diecezji bydgoskiej, emerytowany proboszcz parafii w Gromadnie (diecezja bydgoska) i parafii w Raczkowie i Jabłkowie (archidiecezja gnieźnieńska). Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Rekolekcje Towarzystwa św. Wojciecha

W dniach 6-8 marca w Górce Klasztornej odbędą się rekolekcje wielkopostne dla kandydatów i członków Towarzystwa Świętego Wojciecha. Połączone będą z inauguracją obchodów Roku Jubileuszu 25-lecia powstania bractwa, której dokona w dniu 6 marca bp senior Bogdan Wojtuś. Tegoroczne nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Paweł Kiejkowski, wykładowca teologii fundamentalnej...

więcej
PWSD zaprasza

W sobotę 21 marca w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Seminarium wraz z siostrami Sacré Coeur  zaprasza również młodzież męską i żeńską na rekolekcje z rozeznawaniem drogi życiowej. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach 6-8 marca i 16-18 marca w domu zgromadzenia w Pobiedziskach. Zaprasza ks. Wojciech Rzeszowski, rektor gnieźnieńskiego PWSD.

więcej
Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@diksw.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy