piątek, 27 maja 2016 r.

Aktualności

środa, 25 maja 2016 r.

Pamięci Dzieci Wrzesińskich

Z udziałem bp. Krzysztofa Wętkowskiego świętowano we Wrześni 115. rocznicę strajku Dzieci Wrzesińskich. Modlitwie towarzyszył uroczysty przemarsz ulicami miasta oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej urodzonego we Wrześni abp. Edwarda Likowskiego.

więcej
wtorek, 24 maja 2016 r.

Integracyjnie w Kłecku

Historyczne stroje, średniowieczne pokazy i przysmaki swojskiej kuchni czekały na uczestników XII Rajdu Integracyjno-Sportowego, który odbył się w trzecią sobotę maja w Kłecku. Do wspólnej zabawy zaprosił jak zawsze miejscowy Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas AG.

więcej
poniedziałek, 23 maja 2016 r.

O synodzie bezpośrednio

Na zaproszenie seminarium duchownego gościł w Gnieźnie dr Jacek Pulikowski, który wraz z żoną uczestniczył w październikowym Synodzie o Rodzinie w Rzymie. Gość zrelacjonował krótko przebieg obrad, dzieląc się ze słuchaczami informacjami zza kulis i osobistymi refleksjami. 

więcej
poniedziałek, 23 maja 2016 r.

Bracia w Mogilnie

Członkowie Towarzystwa św. Wojciecha regionu Kujawy uczestniczyli 21 maja w skupieniu zorganizowanym z okazji trwającego Roku Miłosierdzia. Modlili się również przy grobie zasłużonego kapłana i społecznika ks. Piotra Wawrzyniaka. 

więcej
niedziela, 22 maja 2016 r.

Ląd: święcenia u salezjanów

W pocysterskim kościele w Lądzie nad Wartą odbyła się 21 maja uroczystość święceń kapłańskich diakonów przynależących do salezjańskiej Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile. Uroczystości przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski. 

więcej
sobota, 21 maja 2016 r.

Nowi lektorzy i ceremoniarze

„Czy jesteście gotowi podjąć i godnie wypełniać funkcję lektora i ceremoniarza?” – pytał kandydatów bp senior Bogdan Wojtuś, udzielając im chwilę później błogosławieństwa. Otrzymało je blisko 120 lektorów i 50 ceremoniarzy z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Rzymu

Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w Roku Miłosierdzia. Wyjazd organizowany jest w październiku, w trzech terminach, autokarem i samolotem. W programie m.in. spotkanie z papieżem Franciszkiem i Msza św. w bazylice św. Piotra w Rzymie. Szczegóły na plakatach. Kontakt ks. Krzysztof Woźniak 691.950.130. Pielgrzymka autokarowa odbędzie się w terminach 19-25 października i 18-27 października, a samolotowa 19-24 października (wylot z Berlina).

więcej
Dyżur spowiedniczy misjonarzy miłosierdzia

Przypominamy, że w Gnieźnie, Markowicach, Kawnicach i Wągrowcu dyżurują w konfesjonałach misjonarze miłosierdzia. Szczególnym znakiem podkreślającym ważność ich posługi jest m.in. władza przebaczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy