niedziela, 24 lipca 2016 r.

Aktualności

środa, 20 lipca 2016 r.

ŚDM - dzieje się

Rozpoczęły się Dni w Diecezjach. Do Polski, także do archidiecezji gnieźnieńskiej, przybywają młodzi ludzie z całego świata. Pielgrzymów ŚDM przywitały: Inowrocław, Wągrowiec, Gniewkowo, Janikowo, Szczepanowo, Mogilno, Chodzież, Kleczew, Damasławek, Trzemeszno, Kruszwica, Kłecko, Gniezno, Żnin, Września.

więcej
środa, 20 lipca 2016 r.

Oaza rodzin w Rościnnie

W Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się rekolekcje Oazy Nowego Życia II stopnia Domowego Kościoła. Rodziny przyjechały z archidiecezji gnieźnieńskiej, poznańskiej, gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, łódzkiej i częstochowskiej, diecezji bydgoskiej, gorzowskiej i łomżyńskiej. 

więcej
wtorek, 19 lipca 2016 r.

Papież do Polaków (video)

Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych z całego świata, daje mi także radosną okazję spotkania umiłowanego narodu polskiego - powiedział Franciszek w specjalnym wideoprzesłaniu wystosowanym przed ŚDM. 

więcej
wtorek, 19 lipca 2016 r.

ŚDM: dyspensa w piątek

Abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od postu w piątek 22 lipca wszystkim przebywającym tego dnia na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Zachęcił jednocześnie do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i pełnienia uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego wobec ubogich.

więcej
poniedziałek, 18 lipca 2016 r.

Abp Polak przed ŚDM

„Widzimy, jak wiele dobra wyzwoliło się na etapie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Mam nadzieję, że to dobro, ten entuzjazm młodych pozostanie w naszych diecezjach, w naszych parafiach i będzie dalej owocować”.

więcej
niedziela, 17 lipca 2016 r.

Prymas w Wierzchucinku

„Szkaplerz nie jest jakimś cudownym «talizmanem», ale wyrazem naszej miłości i czci do Maryi” - powiedział abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył uroczystościom jubileuszowym z okazji 40-lecia parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Wierzchucinku.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Piszcie do nas!

Redakcja strony internetowej www.archidiecezja.pl oraz Przewodnika Katolickiego zachęca czytelników i internautów do przesyłania relacji i fotografii z odbywających się w parafiach uroczystości, imprez i inicjatyw duszpasterskich. Podzielcie się z nami dobrem, które dzieje się w waszych wspólnotach. Czekamy! Teksty i zdjęcia przesyłać można na adresy: pkgniezno@wp.pl oraz kruszyk@swietywojciech.pl Za wszystkie z góry dziękujemy.

więcej
Ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

Proboszcz parafii w Ostrowie k. Gniewkowa wraz ze wspólnotą parafialną zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej Szakplerznej, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 lipca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 8.30 wspólnym odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 9.00 Msza św. i odsłonięcie cudownego obrazu. Od godz. 11.00 trwać będą modlitewne przygotowania do sumy odpustowej, która rozpocznie się o godzinie 12.00 >>

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy