poniedziałek, 26 stycznia 2015 r.

Aktualności

piątek, 23 stycznia 2015 r.

Nagroda "Ku chwale" dla Teresy Klonowskiej

Działaczka katolicka i poetka Teresa Klonowska z Inowrocławia jest tegoroczną laureatką nagrody „Ku chwale” ustanowionej przez kard. Józefa Glempa. Statuetkę wręczył 23 stycznia – w 2. rocznicę śmierci kardynała – Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej
piątek, 23 stycznia 2015 r.

70 lat temu płonęła katedra

Było mroźne popołudnie 23 stycznia 1945 roku. W mieście nie było już Niemców. Wygnano ich dwa dni wcześniej. Byli za to żołnierze radzieccy. Około 15.00 na gnieźnieński Rynek wjechały dwa sowieckie czołgi i zaczęły strzelać do katedry. Celowali w figurę Matki Bożej i krzyże.

więcej
czwartek, 22 stycznia 2015 r.

Bp Wętkowski o ŚDM 2016

Nawet osiem tysięcy młodych ludzi ze świata może przyjechać do nas z okazji Światowych Dni Młodzieży 2016. Jak mówi bp Krzysztof Wętkowski, grupy już się zgłaszają. Młodych przyciąga przede wszystkim duch i historia tysiącletniej archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej
czwartek, 22 stycznia 2015 r.

Rocznica śmierci kard. Glempa

W piątek 23 stycznia mija 2. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa Prymasa Polski, arcybiskupa metropolity warszawskiego i gnieźnieńskiego oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej o godzinie 18.00.

więcej
czwartek, 22 stycznia 2015 r.

Przypominamy

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza wszystkich potrzebujących z Gniezna i okolic, którzy nie skorzystali jeszcze z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego FEAD, a otrzymali stosowne skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, do odbierania paczek żywnościowych.

więcej
środa, 21 stycznia 2015 r.

Prymas Polski o rocznicy Chrztu Polski

Dźwięk jubileuszowego dzwonu na Ostrowie Lednickim obwieści 14 kwietnia przyszłego roku 1050. rocznicę chrztu Polski. Przygotowania do jubileuszu obejmują wymiar duchowy i edukacyjny – poinformował w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Ląd: wspomnienie św. Jana Bosco

W sobotę 31 stycznia przypada wspomnienie św. Jana Bosco. Tego dnia zapraszamy do Lądu n. Wartą, gdzie odbędą się uroczystości ku czci założyciela zgromadzenia salezjanów i salezjanek. Mszy św. o godzinie 18.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej
Rekolekcje dla szafarzy

W dniach 27 lutego – 1 marca w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbędą się rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy i jest jednym z warunków przedłużenia upoważnienia do sprawowania tej posługi.

więcej
Słupca: rocznica śmierci bł. M. Kozala

W niedzielę 25 stycznia w kościele pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy abp Wojciech Polak odprawi Mszę św. z okazji rocznicy śmierci patrona parafii. Początek Eucharystii o godzinie 12.00. Bł. Michał Kozal zginął 26 stycznia 1943 roku w obozie w Dachau.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy