piątek, 12 lutego 2016 r.

Aktualności

wtorek, 9 lutego 2016 r.

Obecność i modlitwa

Po raz kolejny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bachorcach gościło osoby chore i starsze z parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Piaskach. Spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego było przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy. 

więcej
wtorek, 9 lutego 2016 r.

Papież na Dzień Chorego

Choroba, zwłaszcza ciężka, zawsze wywołuje kryzys w ludzkiej egzystencji i niesie ze sobą głębokie pytania. W pierwszej chwili może niekiedy wywołać bunt (…) Może prowadzić do rozpaczy (…) W tych sytuacjach wiara w Boga jest, z jednej strony, wystawiona na próbę, a jednocześnie ujawnia swą pozytywną moc.

więcej
poniedziałek, 8 lutego 2016 r.

Relikwie o. Pio w Gnieźnie

Habit, rękawiczkę i fragment bandaża z krwią św. o. Pio wystawiono 8 lutego w gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. Relikwie przywiózł o. Paulo, który opowiedział o życiu stygmatyka i swoich z nim spotkaniach. 

więcej
poniedziałek, 8 lutego 2016 r.

O dialogu międzyreligijnym

Mówił w inowrocławskim Instytucie Prymasa Józefa Glempa ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa. Prelekcję zorganizowano w ramach cyklicznych spotkań „Christianus sum”. 

więcej
niedziela, 7 lutego 2016 r.

Inowrocław: rocznica rolniczej "Solidarności"

„Solidarność to nadzieja, że możemy iść razem” – mówił 7 lutego w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. z okazji 35-lecia rolniczej Solidarności i 32. rocznicy śmierci jej współtwórcy Piotra Bartoszcze. 

więcej
sobota, 6 lutego 2016 r.

Lednica studnią wiary

„Lednica to niewątpliwie studnia wiary” – mówił abp Wojciech Polak w homilii Mszy św. sprawowanej w intencji zmarłego w grudniu o. Jana Góry OP. Modlitewne i wspomnieniowe spotkanie odbyło się  6 lutego na Lednicy z okazji zbliżających się urodzin inicjatora apeli młodych. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Tydzień Małżeństw w Chodzieży

W chodzieskiej kolegiacie św. Floriana trwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństw. Zapraszamy małżonków i całe rodziny do włączenia się w modlitwę. Droga krzyżowa, konferencja, Msza św. kolejno w piątek, sobotę i niedzielę. Zachęcamy >>> 

 

więcej
Wielkopostne czuwanie kapłanów

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu (13 lutego) w czterech miastach archidiecezji gnieźnieńskiej odbędzie się wielkopostne czuwanie modlitewne kapłanów. „Ten ważny czas, jakim jest przygotowanie do Paschy, rozpocznijmy wspólnie słuchaniem słowa Bożego, modlitwą, rachunkiem sumienia i sakramentem pokuty” – zaprasza ks. Tomasz Trzaskawka.

 

więcej
Walentynki

Zachęcamy do modlitwy za tych, których kochamy. Msza św. w Walentynki (niedziela 14 lutego) sprawowana będzie o godzinie 16.30 w kościele pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu. Do wspólnej modlitwy zaprasza Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Jana Pawła II. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy