niedziela, 16 czerwca 2019 r.

Aktualności

piątek, 14 czerwca 2019 r.

Gniezno: rodzinnie u Kozala

Zamki dmuchane, pokazy monocyklów, loteria fantowa i wiele innych atrakcji czekało w niedzielę 9 czerwca na wszystkich, którzy pojawili się na festynie rodzinnym „Rodzina naszą przyszłością” przy parafii bł. Michała Kozala w Gnieźnie. 

więcej
czwartek, 13 czerwca 2019 r.

Ląd: kapłańskie jubileusze

Obchodzone w tym roku 11 czerwca Święto Matki Kościoła było okazją do corocznego spotkania salezjanów obchodzących jubileusze święceń prezbiteratu. Uroczystość miała miejsce w lądzkim kościele, w którym przed 60, 50 i 25 laty księża jubilaci przyjęli święcenia.

więcej
czwartek, 13 czerwca 2019 r.

Duszpasterze młodzieży - dekrety

Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował rejonowych i dekanalnych duszpasterzy młodzieży.

więcej
środa, 12 czerwca 2019 r.

Zmiany personalne 2019

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca br. Publikujemy listę zmian.

więcej
wtorek, 11 czerwca 2019 r.

Nowenna 11-19 czerwca

Od dziś do 19 czerwca trwać będzie nowenna przebłagalna za zło pedofilii w Kościele i jej ukrywanie. Akcję podjęli młodzi z naszej gnieźnieńskiej. Przyłączyli się do nich rówieśnicy z 17 diecezji. Modlą się za ofiary i za kapłanów, zarówno tych, którzy stali się przyczyną zgorszenia, jak i tych, którzy niczym nie zawinili, a dziś są oczerniani.

więcej
poniedziałek, 10 czerwca 2019 r.

Abp Polak dla KAI

Nadzieję na to, że wizyta abp. Scicluny z Watykanu pomoże Kościołowi w Polsce mierzyć się problemem wykorzystywania seksualnego małoletnich wyraził w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak. Prymas Polski przyznał też, że wyzwaniem dla Kościoła w naszym kraju jest odchodzenie młodych ludzi od praktyk religijnych.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy