piątek, 14 grudnia 2018 r.

Aktualności

wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Prymas na szczycie klimatycznym

Abp Wojciech Polak wziął udział 10 grudnia w konferencji pt. “Safeguarding Our Climate, Advancing Our Society”. Wydarzenie towarzyszyło odbywającym się w Katowicach obradom 24. Sesji Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

więcej
wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Wągrowiec: Matka Boża u paulinów

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu otrzymała poświęconą na Jasnej Górze kopię obrazu Czarnej Madonny. Uroczyste przyjęcie i instalacja w kościele odbyło się w niedzielę 9 grudnia pod przewodnictwem przeora klasztoru na Jasnej Górze o. Mariana Waligóry.

więcej
wtorek, 11 grudnia 2018 r.

Relikwie Matki Teresy w Niechanowie

W niedzielę 9 grudnia w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty. Relikwie pierwszego stopnia otrzymał proboszcz parafii ks. kan. Andrzej Ziółkowski z Rzymu, z domu Generalnego Sióstr Misjonarek Miłości. 

więcej
niedziela, 9 grudnia 2018 r.

Lednogóra: poświęcenie odnowionej wieży

W obchodzoną 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny poświęcono odnowioną wieżę kościoła pomocniczego w Lednogórze. Świątynia należy do parafii w Dziekanowicach i ma za patronkę właśnie Niepokalaną Dziewicę.

więcej
sobota, 8 grudnia 2018 r.

Opłatek misyjnej rodziny

Prymas Polski abp Wojciech Polak przełamał się 8 grudnia opłatkiem i złożył świąteczne życzenia rodzicom i krewnym misjonarek i misjonarzy pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbyło się już dwudziesty szósty raz.

więcej
sobota, 8 grudnia 2018 r.

PWSD: rekolekcje adwentowe

Gdzie jesteś? Pod takim hasłem w sobotę 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w gnieźnieńskim seminarium duchownym odbył się adwentowy dzień skupienia z udziałem 33 młodych ludzi z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej.

więcej

Polecamy