wtorek, 27 stycznia 2015 r.

Aktualności

poniedziałek, 26 stycznia 2015 r.

Inowrocław pamiętał

W niedzielę 25 stycznia w kościele pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, gdzie ochrzczony został kard. Józef Glemp, modlono się w jego intencji. Rocznicowa Msza św. zgromadziła parafian, członków Akcji Katolickiej i założonego przez kardynała Towarzystwa św. Wojciecha.

więcej
niedziela, 25 stycznia 2015 r.

Słupca: rocznica śmierci bł. Michała Kozala

„Nawrócenie powinno być przemianą życia zgodnie z przemianą serca" – mówił 25 stycznia w Słupcy abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył w tamtejszym kościele pw. bł. Michała Kozala Mszy św. z okazji rocznicy śmierci biskupa męczennika.

więcej
niedziela, 25 stycznia 2015 r.

W Inowrocławiu o dwóch płucach Europy

Z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 23 stycznia w auli III LO w Inowrocławiu odbyła się debata pt. „Dwa płuca Europy: katolicyzm i prawosławie” z udziałem ks. prof. dr. hab. Jarosława Moskałyka oraz ks. płk. Mikołaja Hajduczeni.

więcej
piątek, 23 stycznia 2015 r.

Gniezno: modlitwa za kard. Glempa

W katedrze gnieźnieńskiej modlono się 23 stycznia w intencji zmarłego przed dwoma laty kard. Józefa Glempa. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski. Jak mówił, kard. Glemp był człowiekiem głębokiej i pokornej wiary, który kochał Kościół i kochał Polskę.

więcej
piątek, 23 stycznia 2015 r.

Nagroda "Ku chwale" dla Teresy Klonowskiej

Działaczka katolicka i poetka Teresa Klonowska z Inowrocławia jest tegoroczną laureatką nagrody „Ku chwale” ustanowionej przez kard. Józefa Glempa. Statuetkę wręczył 23 stycznia – w 2. rocznicę śmierci kardynała – Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej
piątek, 23 stycznia 2015 r.

70 lat temu płonęła katedra

Było mroźne popołudnie 23 stycznia 1945 roku. W mieście nie było już Niemców. Wygnano ich dwa dni wcześniej. Byli za to żołnierze radzieccy. Około 15.00 na gnieźnieński Rynek wjechały dwa sowieckie czołgi i zaczęły strzelać do katedry. Celowali w figurę Matki Bożej i krzyże.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Ląd: wspomnienie św. Jana Bosco

W sobotę 31 stycznia przypada wspomnienie św. Jana Bosco. Tego dnia zapraszamy do Lądu n. Wartą, gdzie odbędą się uroczystości ku czci założyciela zgromadzenia salezjanów i salezjanek. Mszy św. o godzinie 18.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej
Rekolekcje dla szafarzy

W dniach 27 lutego – 1 marca w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbędą się rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy i jest jednym z warunków przedłużenia upoważnienia do sprawowania tej posługi.

więcej
Słupca: rocznica śmierci bł. M. Kozala

W niedzielę 25 stycznia w kościele pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy abp Wojciech Polak odprawi Mszę św. z okazji rocznicy śmierci patrona parafii. Początek Eucharystii o godzinie 12.00. Bł. Michał Kozal zginął 26 stycznia 1943 roku w obozie w Dachau.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy