wtorek, 9 lutego 2016 r.

Aktualności

niedziela, 7 lutego 2016 r.

Inowrocław: rocznica rolniczej "Solidarności"

„Solidarność to nadzieja, że możemy iść razem” – mówił 7 lutego w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. z okazji 35-lecia rolniczej Solidarności i 32. rocznicy śmierci jej współtwórcy Piotra Bartoszcze. 

więcej
sobota, 6 lutego 2016 r.

Lednica studnią wiary

„Lednica to niewątpliwie studnia wiary” – mówił abp Wojciech Polak w homilii Mszy św. sprawowanej w intencji zmarłego w grudniu o. Jana Góry OP. Modlitewne i wspomnieniowe spotkanie odbyło się  6 lutego na Lednicy z okazji zbliżających się urodzin inicjatora apeli młodych. 

więcej
sobota, 6 lutego 2016 r.

Historyczne spotkanie

Nadzieja na wspólną modlitwę i wołanie o pokój – tak o planowanym na 12 lutego spotkaniu papieża Franciszka i patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Do rozmowy między zwierzchnikami Kościołów ma dojść na lotnisku w Hawanie. 

więcej
sobota, 6 lutego 2016 r.

Przed Zjazdem Gnieźnieńskim

Jubileuszowy X Zjazd Gnieźnieński za nieco ponad miesiąc. Jedną z kluczowych i rozbudowanych części spotkania będą dwudniowe „Warsztaty chrześcijańskiej wolności”. Z ich prowadzącymi i moderatorami spotkał się w sobotę w Gnieźnie Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

więcej
piątek, 5 lutego 2016 r.

Wielkopostne czuwanie kapłanów

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu (13 lutego) w Inowrocławiu, Gnieźnie, Wrześni i Wągrowcu odbędzie się wielkopostne czuwanie modlitewne kapłanów z archidiecezji gnieźnieńskiej. 

więcej
piątek, 5 lutego 2016 r.

Małżeństwa na randce

„Co miłość złączyła, Pan Bóg pobłogosławił. Od różańca do tańca” – takie hasło towarzyszyło tegorocznej, czwartej już Karnawałowej Randce Małżeńskiej zorganizowanej tradycyjnie w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Środa Popielcowa

W przypadającą 10 lutego Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły – osoby pełnoletnie aż do 60 roku życia spożywają tylko trzy posiłki: jeden do syta, dwa, aby się posilić, wszyscy powyżej 14 roku życia powstrzymują się od posiłków mięsnych. Wielki Post zakończy się w Wielki Czwartek 24 marca, kiedy to rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 27 marca.  

więcej
Skupienie organistów

W poniedziałek 15 lutego w gnieźnieńskim seminarium duchownym odbędzie się archidiecezjalny dzień skupienia dla organistów. Wielkopostne spotkanie poprowadzi muzykolog ks. Andrzej Januchowski. Dzień skupienia rozpocznie się o godzinie 10.00 modlitwą brewiarzową w seminaryjnej kaplicy, a zakończy około godziny 18.00 kolacją. Należy zabrać Śpiewnik Siedleckiego. Zgłoszenia do 12 lutego u ks. Dariusza Sobczaka 69.030.513 lub mail: darium@wp.pl

więcej
Walentynki

Zachęcamy do modlitwy za tych, których kochamy. Msza św. w Walentynki (niedziela 14 lutego) sprawowana będzie o godzinie 16.30 w kościele pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu. Do wspólnej modlitwy zaprasza Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Jana Pawła II. 

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy