środa, 22 października 2014 r.

Aktualności

wtorek, 21 października 2014 r.

O komunikacji w małżeństwie

O tym, że o wartości związku nie decydują wyłącznie uczucia dobre, ale raczej sposób wyrażania uczuć negatywnych dowiedzieli się uczestnicy rekolekcji nt. komunikacji w małżeństwie i rodzinie, które odbyły się w połowie października w Rościnnie.

więcej
poniedziałek, 20 października 2014 r.

Słupca: spotkanie ze świadkiem

W parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy gościł abp. Mieczysław Mokrzycki, osobisty sekretarz św. Jana Pawła II. Zachęcał, by żyć papieskim nauczaniem, ale i zwykłą radością i uśmiechem, bo Jan Paweł II „choć był papieżem, to nigdy nie przestał być człowiekiem”.

więcej
poniedziałek, 20 października 2014 r.

Kłecko: najmłodsi misyjnie

Obchodzona w tym roku 19 października Niedziela Misyjna była okazją do szczególnej pamięci, modlitwy i solidarności z misjonarzami pracującymi w różnych zakątkach świata. Pamiętały o nich także dzieci z parafii pw. św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku.

więcej
niedziela, 19 października 2014 r.

Gniezno: 30. rocznica śmierci ks. Jerzego

Abp Wojciech Polak przewodniczył 19 października uroczystościom 30. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. sprawowana była w kościele pw. św. Wawrzyńca, który jako jedyny w Gnieźnie posiada relikwie kapłana-męczennika.

więcej
niedziela, 19 października 2014 r.

Prymas Polski w RMF FM

„Kościół nie jest Kościołem postępowym czy niepostępowym. Kościół ma być Kościołem wiernym Ewangelii i Chrystusowi” – powiedział w sobotę w RMF FM abp Wojciech Polak. Prymas odniósł się m.in. do domniemanych podziałów i rozłamów podczas zakończonego dziś w Rzymie synodu biskupów o rodzinie.

więcej
niedziela, 19 października 2014 r.

Prymas na jubileuszu bydgoskiego DA

„Duszpasterstwo akademickie jest i może być miejscem doświadczenia Chrystusowego pokoju” – powiedział 18 października w Bydgoszczy abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Eucharystii z okazji 50. rocznicy istnienia Duszpasterstwa Akademickiego.

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Kobylec: odpust ku czci św. Jana Pawła II

W Kobylcu należącym do parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu po raz pierwszy odbędą się 22 października uroczystości odpustowe ku czci patrona kościoła św. Jana Pawła II. Przewodniczyć im będzie bp senior Bogdan Wojtuś. Msza św. rozpocznie się o godzinie 18.00. Po zakończeniu Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II w świątyni, która stanowi wotum dziękczynne parafii i archidiecezji gnieźnieńskiej za życie, pontyfikat i wyniesienie na ołtarze papieża Polaka.

więcej
Kruszwica: wspomnienie św. Jana Pawła II

Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy (kolegiata) zaprasza 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, do uczestnictwa w Dniu Dziękczynienia za dar kanonizacji papieża Polaka i za dar Eucharystii. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. sprawowaną w kruszwickiej kolegiacie o godzinie 18.00. Następnie wyruszy procesja do krzyża papieskiego (w drodze na Szarlej, gdzie w 1935 roku dokonano sprofanowania Najświętszego Sakramentu), tam wszyscy odśpiewają Litanię do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do uczestnictwa.

więcej
Chór chórów czyli Ars Liturgica

Katedra gnieźnieńska po raz kolejny gościć będzie chóry biorące udział w dorocznym Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica”. W tym roku przedsięwzięcie odbędzie się po raz szósty w dniach 24-25 października. W gotyckich murach bazyliki zaśpiewa 36 chórów z całej Polski m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Warszawy, Włocławska i naszej Murowanej Gośliny. Wstęp na przesłuchania jest wolny. Zapraszamy. Wydarzenie patronatem objął Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy