poniedziałek, 25 maja 2020 r.

Aktualności

poniedziałek, 18 maja 2020 r.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

"Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasza modlitwa będzie pokorna.
Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać". 

więcej
poniedziałek, 18 maja 2020 r.

Katecheci papieżowi

Sytuacja epidemiczna uniemożliwiła realizację zaplanowanych inicjatyw z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wydział Katechetyczny zachęcił więc katechetów archidiecezji gnieźnieńskiej do kreatywności i świętowania w domu. 

więcej
niedziela, 17 maja 2020 r.

Prymas: to nas gubi

„Wszystkie kryzysy Kościoła, jakkolwiek byśmy je rozumieli, wszystkie nasze kryzysy, upadki i większe czy mniejsze przegrane mają swoje źródło w przekonaniu, że to my jesteśmy w centrum, a Pan Bóg jest narzędziem w naszych rękach” – mówił w niedzielę w katedrze gnieźnieńskiej Prymas Polski abp Wojciech Polak.

więcej
sobota, 16 maja 2020 r.

Biskupi na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

„Niech setna rocznica urodzin Papieża Polaka będzie dla nas wezwaniem do braterstwa i jedności. Niech będzie źródłem nadziei i zaufania Miłosierdziu Bożemu” – piszą biskupi w liście na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Publikujemy pełną treść   listu.

więcej
sobota, 16 maja 2020 r.

Oświadczenie Prymasa Polski

Oświadczenie abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski i delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży po premierze filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

więcej
sobota, 16 maja 2020 r.

"Tydzień Laudato si"

Od 16 do 24 maja trwać będzie „Tydzień Laudato si”, który ma upamiętniać ogłoszoną pięć lat temu encyklikę papieża Franciszka nt. ekologii i jednocześnie zachęca do szacunku i troski o nasz wspólny dom – Ziemię. Na papieską zachętę odpowiedziały dzieci z Szamocina.

więcej

Polecamy