sobota, 24 października 2020 r.

Dożynki - informacje

Dożynki 2017

Informacje dotyczące uroczystości

1. Delegacje dożynkowe z Archidiecezji prosimy o przyjazd do godz. 12.30.

2. Punkt rejestracyjny dla delegacji znajdować się będzie przy wejściu na Plac św. Wojciecha od strony ul. J. Łaskiego. Tam też będzie można na chwilę zatrzymać się samochodem.

3. Delegacje proszę, aby zgłaszały się do punktu rejestracyjnego. Otrzymają tam określone pakiety i zostanie im wskazane miejsce, w którym należy pozostawić wieniec.

3. Parking dla samochodów delegacji dożynkowych przewidziany jest na tyłach stadionu Mieszko Gniezno. Przejście stamtąd na Plac św. Wojciecha zabierze kilka minut.

4. Miejsce ustawienia wieńca, jak również miejsce dla delegacji wskażą osoby, odpowiedzialne za uroczystość. Zajmując miejsce na Placu, proszę, aby delegacje pamiętały o swoich kierowcach i zarezerwowały dla nich jedno miejsce.

5. Księży do koncelebry proszę o zabranie alb. Księży, którzy nie będą koncelebrowali proszę, aby zabrali ze sobą komże.

6. Wszystkich księży proszę o przybycie do Katedry. Stamtąd wyruszy bowiem procesja liturgiczna. W procesji biorą udział księżą koncelebrujący, jak również nie koncelebrujący. 

 

Polecamy